Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.06%
  • 6 часа

    2 3.13%
  • 5 часа

    5 7.81%
  • 4 часа

    16 25.00%
  • 3 часа

    8 12.50%
  • 2 часа

    9 14.06%
  • 1 час

    8 12.50%
  • Не гледам телевизия

    10 15.63%
Отговори на анкетата
Страница 73 от 86 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1282
Like Tree92Одобрявам

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #1081

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    При мен само 10-20см встрани или горе/долу от сегашното положение на антената ( http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONG-SRT-ANT-30 ) и сигнал няма , така че търси идеалното местоположение на антената .

  2.  
     
  3. m65
    m65 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #1082

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Привет на всички.
    Преди няколко дни реших да гледам зимните олимпийски игри по БНТ1 HD, но ударих на камък, така да се каже. По всички канали които бях запаметил ( 14 заедно с повтарящите се) липсваше картина,сигнал и звук. Единствено България Он Ер си работеше както по-рано. Сканирах няколко пъти, като сменях и името на държавата с това на Германия, но телевизорът ми (TOSHIBA EL833G) намираше сигнал само на 26 канал, а именно България Он Ер. Антената която ползвам е още от времето когато ползвах аналогов сигнал, намира се на тавана на къщата ми, като по нея и коаксиалният кабел нищо не е пипано. За последно гледах цифрова ефирна телевизия около Нова година, понеже сигналът на Булсатком нещо беше изчезнал, като тогава всички запаметени канали си работеха.
    Моля за Вашето мнение и евентуално за съвет относно решението на този проблем.
    Живея в Горна Оряховица, около районът на жп гарата.
    Благодаря Ви за отговорите, предварително.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #1083

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Антената как е обърната ?

  5. m65
    m65 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #1084

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Антената как е обърната ?
    Както вече споменах антената не е пипана, както съм я настроил (преди десетина години) за приемане на аналогов сигнал, така си е и в момента. В това положение, на антената, хващах и цифрова ефирна телевизия до преди около месец и половина.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #1085

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Зъвърти я във вертикална позиция(виж първи пост). Може да се наложи да промениш и позицията и.

    Ако пак няма сигнал - обади се на НУРТС!
    Компанията е на загуба и са съкратили 70% от персонала отговарящ за мултиплексите. Вероятно няма кой да следи, какво се случва в твоят регион.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-02-14 в 09:57.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #1086

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Проверете "Методика за намиране на място за стайна антена за "цифрова" ефирна телевизия". Може и пък да излезе нещо в Люлин.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    20
    #1087

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Искам да споделя и аз неволите си с цифровата ефирана телевизия. Живея в Североизточна България и приемам сигнал от Добрич. При мъгла обаче всички програми изчезват. Антената ми е без усилвател. На какво се дължи това на антената и ли слабия сигнал?

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #1088

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobo12 Виж публикацията
    Искам да споделя и аз неволите си с цифровата ефирана телевизия. Живея в Североизточна България и приемам сигнал от Добрич. При мъгла обаче всички програми изчезват. Антената ми е без усилвател. На какво се дължи това на антената и ли слабия сигнал?
    може и да е от тунера(говоря за чувствителност) на цифровия приемник, който да е работел на критичния за него праг като ниво на сигнал. Аз лично, не ангажирам никого с мнение, по-чувствителен от "Нот онли тв" не съм виждал. Долу-горе подобен е и "Крипто реди 218". Антената - дълъг дебат. А при всяка мъгла ли го прави?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #1089

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    bobo12
    Мъгла или дъжд? При дъжд, капките поглъщат сигнала от сателита до мултиплекса и поради тази причина може да има прекъсвания. Вече няма релеен пренос и всичко е от сателита.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #1090

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Вече няма релеен пренос и всичко е от сателита.
    То и преди когато беше аналогова , пак беше през сателит .

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #1091

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    bobo12
    Мъгла или дъжд? При дъжд, капките поглъщат сигнала от сателита до мултиплекса и поради тази причина може да има прекъсвания. Вече няма релеен пренос и всичко е от сателита.
    А снеговалежът влияе ли така?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #1092

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Да влияе, но за мъглата не знам как стоят нещата - не съм специалист в областта.

  16. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #1093

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Разбира се че сигналът силно се повлиява от атмосферните условия.Особенно на СВЧ.
    Представете си автомобилните фарове в гъста мъгла.
    Отделен въпрос е качеството на предавателите, а от там и това на сигнала.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #1094

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Ще добавя и качеството на връзката между антената и кабела. Там обикновено не се спазва правилно свързването и при конденз от мъглата допълнително влошава качеството на сигнала.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    20
    #1095

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Ще се постарая да отговоря на всички. Първо за тунера. Не ползвам външен декодер защото съм с нов тв. Samsung. Проблема се появява при гъста мъгла и безветрие. Програмите изчезват напълно или се вижда размазано. При снеговалеж няма такъв проблем. Предавателя се намира на около 30 км. Може и това да оказва влияние. Антената ми не е с усилвател, а обикновенна дециметрова антена, обърната вертикално на около 10 м. височина.И на края един любопитен факт. Когато настройвах антената, когато страничните пръчки бяха от дясната страна се приемаха само някои програми като изчезваха. Когато обърнах антената и страничните пръчки отидоха от лявата страна всички програми се появиха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 86 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе