Страница 49 от 99 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #721

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    При мене имаше подобен проблем с каналите и се оправи сам...Всичко идва от Близу

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #722

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Явно Близу се опитват да обединят мрежите на Евроком и Кейбълтел, докато не приключат, кашата ще е пълна.

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #723

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Мдаааа.старата песен на нов глас.В момента кашата е пълна.Поне половината програми са кодирани от вчера и постоянно се променят.Ту едни са кодирани-ту други.Може би наистина всичко идва от това обединение на мрежите,защото не вярвам да има толкова смотан оператор!

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    1
    #724

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    някои можели да помогне как да си настроя тв-то самсунг на близу сам...кат го пусна да тарси на каква дъпжава триабва да е...имам два самсунга и на двата излизат различен брои програми....

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #725

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Имаме нов стандарт вместо HD - XD

    Jetix Play бе закрит на 31 юли 2010 във всички страни ,а на негово място се очаква да стартира Disney Cinemagic ,Playhouse Disney или Disney XD.
    http://bg.wikipedia.org/wiki/Jetix_Play


    http://translate.google.bg/translate...2F&sl=cs&tl=bg

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #726

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Колеги,
    Някой от вас инсталирал ли си е Vivacom SAT TV? На Full HD TV с "нормален" диагонал 42" примерно и нагоре.
    Интересува ме какво е качеството, bitrate и т.н.? Носят се слухове, че максималният bitrate бил доста по-висок отколкото на другите два DTH оператора. Четох в сателитен форум данни за скорост от 0,9 - 2,4, но не знам дали са верни. За съжаление нямам необходимото изложение и качествен TV, за да проверя сам
    Днес си поиграх с приемника TechniSAT Digit2 на TotalTV, понеже имаше доста прекъсвания на картината. Bitrate на различните канали варираше от 1,650 - 6,500/7 (Nova Sport), а което ме учуди най-много и резолюцията на видеосигнала. Не си записах точните стойности, но на някой от каналите в режим 4:3 беше 5хх Х 576, най-много бяха тези с 704???X576, а със стандартната 720X576 се брояха на пръсти.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #727

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Колеги,
    Някой от вас инсталирал ли си е Vivacom SAT TV? На Full HD TV с "нормален" диагонал 42" примерно и нагоре.
    Това на кой спътник и колко градуса е да врътна мотора да пробвам. Кодирани ли са каналите или има поне 2-3 некодирани за пробата ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #728

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Intelsat 12; 45E
    http://www.lyngsat.com/intel12.html
    http://en.kingofsat.net/pos-45E.php
    За свободни канали просто не знам дали има. Но е възможно, тъй като услугата все още се тества!

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #729

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма свободни канали - ползвам я на село но приемника е яко орязън , откъде да видя тоя bitrate - като я пробвах в града специално на БТВ бие близу - осезателно по добра картина .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #730

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Не мога да ти напиша как, защото нямам подробен User manual.
    Не знам с какво ръководство идва STB, но май е само с 8 странички, където са описани функциите на бутоните на дистанционното и входно/изходните интерфейси.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    36
    #731

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Колеги,
    Някой от вас инсталирал ли си е Vivacom SAT TV? На Full HD TV с "нормален" диагонал 42" примерно и нагоре.
    Интересува ме какво е качеството, bitrate и т.н.? Носят се слухове, че максималният bitrate бил доста по-висок отколкото на другите два DTH оператора. Четох в сателитен форум данни за скорост от 0,9 - 2,4, но не знам дали са верни. За съжаление нямам необходимото изложение и качествен TV, за да проверя сам
    Днес си поиграх с приемника TechniSAT Digit2 на TotalTV, понеже имаше доста прекъсвания на картината. Bitrate на различните канали варираше от 1,650 - 6,500/7 (Nova Sport), а което ме учуди най-много и резолюцията на видеосигнала. Не си записах точните стойности, но на някой от каналите в режим 4:3 беше 5хх Х 576, най-много бяха тези с 704???X576, а със стандартната 720X576 се брояха на пръсти.
    Здрасти,и аз съм с TechniSAT Digit2 на TotalTV,Bitrate скача и при мен на всички канали,при едни по малко-при други повече,но това е нормално при по бързи кадри,иначе започва да маже картината.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #732

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма от къде да се види - приемника е с много скапан софтуер , муден е ,няма преместване на канали ,блокирва и след изключване се оправя абе орязан от всякъде направен е като за стари хора да не може да го разтроят . В нашия форум обещаха да оправят тия проблеми но до сега нищо - фърмуера е обновен на 26 . 07 . 2010 г .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #733

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ясно е, че при статистическото мултиплексиране се променя bitrate.
    Питах за Vivacom какъв е толерансът на промяната - min и max.
    KaonMedia STB e много добър приемник (Broadcom chip). Проблемът е в нашите идиоти, които са му орязали възможностите до минимум! Това включва както HW изходи, така и firmware. Да не говорим, че картата е твърдо свързана с STB - т.е. работи само с него.

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #734

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ще трябва да викам ходжа да развали каръка в отношенията ми с Близу.
    След две седмици чакане ми смениха дефектиралия СТБ- Премиум.... с Topfield и разбира се проблем , при движение на камерата примерно на мач или лентите с текстовете картината леко насича . Направо ти се завива свят и аха да повърна. Първо си помислих ,че техника е изключил 100хц. тъй като си е позволил да "настройва" и ТВ-то , но видях че на аналогова и с САМодул - няма проблем.
    Този Topfield явно е най-големия боклук на българо -китайскато сътрудничество !

  18. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #735

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Topfield не са виновни, устройствата им не са лоши. Виновен е родния манталитет на фирмите ни да купуват винаги най-евтиното.

    Напиши модела на приемника.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 99 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе