Страница 50 от 99 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #736

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    TF6100EMC това е модела , освен насичането има и други кусури на картината, ама те са типични при такива устройства.

    PS. TOPFIELD -leader or multimedia home така пише на кутията

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #737

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    ...leader or multimedia home...
    Не и с този модел.

    Относно проблемите с картината - поглеждал ли си силата на сигнала? Ако там всичко е наред опитай да подадеш сигнал от другите изходи (ако си на евроскарт през камбанките и обратно) и виж дали ще има разлика. Ако установиш, че проблема е в устройството поискай отново да го подменят, но този път им стой на главите, докато резултата не ти хареса. Близу предлагат и други модели устройства, но обикновено работещите в офисите им по някаква причина "пропускат" информацията за тях - поразпитай ги.


    P.S. Телевизорът ти няма ли PCMCIA?

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #738

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ама разбира се ,че е от тъпият им туч ,включих го и на CRT същото потрисане . Кво да сменям кабели и входове нищо не се е променило освен СТБокса . Как с тунера на ТВ-то /с САМодул/ всичко е ОК и на аналогвия също .А за Близу- ууу мога книга да напиша . Споделям този факт та хората да имат предвид , че ако нещо не им е наред с картината да не се шашкат и мислят, че проблема е в ТВ-то им.
    Какво като телевизора има PCMCIA като този RS-232 на СТБ служи само " за обновяване на фърмуер и обмяна на данни"

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #739

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Идеята ми беше дали можеш да избегнеш загубата на качество с САМ.

    Близу предлагат и 5110 на Topfield - разликата в изображението е осезаема. И този модел няма HDMI, но пък има HDD. Само погледни договор и цена, че напоследък съм им поизтървал "промоциите" и кой знае каква дивотия са измислили.

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #740

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Шест месеца не идват на никакви заявки относно сигнала, 2 седмици чакам за смяна на СТБ , представям си сега като им кажа че искам смяна пак, че нещо леко насича , глезотия, как ще си счупят краката.
    Все пак ти благодаря , но ако за този модел ще искат нов договор No passaran !!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    13
    #741

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте. Приемника ми към МСАТ е HD TOPFIELD TF 7700 HCCF . От време на време забива и се налага да го рестартирам . От време на време губи субтитрите на платените канали и пак се налага да го рестартирам . Субтитрите които не са цифрово добавени (Zone Reality) нямат Ц-Ч-Ш-Щ и е много дразнещо. Могат ли да се отстранят тези според мен софтуерни проблеми???Служителките в офиса на МСАТ са изключително само за красота и нищо повече и не знаят дори къде се намират . Благодаря

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #742

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Замени приемника с CA-модул ако имаш DVB-C тунер. Иначе да чакаш да оправят софтуера... но все пак им съобщи за проблемите.
    Zone Reality субтитрите не са ли вградени?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #743

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vale22
    Здравейте. Приемника ми към МСАТ е HD TOPFIELD TF 7700 HCCF . От време на време забива и се налага да го рестартирам . От време на време губи субтитрите на платените канали и пак се налага да го рестартирам . Субтитрите които не са цифрово добавени (Zone Reality) нямат Ц-Ч-Ш-Щ и е много дразнещо. Могат ли да се отстранят тези според мен софтуерни проблеми???Служителките в офиса на МСАТ са изключително само за красота и нищо повече и не знаят дори къде се намират . Благодаря
    Аз съм със същият приемник. За кои програми става въпрос ? При мен проблема е със римските цифри на History.
    Обаждаш се в централата им 301-301
    http://www.msatcable.com/news.php?id=1&s=see
    http://www.msatcable.com/

    Между другото тв М-сат ще си сменя името след месец два.
    http://www.slusham.com/pogrebvat-msat-i-alfa-radio.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    92
    #744

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Дядовци гневни – цифровизират ги със заплаха
    Пловдивски пенсионери се оплакаха, че били заплашвани от представителите на кабелния оператор blizoo да подписват нови договори.

    Възрастни хора от ул. "Ген. Д. Николаев" били атакувани от екипи по домовете, които предупреждавали, че спират сигнала, ако не се цифровизират. Обяснявали също, че цифровизацията е задължителна за цялата държава.

    Представители на blizoo предлагат за цифрова телевизия такса от 9 лв. за първите два месеца при сключен едногодишен абонамент. След това се плащат по 10 лв./мес.

    Масовата цифровизация няма да се случи до края на годината, а ще е постепенно до 2-3 г., казаха от компанията blizoo. Оттам потвърдиха, че техни мобилни агенти обикалят домовете на абонатите с кабелна телевизия и ги агитират да преминат на цифрова.

    Не може да сме отговорни за думите на служителите си, казаха вчера от blizoo. Мобилните агенти били наемани от компанията на граждански договори и заетостта им била на непълен работен ден. Изкарвали и процент от сключените договори.

    Абонаментната цена се запазва, увериха от компанията.

    Пловдивчани са бесни на blizoo и заради гафа с финалния мач на световното първенство по футбол. На 11 юли в 21,10 часа, т.е. 20 минути преди първия съдийски сигнал между Испания и Холандия, доставчикът спря телевизионния сигнал и интернета в половината град. По-голямата част от лишените от услугата на blizoo бяха в кв. Смирненски и район "Южен", имаше абонати и от центъра. Неприятно бяха сюрпризирани и клиенти от Пазарджик и Стамболийски. Те заплашиха с бойкот - да не плащат 2 месеца такса, и настояха за компенсация, която досега не са получили.

    Оказа се, че има саботаж - оптичният кабел бил повреден на 5 места в Пловдив още в събота. Полицията води следствие, но извършителят не е открит.

    Димитър Радев, маретинг директор на blizoo: Приемниците са безплатни
    Kакто обявихме по-рано, стратегията за развитие на blizoo включва цифровизация на цялата ни мрежа. Напълно цифровизирахме Сливен, в момента работим в Русе и стартирахме в Пловдив. В тези градове ние предоставяме безплатно приемниците - т.нар. set-top-box, само срещу подписан приемо-предавателен протокол. Така предлагаме на нашите абонати цифрова телевизия срещу такса, равна на тази, която до момента са заплащали при запазване на всички условия.

    Подобни 6-месечни договори не са наша практика и не се предлагат на абонатите ни.

    Действително 60 000 наши абонати в Пловдив - юг, Стамболийски и Пазарджик не можаха да гледат финала на световното заради прерязани от недоброжелатели кабели. След бързата реакция на техническите ни екипи аналоговата телевизия бе възстановена, а малко по-късно и цифровата телевизия и интернет сигналът.

    За случая бяха уведомени органите на полицията, а в момента тече разследване. И въпреки че нямахме пряка вина, ние компенсирахме всички засегнати абонати с ваучер за допълнителни услуги на стойност 20 лв.
    (24часа)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    26
    #745

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Проблем настройка -> Philips 37PFL5405h + Topfield + blizoo

    Здравейте, Първо да кажа че съм към Близу и имам някакъв проблем при връзването на сет топ бокса с телевизора, значи ето какво правя
    1. Коаксиалния кабел от Близу във Топфилда от там към входа за антена на телевизора
    2. Връзвам скарт кабел към телевизора и сет топ бокса
    3. Пускам Топфиелда и телевизора
    4. Добавям като Digital receiver устройството Топфилд през EXT1 (SCART) входа
    Сигнала дойде обаче хващам 20 програми на ТВ-то на приемника пише на 1 ви канал БНТ 809 (там някаде) MHz обаче на екрана ми стои надпис НЯМА СИГНАЛ и така с още 60 програми с различни MHz , останалите 20-30 си ги хващам. ????
    Преместих приемника на другия ми телевизор JVC който не е LCD връзвам по същия начин и всичко си тръгва ???

    Въпроса ми е как да си настроя телевизора да работи с този Топфилд и да си гледам през него

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #746

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ти реално сега хващаш каналите през тунера на телевизора.
    Превключи на видео вход-а, на който си вързал Скарта от приемника и ще видиш каналите, които той е хванал.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    26
    #747

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами превключил съм на Digital Receiver точно там хваща 20 програми а на "Watch TV" е хваща нищо. ако го дам на DVB-C а на DVB-T си хваща всичките
    Да поясня не съм правил никакви настройки само отначало като ме питаше тогава бях само с кабела от Близу му дадох страна България и автоматично си намери всички аналогови програми, после преместих само приемника от JVC -то на Philips-a и се получи това

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #748

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Като дадеш списък канали /май с ОК на дистанционното на Topfield-a/ колко канала виждаш?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    26
    #749

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Значи като вляза в настройка на Топфилда виждам всичките 80 май бяха, а на главния екран ми изписва долу една лента с името на телевизията, честотата и тн. ( БНТ,БТВ и тн.) обаче посредата на екрана пише "Няма Сигнал"
    Като го вържа към другия телевизор всичко си работи нормално -дали проблема е в някаква настройка на Philips-a или е от приемника ?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #750

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Я разкачи коаксиалните кабели от телевизора. Остави само Скарта да видим какво точно ловиш.
    И защо е зора да ползваш приемника? Нали имаш цифров тунер на телевизора, ползвай си него.
    Карта има ли в приемника?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 99 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе