Страница 57 от 99 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #841

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Blazer
    Някой има ли представа и знае ли дали при Булсатком може да бъде сменен приемника ? Т.е. вместо стандартния, който ти дават да вземеш от тях такъв, който има HDMI изход, без обаче да минаваш на HD пакета ? Т.е. оставаш си на съответния пакет, но просто взимаш друг приемник с цел по-добра картина ...
    Според мен ще трябва да имаш връзки за да може да ти издействат такъв приемник. Между другото скоро ще си купувам хубав HD приемник и по интернет ми обещаха да ми пуснат целия пакет на Булсат + HD каналите, Тотал ТВ и разни други програми за десет лева на месец. Незнам как стават тея неща. Ако си заслужава добре ако не ще се търси Irdeto карта.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #842

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    С хакване...
    Като ти ги инсталират, драсни едно л.с. с впечатленията ти и откъде е тази оферта!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #843

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Вчера говорих с M-САТ кейбъл и ги попитах- коя марка има проблеми при работа с Кам модул Conax.
    Отговориха ми - LG, а със Samsung нямат никакви проблеми.
    Моля тези които са абонати на M-Сат кейбъл да напишат впечатленията си от работата на техният телевизор с кам модула.
    - марка и модел телевизор
    - проблеми

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #844

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Вчера говорих с M-САТ кейбъл и ги попитах- коя марка има проблеми при работа с Кам модул Conax.
    Отговориха ми - LG, а със Samsung нямат никакви проблеми.
    Моля тези които са абонати на M-Сат кейбъл да напишат впечатленията си от работата на техният телевизор с кам модула.
    - марка и модел телевизор
    - проблеми
    Странно, LG PK550+CAM Conax (SMIT)+blizoo няма проблеми за пет месеца. Conax CAM не са ли унифицирани?

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #845

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Има ли някой преки впечетления от цифровата на NET 1 ?
    Цитат Първоначално публикувано от dvdo
    Странно, LG PK550+CAM Conax (SMIT)+blizoo няма проблеми за пет месеца. Conax CAM не са ли унифицирани?
    При Близуууу/ София/ не си спомням да има проблем при някоя марка с САМ

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    12
    #846

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    nkd, ползвам Нет1 от няколко месеца и впечатлението ми е по-скоро положително.Гледам цифрова през тунера на тв-то и качеството е задоволително.Е, могат да вдигнат още битрейта, но то по принцип с всички оператори това е проблем, за жалост.Хващат се 80 SD и за сега 2 HD програми.При повикване или запитване към съпорта им се отзовават бързо/да видим до кога/.Нета им, който ползвам също е добре и не ми е създавал проблеми.

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #847

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря за инфото , то май съпорта ще се окаже най-важен , защото качеството на повечето оператори действително е още посредствено. И един въпрос сет топ бокса има ли HDMI изход ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    12
    #848

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Гледам през DVB-C на тв-то и нямам информация за сет топ боксовете им.Не ползвам и САМ, програмите са свободни.Наистина засега съпорта им е на ниво.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    9
    #849

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    до petergross: коя е втората HD програма на НЕТ 1, мислех, че имат само Евроспорт в посочения формат?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    12
    #850

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    desanten, втората HD програма е Nat Geo Wild.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #851

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ползвам цифрова кабелна телевизия на СИМАР. Телевизор Панасоник TX L42D25E с КА модул SONAX.
    Първоначално телевизора на автоматични настройски и пълно сканиране намери всички програми. Така беше известно време, докато те не направиха някакви промени, свързани със субтитири на някакъв пакет, в който влизаха Eurosport International и Eurosport 2. След тази промяна телевизора не можа да намери всичките програми от този пакет. След няколко дневни разправии нещата се оправиха, Не знам какво са направили, но успях да си намеря всички програми на автоматични настройки и пълно търсене. Но преди три дена стана отново същото. Сега те ми обясняват, че само моя телевизор не може да ги намери. Това, което аз знам със сигурност е, че тези програми се намират със set top box от кабелния оператор, но аз не искам такова устройство.
    Какво установявам:
    Отивам на ръчни настройки, задавам честотата, която те ми казват, както и скорост на трансмисия. Телевизора казва, че не може да намери програми, но аз виждам, че двата индикатора за сила и качество на сигнала показват, че има достатъчно добър сигнал на зададените параметри.
    Въпросът е:
    Защо тогава телевизора казва, че не може да намери програма??? Може ли да се направи нещо друго???


  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #852

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Некоректни параметри на каналите на въпросната честота. Вината е в кабелния оператор.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #853

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от boboev
    Значи нямаш грижи. Ще оправим нещата. Точно тази мръсна честота 634 MHz прецаква нещата. Никой от близу не можа да ми каже каква е и чий го дири по техния кабел. Смотаното е, че има дублирани канали на 634 и на 754 MHz. По някаква причина, телевизорите Панасоник дават приоритет на 634, където нещата са омазани, а истинската честота, понеже носи същите канали, я игнорират. Ето какво трябва да направиш:

    1. Влизаш в настройки - Системни настройки - и на системно обновяване или беше системна актуализация избираш Изкл.
    2. Пускаш наново автоматични настройки на DVB-C тунера. Ще ти изтрие всичко, но трай бабо за хубост. Най-добре му задай пълно сканиране и всичко на ауто.
    3. След като приключи, отиваш отново в менюто за "Състояние на сигнала", взимаш лист и химикалка и мини през всички канали, като запиши всички стойности на честотите и скорост на трансфер, напр 154 MHZ, 6890 Ks/s. Ще забележиш, че на различните честоти, пакетите с канали са различен брой, но това е нормално. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО не си записвай на листчето 634 MHz-овия пакет. Изобщо си запиши само онези пакети, чийто доставчик ти излиза Eurocom Cable.
    4. Върни се отново в автоматичните настройки и отново ги стартирай. В момента, в който почне да търси канали, веднага спри телевизора, преди да е намерил каквото и да е. Това го правим с цел да изтрием всички запаметени канали. Аборигенско, но няма никаква функция за махане на пакети и канали.
    5. Включи тв-то. Ще ти каже, че няма намерени канали и ти предлага да натиснеш ОК за автоматични настройки. Ти няма да го направиш. Вместо това направо отиваш в менюто за ръчни настройки.
    6. Сега търпеливо набираш всяка честота от записаните на листчето, след това ръчно въвеждаш скоростта, пак според листчето и натискаш ОК. Тунерът намира каналите за конкретния пакет и ти изписва колко нови канала са намерени. Пак се връщаш горе, и пак пишеш честота, след това скорост на трансфер и пак ОК и така докато си впишеш всички честоти от листчето.
    7. Накрая въведи честота 754,00 MHz и скорост на трансфер 6900 Ks/s и натисни ОК. Това ще ти изкара липсващия пакет от листчето. Би трябвало тази честота да не си я имал записана.
    8. След като ти намери каналите и от този пакет, натискаш EXIT и би трябвало вече да ти излизат всички канали или поне тези, за които си си платил, т.е. и ПРО.БГ

    Опитай и сподели.
    При мен така се оправи първоначалния проблем. Мерси! Сега обаче се получава нов - каналите на 754,00 MHz се губят често. Дава "No Signal" и след известно време (от няколко секунди до десетина мин) картината се появява сама. Някой друг има ли подобен проблем и как се решава?
    С Panasonic P50G20 съм, с CAM модул и цифровия пакет на Близу.

    Поздрави!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #854

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Това не е от телевизора, виж си връзките, сплитери, снадки...

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #855

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Номерата на Близууу са безкрайни. При мен мрежата на Кейбълтел-София от едно известно време ,най- вече вечер, започват да изчезват определени пакети/ най-гледаните/ на цифровата ,като пише точно ,че няма сигнал, но инфото за каналите си стои. После след час -два се появяват , но изчезват други пакети. По- късно всичко се възстановява без да има някакви промени. През това време аналоговата си върви без проблем.Този номер ми се върти няколко пъти за последните 2-3 седмици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 99 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе