Страница 151 от 223 ПърваПърва ... 101141149150151152153161201 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,251 до 2,265 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #2251

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Ако не се е оправил-го носи в гаранционния сервиз!Естествено пробвай да запуснеш TV-то ,без да е включен лаптопа към него!!!

  2.  
     
  3. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #2252

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    @mobidodi
    Така не се прави. Вероятно си му гръмнал входа при пиков сигнал.

    Днес пообиколих и набързо давам един отчет. В Електрон
    Philips 42PFL9632 не е зле, но за мен не си заслужава парите.
    100-те Hz за нищо не стават. Забавя и забързва движението при динамични сцени.
    Sony 40W2000 беше с доста по-плавно движение, но пък маже, градацията между
    тоновете му е пълна скръб.
    Sony 40V3000 не беше пуснат. HD генератора му се развалил, а не искаха да пуснат този на Филипса.
    Утре можели да ми го пуснат на ДВД. Така бизнес не се прави.
    В Техномаркет Sharp 42XD1E е най-доброто. И цената (2999) му е перфектна.
    За съжаление стаята ми е малка.
    Samsung M86 серията е добра. За съжаление цветовете продължават да са пресилени.
    Panasonic 32"LM и LX70. С LX70 бяха извършили някакво престъпление с настройките
    за яркоста и контраста. Черното сивееше. А преди два месеца като го гледах не беше така.
    LM70 е с добро черно, малко по мек образ и по-лош контраст.
    И двата стават, но трябва да им се пооправят настройките и да се огледат по-добре.
    От сонитата и филипсите имаше само стари модели.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #2253

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от mobidobi

    Благодарение на полезните дискусии във форума си закупих Sharp LC-37SA1E и останах доволен.
    Днес ,обаче го бях свързал с лаптопа си ( гледах някакъв филм,поставих го на стоп кадър и изключих Sharpа )и когато го включих се задейства някаква защита и сега ТВ-то се постоянно се изключва след около секунда две .Не помогна и прекъсването на ел. заханване.
    Понякога се появява и едва забележима тъмна ивица на около 20 см. от горния ръб на картината.Това нормално ли е?
    Можете ли да ми помогнете да разреша проблемите , понеже не ми се хабят средства и нерви по сервизи?
    Благодаря предварително.
    Не е нормално , дал е някакъв дефект ,ако не са минали три дни от закопуването веднага го носи в магазина да ти го сменят.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #2254

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    някой с шарп хд1 може ли да каже за този прословут проблем "бандинг" нещо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    16
    #2255

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    https://www.youtube.com/watch?v=kV5iv5TIT-M ето го проблема с ивиците

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2256

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от Redeemer
    https://www.youtube.com/watch?v=kV5iv5TIT-M ето го проблема с ивиците
    Не е толкова забележим проблема на 37/42DX1E.
    Реално съм го забелязвал само на тестови едноцветни картинки. И то съвсем леко. Но по това, което съм чел, проблема го е имало само на 20% от бройките и то в началото. Може аз да съм имал късмет с бройката.

    Между другото, излезнало е ревюто на SONY 40W3000 от HDTV Test
    http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W3000/

    Явно е доста сполучлив модел, според тях.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #2257

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от rudy
    някой с шарп хд1 може ли да каже за този прословут проблем "бандинг" нещо
    За мен това си е голям проблем на тези модели , заради него се отказах да взимам XD1.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #2258

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    За мен това си е голям проблем на тези модели , заради него се отказах да взимам XD1.
    Ти имаш ли някаква конкретна информация? Виждал ли си го наживо този бандинг? Защото за бандинг и 42XD1E информацията в нета e хмм, така да се каже, ненадеждна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    18
    #2259

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте,
    И аз искам да си взема 37 LCD и така като гледам SHARP-oвете ги хвалите - може натам да се насоча.

    Въпроса който не видях в обсъжданията (не претендирам за задълбочено търсене) е на тема АУДИО и по-конкретно връзка на телевизора с аудио ресийвър.
    Може ли някой да ми каже кой модел предлага такава читав опция - цифров или поне линеен аудио изход, който да влиза в ресийвъра и от там ТВ звука да отива на колоните?

    Свалих си и книжката на LC37SA1E и там не описват такава опция за свързване - поне стана ясно че има някакви аудио изходи чинчове...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #2260

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    до dreshkov
    за читаво аудио - не го търси при телевизорите а при предавателите на сигнала - сет топ бокса, DVD, компютър...
    т.е. като имаш ресийвър няма нужда аудиото да минава през телевизора. Директно закачаш съответното устрйство към ресийвъра(както е възможно - чинчове най-често). Това не важи само в случай че гледаш антенна аналогова телевизия.

    Въпреки това - всеки (или почти всеки, за Sharp 32AD5E съм сигурен) има аудио изход, най често е 3.5 стерео жак за слушалки, ако все пак се наложи може и оттам да извадиш звук към ресийвъра.
    Ще погледна и за 37SA1E.

  13. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #2261

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    До rudY , аз съм с такъв Шарп 37 инча , и като гледах клипа направо ми се изправи косата . Според мен това е доста дразнещо.При мен не съм забелязял такова нещо. Наистина виж в сервиза. Според мен нещо с подсветката не е наред.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    18
    #2262

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Да, ясно е че не искам да прекарвам звука от DVD през телевизора, въпроса беше за телевизионните програми (не съм ползвал цифрови и там не знам как е, ама дори и аналоговите има некой с приличен звук)
    Варианта с изхода за слушалки не е много удачен, защото звука минава първо през усилвателя на телевизора и резултата е че или бучи или криви а често и двете. Има опция да се извади линеен изход от скарт-а ама пак нещо ми е съмнително.
    Има си и телевизори директно с оптичен изход, доколкото съм чувал някой Тошиби и Самсунзи...
    Питам дали има някой с повече опит да даде хитър съвет, защото последно се бях уплел в кабеляк без добър краен резултат...

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #2263

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Ти имаш ли някаква конкретна информация? Виждал ли си го наживо този бандинг? Защото за бандинг и 42XD1E информацията в нета e хмм, така да се каже, ненадеждна.
    Наживо несъм го виждал ,на няколко места по руските форуми четох за него и неискам да рискувам , вмомента съм обикновен 29инчов 100херцов модел на Panasonic който има подобен проблем , и като знаеш за него при много тъмни катини се вижда.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2264

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    miro_vampiro, колега мазането на D3000 си е от самият Тв не е от 100Хц. И наистина S3000 има по-добър образ от D модела, при 40" модел е същата работа, само при 46" модел го нямало това мазане, ми казаха колеги от други магазини. Наистина се забелязва някакво забързване, но само в определни моменти и то на определени сцени.
    dreshkov, всички Шарпове си имат L/R изход за към усилувател или ДВД система за да изведеш звука от ТВ-а.
    Някой по-нагоре питаше да си вземе ли 37AD5E пред 37SA1E ами мдам заслужава си, вече при тази малка разлика от 250 лева. Има разлика в образите при еднакви настройки.
    Относно banding проблема, както каза по-надолу lazarus18, това беше проблем на първите бройки излезли миналата година, за новите не съм чел нищо. Относно XL серията още няма отзиви. Освен това хората ги сменяха без проблеми поне в някои страни.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #2265

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте
    ето и една хубава новина за HD филми и в БГ по кабелната телевизия!
    http://www.ipo.bg/Default2.aspx?Arti...96f4d1&ref=rss

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе