Страница 213 от 223 ПърваПърва ... 163203211212213214215 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,181 до 3,195 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    21
    #3181

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от noon
    Здравейте,

    Днес минах през ISU на Стамболийски, за да видя въпросния модел SHARP LC-32X20E (http://sharpbg.com/index.php?productID=244), но за съжаление го нямаше в наличност.

    Още не съм се спрял на конкретен модел, въпреки че специално при мен избора е ограничен може би единствено до този модел или някой 37" FULL HD. Много исках да го видя този модел, въпреки че преди това бях прочел ето това ревю, което честно казано ме притесни:

    http://www.thg.ru/display/sharp_lc32x20/index.html

    По-точно притеснява ме цветовата палитра и по-специално проблемите в червения сектор. Палитрата така или иначе не отговаря на моите изисквания, но с тази загуба в червения цвят направо не знам:

    http://www.thg.ru/display/sharp_lc32...c32x20-02.html

    Стойностите на DeltaE не ме притесняват. След една калибровка с Eye One Display този проблем ще се реши, но остава проблема с червените цветове. Ако някой има достъп до този модел може ли да каже дали палитрата на този модел отговаря на това, което от SHARP са заявили - 92% от NTSC?


    До колкото ми е известно Тошиба са телевизорите с най-точни цветове, но скоро четох в някакъв руски сайт че това се постига след калибровка, която ако не се лъжа се прави от сервизното меню. Мисля 4е проблема ще е да се намери някой да ти я направи. Успех

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #3182

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте на всички ....гледам ,че помагате на хората при избор на LCD телевизор,та
    реших и аз като доста останали да се посъветвам с вас преди покупка на такъв.
    Тези дни съм решил да се сдобия с един около 40 инчов LCD телевизор като разполагам с около 1800лв.


    Въпросите са няколко:
    * Към кой модел да се насоча за момента?(Някой ми беше казал ,че трябвало задалжително да има FUL HD)
    и вход за цифрова телевизия.
    * На какво трябва да обърна внимание като го купувам?
    * Телевизора ще се гледа от 3 метра,размера който съм избрал добар ли е или да търся нещо под 40инча?

    и последния въпрос е ....сега покрай коледа и нова година цените дигат ли се ,че нали знаете в ква странна държава живеем

    предварително благодаря и весели празници на всички!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    20
    #3183

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    http://www.thg.ru/display/sharp_lc32...c32x20-02.html

    гадни руснаци само червеното им е в акъла.. кумунисти... :-)))))))))

    тв-то е супер
    хора..., тука в пловдив е лудница всичко живо купува телевизори лсд и кинескопи.
    докато си прибирах моя тв в интермаркета продадоха още два 42"-ки , а кво ли ще става в ТМ и технополис.....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    25
    #3184

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Как во ви е мнението за SAMSUNG LE-27S73BD http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09029345

    И още нещо да попитам- търся и едно лсд с формат 4:3 , тъй като на него ще се гледа предимно ТВ с формат 4:3, но в техномаркет има такива телевизори само до 20инча, на друго място имали такива ТВ-та с диагонал по-голям от 20 инча

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    42
    #3185

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    От известно време следя тази тема. Много (и като количество) полезна информация има тук. В един момент настава объркване. Бях се спрял на 37" размер, но след като ги поразгледах, мисля че необходимият ми размер е 40-42". Дистанцията на гледане е около 3,5м. Акустиката на ТВ-то няма да я ползвам, така че тя не е критерий. Бюджета е ограничен около 2000лв., макс.-2500лв. Източника ще е ДВД с HDMI, ако някога Дядо Коледа не се отбие и у нас с BD или HDDVD.
    В бъдеще предвиждам и цифрова ТВ. Още не съм решил коя. Днес обикалях и оглеждах, но така и не се престраших да взема нещо. В този ценови диапазон има голямо разнообразие от марки. Гледах и Самсунг, но никак не ми хареса картината им на кабелна ТВ. Оглеждах SONY KDL-40U2520K, 40U2530, 40S2510. U - май са най-ниския клас? Можете ли да ме насочите в избора на конкретен модел?
    Зная, че въпроса ми е един от многото такива глупави, наивни и досадни. За което се извинявам и благодаря предварително, ако някой отдели от празничното си време за да отговори!
    Притесни ме един случай - гледах конкретен модел SONY KDL-40D3500AEP (не за мен). От цялата редица, той беше най-зле. Размазан образ, насича, лоши и промити цветове. Отписах го. Консултантите казаха, че са вързани на един източник на HD сигнал. В друг магазин - от всичките, точно този беше идеален - кристална картина, цветове и т.н. angel Направо ме грабна. Нито един от сравняваните в предишния магазин непоказваше онези дефекти?! Това съвсем ме обърка! Как да съм сигурен, че това което виждам е максимума за даден ТВ?
    Помагйте!

  7. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #3186

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    аве аз ви казвам че всичките ги правят на една и съща джонка вие не ми вярвате

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3187

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Бъди сигурен, че това което виждаш в магазина не е най-доброто като качество. Там сигнала е отвратителен и настройките са както дойде. Съветвам те да тестваш с двд сигнал всеки модел. Качството на работа и приблизително съото като на цифрова кабелна.
    Опитай се да изкрънкаш дистанционното от консултанта и избери някой от запаметените режими Cinema и цветен баланс Warm/Low или както там са го кръстили. Намали на минимум всички филтри и така сравнявай.
    Хубаво е да се откажеш от S серията на Сони.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    112
    #3188

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте на Всички,виждам,че тук наистина помагате много на хората,та реших да Ви попитам и аз нещичко.Искам да си направя подарък за празниците-LCD.Не съм се спрял на марка,защото ми е за първи път,търся си 32 инчов до около 1400лв.,да има pip,хубави цветове......абе кое е най-доброто за тези пари в момента.Поздрави от с-с-с-тудена Варна

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #3189

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от noon
    Ами най-големия CRT за който знам и който поддържа 1920x1080 резолюция е 24 инча само. Освен това ще ми вземе здравето и не е вариант. Модела на Dell, за който споменах мисля може да се сравнява като качество с CRT монитор. Само че не мога да чакам месец докато го доставят. Затова си мислех за някакъв LCD TV като компромисен вариант. Този модел на SHARP, за който говорим се рекламира, че поддържа 92% NTSC цветови обхват.
    NTSC e доста близко до Adobe RGB като стандарт, на тази картинка от сайта на EIZO добре се вижда, въпреки, че е малка:

    http://www.eizo.com/products/lcd/sx3031w/images/RGB.jpg

    Това, което ме притесни относно телевизора на SHARP е материала на руснаците, на който се вижда, че според техните тестове голяма част от червения обхват е орязан, което доста отклонява телевизора от NTSC стандарта.

    Интересува ме дали някой който е си е купил SHARP LC-32X20E забелязва някакъв проблем с червените цветове? Съзнавам, че ще е трудно да се провери конкретно това, но дори и субективна преценка пак би била добра. Иначе бих се радвал да го видя някъде този телевизор в София на живо.

    Калибрирането става чрез компютър. Тук има информация по въпроса:

    http://www.northlight-images.co.uk/a...display_2.html

    http://www.camerahobby.com/Digital_G...th_Eye-One.htm

    Иначе има и някакви колориметри специално за телевизори, например SpyderTV, но предполагам, че каквото и да се ползва, би свършило добра работа.
    Значи днеска ходих да сравнявам 42XL1 и 42X20 в ИСУ и ако не се лъжа 32x20 го имаше изложен. Та днеска половин час сравнявах тези два телевизора. Еми какво да кажа просто на XL2 на 50 Hz предава по добре отколкото на 100 Hz. И не видях някаква разлика между двата телевизора. Лошото беше, че освен кабелна и двд-та които пускахме друго нямаше как да пуснем. Бях се настроил за XL2 обаче нещо не видях да е оправдана разликата от 1000 лева. И един приятел си бях взел за да стане по обективно ама и неговото мнение беше същото :D. Та отнесох последния направо от витрината :P. С Булсат съм и картината е същата като на двд, не съм вярвял че такава картина може да извади. За HD-тата няма нужда да казвам мисля. Имам монитор Dell 2407 FWP-HC и не мислех, че някой друг монитор камо ли телевизор може да предава по добра картина. Нямам думи просто....
    noon кажи какво те интересува да тествам.
    С Нвидия видео карта съм някой знае ли как мога да пусна телевизора да ми е продължение на десктопа. Като бях с Ати си я имаше тази опция. Тука имя само clone и други които не ми вършат работа.
    И само да питам калибровката на цветовете поради каква причина се прави.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    56
    #3190

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    bokanegra до тези пари ти препоръчвам този телевизор:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09033244

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #3191

    Колко са разликите и приликите

    А бе някой може ли дами каже - що така с просто око се наблюдават разлики между:
    http://www.sharpbg.com/index.php?productID=245
    и тук
    http://www.sharp.co.uk/invt/lc37x20e#

    А иначе: някой да ми каже защо ДА НЕ СИ КУПВАМ този телевизор?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    22
    #3192

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от stivig
    bokanegra до тези пари ти препоръчвам този телевизор:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09033244
    Този мисля, че има само аналогов тунер.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #3193

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    lazarus18, мерси за линка. Бях го пропуснал това ревю, понеже не гледах за 42”.

    В този случай, възможно е на руснаците да им е попаднала по-кофти бройка или да не са донастроили нещо.

    Аз пообиколих малко из Метро и Техномаркет, но за съжаление този модел на Шарп го нямаше. Нямаше го и 37”. За сметка на това в мост-а видях три Benq-a (два 32” и един 37”) вързани към компютри и ги разгледах от любопитство. За съжаление 37” не беше на FULL HD резолюция пуснат. След като се порових из нета, се оказа, че май не може да му се пусне 1080p сигнал през компютър. Четох, че има и други модели, при които това не става. Може би са по-стари.


    shpeksi, ти този модел ли си купи - LC-42XD1E, понеже не го видях този 42XL1 някъде да се продава. Успя ли да му пуснеш 1080p резолюция през компютъра? Ако да, на какво разстояние горе-долу може да се гледа нормално при тази 42" големина?

    Dell 2407 WFP-HC е много хубав монитор. Специално за 30”-те модели знам, че са правени със същата S-IPS матрица на Филипс, която се ползва в Apple 30” Cinema Display, а последните струват 4000 лева само ... След като си успял да клонирараш образа и към телевизора, виждаш ли някаква разлика в цветовете? Кой от двата показва по-добро черно, контраст, цвят и т.н. Dell-a или Шарп-а?

    Аз Nvidia карта нямам, взех си преди известно време една ATI, не е нещо особено, но идеята беше да я сменям ако се наложи. Пробвай да обновиш драйверите на тази Nvidia, може да се оправи. Аз имах разни подобни проблеми едно време като се опитвах да си продължа дисплея на ноутбука към допълнителен монитор. Възможно е самата инсталация на драйвера да се е прецакала нещо. Или направо потърси за твоя модел в нета, да разбереш дали е предвидена такава опция към картата.

    Колкото до калибровката, поне при мене, тя ми е необходима, понеже се занимавам с видео и от време на време фотография като хоби. Затова ми е необходимо да знам какви точно цветове показва монитора, да му създам профил и т.н.. Сега ако си купя телевизор, за фотография няма да е удачен, но за видео обработка ще е добре. Ако цветовете в момента ти харесват и ако не се различават драстично от тези, които показва Dell-a, то поне според мен няма нужда от калибровка. Но нека, някой, който разбира от телевизори да даде също мнение

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #3194

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    shpeksi, аз съм с 42X20E и NVidia GF7300GT.Пробвай да вържеш ТВ-то с PC-то преди да стартираш PC-то. При мен кабела е HDMI-DVI Би трябвало при тази операция Шарпа да е разпознат. После в Display Properties\Settings ще видиш как да направиш тв-то продължение на десктопа. Упех!

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #3195

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Момчета здравйте,

    Преди седмица си взех SHARP LC-32WD1E и както можеше да се очаква картината рути Булсаткома изкарва добра картина на доста от каналите (има и такива с жестока компресия и там не е толкова добре). През PC HDMI пускам HD сигнал в 1280/720 резолюция без проблеми и на НВидиа и АТИ .....на един филм на BBC - Planeth Earth просто си оставам с отворена уста и безмълвно ме изпълва щастие Цветове, контраст, черен цвят.....невероятно качество, а още не съм си играл особено с настройките.

    Само един въпрос.....през HDMI не чувам звук от телевизора. Какъв е най-добрия начин за изкарванен на звук.... и кабелите, които ще ми трябват.

    Благодаря,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе