Страница 92 от 223 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #1366

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    TODD гледам ,че си от Варна защо не отскочиш до Metro и да ги видиш и ти двете TV та отблизо ,но нека и LUDIA да е там ,аз съм от Пловдив иначе с удоволствие щях да ги видя ,защото и аз съм доста озадачен от изказването на LUDIA и нека пак да ви чуем мненията.
    Молба към LUDIA ,може ли две снимки на една и съща картина и на двете TВ та.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1367

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    smsdeliverer - истина ти казвам. Гледах и не вярвах!!! Как е направено, как не е - не знам, но е успешно.

  4. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #1368

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    При мен стои също въпроса за свързване на LCD към домашното кино. Пуснаха няколко модела на Филипс и Панасоник с HDMI , но какво значи вградени декодери. Значи ли това ,че не могат да се променят и след 2 години имаш паметник

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    67
    #1369

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    колега soon днес бях в метро варна и видях сонито и двата шарпа рд2 и по-стария aquios значи наистина като пуснеш през hd компа сигнал сонито може да 'оди се обарши кенеф пълен не знам за кои модел става дума, ама нито бялото бяло нито нищо, а за новия шарп много детайлна картина вади ама на висока резолюция, което според мен ще значи- много пари за малък размер когато примерно гледаш обикновена телевизия или си пуснеш некое двд, няма да има никаква разлика примерно с моето шарп 37sa1e, просто не си залужава парите в момента когато технологиите са още в не масово производство, примерно днес в софия беше премиерата на блу рей на сони цена над 1600 лева, какво ще си пуснеш на тоси плеър-нищо. трябва да си маниак и да си сменяш панелите на всеки 6 месеца и вярвайте ми почти никаква разлика няма да усетите ако го използвате за нормални нужди. да не говорим за новия тип модели телевизори с лазерно насочване на цветовете, като прожекционните телевизори. ако ви интересува ще ви копирам популярна наука месец юни и ще ви покажа за какво става дума и ще бъде сигурно по евтино от другите типове телевизори. такива приемници като новия шарп са за нормалните бели страни където и телевизията е на съвсем друго цифрово ниво и хората могат да се изкефят на картинката, а не като мене на кейбълтел да гледам боза на 37 инча. извинете за дългия пост ама това е истината в бг, купуваш нещо за да се хвалиш и аз мога да си купя новия шарп ама струва колкото съвсем прилична кола втора употреба. браво на лудия за хубавия съвет които ми даде, евала.

  6. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1370

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    smsdeliverer Незнам може би е съдба но утре точно ще имам път към метро и ще ги видя и двата как работят един до друг.
    soon Според мен 10-бита на Сонито също са прецедент в досегашното световно производство на технологията LCD-TV.
    vader11 На блу рей плеъра можеш да си пуснеш от този месец филмите Патриот, Лудории, Паприка и др. Издават се от Prooptiki България. До края на годината ще издадат над 50 заглавия в този формат така че имам какво да се види.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1371

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    : !!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    56
    #1372

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    За да стане ПО-ОБЕКТИВНО мнението ви за серията D3000 на SONY,а не само да се доверите на едно мнение ,за един телевизор в МЕТРО,който има търпение и малко познания по английски може да прочете над 150 страници с повече от 2000 мнения,ревюта и коментари по тази тема:

    http://www.avforums.com/forums/showt...hlight=40d3000

    http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=543498


    LUDIA и vader11 според мен има проблеми при свързването на Сонито с компютъра,с който сте тествали HD.

  10. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1373

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Лудия, че си пада по Шарп пада си, спор няма. Но и аз като непредубеден кандикат купувач мога да си кажа мнението.
    Досега Шарп XD1E серията ми харесваше най-много за HD сигнал (и флагмана на Филипс).
    На SD сигнал всички LCD ТВ-та бяха малко или много бози а 37XD1E беше пълна драма.
    И аз си взех решението за себе си, или си купувам доста скъпо ТВ, което ми харесва на филми от компа, а като гледам кабеларката приемам нещата такива, каквито са или чакам. И чакам.
    Сонито е много добро, когато имаш и цифрова кабелна, общо взето имаш мултифункционално ТВ с прилично качество. Ако Шарпа не ти е до него, много ще разбереш, че на определен соурс бил по-добър. Новият Панасоник пък като съотношение цена-качество е много изгодна сделка, както и Самсунга, след като си го настроиш. Шарпа ако вземеш, пък Сонито е по-добро на SD.
    След два месеца ще има и Филипси и Тошиби, и в края на краищата всичко опира до личен избор, кой е най-добър за повечето неща, които гледаш.
    И накрая ще си взема ТВ-то, което най-добре отговаря на моите критерии. И благодаря на Лудия, че казва своето мнение и ми отваря очите за неща, на които нормално не бих обърнал внимание.

  11. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #1374

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от borko7
    LUDIA на какви настройки ги сравни двата телевизора?Не мога да повярвам са тази липса на фокус на Сонито-това не е тръба и ако си е на неговата резолюция не може да не е на фокус!
    mano_chao гледам,че параметрите на матриците на 32" и 37" са еднакви,докато на 42" са с по-лоши.Има по-лош контраст и бързодействие.Дано видимо да няма голяма разлика.
    -според мен най-вероятно е да не е настроил правилно Сонито(то си има пинизи) , защото хич не им е фен!
    Ето малко примерни настройки за HD 720p от комп с карта NV 7-ма серия:
    Backlight 7
    Contrast 80
    Brightness 54
    Colour 50
    Colour Temperature Warm 1
    Sharpness 10

    MPEG Noise Reduction Low
    Noise Reduction OFF.

    Black Corrector Off
    Adv Contrast Enhancer Low
    Gamma Low
    Clear White Off
    Colour Space Normal
    Live Colour Off

    Motion Enhancer on Standard.
    Film Mode auto1
    Power Saving Low
    Light Sensor off

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    67
    #1375

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    моля не ме разбирайте погрешно, че съм фен на шарп, фен съм на филипс и панасоник даже и на jvc, просто тази оферта на метро беше най изгодна 37инча за 1650 лв. покупка на телевизор над 6-7 хил лева за мен си е чиста загуба на пари, защото примерно в тм има един филипс с амбилайт, фул хд, и квото там си предтавиш ама е..ти цената. затова ми беше приказката, винаги ще излизат нови модели и това е бизнеса. а според мен сони не е това което беше преди години, имам приятели маниаци на марката и в момента с половин уста казват, че сони са добре. в момента в този форум се получава, че всеки си защитава марката от която си е купил нещо, и малко може да се пообъркат хората за нещата. за блу-рей евала, че има филми в бг, значи че и цената на устройствата, ще тръгнат надолу, спомняте си какво беше като излязоха двд.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1376

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    vader11 - лично аз винаги се стремя да защитавам единственно: "Невидимата Истина". И когато нещо е по-хубаво от другото, е... па как да казваме, че е случайно и продиктувано от лични пристрастия.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1377

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Относно спора между 2-та модела на Сони и Шарп, ви препоръчвам да прочетете 2-те ревюта, направени от професионалисти, а не да вярвате на твърденията на един човек, 100% предубеден. Сравение не се прави като пуснеш 2-та телевизора един до друг за 5 мин. на някаква анимацийка. Хората в ревютата са направили изключително прецизни настройки, включително и от сервизните менюта и тогава са си казали мнението.
    Според мен и двата телевизора са доста сполучливи и такива крайни, неподготвени изказвания за Сони-то, леко казано, ме изнервят. Хората, четящи темата веднага си съставят мнение и биват подлъгани.
    Аз лично не бих препоръчал покупката на тези модели на тези крайно високи цени за хора, които едва ли биха оценили малко по-добрата им картина. Както се казва - Само за ценители.

    Ето и линковете

    Сони - http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL32D3000/

    Шарп - http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC32RD2E/

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #1378

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    ами да няма само един луд на тая земя, сега поне има интернет и можем да четем мнения всякакви, и добре че знаем всички английски та да става по-лесно, защото аз например ако гледам 5 часа в магазина трудно ще уловя големи проблеми, ако ще и да ми предложат всякакви сигнали и настройки, ама след 1 месец в къщи всичко ще видя
    ако може да ми динесат ТВ у нас и да го инсталират, а после след 2 седмици да си го вземат ако не ми хареса чудно ще бъде

    http://www.trustedreviews.com/tvs/re...32in-LCD-TV/p1

  17. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1379

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Днес ходих до Метро да видя аз за какво става въпрос не видях LUDIA. Незнам LUDIA как е правил настройките но Сонито се намираше в средата от едната страна беше RD2E а от другата беше AD5 (дано не бъркам модела) Сонито с някаква бозава картина дето моя вади по добра от него а Шарповете така са им пипнати настройките че като ги гледаш в картината няма грам разлика при това че Цената между двата беше 1000лв единия е 100HZ и контраст 10000:1, а другия беше ако не се лъжа с контраст 6000:1 според мен е пипана остротата в менюто на телевизорите и някой други настройки. Найстина има жъл отенък на бял фон Сонито. За това отидох до ТМ тям обаче няма такова нещо което ме навежда на мисълта или нещо кабелите са ковти или на Сонито компонентния вход му е прецакан(говоря за Бройката в Метро). В ТМ беше пуснат на HDMI. Мога само да кажа че в различните магазини предпочитат различни марки. Днес също отскочих и до Зора там беше пуснато сони 42S2510 на блурей плеъра на Сони (Цената му е 1800лв. но за вмомента не се продава било само рекламно.) по HDMI и се въртяха реклами на разни филми. Картината беше просто един път и ме озадачи това че преди време като ходих в метро точно такъв модел ми показа LUDIA самоче 32" и картината му беше размазана докато тука сичко си беше перфектно. До това Сони имаше някакъв шарп пуснат през генератор на HD ами мога да ви кажа че картината на Сонито беше по рязка и по контрастна което потвърждава моето твърдение че в даден магазин се предлага по добре една марка пред друга. Също така ми направи впечатление че като се приближиш до телевизора не се вижда пикселизация докато на Шарпа се виждаше нищо че беше закачен към генератор HD това явно е от последния. Мен ако ме пита LUDIA да вземат един блурей плеър в Метро и така да ги тестват а не снякакъв генератор дето никой никога няма да си го има в къщи. Лично моето мнение е всеки да си вземе това което предпочита като марка за да не остане неприятно изненадан като се пребере. И последно имайте в предвид че Шарпа е полиран и е като огледало сичко се отразява според мен това е недостатък като седнеш да гледаш телевизия надали би искал да се оглеждаш в рамката на телевизора.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1380

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Който си търси перфектния телевизор на перфектната цена - това е модела:
    (все още го има - когато го купувах беше 3450)
    Гарантирано качественна изработка! Спечели куп награди при пускането на пазара.
    Ползвам го вече 2 години и е БЕЗУПРЕЧЕН с КРИСТАЛНО качество без нито един проблем и недостатъци!
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09017414

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе