Страница 94 от 223 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #1396

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Абе хора, защо се карате за глупости!
    Sharp, Sony, Philips - всичко се прави в ShenZen, China! И по-добре там, отколкото в Thailand или Vietnam, както вече правят Pioneer и HP!
    Не забравяйте да отчетете и факта, че повечето марки вкарват при нас 3 и 4 качество стока. Не се знае дали тези Sharp в Метро не са правени за Germany например, а Sony - за Таджикистан. В теста от английския сайт Sony и Sharp са правени за U.K. пазара, така, че с едно на ум бих им повярвал повече, отколкото на тест в полеви условия, каквито са реалностите в България!
    За съжаление вече заспивам и не помня каква е разликата в цените между Sharp 32RD2 и Sony 32D3000. Не съм сигурен, но май Sharp е към 2800 лв., като разлика от 400 лв. е доста осезаема за нашия пазар. Както бях писал преди време и при тази наистина голяма разлика, отчитайки и доста по-популярната марка на Sony у нас и римския Папа да ни убеждава в предимствата на Sharp, то народа ще взима по-изгодното! Ами 400 лв. си е добра месечна заплата при нас, да не говорим, че за тези пари примерно може да се вземе и домашно кино или нещо друго за дома.

    Малко допълнение относно техническите характеристики на моделите от различните призводители. Освен матриците огромно значение оказват и управляващите процесори. Прочетете при братушките какво става при Samsung например. Всякакви производители на матрици се комбинират с три производителя на чипове и оттам идва голямото разнообразие на модели. Не твърдя, че някоя марка доминира по качество - важни са продажбите в глобален мащаб. Компаниите друго не ги интересува, което е нормално.

    TruD технологията (запазената марка) при Sharp се основава на Micronas чипове. Същият производител използва от поне 10 години и Panasonic. Само, че Panasonic работи с IPS матрици, разработени от моята любима фирма Hitachi. За съжаление тя липсва от БГ пазара поне от 10 години!
    За Sony D3000 серията пишат, че използва най-новия и мощен чип на пазара в момента, този на Genezis. Philips - на Trident са базирани с периферия от техни чипове за реализация на някои от фирмените им решения от сорта на Pixel Plus 3HD примерно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1397

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Gena_bs, за цените при мен са както следва: SHARP 32RD2E 2398,80 лева, SONY 32D3000 2374,80 лева. Не бих казал, че разликата е 400 лева, тази цена която си видял е за 37" модел най-вероятно. За Шарп с тяхната фабрика за 3,5 млрд. $ в Камеяма не бих казал, че се намира в ShenZen, China. Има 5 фирми които правят големи матрици за ТВ или поне аз за тези знам: CHI MEI China, AU Optronics Taiwan, LG-Philips in China, SSP - SONY-SAMSUNG PLANT in China и SHARP in JAPAN - Kameyama и Kameyama 2!!! Инак за чиповете си прав.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    56
    #1398

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Днес прескочих до Метро за да вида новите модели на Шарп и Сони. Ще започна с SHARP 32RD2E, телевизора наистина е добър не мога да опиша точно какво видях то трябва да се види. За SONY 32D3000 мога да кажа, че има много хубави и наситени цветове но наистина малко му е замазана картинката незнам защо е така можеби ако се вдигне остротата нещата ще се пооправят. Така и какво ми направи най-голямо впечетление мисля, че TODD го е споменавал, до Шарпа и Сонито стоеше SHARP 32AD5E дано не бъркам модела, еми незнам но според мен този телевизор работеше по добре от D3000 и RD2E. Много добре е пипнато ТВ-то, много детайлно се виждаше всичко и много точни цветове. Нека някой ме поправи ако бъркам. След това минах през Техномаркет не мога да кажа нищо за определен модел телевизор, защото на всички телевизори беше пуснат ужасен сигнал освен на Самсунга. Бързо си излязох и следващото място до което прескочих беше Технополис. Там един до друг бяха сложени SONY 32D3000 и SONY 32V2500 впечетление ми направи, че V2500 имаше по ясна картина от D3000. Незнам какво SONY са правели с този телевизор ама май са оплескали нещата може и да бъркам и поредната изненада за мен SONY 32S2530K бачкаше по добре от D3000 и V2500. Незнам вече какво да си мисля или аз не съм наред или колкото по нови модели излизат толкова по зле стават. Добро впечетление ми направи PHILIPS 32PFL7332. Телевизора, който най-много ми хареса от всички, които видях за деня е SONY W2000 много добри цветове, черното си беше черно, а не да сивее както при повечето лцд телевизори въобще нещата седят по много по различен начин от колкото 32 инчовете модели на Сони. Ами това е което аз видях по време на моята разходка из магазините.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #1399

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Ludia,
    Сигурно съм се заблудил за цените, но в последно време не ми остава много време да се шматкам из магазините.
    Дано й при нас докарат Sharp и Sony, та да ги видя на живо един до друг!

    stivig,
    Mайката му е да си занесеш в магазина едно DVD плеерче 1080p с тестов диск Video Essentials (цената му е солена обаче), с едно небрежно HDMI кабелче Van den Hull или Qed примерно. Сядаш на съответния фотьойл, консултантите изваждат от кашона два-три модела TV и ти ги пускат на стандартни настройки на картина и звук. И почваш тестовете ...
    Само, че трябва да сменим държавата, защото тук такова чудо може да стане само, ако си поръчваш десетина бройки за хотела примерно! И пак не е сигурно ...

    Ето малко снимчици и информация от форума на ixbt:
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:11088
    и от японския сайт на IPS Alpha Technology, LTD. (бившото Hitachi Liquid Crystal TV Display Co., Ltd):
    http://www.ips-alpha.co.jp/en/technology/ips.html

    За съжаление на нашия пазар, ако не греша, само Panasonic TX-32LX600; 32LX70 и 700 са с IPS матрици и фирмата не предлага LCD с по-голям диагонал. Просто за да може да продава плазмените си телевизори!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    56
    #1400

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    stivia твоя пост потвърждава мнението ми,че в нашите магазини за електроника можеш да видиш обективно само външния вид на телевизора.До там са оплескани нещата ,че да виждаш модел в пъти по евтин и с по-слаби параметри да работи по-добре от топ моделите.Или трябва да си правиш тестовете сам по описания от Gena_bs начин(което е почти невъзможно) или да се довериш на професионалистите,който провеждат специализирани тестове по международните сайтове и списания.Ясно е,че и при тях има пристрастия,но ако от 8 световни сайта дават оценка 9 от 10, или 92% от 100% за един телевизор сигурно е така.Не на последно място е и мнението на тези,който вече са си купили въпросния телевизор.

  7. DK9
    DK9 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #1401

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    А ето че се появи и отговора на Philips (или поне първия от очакваните): 32PFL9632D/10
    http://www.consumer.philips.com/cons...CSHP3HKFSESI5P

    Телевизора изглежда доста добре екипиран в техническо отношение: 100Hz, 3ms, 8000:1, 14 Bit RGB, Video-1080p, PC-up to 1920x1080p, USB ....

    Нямам търпение да го погледна на живо. Но ме обзема и лека тревога като си помисля за цената!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,408
    #1402

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    DK9,
    Цената му повече от солена. В Германия се продава за около 1500 Euro, което за нас означава над 3000лв.??? Това е с 600лв. над посочените цени на Sharp и Sony.
    За сравнение цените на Sharp LC-32RD2E е 1068 Euro, а на Sony 32D3000 - 1095 Euro на същия сайт за електронна търговия.

    Но мисля, че си заслужава парите, стига човек да ги има!

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1
    #1403

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Добре.. Аз искам да си купя телевизор. И очаквам да има някакви съвети.. мнения сравнения. Да ви кажа честно не видях такива неща. Прочетох последните 5-6 страници в форума и не видях нищо освен Sharp i Sony... Sharp това Sharp онова сони това сони онова.... Другите марки ги забравяме ? по-лоши са... ? Искам тв-то ми да вади добър образ от пц-то , все пак да се вижда кирливата телевизия в България . Парите които бих дал са 3к. Моля за компетентно мнение. В тм софия ми предложиха едно самсунг-че 100хз 40инч., 1366.768 при пц.. с някаква технология на матрицата с някакви ледове... не му запомних модела. Сега отивам в технопилис младост да видя там какво правят . Ако някой ще помага нека инчовете са 42 или 37 ... моля.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #1404

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    След като успях да прочета цялата тема в мен се появи дилема за закупуването на LCD. Колебая се между sharp 37xd1e който поддържа fullhd и sharp 37RD2E с тези прословути 100hz. Колебанието ми е оттам, че си свалям макар и малко и филми с 1080p и въпреки, че монитора ми е малък 19 " LCD пак виждам някаква разлика в детайлите и яснотата на картината. А за тези 100 hz не можах да разбера колко помагат като изключим, че МНОГО помагат при статичните шотове направени и сложени на сайтовете на някои проезводители. А и както прочетох в едно ревю за rd2 с изключени 100 hz се представял по добре. Ходих до Метро в неделя (Божурище) но там имаха от старите модели на sharp и не знаеха кога ще има доставки на xd1.
    Pls help.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #1405

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    за ogi84 : ако прочетеш не само последните 5-6 страници (които се събират за около 2 седмици) щеше да видиш обсъждането и на други марки. Още повече ще намериш в темата за 2006.
    Напоследък се обсъжда Sharp vs Sony защото точно тези две марки пуснаха на пазара дългоочакваните 100Hz телевизори.

    Темата за покупката на LCD/Plazma е безбрежна за да може да се събере в няколко поста и да се каже твърдо - този модел на тази марка е най-добрия. Всеки производител си има модели от различни класове и различна големина. Винаги е по-добре да си вземеш модел от по-високия клас.
    Като положителни мнения тук във форума :
    Плазма - Panasonic
    LCD - Sharp, Philips, Toshiba.

    във всеки магазин в който отидеш - ще има консултанти които съвсем тенденционзо ще ти хвалят един или друг телевизор. В Техномаркет винаги препоръчват Samsung защото те ги внасят. Аз лично Samsung не бих си взел. Трябва да се обикаля и да се гледа, да се тормозят консултантите да ти пускат един и същи сигнал на различните телевизори и да си избереш.
    Ако не си много претенциозен - избирай като жена - на външен вид

    Успех в избора

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #1406

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    мен пък шарп 37рд1 и 37га9 не ми се видяха лоши на аналогов кабел Евроком в София, това за оги84

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #1407

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от shpeksi
    След като успях да прочета цялата тема в мен се появи дилема за закупуването на LCD. Колебая се между sharp 37xd1e който поддържа fullhd и sharp 37RD2E с тези прословути 100hz. Колебанието ми е оттам, че си свалям макар и малко и филми с 1080p и въпреки, че монитора ми е малък 19 " LCD пак виждам някаква разлика в детайлите и яснотата на картината. А за тези 100 hz не можах да разбера колко помагат като изключим, че МНОГО помагат при статичните шотове направени и сложени на сайтовете на някои проезводители. А и както прочетох в едно ревю за rd2 с изключени 100 hz се представял по добре. Ходих до Метро в неделя (Божурище) но там имаха от старите модели на sharp и не знаеха кога ще има доставки на xd1.
    Pls help.
    http://www.plesio.bg/product.php?pro...9746439ff0c053
    Вземай това , и хич и не се заглеждай по 100-те Hz - на всички ревюта до сега хората казват че като ги изключиш е по добре и то си е така!А за филми от РС-то ,най-добре си е да е FullHD!

    п.п. - това се отнася и за ogi84!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1408

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Gentu, снощи го сложих настройките на СОНИТО, които ми беше написал по-назад в темата. Какво да кажа, става по-тъмен като цяло, губи яркост и добра оисветеност в тъмните сцени, като с моито настройки беше по-добре, но нищо не се оправя като омазаност на екрана и Шарпа си показва пак по-добре от него. Днеска стига да имам време ще направя малко снимки.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #1409

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от Gentu
    http://www.plesio.bg/product.php?pro...9746439ff0c053
    Вземай това , и хич и не се заглеждай по 100-те Hz - на всички ревюта до сега хората казват че като ги изключиш е по добре и то си е така!А за филми от РС-то ,най-добре си е да е FullHD!

    п.п. - това се отнася и за ogi84!
    това значи ли че като ти го доставят трябва да го вземеш както е, с евентуални кусури, щеш не щеш

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    8
    #1410

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе