Страница 104 от 223 ПърваПърва ... 5494102103104105106114154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #1546

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Искам да попитам относно Sharp и в частност 2 модела: LC-37SА1E и LC-37SD1E. Освен разликата в тунерите (аналагов за първия и цифров за втория) има ли нещо по различно? И еветуално какви са има цените? По ми е интересна цената за LC-37SD1E.

    Гледам ги (цените) в сайта на Интермаркет, но ми се струват не много актуални.

    За LC-37SА1E гледам че е на промоция в МЕТРО.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #1547

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    няма друга разлика (освен тунера). Цените на сайта на Интермаркет са ... напълно несъответващи на реалността. Този модел(SA1E и SD1E) отива в историята, от 2007 вече е заместен от серия AD5E, която в момента може да се види и в България(Метро и Интермаркет). По тази причина старите вече модели се предлагат на по-ниски цени, там където са останали някоя и друга бройка.
    За актуална цена - само на място.
    Колкото пъти се обадя в Интермаркет - толкова пъти получавам различна информация...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #1548

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    ludia а можеш ли ако ти се занимава да постнеш такива снимки както на сонито и шарпа <всмисъл същите сцени>, но и на по слабите модели да видим каква е разликата например на лж моделите който са по евтини и особенно мен ме интересува на 37sa1e <моя>. мисля че ще интересно да се сравнят като детайли и цветове все пак.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    56
    #1549

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    LUDIA благодаря ти първо за труда да качиш снимките!Доколкото виждам си използвал само HD сигнал,където както по-горе писах RD2 e трепач с по-високия си контраст.За съжаление сигнала по нашите телевизии не е HD и в близката петилетка няма да стане.Ако пуснеш "нормален" сигнал от кабеларка ще видиш,че с по-доброто си шумоподтискане и обработка на сигнала Сонито ще да де по-добра картина.Омазването според мен при теб се дължи и на силната светлина в Метро.Антиотражателното покритие на Сонитата има този ефект при ярка светлина.Относно това,че има два модела D3000 и лошите "западняци" ни пробутват некачествения,който не бил с S-MVA,което ти сам всъщност опроверга със снимките си, е меко казано смешно.Колко такива телевизора ще се продадат на нашия пазар и струва ли си SONY да си плюят на реномето,за да ни предложат нещо на същата цена на която се предлага и на "запад",при абсолютно същото означение,но с по-лошо качество?!?А това дори е подсъдно и ще се оплачем на Меглена Кунева .

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1550

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от lio76
    ludia а можеш ли ако ти се занимава да постнеш такива снимки както на сонито и шарпа <всмисъл същите сцени>, но и на по слабите модели да видим каква е разликата например на лж моделите който са по евтини и особенно мен ме интересува на 37sa1e <моя>. мисля че ще интересно да се сравнят като детайли и цветове все пак.
    Пич. тия снимки са само за обща представа. Не може нищо да сравняваш по тях. При снимането се получава разлика и отделно като ги гледаш на някое изпърдяно ProView какво ще разбереш от картината? Отивай и ги гледай на място. За такова заснемане са необходими значителни фотографки умения, подходящо осветеление, СТАТИВ. Половината от снимките горе не са на фокус. Как да оцениш кое е от "замазването" и кое от снимката?

  7. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1551

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    За сравнението на Шарп и Сони, все едно двата телевизира са на различни настройки на яркост и контраст.
    Второто все едно Шарпа е с пуснати 100Hz а Сонито - не.
    Образа на Сонито все едно не е на фокус, особено при снимката с бодилите.
    При Сонито по-добре се различават тъмните детайли, но пък бялото прегаря. Ако не е въпрос на настройки, работата е много странна. И на двата телевизора има смущения от сигнала

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #1552

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Пич. тия снимки са само за обща представа. Не може нищо да сравняваш по тях. При снимането се получава разлика и отделно като ги гледаш на някое изпърдяно ProView какво ще разбереш от картината? Отивай и ги гледай на място. За такова заснемане са необходими значителни фотографки умения, подходящо осветеление, СТАТИВ. Половината от снимките горе не са на фокус. Как да оцениш кое е от "замазването" и кое от снимката?
    мисля не съм адресирал поста си към теб

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #1553

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от mortix
    Малко инфо относно LG-37LC41 - в Prad.de и в руския сайт на LG пише, че е - ако е така, цената му е добра /2000 лв./

    P.S. -HD READY (720P - 1080P INPUT) - не го разбрах това
    В руския сайт май са се объркали LG-37LC41 е със стандартна резолюция 1366x768 FullHD моделите са LF65 серия,които между другото също са на добри цени 42 може да се намери за 2899 скоро ще има и 37 .

  11. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #1554

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от mortix
    P.S. -HD READY (720P - 1080P INPUT) - не го разбрах това
    -значи че НЕ е FULL HD!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    За такова заснемане са необходими значителни фотографки умения, подходящо осветеление, СТАТИВ. Половината от снимките горе не са на фокус. Как да оцениш кое е от "замазването" и кое от снимката?
    -абсолютно вярно!

    -ако някой е виждал тоз кадър на истински монитор ще разбере за какво иде реч!


  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #1555

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Все пак двата телевизора са поставени при едни и същи условия и това е напълно достатъчно да се види разликата м/у двата,според мен това е ценно сравнение при положение,че не си мърдаме задника от компа ,а пък който не вярва винаги може да се разходи, LUDIA явно е гостоприемен

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    67
    #1556

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    колеги появиха се едни зелени точици на новия шарп, да смятам ли, че почнаха да горят пиксели. на бенга дето е на две години няман нито една а сега за две седмици панела на телевизора е като карта на звездното небе.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #1557

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007


    Цитат Първоначално публикувано от vader11
    колеги купих си плеерче toshiba 360 с hdmi и не мога да го подкарам на шарпа. не знам защо. помагайте.
    -и ние не знаме защо!!!Кажи ни какво по точно правиш и как го правиш?

  16. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #1558

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от vader11
    колеги появиха се едни зелени точици на новия шарп, да смятам ли, че почнаха да горят пиксели. на бенга дето е на две години няман нито една а сега за две седмици панела на телевизора е като карта на звездното небе.
    Провери си кабелите да не би нещо да не правят добър контакт.

  17. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #1559

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от vader11
    колеги появиха се едни зелени точици на новия шарп, да смятам ли, че почнаха да горят пиксели. на бенга дето е на две години няман нито една а сега за две седмици панела на телевизора е като карта на звездното небе.
    -когато дадеш на вход дето няма сигнал има ли ги?
    Ако са много (звездното небе) начи не са изгорели пиксели - това е сто процента!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1560

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    borko7, според мен светлината в магазина не е по силна от една южна стая в която примерно ще гледаш ТВ-а. Плюс това няма значение дали е сутрин, обяд или след 8 часа вечерта когато осветлението е намалено наполовина в магазина, винаги го има "замазването". И аз си мисля, че цялата работа е от анти-отражателното покритие, но никой нищо не казва. Питал съм ги пичовете от СОНИ Българи за 32S2000, имаше подобен проблен, но не чак толкова силен и те казаха, че не знаят да има такъв проблем или нещо подобно да са чували. Относно дали за нас и за вънка матриците са еднакви може би си прав че нямат файда да ги сменят особенно при такъв скъп ТВ-р, но знае ли човек, винаги има право да се съмнява. Пример LG, като в Германия с IPS матрици, а за ИЕ S-MVA примерно. както е с 37lc25r. Ta затова си мисля така. На работа за съжаление нямам кабелна, а съм на ефирна ТВ, като цялата система е доста мега зле. А точно тези ТВ за в края на редичката с ТВ и получават може би най-гадният сигнал от цялото трасе.
    lazarus18, за сниимките съм ползвал получният преди няколко дена модел на FUJIFILM S5700 http://www.fujifilm.com/products/dig...700/index.html. Освен отва снимките са правени "на крак" за 10-15 минути. При това в магазина е забранено да се снима от всички няма значение кой е. остава да взема и статив и да почна да нагласям това и онава, като нищо ще ме уволнят. Те ако знаят какво правя с тея снимки пак може да имам едно доста голямо мъмрене, но ДГД казвам аз и толкова. Целта на снимките е информативна, не за да правя фото сесия на за дазайна на ТВ-те ;-).
    mortix, LG 32LC41 си е HD ready, като има възможност да приема не само 720р, 1080i, но i 1080p. сигнал. Просто това са объркали явно в сайта или ти не си обърнал достатъчно внимание.
    bgm, не мога да избагам от MPEG noise и това си е, всички филмчета от самсунг са със шум, като и на двата телевизора съм спрял MPEG NR. Настройките по самото SONY са доста, както ме помоли borko7 да ползвам от сайт за HDTV тестове. Тах сложих като реално намалих от 100% контарста на 80, както си е редно да е. Но като цяла след тези настройки телевизора даже загуби от яркоста си. Аз реално му слагам доста по ярки настройки. При Шарпа имаш 5-6 настройки на кръст, акто основно пипам само подсветката, яркоста, рязкоста, от допълнителните черното пускам, и му указвам прогресивна развивика.
    Относно цветните линии по екраните, така се получава като се приближиш до ТВ под 2м. и дадеш лек zoom, и се виждат пикселите, като кривенето е от лещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе