Страница 103 от 300 ПърваПърва ... 5393101102103104105113153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #1531

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Харесал съм си едно SONY със S-PVA матрица .
    Вапроса ми е , става ли тая матрица по принцип ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #1532

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,
    Харесал съм ето това ТВ : http://www.technopolis.bg/product.php?pid=599
    виждам че е HD Ready , но резолюцията му е 1024x768 пиксела...????
    Каква е всъщност тази Плазма и струва ли си..?
    Мерси за инфото на всички предварително.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1533

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Здравейте,
    Харесал съм ето това ТВ : http://www.technopolis.bg/product.php?pid=599
    виждам че е HD Ready , но резолюцията му е 1024x768 пиксела...????
    Каква е всъщност тази Плазма и струва ли си..?
    Мерси за инфото на всички предварително.
    Всички HD Ready плазмаи 42 инча с такава резолюция. Няма никаква разлика със резолюцията на ЛСД - 1366х768.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1534

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Подкрепям мнението за Тошибата! Нещо се оляха с новите и не толкова новите модели! А и да добавя на SD картината е кошмарно зле.... Не знам какви процесори ползват вътре ама.... Мацаница - тва е!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    37
    #1535

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    soon&lazarus18&elcos

    ToshibaAV500PG
    Не знам дали за вас не стават, но за мен телвизора изглежда перфектно. Имам го от 3 дни, главно го пробвам с няколко игри на Плейстейшъна през компонентен. Черното си ми е перфектно! Има и една опция "Истинско черно" която трябва да се включи допълнително. Както и да е всеки си има мнение по-въпроса, за цената от 1000лв, която платих ТВ-то си е убиец

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1536

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Здравейте,
    Харесал съм ето това ТВ : http://www.technopolis.bg/product.php?pid=599
    виждам че е HD Ready , но резолюцията му е 1024x768 пиксела...????
    Каква е всъщност тази Плазма и струва ли си..?
    Мерси за инфото на всички предварително.
    HD Ready - означава именно 1024x768 пиксела!
    Има и FullHD - което е повече
    По въпроса дали си заслужава - това е въпрос на лично мнение както бяха писали по горе...
    Моето мнение е НЕ! И сега казвам защо:
    Имам "леки" резерви по отношение на LG.
    Може да се купи добра плазма 42 ка на по - ниска цена.Тук цената идва от екстрите HDD, 2 тунера... Ако ти трябват тези екстри за теб може и да си заслужава, но по мое мнение не са необходими
    Така че само ти можеш да решиш дали си заслужава в зависимост какво търсиш! Успех

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1537

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Cloud
    soon&lazarus18&elcos

    ToshibaAV500PG
    Не знам дали за вас не стават, но за мен телвизора изглежда перфектно. Имам го от 3 дни, главно го пробвам с няколко игри на Плейстейшъна през компонентен. Черното си ми е перфектно! Има и една опция "Истинско черно" която трябва да се включи допълнително. Както и да е всеки си има мнение по-въпроса, за цената от 1000лв, която платих ТВ-то си е убиец
    Ох - един приятел си купи същия модел.... На HD - безусловно е добре. На кабелна е мацаница (кабелната е добра на CRT) . А сега за капак му изгоря захранването на подсветката и е в сервиза на Техномаркет. От там се изказаха че това им бил първия случай на развалена Тошиба, ама заради това нямали резервни компоненти и са пуснали заявка.. Познай колко време стои в сервиза. Питах ги специално - за Самсунг имали всичко защото доста по често идвали в сервиза . Дано да не е така !

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1538

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Cloud
    soon&lazarus18&elcos

    ToshibaAV500PG
    Не знам дали за вас не стават, но за мен телвизора изглежда перфектно. Имам го от 3 дни, главно го пробвам с няколко игри на Плейстейшъна през компонентен. Черното си ми е перфектно! Има и една опция "Истинско черно" която трябва да се включи допълнително. Както и да е всеки си има мнение по-въпроса, за цената от 1000лв, която платих ТВ-то си е убиец
    Твоя модел е друг и нищо не мога да кажа за него защото не съм го виждал. Отделно, трябва да се прави разлика между добър за парите си и просто добър. За 1000 лв 32" модел няма какво толкова да му търсиш кусури. И най-важното е, че на теб ти харесва.

  11. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1539

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    HD Ready - означава именно 1024x768 пиксела!
    Има и FullHD - което е повече
    HD Ready означава само и единствено, че ТВ-ра може да приема и обработва HD сигнали.
    Т.е. подадения 720 или 1080 (i,p) да го скалира до нативната резолюция на дисплея.
    И FullHD са HD Ready, а и на някой по-малък ТВ с резолюция 800х600 може да му се сложи лого HD Ready.
    Full HD беше въведено за да се отличават ТВ-рите с пълна HD резолюция на екрана.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    40
    #1540

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от 4ARLZ
    Харесал съм си едно SONY със S-PVA матрица .
    Вапроса ми е , става ли тая матрица по принцип ?
    Отговарям ти по принцип - доколкото съм запознат, за сега това (S-PVA) е най-добрата матрица на BG пазара, но да се изкажат по-запознатите!

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1541

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от bgm
    HD Ready означава само и единствено, че ТВ-ра може да приема и обработва HD сигнали.
    Т.е. подадения 720 или 1080 (i,p) да го скалира до нативната резолюция на дисплея.
    И FullHD са HD Ready, а и на някой по-малък ТВ с резолюция 800х600 може да му се сложи лого HD Ready.
    Full HD беше въведено за да се отличават ТВ-рите с пълна HD резолюция на екрана.
    За да е HD Ready трябва да има физическата възможност да изобрази поне хоризонтални 720 линии. Това значи, че дисплей с 800х600 резолюция няма как да е HD Ready дори и да има опция за приемането на този сигнал.

  14.  
     
  15. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1542

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Да. Недомислих, че 800 пиксела са по хоризонтала.
    HD ready почва от 1024×768.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    26
    #1543

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте всички.
    В момента съм с един 40" самсунг, HD READY, но реших да го сменя с нещо по-качествено.
    След много четене и гледане се спрях на PHILIPS CINEOS 42PFL777D или SONY BRAVIA KDL-40D3500E. Кой от двата ще ми препоръчате?
    Някой има ли впечатления от тях? Кой е с по-добра матрица? Никъде не пише да са 100ΗΖ, но пък пише "24P". Това добре ли е или си е по-хубаво да е 100Hz?
    И от това 24P има ли реална полза имайки предвид, че дори HD филмите които гледаме от торент тракерите са с компресия х256?
    Благодаря на всички отговорили.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    5
    #1544

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    zdraveite
    След лутане и четене на критични статии относно спора LCD/Plazma ?-се спрях на Panasonic 37PV80,по- малкия брат на 42'.....Не случайно техните плазми са N1 за 2008г. Не разбира се е маловажно и 100hz. и обяснимо ? са по- скъпи тези модели.Вече в редовно производство са и LCD na 120 hz. .....LG60,серията SCARLET,за съжаление само за USA.Oтималното за кабеларки и псевдо цифрова TV си остава още върховият плазмен панел.Каквото и да се купи вече е изминала технология,след броени дни в продажба влизат OLED i LAZER technology,които са с контраст и над 1000000 с дебелина едва
    4 мм. !!! А идиотите и некомпетентни "консултанти" от ТМ и други.....трябва да се замислят за глобално спадане на цените,а не с детски "примоции" с бира и надуваеми столчета.....
    ето малко актуална и истинска ситуация за ТV технологии и бъдеще.....УСПЕХ !! http://www.sed-fernseher.eu/

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1545

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    120Hz е американския аналог на 100Hz за Европа. Това е защото е измислено да е кратно на кадрите, в които се излъчва сигнала - 60 в Америка и 50 в Европа.

    ivasim, 100 херца и 24р са 2 различни неща. Принципно е хубаво да ги има и двете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе