Страница 102 от 300 ПърваПърва ... 5292100101102103104112152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1516

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Няма логика да е от операционната система. При мен съм пускал плазмата на Виста и лаптопа сам се сеща да намали резолюцията до тази на плазмата. Даже след като изключа телевизора на следващото пускане лаптопа сам си оправя резолюцията.
    С каква видео карта е лаптопа?
    Не че искам да ти противореча но може да е от операционната система - индиректно естествено! От моите наблюдения ПОВЕЧЕТО, да не казвам всички видео карти все още нямат свестен драйвер за Vista колкото и гадно да звучи. А и като чета проблема именнно е във драйвери...
    Между другото подобни простотии съм наблюдавал и под XP на лаптопи с Intel базирано видео.
    Съвет към "lako " - анализирай къде ти е проблема - за целта трябва да намериш - временно , назаем ако трябва десктоп машина със АТИ или Нвидиа базирана видео карта и да тестваш телевизора на тях. Като настроиш телевизора като ПЪРВИ монитор.
    Ако нямаш тази възможност - направи обратното - пробвай лаптопа като го включиш към стандартен монитор и виж как ще се държи драйвера тогава - дали ще върви или пак ще е същото.
    Ако не можеш да тестваш нито един от двата варианта, помоли някой познат с лаптоп който е с XP да дойде да тестваш телевизора. Това е - след като разбереш къде ти е проблема ще мислиш как да си го решиш!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    40
    #1517

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от vladedivac
    здравейте какво ще кажете за този HD тунер, който пише че го има на sonyw4000 ,значи ли това че кабелните оператори ,които пускат hd канали ще могат да се гледат с този тв. моля ако някой знае да даде повече инфо.
    Да означава, че ще можеш да ги гледаш, без допълнителен тунер, само не знам дали ще ти дададт модула в който се пъха картата!

  4. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1518

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Срещу 100 лв. го дават Кейбълтел.

    Цитат Първоначално публикувано от lako
    Не става. Като сменя резолюцията на втория приемник (телевизора) на 1920х1280 и дам aplly i save пак не става, после като вляза в настройките, си стоят старите 800х600. Пълна боза. Явно проблемът е от VISTA-та... Няма логика да не тръгва!?
    Сменяй драйверите. Ъпгрейд или даунгрейд докато тръгне.
    Другото е че, видеокартата ти може и да не подържа такава резолюция.
    Виж и спецификацията.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #1519

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Не че искам да ти противореча но може да е от операционната система - индиректно естествено! От моите наблюдения ПОВЕЧЕТО, да не казвам всички видео карти все още нямат свестен драйвер за Vista колкото и гадно да звучи. А и като чета проблема именнно е във драйвери...
    Между другото подобни простотии съм наблюдавал и под XP на лаптопи с Intel базирано видео.
    Съвет към "lako " - анализирай къде ти е проблема - за целта трябва да намериш - временно , назаем ако трябва десктоп машина със АТИ или Нвидиа базирана видео карта и да тестваш телевизора на тях. Като настроиш телевизора като ПЪРВИ монитор.
    Ако нямаш тази възможност - направи обратното - пробвай лаптопа като го включиш към стандартен монитор и виж как ще се държи драйвера тогава - дали ще върви или пак ще е същото.
    Ако не можеш да тестваш нито един от двата варианта, помоли някой познат с лаптоп който е с XP да дойде да тестваш телевизора. Това е - след като разбереш къде ти е проблема ще мислиш как да си го решиш!
    Благодаря на всички за отговорите, но не се получава. Значи какво става? Сигнал има към телевизора! Излиза си емблемата на Тошиба (лаптопа ми е такъв), изписва ми че windows се зарежда и ТОЧНО, когато трябва да се появи кръглото прозорче на Вистата в средата (мисля, че това вече е в графичен режим), TV-то като че ли само се изключва и дотам с образа и картината.
    Проучих видеокартата. INTEL GMA 950, поддържа резолюция до 2048х1536 и честота максимум 75 Hz. Да не би телевизора да очаква 100 Hz, а картата да му пуска максимум 75!?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    112
    #1520

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    100-те hz не са причината...

  7. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1521

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lako
    Благодаря на всички за отговорите, но не се получава. Значи какво става? Сигнал има към телевизора! Излиза си емблемата на Тошиба (лаптопа ми е такъв), изписва ми че windows се зарежда и ТОЧНО, когато трябва да се появи кръглото прозорче на Вистата в средата (мисля, че това вече е в графичен режим), TV-то като че ли само се изключва и дотам с образа и картината.
    Проучих видеокартата. INTEL GMA 950, поддържа резолюция до 2048х1536 и честота максимум 75 Hz. Да не би телевизора да очаква 100 Hz, а картата да му пуска максимум 75!?
    Виж дали ТВ-то се детеква правилно. В Display properties трябва да ти ги има мониторите на лаптопа и ТВ-ра.
    Ако не свали inf файл от сайта на Самсунг за твойто ТВ.
    И тогава трябва да ти се появат подържаните резолюции и честоти.
    Пробвай с образ и на лаптопа и на ТВ-ра, както и само на ТВ-ра.
    И както ти казах и преди - смени драйвърите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    19
    #1522

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Lako преди доста време си взимах монитор за декстоп машина и решиха да го пуснат за тест през лаптоп. Нищо не стана, защото нямаше резолюция. Много оптимистично звучат тези 2048х1536, но нещо ме съмняват. Пробвай с десктоп машина със самостоятелна графична карта. Обикновено на лаптопите се слагат карти, които да поддържат до честотата на екрана.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    10
    #1523

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ами и аз ще помоля за съвет,че от четене накрая се обърах и аз,както каза някой по горе,търся 42" LCD основно за ползване връзката с PC чрез DVI-HDMI кабел 10м.

    1.Явно само звук ще мога да изкарам от телевизора заради липсата на HDMI вход на видеокартата (GeForce8600GT) ,надявам се с отделен кабел да мога да пусна и звук.

    2.42" добър избор ли е,не съм компетентен но виждам че има ядове с резолюцията.

    3.Като модел можете ли да препоръчате до 3000лв (panasonic th-42PY70P -2600lw) мислех че е идеален за целта но прочетох лоши отзиви в друг форум за негo и ми се вижда все по труден избора

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    40
    #1524

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Sobriety
    3.Като модел можете ли да препоръчате до 3000лв (panasonic th-42PY70P -2600lw) мислех че е идеален за целта но прочетох лоши отзиви в друг форум за негo и ми се вижда все по труден избора
    Какво ли няма да прочетеш по форумите. Най-важно е да си наясно какво точно търсиш, защото нещо не разбрах за звука и за ТВ-то. А относно 42" и резолюцията - то това не зависи от инчовете! Най-добре вземи един лаптоп и отиди в магазин, включи лаптопа и тествай. Ако ти хареса взимай, ако ли не търси!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #1525

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Кажете нещо за новите Тошиби - модели 2008 и по-конкретно този :

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09037584


    В Техномаркет пишат ,че са правени в Япония...

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1526

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от alien_1
    Кажете нещо за новите Тошиби - модели 2008 и по-конкретно този :

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09037584


    В Техномаркет пишат ,че са правени в Япония...
    Ако ще в двореца на Императора да си ги правили нещо не са ги донаправили. Вярно, че е на много добра цена, но според мен нодела е с доста лош черен цвят и контраст. Отделно има ена опция за автоматично регулиране на подсветката, коеято подобрява малко усещането за черен цвят, но пък кара картината да става ту светла ту тъмна. Доста се мъчих да изкарам хубаво черно, но образа все стоеше плитък и измит.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    10
    #1527

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ами за звука имах преджид 4е чрез DVI-HDMI кабел ще тръгне само картина,дано с друг кабел успея да пусна звук,както с S-Video ,и отделен кабел за звук

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1528

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Sobriety
    ами за звука имах преджид 4е чрез DVI-HDMI кабел ще тръгне само картина,дано с друг кабел успея да пусна звук,както с S-Video ,и отделен кабел за звук
    За изкарванете на звука няма да имаш никакъв проблем. Най-малкото, което може да направиш е да изкараш е 2.0 звук от стерео жака на звуковата карта. Най-добре ще е ако имаш цифров изход за много канален звук от компютъра и съответния вход на аудио системата си.

  17. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1529

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Gena_bs и soon, несъмнено се опитвате да ме убедите в нещо, в което искрено вярвате, за което - мерси.
    Всъщност, не си противоречим. Аз също не бих взел нещо, което не съм видял и пробвал на живо.
    :-)

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1530

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    adtomov - Подкрепям!
    Относно въпроса за новите Тошиби - нестават! Смениха панелите (преди бяха с S-IPS Pro сега с нещо като АМU) и още 2-3 важни неща в тях и нещо се омазаха. Преди 2 години имаше един модел (не си спомням вече как се казваше) който бе с примерен контраст нещо а'ла 600:1 - който тогава го тествах и спрямо сегашните супер данни на контрасти от 60 000:1 той би изглеждал ако измерваме по тези правила поне 100 000:1. Беше с катранено черно като модела М86 на Самсунг видимо. Внимавайте с написаните данни изобщо! Забелязвам в последните години това повече ми прилича на изобразително изкуство.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе