Страница 157 от 300 ПърваПърва ... 107147155156157158159167207 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #2341

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Да става дума за София ,точно за това се ядосвам
    Имам цифров тунер към лаптопа и с него си хващам перфектно цифрова ТВ ,но когато прехвърля антената към ТВ-то опция за DVB-T не ми излиза а само за обикновенната ефирна ТВ
    Сега го разгледах отзад и видях че има PCMCI слот
    Да не би да трябва да си закупувам допълнително устройство за да мога да гледам Цифрова ефирна ТВ?
    Егати заблудата ......

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #2342

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Не, не ти трябва карта за този слот. Това е ако някой ден има ефирни цифрови, които са кодирани.
    Не знам при LG как е. Потърси из книжката.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #2343

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Изчетох я цялата и нищо същественно не пише за DVB-T
    Дали е възможно просто тези които се предлагат в ТМ да са някоя куца бройка и да са орязани от към DVB-Т
    Питах консултантчетата защо е така...те ми вдигат рамене...не знаели нищо по въпроса
    Няма ли някой с такъв ТВ бе мама му стара че направо ще полудея

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #2344

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Трябва ти модул за системата. За кабелните е Conax, за ефирните не знам - не съм от София и не съм гледал досега ефирно DVB.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2345

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Не му трябва модул за ефирната.
    Ако наистина има цифров тунер то трябва да минеш някак в цифров режим на тунера и тогава да търсиш. Сега изобщо намираш ли някакви програми ефирно? Дори и аналогови.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #2346

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Преди малко се върнах от ТМ където тествахме още 2 бройки и при тях същото...
    Хубавото беше че имаше мостра на която всичко и беше наред...та изобщо не се замислих....и я грабнах а оставих моето ТВ ....даже ми направиха 3% отстъпка а на мострата нищо и нямаше новичка си беше
    Та така, внимавайте ако си вземате от тази серия LG3000, LG5000 а виждам че има вече и LG6000 явно при някой от тях има софтуерен бъг
    Вече съм доволен и почвам да го тествам

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #2347

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Панасоник PY80 може ли да хване ефирна ТВ без антена?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2348

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    М/у другото какви са вариантите на повърхностите при екраните на PLASMA/LCD:
    # матово
    # гланцово
    # стъклено
    и още ...?
    Кое придава по-добро качество на картината?
    Противниците на гланцовите покрития не присилват ли нещата при положение, че всеки един кинескоп е подобен?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    15
    #2349

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ходих днес до Техномаркет на Цариградско в София, голямо разочарование. Изнесени са за демонстрация само най-големите модели - примерно 46" от всяка серия, за 40" вариантите има само табелка с цена. Какво показва опита, навиват ли се да изкарат конкретен модел за проба? Аз като отида с пари, със сигурност ще купя нещо, бих искал обаче да сравня 2-3 модела. Мога ли да си занеса нещо да пусна пробен 1080p сигнал (Xbox 360)?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #2350

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте
    колегите ми в техномаркет явно и това не знаят, срам и позор !
    Иначе, trademark на LG то Трябва да се избере държава Великобритания или която си избереш, на България НЕ излиза цифровия тунер , така че бройките не са куци, наред са си, просто от LG не са знаели че в България има и цифрова телевизия и затова на държава България не излиза менюто
    Честито за телевизора

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    112
    #2351

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Sony анонсираха w4500серията - 100хц,50000 контраст имидж блър редъкшън... http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-...0080812126.htm .Никак не е зле и като цена.Предполага се ,че ще е малко по-скъп от w4000
    http://www.lcd-compare.com/televiseu...DL-40W4500.htm .Ako тази цена е вярно с около 200евро

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2352

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Даа, много интересно. 46Х4500 ще бъде с LED подсветка като Самсунга. Това съчетано с добрата обработка на топ серията ще е нещо уникално. Дано и в този клас цените им са адекватни като на W серията.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    27
    #2353

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    За разочарование на ADTOMOV и ELCOS съм редовен читател на форума и си обогатявах информацията и впечатленията,но напоследък форума стана много еднообразен и сладникав,тай като най-редовните учасници(въпреки добрата си информираност) показват явна пристрастност и знаят само Самсунг и Панасоник-за тях Сони,JVC,Тошиба,Шарп и други са някакви случайни марки ,които бълват само боклуци.Не че няма коментари и за тях ,но повечето са некоректнил

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #2354

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    Здравейте
    колегите ми в техномаркет явно и това не знаят, срам и позор !
    Иначе, trademark на LG то Трябва да се избере държава Великобритания или която си избереш, на България НЕ излиза цифровия тунер , така че бройките не са куци, наред са си, просто от LG не са знаели че в България има и цифрова телевизия и затова на държава България не излиза менюто
    Честито за телевизора
    Вярно е това за държава не трябва да се избира България,Сърбия,Румъния ........всички други стават ......
    Интересното е че ако се избере БГ за държава, не само опцията за цифров тунер липсва ами и изобщо менюто става друго няма опция Booster,Software Update,Cl Information и Diagnostics
    Явно на ТВ нищо им е нямало.....но кой да ти каже....изгуих си цял ден заради това и се изръсих 30лв за такси....и всичко това заради некомпетентността на консултантите и от части от незнанието ми
    В крайна сметка съм адски доволен от покупката, цифровата ТВ работи перфектно без да пикселизира и да насича...за сведение живея в Левски Г а антената ми е ето такава --> STRONG SRT ANT15
    Цветовете са перфектни за лаик като мене, доста ярък дисплей единственното което мога да отележа като минус ...ако може да се смята като такъв..е че като превключвам каналите зарежда по бавно следващият канал отколкото CRT ТВ
    За друго всичко съм доволен и като дизайн и като качество на изработка на детайлите и като функционалност на менюто
    Хубавото е че ТВ-то спокойно може да се ползва и за работен дисплей и за игри ,буквите се четат перфектно

    Това е от мене , ако някой търси нещо по евтинко и относително качественно препоръчвам му го, няма да съжалява

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #2355

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте на всички.
    Отскоро и аз съм собственик на 42PV80 и имам въпрос към lazarus18.Спазвах препоръките за разработване първите 200часа , но все пак се вижда съвсем леко в пълен мрак на черен екран от 50 см разстояние и то доста бледо логото на бтв(трябва дасе вгледаш 1 мин зада разбереш чее бтв).
    Немисе ще да използвам онази програма с цветния шум тъй като пише че може да повлиае на цветове,контраст,яркост а проблема е мн мн малък , но всепак ме дразни и мее страх да гледам бтв зада несе отпечата по сериозно.Пробвах да пусна програма на която няма статични образи и засилвам контраста и яркоста на максимум за около 0.5-1час но неизчезна.Дали ще изчезне само с времето ако не гледам бтв.
    Някакви съвети?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе