Страница 159 от 300 ПърваПърва ... 109149157158159160161169209 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,371 до 2,385 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2371

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    lazarus18,
    Вероятно си прав за Active Contrast,а за ъгъла на виждане специално го заглеждахме и ми направи впечатление,че няма загуба на цветове.Иначе ,да си призная,не сме човъркали много-наблегнахме на олекотяването на масата.
    Но модела си струва 2700 лева ,похарчени за него.
    И пак казвам,че на обикновенна кабелна телевизия ,много други модели могат само да му завиждат/тук включвам и моята плазма/.
    Не знам тия модели,които ТМ продават какви са?!Възможно е да са бракувани или да не са за нашият регион.В нашият ТМ ,преди време ,консултантите от кашон на 42ХD1 извадиха 42AD5 и гордо си му сложиха табелка на ХD1.И затова трябва да се внимава-така си мисля аз.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2372

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Zoran
    Абе пичове някъде адекватна информация как да си оправя настройките че да разтегна телевизора (Панасоник 46PY85P ) както е разтегнат по монитора ми има ли ? На лаптопа ми си се вижда добре, но на ТВ-то е орязано от всички места. С Aspect Ratio-то на ТВ не става. От компютъра ли трябва да се оправи или от самия телевизор ?
    От телевизора може да го оправиш само ако получаваш сигнала по HDMI. Иначе от компютъра ако картата ти има опция за компенсиране на Overscana.

    @ethernall, той говори за Sharp 46X20, а не за Philips.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #2373

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ghost_of_sparta
    От къде го взе.Струва ми се че никъде го няма
    От Техномаркет Sky City - с поръчка, за един ден го доставиха (неотварян)!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2374

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Честито на всички които имат нова придобивка! И благодаря за отзивите които дадохте! Хубаво е да се слушат отзивите, но след като на вас ви харесва, качество, цветове, черно и т.н ЧЕСТИТО! Вие ще сте хората които ще ги гледат и ще има се радват. Така че се радвайте на това което виждате, все пак специалистите забелязват дребните детайли, но щом вие не ги забелязвате значи всичко е ОК! Все пак ако всички гледаха като Lazarus производителите на LCD щяха да фалират ! Кефете се на покупката и това е!
    @valtazarX - кажи как е картината на X-BOX 360 и PS3 ката, а също и ако си го изтествал как са игричките от PC!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    19
    #2375

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Май ще намаля размера от 37 на 32 инча за сметка на качеството;може ли едно мнение за Sharp LC-32RD2E,гледам че са го намалили на 1499лв в Интермаркет-а;знам,че моделът е леко поостарял,но все пак и евентуално сравнение между него и X20,като се има в предвид и разликата от 400лв в цената Съжалявам,ако някой е правил вече подобно сравнение,но не намерих..

    P.S.Както споменах ще се гледат доста мачове на него,затова си мисля,че 100Х херца ще са ми от полза,а и ако някой може да каже как се представя този модел конкретно на цифров сигнал(на Мсат съм).Гледам,че основно LUDIA се занимава с Шарп и е компетентен по темата Мерси предварително...

  7. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #2376

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    ... но това, което помня е, че за най-прецизна настройка се налагат корекции в сервизното меню. Ако разгледаш темата в avforums.com ще видиш, че повечето от собствениците го правят:
    Това се налага най-вече за постигане на правилна настройка на сивия цвят, която е определяща за цялостното представяне на цветовете...
    ...Веднага ми прави впечатление, че ползваш настройка COOL, което никога не се препоръчва ако търсиш каквато и да е реалистичност. Обикновено при калибрирането на всеки диплей се гони стандарта D65, което са цветова температира от 6500К.
    За компенсират тоталното изкривяване на цветовете в този режим ..
    ...погрешна илюзия че хубавото бяло е синеещо. ..
    Естествено в крайна сметка всичко е субективно и човек трябва да си настрои картината както му харесва на него.
    Привет lazarus18, благодаря за изчерпателната публикация :-)
    Прегледах нишката на форума, който ми даде, още веднъж - мерси :-) От многобройните публикации отново си потвърдих мнението, че настройките на един телевизор са си предимно субективен избор. В някои от публикациите видях повторение на пътищата, през които минах за този един месец, преди да се спра на сегашния си избор. Имаше и един фен на СТУДЕНИЯ режим, чието мнение доста ми допадна. Това, което забелязах в публикациите, беше, че повечето потребители на Тошиба използват настройки, при които сумата от "яркост"+"задна подсветка" е в интервала 80-90 единици (вариране в различни посоки, но с константна сума), най-добре 85. Ето това ще проверя тия дни. Но иначе, като оставим настрана обедния слънчев стандарт за осветеност D65, изборът ми е спрял на настройки с които на мен ми е най-приятно да гледам. Искам да ти припомня, че споменах, че режим "ЕСТЕСТВЕН" наистина си е добър за стандартен телевизионен сигнал. Но аз се съсредоточих върху цифровия източник. Не смея да твърдя доколко правилни са цветовете, които компютърът ми изпраща през DVI изходите, но съм сигурен, че наборът е еднакъв за двата DVI изхода. Използвах този факт.

    Между другото, в студен режим, бялото не синее. За мое учудване. Даже ми се струва, че може и по-бяло, но няма как да го видя. Колкото до сервизното меню - тук съм напълно съгласен с теб, че би трябвало да се пипне настройката на сивото, но аз не се наемам да го направя. Е, ако имах на разположение опитен специалист, който да го направи и който вече го е правил на подобен телевизор.... би било добре. :-)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #2377

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравей n8852
    все пак не съм имал чак толкова време да си играя със шарп а, иначе и на мен ми харесаха цветовете му, но контраста му можеше да е и по висок, за датчика и аз се сетих че е оттам, но не само, при игра на PS3 определено играеше и там контраста при смяна на сцени, затова трябва да си поиграя с него по така, честно казано на мен ми харесва с една идея повече 40F86 на самсунг като картина, но всеки със свойте предпочитания
    Все пак за парите си е повече от добър
    За плазми, аз най си харесвах 50PV500 едно време , най ми харесваше като картина


  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #2378

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравеите на всички
    ELCOS тв-то се държи доста добре,засега сЪм инталвал на pc-то само NFS PRO STREET,картината е просто супер .
    Но все пак видео картата играе доста важна роля в този процес(в случая аз съм със ATI HD 3650 256bit. 512 mb.).
    Все още не съм пробвал някоя от конзолите,но и това скоро ще стане.И както е тръгнало стария ми монитор май ще го пенсионирваме

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #2380

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    мисля, че се харесах ТВ, това Сони 46W4500, има всичко като за мен, чакаме го септември, дано цената му не е толкова солена както X4500

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    26
    #2381

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте всички.
    От скоро съм собственик на Samsung 40A656. Доста се писа за този модел, че не е особено сполучлив, но аз съм изключително доволен. Образа при HD от компютър и от DVD е зашеметяващ. Сега и въпроса ми.
    Телевизора поддържа 24р сигнал. Как да пусна такъв сигнал от компютъра? Не намерих никъде такива опции. Ползвам видео карта АΤΙ . Прегледах целия Catalyst. Control Centre, но никъде не намерих нещо подобно. Възможностите са - 1080р/60hz, 1080p/50hz.Телевизора е включен към пц-то с HDMI кабел.
    Някой дето е в час може ли да обясни подробно как се включва този режим. - от драйвера ли е или от хардуера, от кодека на филма или от нещо друго ?!?!
    Предварително благодаря!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2382

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Коя версия ти е Catalyst-а?
    Пробвай с Power strip, но с по-новите версии на драйвери трябва да стане. Не е много ясно дали ще видиш някаква разлика обаче.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    26
    #2383

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    То аз затова толкова напъвам да го пробвам - за да видя има ли някаква разлика.
    Довечера като се прибера ще вида версията на каталиста.
    А какво е това power strip ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #2384

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    EISA Awards 2008/2009

    Честито на победителите ОТНОВО!!!

    European LCD-TV - Philips 42PFL9803

    European Plasma-TV - Pioneer PDP-LX6090

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #2385

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ivasim

    Неактивен

    Публикации: 16


    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    « Отговор #2380 -: Днес в 12:20 »

    --------------------------------------------------------------------------------
    Здравейте всички.
    От скоро съм собственик на Samsung 40A656. Доста се писа за този модел, че не е особено сполучлив, но аз съм изключително доволен. Образа при HD от компютър и от DVD е зашеметяващ. Сега и въпроса ми.
    Телевизора поддържа 24р сигнал. Как да пусна такъв сигнал от компютъра? Не намерих никъде такива опции. Ползвам видео карта АΤΙ . Прегледах целия Catalyst. Control Centre, но никъде не намерих нещо подобно. Възможностите са - 1080р/60hz, 1080p/50hz.Телевизора е включен към пц-то с HDMI кабел.
    Някой дето е в час може ли да обясни подробно как се включва този режим. - от драйвера ли е или от хардуера, от кодека на филма или от нещо друго ?!?!
    Предварително благодаря!

    Незнам за какво се притеняваш ве човек, голяма видима разлика между 1080p 24hz и 1080p 50-60hz няма.Ако ти върви гладко на 50 и 60hz си екстра .Честито за новото tv,със здраве да си го ползваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе