Страница 190 от 300 ПърваПърва ... 140180188189190191192200240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,836 до 2,850 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    28
    #2836

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    хахахахахах

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2837

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ridck
    Здр пак хора , малко си завиших критерия относно размера на LCD/tv-то което ми предстои да купя от 32" на 37" ще го гледам от около 3 или 3.5 метра ? Нашите ще помогнат с малко средства и ми реват на главата да не съм услепял и т.н. и т.н. нали няма такъв вариянт да си повредя очите ? Така сега да си дойдем на думата спрял съм се на един Шарп който е 2300лв. в техномаркет LC-37X20E ? Добър избор ли е , имам и PS3 да включвам към него , телевизият която ще се гледа ще е HD или на Булсатком или н ИТВ-Партнер ? Ако има аналогичен модел на Шарпа за около тез пари моля да го споменете с + - те му ?

    Това от мен , радвам се че ви има хора иначе трябваше да се доверявам на продавачите в магазина , а това не винаги е правилният избор !?

    Предварително благодаря !
    Добре си решил. Модела е съвсем приличен, но има и други също толкова добри предложения:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038238

    Този е със 100 лева по-скъп, но значително по-добър:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037939

    Да не кажа, че за тези пари и за разстоянието, от което ще гледаш съвсем спокойно може да си вземеш 40-42 инча без никакъв риск за зрението ти.
    Например това, което е също по-добър модел:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09030045

    както и това:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039013

    Не знам какво разбираш под HD на тези оператори, но те и двата не предлагат такава екстра. Нищо че им върви рекламата нонстоп.
    Освен ако не смяташ 1-2 HD канала за някаква услуга.
    Така или иначе всички тези модели в малка и голяма степен ще ти свършат работа и със SD програмите си.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #2838

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Аз бих добавил и LG 42LG6000
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040326
    Малко по голям е(на 3,5м. ще заспи),смятам че е много балансиран модел за момента на тази цена,само дето на сайта на маркета са се осрали с това време за реакция.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2839

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    Аз бих добавил и LG 42LG6000
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040326
    Малко по голям е(на 3,5м. ще заспи),смятам че е много балансиран модел за момента на тази цена,само дето на сайта на маркета са се осрали с това време за реакция.
    Предварително уточнявам че не става дума точно за този модел!
    Човек, двама мои познати си взеха LG - хубава цена, стилен - приемливо добър дизайн - ама много дървен софтуер имат тия LG телевизори ! Големи кахъри с включване към външни устройства и много дървено меню - чак дразни. Иначе по отношение на цената наистина са примамлив избор!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #2840

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    От къде ги купувате тези голями размери плазми?
    От известно време не намирам в сайта им нищо над 42 инча от по-новите модели.
    Вчера ходих по друга причина в ТМ на Цариградско - та там видях, че има 50PY80 - сложен е до моя. Даже се поуспокоих, че 50-ката не изглежда чак толкова по-голяма. Не знам дали просто им бяха различни настройките, но 46-цата имаше по-добра картина...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #2841

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Предварително уточнявам че не става дума точно за този модел!
    Човек, двама мои познати си взеха LG - хубава цена, стилен - приемливо добър дизайн - ама много дървен софтуер имат тия LG телевизори ! Големи кахъри с включване към външни устройства и много дървено меню - чак дразни. Иначе по отношение на цената наистина са примамлив избор!
    При новите модели менюто е направено много прегледно с големи картинки и според мен е много удобно за работа,все пак там е въпрос на вкус,а за включването на външни устройства ако се има в предвид PC,защото при други не виждам какви проблеми може да има,поне аз не съм имал никакви проблеми просто се пуска автоматичната конфигурация и всичко се получава от първият път,при положение че не не съм много на ти с компютрите.При LG6000 нещото,което ме дразни е че няма подходящ формат при който да се гледа формат 4:3.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2842

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Да за PC става дума! Няколко пъти без малко да залитна към LG - определено цените им хич не са лоши - ама като се сетя за проблемите с връзката... Мисля доста да го ползвам за връзка с PC!
    Убеден съм че са оправили софтуера, обаче нямам възможност да го тествам за съжаление.
    Как вързваш компа - HDMI или D-SUB?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #2843

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    И по двата начина съм пробвал DVI-HDMI и VGA-VGA предимно на карти АTI

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    32
    #2844

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Някой може ли да направи по-подробно сравнение между 42LG600, Samsung M86 и A656, и плазмата PY80. Какво значи това че LGто няма подходящ формат за гледане на 4:3?
    Благодаря предварително.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #2845

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Означава че когато сигнала е 4:3 и като изключим варианта с две черни ивици от двете страни няма подходящ формат,който да компенсира разтеглянето на образа,както панорама при SHARP,JVC и smart при SONY.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    14
    #2846

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Купих новото SONY 46W4500 който има "motion flow 100hz" като екстра но си нямам идея постоянно ли работи това 100хц или трябва аз да го пускам.
    Предимно гледам футбол през дриймбокс и знам че за бързи спортове 100хц е добро предимство.Как да разбера дали работи или е изклчен 100 хц?
    Четах и за сервизни менuта в форума има ли нещо което мога да пусна от там или подобре да не го пипам?
    Иначе телевизора е впечатляващ но все пак при мен скока е голям от JVS 32' interi art кинескоп на това сони така че нормално да съм впечатлен от разликата.Дадаха ми го на цена 3650 лв което смятам е много добра цена за този модел.

  14.  
     
  15. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #2847

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ridck
    Здр пак хора , малко си завиших критерия относно размера на LCD/tv-то което ми предстои да купя от 32" на 37" ще го гледам от около 3 или 3.5 метра ? Нашите ще помогнат с малко средства и ми реват на главата да не съм услепял и т.н. и т.н. нали няма такъв вариянт да си повредя очите ? Така сега да си дойдем на думата спрял съм се на един Шарп който е 2300лв. в техномаркет LC-37X20E ? Добър избор ли е , имам и PS3 да включвам към него , телевизият която ще се гледа ще е HD или на Булсатком или н ИТВ-Партнер ? Ако има аналогичен модел на Шарпа за около тез пари моля да го споменете с + - те му ?

    Това от мен , радвам се че ви има хора иначе трябваше да се доверявам на продавачите в магазина , а това не винаги е правилният избор !?

    Предварително благодаря !
    37X20E определено не ми хареса, писъл съм за него в миналогодишната тема.
    Спри се на вариантите на лазарус или мадмакс.

    @кокованев
    Гледал съм ги на живо без Сонито, в този размер е трудно да вземеш нещо добро на подходяща цена.
    Съгласен съм с изводите ти. Най-добре Панасоника или Самито.
    Но за 26", които гледаш от 3 метра големи дефекти няма да се забележат
    и почти всеки ТВ ще изглежда добре.
    В едно заведение гледах 46" Грундиг от 12 метра.
    Изглеждаше почти перфектно.
    От 3 метра се виждаше, че е пълна скръб.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2848

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от koxx
    Купих новото SONY 46W4500 който има "motion flow 100hz" като екстра но си нямам идея постоянно ли работи това 100хц или трябва аз да го пускам.
    Предимно гледам футбол през дриймбокс и знам че за бързи спортове 100хц е добро предимство.Как да разбера дали работи или е изклчен 100 хц?
    Четах и за сервизни менuта в форума има ли нещо което мога да пусна от там или подобре да не го пипам?
    Иначе телевизора е впечатляващ но все пак при мен скока е голям от JVS 32' interi art кинескоп на това сони така че нормално да съм впечатлен от разликата.Дадаха ми го на цена 3650 лв което смятам е много добра цена за този модел.
    Тъй като ти сигурно си първия в този форум с такъв телевизор то ще трябва сам да го разучиш. Ако ползват същите настройки от Х3500 то доколкото помня имаше опции Auto 1/Auto2 и OFF. На Auto 1 работи най-добре.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    5
    #2849

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Колеги,

    един въпрос по-скоро към връзването на Плазма с компютър.

    Имам компютър с ATI HD4850 видео, в комплекта на видеокартата имам адаптор DVI to HDMI. Като ходих да си купувам кабел и исках да си взема DVI -> HDMI кабел, но в последния момент попитах пича в магазина дали ще изкара и звук въпросния кабел, та той ми каза че само HDMI - HDMI кабел ще изкара... викам му преходника който е в комплекта с видеокартата да не е с повече крачета (което очевидно няма как да се случи ) и то при условие че е вързана видеокарта към SPDIF на дъното.

    Има ли такова нещо и става ли връзката с DVI to HDMI кабел.

    Надявам се да съм го обяснил достатъчно разбираемо... Моля хора, които са го правили на практика да отговорят. Горното е валидно с пълна сила и за по-старата серия HD3XXX на ATI.

    Мерси

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    14
    #2850

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008


    Моя приемник Drembox HD е свързан кам ТВ-то само с такъв преходен кабел DVI-HDMI и си изкарва звука на HD каналите както и на нормалните канали като нямам друга връзка всичко е през този кабел.
    Логично е в твоя случай да няма разлика но вси пак да кажат и хора които правят преход от ПС.

    на мен също ми е интересно как като се свали филм на ПС се гледа на ТВ с HD kaчество иска се видео карта HD и поне DVI out ako niama HDMI pc-to или има и друг начин за да работи прехода през ПС.
    малко нее по темата ама мисля 4е запознат може да напише два реда по въпроса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе