Страница 140 от 300 ПърваПърва ... 90130138139140141142150190 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,086 до 2,100 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    54
    #2086

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Мдааам ... няма значение дали сигнала е от обикновенна кабеларка, цифрова телевизия или от някой от сателитните ни доставчици. На ЛЦД-тата си маже и това си е. Просто телевизията ни не е дорасла. Не мисля и че нещата ще се подобрят ако сигнала минава през приемник с ХДМИ, при все че просто самия сигнал не е качествен. За текущото състояние е по-добре една плазма която е със същите характеристики и на ФуллХД сигнал ще се справя като ЛЦД-то, но на кабелната ще е далеч по-добре. Аз съм се запътил към PANASONIC TH-46PY85P. Някой с такъв ако има да каже мнение как е ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #2087

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Като качество е екстра ама цената преди месец беше 200 лева по ниска..... На тази си цена доста се приближава до http://www.avitel-bg.com//?PageID=11&RecordID=172 което макар и да не е фул ХД не съм сигурен че не е по добрият избор... а пък е и 50".... Въпреки че по тази логика за още 1К отгоре ще вземеш последно поколение фул ХД Куро... жалко че няма къде човек да види двете едно до друго за да може най добре да прецени...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2088

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    А за чий х*й ти е да е фул ХД ако не си гейм маниак или не гледаш от 1.5-2 метра ако ми обясниш.....
    На фул ХД сигнал плазмата дето са му препорачали на пича вади страхотен образ ама все пак презумцията е че си взимаш панела основно за телевизия а там дали е фул ХД или е просто ХД вервай ми няма да хванеш разлика която да те убеди да дадеш 50те % повече....
    А на качественото 46" ЛСД как се виждат качествените ни програми от кабелната/цифрофа ТВ е просто мъкааааа.....
    Относно тва да си го купиш с цел след 3 години да го ползваш пълноценно за мен е смешно тъй като след 3 години техниката ще е значително напреднала цените ще са паднали и сегашното "качествено" ЛСД ще е последна дупка на кавала.... Друг е въпроса ако се взима основно за Игри и фул ХД филми от комп тогава и аз съм за ЛСДто но тогава фактически си купуваш голям монитор с тунер :D
    По принцип съм съгласен, обаче тези разсъждения могат да се продължат така:
    "Ако мислиш да го ползваш за телевизия главно си купи тръба. Хем ще спетиш пари, хем по добро качество на SD няма какво да ти даде..."
    Истината е че почити всеки който си купува плазма или LCD и то над 32 " има една задна мисъл да гледа HD, било то от комп, Blu-Ray, сателит или някоя гейм конзола! Така че е доста неразумно да си купува човек плазма или LCD само за аналогова кабелна нали? Освен ако не държиш да си дадеш парите за гъзария... Е има и такива хора де ! За всички останали обаче добре е да се гледа с переспектива: Blu-Ray навлиза вече и у нас, много кабелни и сателитно оператори пускат HD канали, има сателитни телевизии на 1080i за съдържануето в нета не искам да коментирам. Мисля че е адски глупаво да се вземе нещо за 2 или 3 бона и следващата година вече да е адски морално устаряло и да се чудиш как да си вземеш нов телевизор нали! Просто не става въпрос за 3 години - става въпрос за СЕГА!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #2089

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    И аз съм съгласен с твойте расъждения ама ако гледаш баш за СЕГА има 3 ХД а не фул ХД канала а до момента в който станат масови фул ХД каналите телевизора който се купува СЕГА най вероятно ще е изгорял или захвърлен на някоя вила или село....та в този ред на мисли не виждам кое е морално остарялото на ХД телевизор в момента при положение че още на пазара няма система за домашно кино с блурей...да не говорим че повечето хора които познавам имат не лоша колекция от ДВДта и съответните системи за домашно кино... за качеството или по скоро липсата на такова при черното и за реализма на цветовете при сегашния среден клас ЛСДта не ми се отваря дума...всеки си преценява за себе си ама ако сега дадеш 3К + за ЛСД и твърдиш че можеш да гледаш телевизия на него нормално просто не искаш да си признаеш че за момента си се прецакал....не дай си боже пък мач или някъв по динамичен спорт да гледаш мъкааааа.....

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    5
    #2090

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от elcos

    По принцип съм съгласен, обаче тези разсъждения могат да се продължат така:
    "Ако мислиш да го ползваш за телевизия главно си купи тръба. Хем ще спетиш пари, хем по добро качество на SD няма какво да ти даде..."
    Истината е че почити всеки който си купува плазма или LCD и то над 32 " има една задна мисъл да гледа HD, било то от комп, Blu-Ray, сателит или някоя гейм конзола! Така че е доста неразумно да си купува човек плазма или LCD само за аналогова кабелна нали? Освен ако не държиш да си дадеш парите за гъзария... Е има и такива хора де ! За всички останали обаче добре е да се гледа с переспектива: Blu-Ray навлиза вече и у нас, много кабелни и сателитно оператори пускат HD канали, има сателитни телевизии на 1080i за съдържануето в нета не искам да коментирам. Мисля че е адски глупаво да се вземе нещо за 2 или 3 бона и следващата година вече да е адски морално устаряло и да се чудиш как да си вземеш нов телевизор нали! Просто не става въпрос за 3 години - става въпрос за СЕГА!
    Напълно съм съгласен с твоето мнение, на хоризонта се задават и първите интернет провайдъри, които чрез сетбокс ще пуснат и HD канали по LAN (видях с очите си, един тестов...) и съвсем скоро (няколко месеца, до края на годината може би) ще са факт. Би било добре да се вземе и това в предвид...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #2091

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    И аз съм съгласен с твойте расъждения ама ако гледаш баш за СЕГА има 3 ХД а не фул ХД канала а до момента в който станат масови фул ХД каналите телевизора който се купува СЕГА най вероятно ще е изгорял или захвърлен на някоя вила или село....та в този ред на мисли не виждам кое е морално остарялото на ХД телевизор в момента при положение че още на пазара няма система за домашно кино с блурей...да не говорим че повечето хора които познавам имат не лоша колекция от ДВДта и съответните системи за домашно кино... за качеството или по скоро липсата на такова при черното и за реализма на цветовете при сегашния среден клас ЛСДта не ми се отваря дума...всеки си преценява за себе си ама ако сега дадеш 3К + за ЛСД и твърдиш че можеш да гледаш телевизия на него нормално просто не искаш да си признаеш че за момента си се прецакал....не дай си боже пък мач или някъв по динамичен спорт да гледаш мъкааааа.....
    Преди около месец си купих PANASONIC TH-42PY85P , твърдя че гледам на него нормално телевизия и дори динамични спортове както ги наричаш.Всичко това с цифров приенмик на кабелният ми оператор.Трите канала които си посочил в началото са си FULL HD

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #2092

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Привет на всички
    Прекрасен форум - благодаря на всички пишещи и споделящи такава ценна информация. Четох всякакви мнения, относно най-различни марки и модели телевизори, но скоро не съм попадал на някой, който да изкоментира Sony 42V3000 http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09033373. Някой с впечатления от първа ръка? Цената е повече от добра и се чудя дали да не се хвърля... пък каквото сабя покаже. Първоначално се бях навил на W4000, но май има доста оплаквания от него

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #2093

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Преди около месец си купих PANASONIC TH-42PY85P , твърдя че гледам на него нормално телевизия и дори динамични спортове както ги наричаш.Всичко това с цифров приенмик на кабелният ми оператор.Трите канала които си посочил в началото са си FULL HD
    То оставаше да си с по якия модел от моя и при теб да е по зле.... репликите ми са към хора с ЛСДта.... а тва че телевизора ги интерполира хо фул ХД не означава че те са...пък и аз не съм твърдял че плазма фул ХД е гадно просто за момента според мен не си заслужава 50те процента отгоре...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #2094

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Искам да споделя малко лични впечатления... В повечето БГ домове се гледа доста телевизия, независимо - аналог/цифров кабел или сат. На СД сигнал или сте за очен лекар, или мн. държите да не сте сами в нещастието, за да твърдите, че ЛЦД 46/47 или дори 52 инча от 3 метра било супер - мое мнение... При относително статично изображение /и "цифров" СД кабел/ има модели ЛЦД, които са добре, но при маалко по-динамични сцени трябва да си наистина сляп, за да твърдиш, че е ОК... Извода вече са го направили доста хора - плазмата на СД сигнал е по-добра... Някой веднага ще попита: "Ами стареенето, ами след 2-3 год., когато пуснат масово ХД..." и т.н... При този темп на развитие на технологийте след 2-3 год. телевизора, който гледате/избирате сега, ще се чудите на коя баба да го подарите... Още едно въпросче - някой гледал ли е тенис /примерно.../ на Евроспорт ХД от АйТВ /пак примерно.../? Тих ужасТ... За др. ХД канали, битрейт и т.н. да не задълбаваме - коментирано е... Друг въпрос е, ако разполагаш с още доста излишни пари за инвестиране в техника. В чужбина /Франция/ гледах и ХД стрийм ТВ - на по-динамични сцени пак е кошмар... ТВ-то беше Филипс, 42-ка, 9-та серия, Мейд ин Франс - за тях се твърди, че са от моделите ЛЦД, които се справят горе-долу... За гейм-конзоли, комп., вкл. БД или др. ХД /рипове/, дори за ДВД /с годен плеър/ - по-читавите /чети - скъпите/ модели ЛЦД-та стават, като скромният ми личен опит показва, че при ДВД е по-добре да скалира ТВ-то, освен ако нямате плеър, който струва поне 2/3-ти от цената на добър ТВ...

    Пффф, написах цял роман, а и доста хора тук ще се опълчат лошо срещу мен... С няколко думи - ако задължително ще е ЛЦД /ще има и комп./, за гледане на ТВ в БГ, от 3-4 метра - 40/42-ка маааксимум, висок клас, при отличен СД сигнал. А ако от комп.-а ще се гледат само филми - пак бих избрал плазма, 42-ка - дори при ФХД моделите съотношението цена/качество остава по-добро за целта. Пробвайте с "прост" ДВД-рип 1.36 ГБ /масово явление/ и ще се убедите сами... За малко да забравя - картината не се влияе от това под какъв ъгъл гледаш, а за отраженията - доста нови модели ЛЦД са с "лъскава" матрица с цел да се изписват космически /нереални/ стойности за т.нар. "динамичен" контраст, за милисекундите - ами колкото и да ги напишат - пак си е същото мазало... Спазете правилата за разработка на ПДП и си го гледайте с кеф, а пък след 2-3 год., когато му изтече гаранцията - я камилата, я камиларя...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2095

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Toshiba представит новый Regza ZF на базе ячеечной технологии !

    На выставке IFA 2008 компания Toshiba планирует представить новый LCD телевизор, оснащенный новым чипом на базе ячеечной технологии,
    который был использован в PS3 от Sony. Благодаря использованию нового чипа, производителю удалось добиться более высокого разрешения и,
    соответственно, более качественного изображения.
    Серия Regza обеспечивает разрешение класса full HD, контраст 30.000:1, широкую цветовую гамму, а также такие технологии как Audyssey Dynamic EQ,
    Active Vision M100 HD (100Гц), Deep Color и xvYCC, PIXEL PROcessing VI. Телевизоры оснащены встроенными динамиками Onkyo Slim и 4 портами HDMI.
    Телевизоры Regza 40ZF575D (40 дюймов) и 46ZF575D (46 дюймов) появится на рынке в Германии в октябре. Пока не известно, какие модели из серии ZF будут представлены в других регионах. 29 августа новые телевизоры Regza ZF будут продемонстрированы на выставке IFA 2008 в Берлине.

    rusiadiginews.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    100
    #2096

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    И аз съм съгласен с твойте расъждения ама ако гледаш баш за СЕГА има 3 ХД а не фул ХД канала а до момента в който станат масови фул ХД каналите телевизора който се купува СЕГА най вероятно ще е изгорял или захвърлен на някоя вила или село....та в този ред на мисли не виждам кое е морално остарялото на ХД телевизор в момента при положение че още на пазара няма система за домашно кино с блурей...да не говорим че повечето хора които познавам имат не лоша колекция от ДВДта и съответните системи за домашно кино... за качеството или по скоро липсата на такова при черното и за реализма на цветовете при сегашния среден клас ЛСДта не ми се отваря дума...всеки си преценява за себе си ама ако сега дадеш 3К + за ЛСД и твърдиш че можеш да гледаш телевизия на него нормално просто не искаш да си признаеш че за момента си се прецакал....не дай си боже пък мач или някъв по динамичен спорт да гледаш мъкааааа.....
    Форумът е да помогнеш с нещо на някой кой с каквото може а не да се "плюват" ЛСД-та и Плазмите...Аз съм от 3-4 месеца с ЛЦД 46'' и ама изобщо не ме е ЯД,че дадох 3.700 лв,гледам предимно сателитна телевизия и картината спи,няма мазане при футбол ,спортове като тенис не гледам.Много е важно при бързи движения какви настройки си въвел.И моето мнение е който има парички да си купи ЛСД или Плазма.Ако е голям ще се насладите на гледането като в КИНО.Който не може да си купи това удоволствие,моля да не плюва...
    За въпроса PANASONIC TH-46PY85P го гледах при един приятел и гледа невероятно по добре от моя Sharp LC-46 X 20 E - Aquos

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #2097

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от dreamhell
    Привет на всички
    Прекрасен форум - благодаря на всички пишещи и споделящи такава ценна информация. Четох всякакви мнения, относно най-различни марки и модели телевизори, но скоро не съм попадал на някой, който да изкоментира Sony 42V3000 http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09033373. Някой с впечатления от първа ръка? Цената е повече от добра и се чудя дали да не се хвърля... пък каквото сабя покаже. Първоначално се бях навил на W4000, но май има доста оплаквания от него
    Къде прочете отзивите за W4000? Питам, защото се интересувам. Това ми е единият от варинатите... От какво се оплакват хората?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #2098

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ето сравнение на по-новите плазми на Panasonic:

    http://www.panasonic.ru/products/dig...v/tv/plasma_tv

    Някои от екстрите на по-скъпата 42-ка - 42PY85P не са ми ясни като Intelligent Frame Creation, но така или иначе ще взема най-вероятно точно него!!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #2099

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Пак се е развихрил спора плазма vs. лсд. Аз пък не мога да разбера свръх маниаците, които черното им не било черно и разни други суперизисквания, които 99% от нормалните потребители не ги вълнуват толкова. Имам неквалитетен според повечето тук SAMSUNG LE-32S81 за 999лв. Гледам си спокойно "цифрова" ТВ (сеттопбокс) от кабелен оператор и съм доволен. По-добре е от предната 21 инча тръба. Направил съм си допълнително второ супер HTPC.
    GamePC - GB P35 DS3R, Е8200@3700MHz, Freezer 7, 2x2GB A-Data 1066, WD6400AAKS, 8800GT+VF-900,ASUS DRW-1814BLT, LG226WTQ, Chieftec CFT650A-12B, волан + педали, гейм пад
    HTPC - POV M2 Mediacenter, X2 4600+@5000+, GB MA78GM-S2H (Ати 3200), WD5000AAKS, 2x1GB A-Data, Fortron 350PNF, Creative Live 24bit, LOGITECH X-530 5.1, ЛСДТВ SAMSUNG LE-32S81
    Имам прилични (за мен разбира се, а не за маниаците) 5+1 колони. Повече се гледа HD материал от компа, а не ТВ. За мен лично удоволствието е пълно. Само вече 32 инча като свикнах ми се виждат малко, но стаята е малка, а и за тези пари толкова.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #2100

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    в usa плазми вече не се предлагат в магазините

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе