Страница 201 от 300 ПърваПърва ... 151191199200201202203211251 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,001 до 3,015 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #3001

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря за разяснението. А някакъв съвет като го вземам все пак. На кое да обърна внимание. Кое да поискам евентуално да ми покажат. Разбрах че евентуално изгорели пиксели не се забелязват лесно. Ако някой може да ме посъветва още нещо ще съм благодарен

  2.  
     
  3. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    647
    #3002

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте и от мен. След доста тичане по магазините и четене в този форум, както и avforums най- накрая се сдобих с SONY KDL 40W4500.Да спомена, че това е първия ми ЛСД телевизор, така че, базата ми за сравнение не е голяма, а също така и не се заглеждам прекалено по подробностите,както да речем lazarus18, soon, madmax и др. уважаеми колеги- просто очите ми вече не са добре- очила , а и не гледам много ТВ!Като първи впечатления ми хареса- дизайна е о.к. за жена ми , а на мен ми хареса удобното меню- племенника има PSP и неговото изглежда така. Разбира се по стара традиция започнах да се ръчкам без да поглеждам книжката с упътването и наистина менюто е доста интуитивно и лесно за ориентиране. Първата изненада дойде от вида на аналоговата ТВ- Евроком. Младото момче в ТМ ме предупреди, че при мен ще е по- добре, защото при тях сигнала не бил о.к. и наистина се оказа прав. Аналоговата изглежда съвсем поносимо- някои програми са по- добри, други по- зле, но така бе и на кинескоп. При дигиталната (DVB-C) програмите са 115, като 42 от тях са заключени, а три са HD- LUX.TV, EUROSPORT HD, National Geographic HD- разбира се качеството е друго, а за последните 3- без коментар. Включих си двд плейъра през HDMI- LG DVX298H И от плейъра ъпскейлнах на 1080I. Горе- долу става, прегледах няколко divx и в зависимост от качеството на рипа става. И накрая връзката с PC- нея я осъществих с компонентен кабел- изкара 1080I, като картата е ASUS 8500GT.Прегледах няколко 720p,1080i и един 1080p- WOW! Аналогова гледам от 2.5- 3м., дигитална от 2-2.5, а на HD направо ми идва да влезна в телевизора.В avforums много се коментира така наречения clouding, но аз не видях такова нещо, а и както споменах по- горе не се заглеждам толкова много. За настройките на цвят, контраст и.т.н. няма да говоря, защото смятам, че те са строго индивидуални, а и аз още не съм установил моите.
    Това е от мен и дано съм бил в помощ на някого!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3003

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    kaloman, честито за покупката!
    Няколко предложения - двд плеъра го пусни да подава резолюция 576i - без никакви скалирания и деинтерлейсинг. Убеден съм, че резултата ще е по-добър ако телевизора върши тази работа.
    За връзка с компютъра ползвай HDMI кабел и резолюция 1080р.
    За настройки в avforums има много теми и може да ги ползваш за начало, но в процеса на гледане ще се ориентираш.

  5. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    647
    #3004

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря за честитката, lazarus18! Когато плейърът се включва с HDMI, сам подава сигнал 576p - иначе трябва да го включа със скарт или компонент за 576 i . А връзката с PC я направих от "любов към спорта"! Мисля да мина на уред от сорта на "Popcorn", просто изчаквам да видя дали момчетата ще си оправят сайта и почнат да продават или да се насоча към eBay!

    P.S. Гледах Cirque.Du.Soleil.Corteo.2005.720p.BluRay.x264- ебати красотата, с извинение!

    P.S.2 Звукът определено не е нищо особено( на SONY то)- слабичък и няма кой знае какви настройки. Сравнявам със стария 100hz Samsung CRT.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3005

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman
    Благодаря за честитката, lazarus18! Когато плейърът се включва с HDMI, сам подава сигнал 576p - иначе трябва да го включа със скарт или компонент за 576 i . А връзката с PC я направих от "любов към спорта"! Мисля да мина на уред от сорта на "Popcorn", просто изчаквам да видя дали момчетата ще си оправят сайта и почнат да продават или да се насоча към eBay!

    P.S. Гледах Cirque.Du.Soleil.Corteo.2005.720p.BluRay.x264- ебати красотата, с извинение!

    P.S.2 Звукът определено не е нищо особено( на SONY то)- слабичък и няма кой знае какви настройки. Сравнявам със стария 100hz Samsung CRT.
    Ако можеш да си намериш компонентен или поне качествен SCART да пробваш и да прецениш. Плеъра ти не е чак толкова добър колкото телевизора що се отнася до скалиране и деинтерлейсинг.

    Иначе Cirque.Du.Soleil.Corteo и аз съм го дръпнал в HD варианта и ще му се насладя тези дни. Гледал съм ДВД релийза и пак ми хареса много.

  7. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #3006

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря за разяснението. А някакъв съвет като го вземам все пак. На кое да обърна внимание. Кое да поискам евентуално да ми покажат. Разбрах че евентуално изгорели пиксели не се забелязват лесно. Ако някой може да ме посъветва още нещо ще съм благодарен
    Ами какво да гледаш...зависи какво ще ти позволят...аз живея в малък град и навсякъде срещам приятели...в моя случай такъв се оказа зам.управителя на магазина...та първо го вързахме на 4:3 Булсатком(Бтв,Канал 1) да видя как разпъва този формат,после пускахме тестове за калибриране на монитори-черно,бяло-за изгорял цял пиксел,основните цветове-жълто,синьо,червено за субпиксели,пуснахме мой диск с филм на компютъра(през RGB-такъв бе наличен) да видя как изглежда и общо взето е това...погледни го под различни ъгли в хоризонтал и вертикал дали не мени черното-малко е вероятно защото 6 серия е с новите ultra clear(лъскави) панели и е трудно да се подменят,но все пак...
    А, и аз взех мострата която бе работила минимум две седмици по десет часа на ден изхождайки от факта,че ако нещо е трябвало да и стане досега да е станало.
    Абе много се задълбочаваме ,аз така колата като вземах не я гледах,но все пак трябва да се направи каквото трябва,пък да става каквото ще.
    Успех и късмет при покупката!
    П.П. В предния си пост съм забравил да спомена,че модела е с вентилаторче отзад-това дали е + или - само времето ще покаже.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    27
    #3007

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Да помоля за малко хелп .
    Някой има наблюдения върху това - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09041459?!
    Съвсем случайно попаднах на него и разбрах, че е бюджетна серия на Сони, и нали съм в процес на избор...
    Намерих единствено това ревю - http://www.avsforum.com/avs-vb/showt...php?p=14111779, което обаче все още оставя отворени въпросите -
    дали си заслужава цена/качество, каква и на кого е матрицата, съществени недостатъци и плюсове, над други модели и т.н.?!
    Отново благодаря предварително за адекватната намеса

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    28
    #3008

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    хахахахахах

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #3009

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    desobboy, бюджетните Сони-та бяха с AUO, но няма гаранция за нищо - както вече сам си установил... Миналогодишните по-евтини 32-ки Панасоник, както и от 2006 г., бяха с SPVA на Самсунг, а за 2008 г. се оказва, че са "напазарували" SIPS от LGD - според собствените им "признания"... Най-добре е да се установи "на живо". В Т-маркет не пише дали L4000 има DVB-C, което /според мен/ е единствената причина човек да се загледа в по-евтино Сони... Е, прословутата надеждност също, но в последните години това също вече е под въпрос... Опитай да го сравниш с S4000 или дори с S3000 от 2007 г., цената е близка, но поне имат DVB-C - ако картинката е същата - нещата са ясни... Сравнявай и с LX70 /2007, но IPS-A!/, LX80, че дори и LE8 на Панасоник, LG5000... "Онзи" Шарп от промоцията в Метро е добре да се види и сравни с другите по-евтинки модели, за прилични Филипс и Самсунг ми се струва, че трябват маалко повече средства, не съм ходил скоро в Т-полис, за да огледам и да сравня евтините модели на JVC за 2008 г...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #3010

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    kokovanev добре го е обяснил само ще добавя,че толкова бюджетно изпълнение не съм очаквал от сони,телевизоrа предава отвратително няма BRAVIA ENGINE и DVB C тунер за тези пари може да вземеш изпитаните миналогодишни модели Philips 32PFL5522,SHARP 32WT1,ako ще е по нов модел погледни JVC 32A90BU или LG 32LG3000,2000.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3011

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    desobboy - Директно отиваш в Технополис и гледаш JVC ... A или P - серията. Вчера гледах колко добре придава 32P80 с 100 херца , отстрани беше и A90 не видях съществена разлика на пуснатия сигнал от Евроспорт (футбол даваха). Не се залъгвай по тия 15000 контраст на Сони L модела, JVC P80 с 4000 контраст вади убийствена картина. Телевизорите на JVC имат едни от най-естественитте цветове от повечето LCD модели(макар, че аз съм залитнал към Филипс да купувам)....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3012

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    kaloman и от мен Честито!
    Добър избор!! Като го усетиш малко повече ще очакваме едно малко ревю по твой начин как се държи.
    С кеф да си го гледаш!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    30
    #3013

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Привет,
    Заглеждам форума тук и искам да благодаря за професионалните отговори на пишещите, особенно на lazarus18 !
    Дойде време да сменям старото Sony 29" CRT, и ще се взима нов... Въпреки че съм голям фен на Sony за техника, от писаното тук, а и от гледките по магазините май LCD и плазмите не са им силна страна за съжаление...
    Смятам да ползвам телевизора за ТВ и понякога филми от компютъра. Спрял съм се на 37 или 42" модели:

    Плазми:
    PANASONIC TH-42PY80P - 2 199 лв.
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09038235

    PANASONIC TH-42PV80P - 1 499 лв
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036466

    ЛСД:

    PHILIPS 37PFL5603D/10 - 1 599 лв
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09039785

    PHILIPS 42PFL5603D - 1 999 лв
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09038495

    Питането ми е - струва ли си при плазмите разликата в цената за едното FULL HD ?
    И по принцип кое ще е по-добро за ТВ и филми от компютъра - плазмата или ЛСД-то ?
    Ако някой има впечатления и сравнения между конкретните модели ще се радвам да да сподели



  17. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    647
    #3014

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    kaloman и от мен Честито!
    Добър избор!! Като го усетиш малко повече ще очакваме едно малко ревю по твой начин как се държи.
    С кеф да си го гледаш!!!
    Благодаря за честитката, soon! Ако успея да разкарам жената от HD каналите, може и да опитам да си поиграя повече.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #3015

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,
    Баща ми ме е натоварил да му избера 32'инчов LCD телевизор за около 1200-1300 лв. и засега съм се спрял на Sony - 32S4000 и Sharp-32RD8E - кой ще ме посъветвате да избера?

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040831
    http://www.sharpbg.com/index.php?productID=272

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе