Страница 211 от 300 ПърваПърва ... 161201209210211212213221261 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,151 до 3,165 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3151

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от RIPSTER
    Трябва ми съвет за 32" или 37" телевизор, тъй като мисля да правя подарък на нашите. По принцип искам 37", но не съм сигурен, че ще мога да си го позволя (качествен модел). Вчера ходих до Технополис, но ми допаднаха само 2 модела на Samsung и LG, само че доста по-стари серии. Samsung-a е този. Стилен ми се струва с това бяло и вади приятна картина. LG-то е този. Критериите ми са HD Ready, тъй като не го купувам за мен, а за хора, които натискайки Power ще искат хубава картина и нищо повече. Добър ъгъл на виждане и адекватна реакция на матрицата. Засега няма да бъде включван към PC, така че входовете не са толкова важни, но предполагам, че всеки ще е оборудван с няколко DVI и HDMI.
    Като поразгледах последните страници на темата обаче видях 3 доста прилични Philips-a - PHILIPS 37PFL5603D, PHILIPS 32PFL7603D и PHILIPS 32PFL7803D. Първия е идеален като цена за тези инчове, но е по-нисък клас. 32-ките пък уж са по-висок клас, но нещо не виждам особени разлики спрямо големия батко. Между тях двата единият е HD Ready + Ambilight, а другия е Full HD за сметка на AL. Някой има ли преки впечатления от посочените модели? Всъщност приемам всякакви съвети, тъй като изобщо не съм наясно с пазара на LCD-тата в момента. По принцип бюджета ми е около 1200-1300 лв, но мога да се отпусна повечко ако си струва.
    Според мен разумния компромис е PHILIPS 37PFL5603D. Няма Амбилайт, но предава много добре на цифрова телевизия и ДВД. За сега това е 90 % от гледаното в къщи. Моделът на LG е стар и по-добре го пропусни.....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #3152

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Като стана въпрос за LG-ето на какво попаднах

    Купил телевизор LG 32LB1R. Сборка - Китай. Все вроде ничего, но очень заметна одна вещь:
    как я подразумеваю, сам экран состоит из двух частей - с левой стороны панель, примерно, 2/3 экрана, с правой - соостветственнно, 1/3. В связи с этим на этом месте изображение немного не совпадает (на 2-3мм сдвинута в вертикале) и появляется прозрачная полоска. Если поставить тестовую картинку - шахматка (бело - черная), то эта граница видна отчетливо (бело - черная полоса, в милиметр толщиной).
    Это только у меня так?
    И можно ли как то это исправить, а то раздражает ужасно. Или обращаться в сервисный центр.
    Фоток, к сожелению, выложить не могу (нет фотоаппарата).Виден почти на всех входах (на HDMI не проверял).
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:10409-7

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #3153

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от RIPSTER
    Трябва ми съвет за 32" или 37" телевизор, тъй като мисля да правя подарък на нашите. По принцип искам 37", но не съм сигурен, че ще мога да си го позволя (качествен модел). Вчера ходих до Технополис, но ми допаднаха само 2 модела на Samsung и LG, само че доста по-стари серии. Samsung-a е този. Стилен ми се струва с това бяло и вади приятна картина. LG-то е този. Критериите ми са HD Ready, тъй като не го купувам за мен, а за хора, които натискайки Power ще искат хубава картина и нищо повече. Добър ъгъл на виждане и адекватна реакция на матрицата. Засега няма да бъде включван към PC, така че входовете не са толкова важни, но предполагам, че всеки ще е оборудван с няколко DVI и HDMI.
    Като поразгледах последните страници на темата обаче видях 3 доста прилични Philips-a - PHILIPS 37PFL5603D, PHILIPS 32PFL7603D и PHILIPS 32PFL7803D. Първия е идеален като цена за тези инчове, но е по-нисък клас. 32-ките пък уж са по-висок клас, но нещо не виждам особени разлики спрямо големия батко. Между тях двата единият е HD Ready + Ambilight, а другия е Full HD за сметка на AL. Някой има ли преки впечатления от посочените модели? Всъщност приемам всякакви съвети, тъй като изобщо не съм наясно с пазара на LCD-тата в момента. По принцип бюджета ми е около 1200-1300 лв, но мога да се отпусна повечко ако си струва.
    При мен в момента стои дилемата между тези двата модела на които и ти си се спрял - PHILIPS 32PFL7603D или PHILIPS 32PFL7803D - наистина голямо е чуденото да взема този с Ambilight-а или другия с FullHD. В последно време май повече клоня към този с Ambilight а и ще останат пари за стенна стойка :D

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #3154

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря за съветите !
    Понеже все решавам нещо друго в последния момент все пак взехме по-голям размер екран SAMSING LE22A656A1D -
    образът е кристално чист , изобщо удоволствие да се гледа. Сега ми идва да сменя и другите два архивни телевизора.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #3155

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    zdraveite kupihsi v4era panasonic th-42pv80p i samna cifrovata na msat no ne6tonemiharesva obraza minavathorizontalnoedni 4ertiiot zvuka se4uva nqkakvo bu4ene daite mi savet kakvo da pravq

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3156

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от tsvetan79
    zdraveite kupihsi v4era panasonic th-42pv80p i samna cifrovata na msat no ne6tonemiharesva obraza minavathorizontalnoedni 4ertiiot zvuka se4uva nqkakvo bu4ene daite mi savet kakvo da pravq
    Ползвай кирилицата, че така е трудно да ти сричаме мисълта ...... предвид съчленяването на думите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3157

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    До "tsvetan79"! Не мисля че някой ще ти отговори на "бозата" която си съчинил! Никой не е длъжен да се мъчи да чете шльокавицта ти а и като се има предвид че не слагаш интервали където трябва това още повече омазва нещата. Смятам че това си е чисто неуважение към хората във форума!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3158

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    tsvetan79
    "За что се срамиш" да пишеш на БЪЛГАРСКИ?!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #3159

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от digunan
    При мен в момента стои дилемата между тези двата модела на които и ти си се спрял - PHILIPS 32PFL7603D или PHILIPS 32PFL7803D - наистина голямо е чуденото да взема този с Ambilight-а или другия с FullHD. В последно време май повече клоня към този с Ambilight а и ще останат пари за стенна стойка :D
    Full HD определено е по-добро като екстра, въпроса е доколко ти е нужно.

    Някой има ли наблюдение върху поведението на хора средна възраст с по-голям екран? Все пак там възприятията са по-различни. Струва ми се, че ако телевизора е на 2-3 метра, то умората ще е повече от удоволствието. Говоря за 37". Чудя се PHILIPS 37PFL5603D или по-малкия PHILIPS 32PFL7803D. Ambilight-a отпадна като вариант пак заради по-горе посочените причини за възприятието.

  12. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3160

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @RIPSTER
    Ако поразгледаш мненията на повечето участници тук ще забележиш една тенденция - в началото винаги има притеснения, че екрана ще е прекалено голям. След покупката повечето хора(>90%) се уверятват, че притесненията им са били напразни и започват да съжаляват(включително аз, гледам 42" от 2,5-3,0м.), че не са купили по-голям телевизор.
    Новите LCD телевизори нямат нищо общо като технология със CRT. Проблема с умората на очите при кинескопите идва от трептенията в образа(50Hz). При LCD няма нищо подобно. Идеологията на възпроизвеждане е корерно различна, трептене отсъства напълно, много са по щадящи за очите.
    Ambilight-a пък е направо "мехлем" за очите когато гледаш в тъмна стая, поради 2 причини. Първо с него околната осветеност в стята е по-висока, което не позволява на зениците да се разширят прекалено(като в пълна тъмнина) и поради това преходите в картината ярка/тъмна се възприемат много леко и без натоварване(акомодация) на окото. Второ Amblilight-а прикрива успешно една исконна слабост на LCD телевизорите - недоброто черно. Това което се възприема като тъмно сиво в тъмна стая, се възприема като черно в осветена.
    Имам наблюдения в/у хора средна възраст(40-60). Нямат никакви оплаквания от голям екран и Ambilight. Точно обратното.
    Но все пак решението е твое. ;-)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #3161

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря ти за отговора. Аз обаче нямах предвид умората в очите от технологична гледна точка... имах предвид че разстоянието и големината на екрана трябва да си спазват пропорция. Все пак неслучайно на първите редове в киното е кофти да гледаш динамични сцени, тъй като окото шари по целия екран, а заедно с него и главата. Къде си видял нещо, къде не. Това обърква и те кара да си затормозяваш мозъка излишно. За Ambilight-a си прав. Аз не оспорвам предимствата му и ако го купувах за мен щях да го предпочета, но като не знаеш мнението на другия е малко по-специфично, за жалост. Може би просто като ида на място ще погледам и помисля по-дълго.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #3162

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от RIPSTER
    Благодаря ти за отговора. Аз обаче нямах предвид умората в очите от технологична гледна точка... имах предвид че разстоянието и големината на екрана трябва да си спазват пропорция. Все пак неслучайно на първите редове в киното е кофти да гледаш динамични сцени, тъй като окото шари по целия екран, а заедно с него и главата. Къде си видял нещо, къде не. Това обърква и те кара да си затормозяваш мозъка излишно.
    Ти знаеш ли колко голям телевизор трябва, за да постигнеш този фект от първите редове в киното... няма да ти стигнат парите със сигурност

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3163

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от RIPSTER
    Благодаря ти за отговора. Аз обаче нямах предвид умората в очите от технологична гледна точка... имах предвид че разстоянието и големината на екрана трябва да си спазват пропорция. Все пак неслучайно на първите редове в киното е кофти да гледаш динамични сцени, тъй като окото шари по целия екран, а заедно с него и главата. Къде си видял нещо, къде не. Това обърква и те кара да си затормозяваш мозъка излишно. За Ambilight-a си прав. Аз не оспорвам предимствата му и ако го купувах за мен щях да го предпочета, но като не знаеш мнението на другия е малко по-специфично, за жалост. Може би просто като ида на място ще погледам и помисля по-дълго.
    Имай предвид че на последния ред в киното гледаш на около 1-1,5 пъти по диагонала на екрана. Това ако го пренесеш у вас се равнява да гледаш 37 инча телевизор от 1-1,50 метра. Големия екран е идеален и за по-възрастни хора защото те обикновено недовиждат и по-големия образ им идва идеално.
    Аз съдя по моята тъща, която като дойде у нас много се кефи на 42 инча от 3 метра и като се върне у тях на 21 инча започва да се оплаква.
    Взимай смело по-големия.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #3164

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Да колега, вземи по-големия. Аз имах Филипс 32 PFL 7332. Образът беше много добър на стандартна кабелна телевизия. Нашите го харесаха и им го дадох. Много се кефят. Все пак от 21" на 32" е много добре. Баща ми има проблем със зрението, но твърди, че може да вижда образите на екрана. След това си купих Филипс 37 PFL 7603. Реших се на тази стъпка след като един ден пробвах в къщи едно Сони 40W4000. Не знам дали не сбърках, но образът на Филипса ми харесваше повече. Пиксел плюса на Филипса върши много добра работа. Ако имаше 40 " Филипс, щях да си купя такъв, но размерите са ясни. Иначе го гледам от около 2 -2.5 метра и умора в очите няма. Прав е колегата, който по-горе беше написал, че почти всички след известно време съжаляват, че не са взели по-голям телевизор.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #3165

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте, каня се да си купя LCD телевизор и съм фен на марката Сони. Искам големината му да е 40 инча , но се чудя кои взема от следните три модела 40S4000, 40V4000 и 40W4000. Някой може ли да ми обясни каква е точно разликата м/у тях. Сумати форуми разгледах но не можах да открия нещо съществено освен за матрицата че на модела 40V4000 била S-PVA. Разликаат в цената за тези три модела е около 400 лв. Мпля помогнете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе