Страница 204 от 300 ПърваПърва ... 154194202203204205206214254 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,046 до 3,060 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    14
    #3046

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,какво мислите за този телевизор PHILIPS 32PFL7962D/12.Или да ми предложите модел до 1400лв
    за разтояние 3 метра

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3047

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    SAMSUNG 42" PLASMA TV . В момента е на оферта в Метро(около 1200 лв),друг вариант - PHILIPS 42" LCD TV ,модел 5322.За тези пари това е оптималния вариант по мое мнение. 32 " е прекалено малък за три метра .Може и 37" да вземеш ,но по-малък....

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #3048

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря ти. В Техномаркет намерих Тошиба за 800 лева , 66 см, 3000/1 яркост, но за тези пари, за мястото, което имам в дома, мисля, че ще стане.
    Промоцията е до 31.10., най-вероятно това ще купя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    14
    #3049

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря за отговора.Иначе този модел PHILIPS 32PFL7962D/12 добър ли е?
    Мисля за мен да взвема PHILIPS 37PF9631.Горния модел е за наще.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #3050

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от stojanbg
    Благодаря за отговора.Иначе този модел PHILIPS 32PFL7962D/12 добър ли е?
    Мисля за мен да взвема PHILIPS 37PF9631.Горния модел е за наще.
    Доста старички са тези модели къде ги гледаш,иначе са доказани и предават доста добре,но може би трябва да погледне тазгодишните. модели PFL7x03.На мен лично ми допада 32PFL7803 Full HD моделче което предава отлично както SD така и HD сигнал беше на около 1500 лв.

  7. ena
    ena е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #3051

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    някой да ползва Филипс Ауреа?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3052

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от moher4o
    Свърши умуването! Днес си взех плазмата 46PY8P от Технополис. Щях да вземам 42PY80 , но и в Техномаркет и в Технополис бяха останали само мострите. Имаше АКЦИЯ за 46PY8P и го взех за 2500лв. Там ми изглеждаше нормален, но като го монтирах у дома ми се струва ОГРОМЕН. Утре ще го тествам с хубав сигнал, защото не ми хареса как изглежда DVD на този екран.
    За да получиш задоволителен резултат от този размер и този тип сигнал -DVD - ще трябва да го гледаш поне от 3 метра. Отделно, имай предвид, че 90% от двд филмите, които сваляш от нета са зверски орязани откъм качество за да се съберат на DVD5. Друго, което влияе на качеството е двд плеъра. Не знам какъв ползваш, но за плазмите на Панасоник помага ако имаш хубав двд плеър с ъпскалинг до 1080р. Ако ползваш такъв, но евтин /под 300 лева/ то подавай сигнала без скалиране /576i/ и остави плазмата да си скалира сигнала. Също важно за качеството е и кабела - ако ползваш SСART, то той трябва да не супер евтин.
    Поиграй си и с настройките. В avforums.com има доста писано за правилните настройки. Опитвай се да го гледаш в сравнително тъмно помещение и задължително с плътни пердета през деня.
    Ако спазиш горните неща няма начин да не ти хареса сигнала от двд. Е, 1080р е нещо съвсем различно.
    Размера ще му свикнеш съвсем бързо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    32
    #3053

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    След като вчера си направихме семейна киновечер и изгледахме 2 филма с качество съответно 720p и 1080p, реших че ДВД ще се гледа на стария 29" телевизор а на плазмата само 720p и 1080p. Интернет скоростта за BG ми е 30Mbit. а международната 10Mbit., така че не е проблем свалянето на качествени формати. Тук във форума сигурно 100 пъти съм прочел че трябва да се изключи Overscan , но докато се сетя за него 2 часа си отрових нервите. Сега вече всичко е супер и пожелавам на всеки от форума да е толкова доволен от новата си придобивка колкото съм и аз.
    Заедно с плазмата си взех и LG HT-903AT , което ще го ползвам като ресивър за момента. Има optical in и HDMI in , а също и изход HDMI out със скалиране до 1080p. Засега през него изкарвам само звука през оптиката и се държи прилично.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #3054

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от moher4o
    Там ми изглеждаше нормален, но като го монтирах у дома ми се струва ОГРОМЕН. Утре ще го тествам с хубав сигнал, защото не ми хареса как изглежда DVD на този екран.
    Нема да се пуашиш и на мен като го извадих от кашона ми изглеждаше огромен ма сега ме е яд че не взех 50-ка... на хубавото лесно се свиква

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #3055

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Днес видях ето този модел на Самсунг http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037780 в Домо Пловдив за 1599лв.Модела е Refurbished
    Разликата е 1000лв , това е просто супер оферта!

  13. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #3056

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от moher4o
    ...Там ми изглеждаше нормален, но като го монтирах у дома ми се струва ОГРОМЕН.....
    Първо - поздравявям те за покупката. Със здраве да си го ползваш и да му се кефиш. :-))
    Но... Имай пред вид, че (както често се споделя у форума) след седмица ползване почти всичко, що се струва "огромно", започва да малее, като изключим размерите над 52 инча.
    Както пише ethernall - "Нема да се пуашиш " :-) Тва си е нормален процес на израстване. :-)
    Всъщност, не придавай значение на това. :-)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #3057

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ревю на новата Х серия 55XBR8.

  16. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3058

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,моля за мнението Ви за тази плазма LG 42PG200R http://www.technopolis.bg/promo_list.php. В момента е с 300лева по-евтин от Panasonic 42pv 80 и има същите характеристики.Това за мен е доста добра цена и само желанието ми за FULL HD би ме спряло да избера един от двата ммодела.Кой да бъде????????

  17. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #3059

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Трябва да го гледаш с твоите си очи тоз ТВ - за LG-то имам в предвид.
    Аз горе/долу съм пред същата дилема кой ТВ да е...
    Днес гледах в технополис и ЛГ-то и панасоник TH-42PV8P (TH-42PV80P го имаше като цена, но го нямаше "на живо"). ЛГ-то ми хареса доста - без да съм специалист, но кусур не му намерих.
    Според мен имаше нещо гнило в тоз панасоник дето гледах - беше закачен на цифров сигнал - заедно с още десетина ТВ-та. С чиста съвест признавам, че съм тотално разочарован от картината, която "вадеше". Сравнен със съседните ми изглеждаше като някакво беко недоразумение. Помолих и на ефирна телевизия да го пуснат - резултата беше трагичен. Не зная каква е причината - настройки ли, връзка ли или нещо друго, но тази мостра беше антиреклама на фирмата.
    Та зат'ва според мен трябва да си ги огледаш на място в магазина и след това да прецениш кой да е.
    За още нещо се убедих - Lazarus е прав - след 1.5-2 метра няма значение дали е ХД реди или фулл ХД.

    П.С. Буквално пред мен купиха мострата на последното ЛГ - но ми беше все едно и без това бях отишъл само на оглед.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    22
    #3060

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    До "pr0bl3m". Аз имам А656 рефърбишед от няколко дни. И аз се колебаех, но определено 1000лв по-малко от официалната цена си струват. Гледам го от около 2-2,5 метра /това е много важно, защото това което имам като забележки е "невидимо" от 3-3.5 метра. Когато го вземах от ДОМО ми пуснаха само едно DVD и HD филмче.

    Първо да кажа, че съм използвал настройките от http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Settings.htm и го гледам на кабелна.

    На SD сигнал е повече от добре, но има леки артефакти /назъбвания/, когато се изобразяват малки елементи с висок контраст, като устите на хората и очите например. Аз съм с обикновена кабелна /не е цифрова/. На каналите с добро качество е супер и нямам забележки.

    На ДВД също немога да намеря недостатък, особено ако е оригинално ДВД. Гледам го на плеър Philips 5960, но съм го вързал с коаксиален видео кабел.

    Гледах вече няколко филма от PC ДВД рип и също съм очарован. Връзката ми е DVI-HDMI 5m кабел от Техномаркета за 32 или 34 лв беше. Досега съм пускал само един филм на HD един епизод на Heroes. Перфектно беше, но в началото малко ми забавяше звука /той ми минава през картата на дъното с 3 смотани кабела по 5м. всеки, които отиват в ресивъра/. Странно, но се оправи от самосебе си.

    Да призная, не съм гледал матрицата преди и след като го взех /погледнах етикета и там нямаше букви след модела, което би трябвало да значи, че е с матрица на Самсунг/. Телевизорите са правени за Англия и са оправяни от К & К /това е съчността на тази програма на Самсунг - телевизорите са с дефект, който се отстранява не от Самсунг, а от дистрибутора.

    Това мога да споделя засега. Както споменах имам го от няколко дни. Рискувах малко ама нали на всички ни е страст, а и си го бях харесал /като се замисля, че от година и половина само чета и гледам ТВ-та/. Аз бях решил да изчакам до Коледа, но там пак ще трябваше да го купувам в промоция с нещо, което няма да ми трябва. А и 1600 е супер цена.

    Всеки сам решава аз само се опитвам да внеса малко яснота в избора. Само трябва да си дадете сметка, че винаги ще има нещо ново и то понекога дори дни след като сте си взели ВАШИЯ ТЕЛЕВИЗОР, който сте избирали с толкова любов /малко самоирония никога не е излишна /.

    Успех на всички във форума.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе