Страница 212 от 300 ПърваПърва ... 162202210211212213214222262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,166 до 3,180 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #3166

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от AlexMitrany
    Здравейте, каня се да си купя LCD телевизор и съм фен на марката Сони. Искам големината му да е 40 инча , но се чудя кои взема от следните три модела 40S4000, 40V4000 и 40W4000. Някой може ли да ми обясни каква е точно разликата м/у тях. Сумати форуми разгледах но не можах да открия нещо съществено освен за матрицата че на модела 40V4000 била S-PVA. Разликаат в цената за тези три модела е около 400 лв. Мпля помогнете.
    А какво гледа по-точно по форумите, че не можа да откриеш съществените разлики?! Според мен по-трудно ще намериш приликите, отколкото разликите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #3167

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Ето ти линкове за Сони-тата:
    V4000 - http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-...0080822127.htm
    W4000 - http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-...0080822127.htm

    Четеш и сравняваш. Не знам какъв бюджет си отделил, но S серията е нисък клас - ако търсиш качество не си заслужава.

    Ако парите не са ти проблем се хвърляй на W4000. Малко по-евтин е Samsung 40A656 - по нищо не отстъпва на сони-то (бих казал дори, че го превъзхожда). Но всичко е въпрос на личен вкус

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #3168

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от tsvetan79

    zdraveite kupihsi v4era panasonic th-42pv80p i samna cifrovata na msat no ne6tonemiharesva obraza minavathorizontalnoedni 4ertiiot zvuka se4uva nqkakvo bu4ene daite mi savet kakvo da pravq
    Проблемите ти идват от скапания СКАРТ кабел който ползваш купи си по хубав (такъв за около 20 лева) и си гледай телевизора с кеф.... ааа и пиши на кирилица....

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3169

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Абе то и аз не успявам да намеря разлики между S4000 и V4000. Мислех, че S4000 е със друга матрица, но май и той е със S-PVA.
    Общо взето не виждам и разлика между W4000 и V4000. Проблемите на W серията си ги има в V. S4000 пък отстъпва в дизайна на другите 2.
    Може би ако се търси по-добро решение вече отиваме към W4500.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #3170

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    не знам вие как сте но аз мисля да си взема 50 инча за за растояние 3,20 бях трагнал да си взвмам 42 но ми се видя малък та сега сте сабирам за 50-ка

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    28
    #3171

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    хахахахахах

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #3172

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте на всички, ако още не сте усетили аз съм поредния купувач дето е изчел доста от форума не целият разбира се и в крайна сметка реших да споделя до къде стигнах и евентуално да дадете някой съвет за което ще съм ви благодарен. Искам да си купя тв, като ще към Булсатком, от тук се насочих към лсд. От тук нататък имам три отправни точки:
    1. Разстоянието от което ще гледам е 2.7 м., всички ми казват, че за това разстояние най-добре за 32 инча, срещнах разбира се и доста мнения от форума, че след време ще ми се струва малък, но в край на сметка реших 32 поради това че ...
    2. Мога да отделя 1300-1400 лв.
    3. Не знам до колко може да им се вярва, но техниците от Булсатком(междудругото страшно интелигентни момчета, сигурно щото съм се наплашил от майстори) споделиха мнение че са най-доволни от Philips може и 40, Sony и Samsung но най-много до 37.
    След доста търсене по интернет и четене на постовете и едно ходене до Техномаркет, стигнах до извода, че сонитата са доста скъпи, и като цена-качество най-много ми хареса Филипс и Самсунг. Действително като се загледах открих проблема с черното на самсунга и накрая останах с варианта Филипс.

    Що годе се образовах от един сайт (http://www.electron.bg/single_news.php?idz=134) за това какво означават повечето параметри и направих следните предположения за покупка:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036251 на този динм контраст ми се струва малък и не виждам pc вход
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09038006 ще трябва да додам някой лев, но ще се напъна.
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09030368 също доста малък контраст

    Въобще не ме бива с техниката, но затова пък съм икономист и от последните новини които чета във връзка с финансовата криза разбрах, че в големите магазини се готвят да вдигат цените (веднага след изчерпване на складовите наличности) на стоките произведени в Азия и договорени в долари поради това, че долара в момента и 1.56 и съответно ще правят промоции на продуктите договорени в евро(което пък се срива напоследък).
    Въпроси:
    Греша ли някъде с Филипса, колкото и условен да е въпроса?
    Имате ли някакви други варианти за марка и кой от трите бихте предпочели?
    Филипса къде се произвежда и очакват ли се някакви сериозни промоции по нова година и стрували си да чакам до тогава?

    Знам че ви е втръснало от такива коментари и запитвания, но се надявам да получа някой съвет от по запознати от мен хора. Благодаря!

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #3173

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Според това което пишеш, 32" ще ти е малък след 3 дни! Погледни 37", 40" че и даже 42".Колкото по-голям толкова по-добре.
    Аз преди 6 месеца за спалнята си взех 23" преди това бях с 15"ЦРТ ТВ и си викам охоооо този е 23" ще е супер, да ама не, като се има предвид че го гледам от около 1.5 м, и доста ми малее вече. Просто съвет , в крайна сметка, ти си решаваш!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    12
    #3174

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте.
    Форумът ви е страхотен. Поздравления за полезната информация.
    Сега и моя въпрос.....
    Искам да си купя 42 ' LCD или Plasma. С Булсатком съм, но досега не съм имал телевизор. Разстоянието ми е около 3,5 метра.
    Няма да го вързвам с компютър. Ще се гледа телевизия и DVD.
    Дайте съвет какво да си взема. Бюджета ми е ограничен до 1500.

    Благодаря предварително

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #3175

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Според това което пишеш, 32" ще ти е малък след 3 дни! Погледни 37", 40" че и даже 42".Колкото по-голям толкова по-добре.
    Аз преди 6 месеца за спалнята си взех 23" преди това бях с 25"ЦРТ ТВ и си викам охоооо този е 23" ще е супер, да ама не, като се има предвид че го гледам от около 1.5 м, и доста ми малее вече. Просто съвет , в крайна сметка, ти си решаваш!
    офф страхувах се че така ще кажете, 40 -42 определено мисля че ще ми е голям, виж 37 мисля че ще е добре, но точно на Philips в момента има един за 1200 лв с доста лоши параметри според мен разбира се и друг който е доста добър но е чак 2200 лв., нещо средно не се предлага поне не и в техномаркет. Намерих един за 1600 лв в електрон.бг с добри параметри но пък беше n/a.

  13. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #3176

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от RIPSTER
    Благодаря ти за отговора. Аз обаче нямах предвид умората в очите от технологична гледна точка... имах предвид че разстоянието и големината на екрана трябва да си спазват пропорция...
    Привет RIPSTER,
    четейки форума, си мисля... Колко по-лесно би било, ако нуждаещите се от помощ първо си дадат труда да прочетат веке... хмммм... 159 страници, с користната цел да си съставят мнение относно проблема, който ги интересува. Тъй като почти всички проблеми или въпроси са вече дискутирани и има публикациии от сведующите членове на форума. Развитието, което се наблюдава е в 2 посоки. Първата (и естествена) зависи от появата на нови модели (по-съвършени) телевизори на пазара. Втората, (която повече ме радва, щото съдържа повече елементи на личностно израстване) е по повод отношението, на пишещите, към размера на екранния диагонал. Вече сме в ерата на FullHD (засега само) екраните. Това е близкото бъдеще, дори и в изоставаща (по отношение на внедряване на технологиите) страна, като нашата малка България.
    Мое лично мнение, базирано на опита ми, е (май го пиша за 4-и или 5-и път), че щом става въпрос за FullHD (или с по-висока резолюция) екран, независимо дали е плазма или LCD, удоволствието, което получаваш от гледането, е правопропорционално на диагонала на екрана. Може да се каже и на площта му, но такова твърдение би било твърде хедонистично.
    Само за информация, имам един 26-инчов и един 52-инчов панел, който гледам от 2,5 - 3 метра. Вече си мисля, че за сигнали с резолюция равна или по-голяма от 1920х1080 пиксела, спокойно бих се наслаждавал на 63-инчов панел, без НИКАКВИ притеснения... За пиксели, очи, трептения.. и тем подобни артефактни твърдения останали от CRT ерата. Лошото е, че цените на диагоналите след 52 инча растат експоненциално, поне засега.
    :-)

  14.  
     
  15. rlr
    rlr е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #3177

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    кажете нещо за lcd Sharp

  16. rlr
    rlr е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #3178

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    примерно Sharp LC32D44E ИМА ГО В МЕТРО ЗА 994 ЛВ. С 3 Г. ГАРАНЦИЯ

  17. rlr
    rlr е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #3179

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    В ТЕХНОМАРКЕТ ГЛЕДАХ И ЕДИН PHILIPS -37PFL3312 ,НО ПУСНАТ КЪМ КАБЕЛАРКАТА БЕШЕ МНОГО ЗЛЕ.ДА СИ ПРИЗНАЯ ТАМ ПОКАЗАНИТЕ PHILIPS -И БЯХА ВСИЧКИ С МНОГО ШУМ В КАРТИНАТА.ОТ ЦЯЛОТО ХОДЕНЕ И ГЛЕДАНЕ SAMSUNG ДАВАТ НАЙ ДОБЪР ОБРАЗ ВКЛЮЧЕНИ КЪМ КАБЕЛНА , А НЕ КЪМ РЕКЛАМНИТЕ КЛИПЧЕТА.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #3180

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veegog
    Здравейте.
    Форумът ви е страхотен. Поздравления за полезната информация.
    Сега и моя въпрос.....
    Искам да си купя 42 ' LCD или Plasma. С Булсатком съм, но досега не съм имал телевизор. Разстоянието ми е около 3,5 метра.
    Няма да го вързвам с компютър. Ще се гледа телевизия и DVD.
    Дайте съвет какво да си взема. Бюджета ми е ограничен до 1500.

    Благодаря предварително
    Така както си задал параметрите цена/размер/бюджет избора е един http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036466
    Това с уговорката че няма да го ползваш за игри или втори монитор.... ако си фен на ЛСД то можеш да вземеш "възстановен" телевизор Самсунг 40А656 от ДОМО (за мен е някак си гадно да си вземеш един вид втора ръка ТВ ама цената е добра и има сравнително положителни отзиви засега..)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе