Страница 210 от 300 ПърваПърва ... 160200208209210211212220260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,136 до 3,150 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    23
    #3136

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Значи, като натисна няколко пъти Source ми излиза някакъв DTV. Там Digital menu-то е активно. На страна избрах United kingdom и на Manual store намирам четотата 818000 KHz на 64 канал. До тук добре, но като му дам Search нищо не намира. "No service found! Check the aerial connection."
    P.S. Оголих някакъв коксиален кабел и сложих медната жичка в антената.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3137

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Продават се стайни антени за цифрова ТВ. Не знам дали са по-различни от обикновените стайни антени, но вършат идеална работа за DVB-T.
    Много зависи къде точно в София си и какъв изглед имаш. У нас например, е невъзможно да хвана какъвто и да е цифров канал ефирно. Дори и със станйна антена се хващат със страшно много пикселизация. Трябва да удължа антената и да я закарам почти на терасата за да се подобрят нещата. Ако имаш хубав игледа към телевизионната кула на Витова би трябвало да нямаш проблеми с приемането на тези канали.
    Защо обаче е цялото това усилие не разбирам. Нали имаш Айтиви?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    128
    #3138

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Днес обзаведох пц=то с нов монитор LE32A656.Страхувах се ,че рискувам като вземам от Домо нещо,но проверих пиксели,работа и открих 2-3 проблема ,но са бели кахъри.След толкова много четене и кроене,реших да не фърлям 1,5-2к лева за 24-ка FullHD и скочих направо на 32-ка за 1к лева.Комшията с прехваленото Ейзо поръча да усуча червена лента пред входа ,че като го изхвърли да не убие някой.Нямам думи просто от това, 4е като си го позна видеокартата извади образ повече от очакванията ми.Успех в тръсенето !Аз приключих.

  5. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3139

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @lazarus18
    Доколкото разбрах зора е да се ползва PIP/PAP по AV вход.
    При мен хващам мултиплекса на 818MHz само като докосвам антенния вход с пръст. Наистина аз имам перфектен изглед към Витоша, пък и след толкова занимания с DVB сигурно съм развил способности на антена ;-)

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    7
    #3140

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте на всички! Та зачетох се в полемиката ви относно ДВБ-Т екстрите на нашите ТВ-та, но уви за разлика от вас, които сте от София (аз съм от Варна), не можем да я ползваме. Преди около 2 седмици си взех SAMSUNG LE-40A656 и все още се запознавам с него (вече започнах да се обръщам към него на "ти" от време на време )
    Към "valka_pone", днес след като прочетох въпросите ти реших да я пробвам тази опция PIP, просто до сега не съм й намирал приложение та да я пробвам, а до Manual-a на ТВ-то не съм се обръщал все още, а обикновенно го правя когато си купя нова техника, но както и да е. Та поиграх си малко и установих, че тази функция "PIP" работи само през HDMI входовете на ТВ-то, а именно каво се получи при мен: Включвам си лаптопа към ТВ-то посредством HDMI кабел и когато ТВ-то е включено на този вход (примерно HDMI 4), то PIP работи и мога да си избера да гледам и някой друг от входовете едновременно (примерно аз съм на ITV, та мога да гледам в същото време "цифрова" ТВ). Направих и друг опит, вързах си ДВД-то към ТВ-то, едновременно по 2 начина: чрез Скарт кабел и чрез HDMI кабел, и пак същото PIP e активно само през HDMI.
    Надявам се да съм ти бил полезен, иначе поздрави за ТВ-то със здраве да му се кефиш. Аз съм изключително доволен от ТВ-то, особено сега съм се хванал да гледам "Lost" на 720p просто немам думи , ама като си пусна нашата "цифрова" ТВ и ми се разваля малко кефа, но нейсе и нашите оператори ще пуснат повечко HD каналчета, а не само Evrosport и Nat. Geographic (евентуално до края на годината-това е обяснението им за евентуалната поява на повече HD канали).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    23
    #3141

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @ arto
    По какъв начин гледаш Лост? Пробвах няколко пъти да гледам филми през Плейстейшън-а /3-ка/, но така и не става нищо със субтитрите. Принудих се да сложа и Линукс, но това ще го коментирам друг път.
    Ако го връзваш чрез компютър, то посредством какъв кабел. Аз мислих да пробвам чрез Лап-топ-а, но на него нямам HDMI изходи и незнам дали по другия начин няма да се изгуби качеството на картината.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #3142

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Направих избор Samsung LE - 19R86BD.
    Надявам се изборът да е добър, за малкото място, което имам и близкото разстояние.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    28
    #3143

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    хахахахахах

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    7
    #3144

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Към valka_pone
    Привет отново! Ами не знам как да ти помогна за ПС3-ката, понеже никога не съм работил с това чудо на техниката. Сигурно игрите изглеждат зашеметяващо на ТВ-то, та за ПС3-ката трябва да ти помогне някой притежател. Аз моят лаптоп го свързвам към ТВ-то чрез HDMI кабел и съответно имам HDMI изход на видео картата. Ти какви изходи имаш на твоята видео карта? Ако имаш DVI изход, тогава нямаш никакви проблеми, купуваш си HDMI кабел и също така си вземаш един преходник от DVI към HDMI и си готов. Не съм го пробвал този вариант, но тук във форума съм чел, че нема никакви проблеми с такъв тип свързване, а и би трябвало да може да подаваш FullHD сигнал без проблеми. Успех
    Към ridck
    Направи си труда да прочетеш малко тази тема за 2008 и ще намериш достатъчно инфо за конкретният модел Самсунг, който си посочил. Аз се ориентирах към този модел именно след доста от нещата, които изчетох тук, а и в други чужди форуми. Успех!

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #3145

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ridck
    Няма да те сьветвам.Който и от двата да вземеш, няма да сбьркаш. Хубави са.
    Само ще ти кажа за един плюс на Сонито, който в Самсунга го няма. Остави ги 100 Hz, не са толкова важни.
    Сонито има тунер за кабелна телевизия (DVB-C), който Самсунга няма.
    Тоест, ако гледаш цифрова тв. от КейбьлТел, вземаш само conax -картата, купуваш един conax- преходник на Сони, за 100 лв. Слагаш ги в Сонито, и си гледаш цифровата телевизия без да вземаш смешния им цифров ресивер.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    28
    #3146

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    хахахахахах

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3147

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ridck
    Добре , братле но мен ме интересуват и някои фактори относно характеристиките на 2-те TV-та tc,tc,tc аз не съм от София и съответно едва ли ще хвана какъвто и да било сигнал от тунерите на Sony и Samsung в частност с 2-та модела които съм посочил затова и питам , по-характеристики кой от 2-та според вас си заслужава и е по-добър в конкретния случай като се има предвид че ще гледам или TV на ITV-Partner или Bulsatcom ?! Но основното е кой е по-добрия LCD/TV това питам аз !?
    Ако смяташ да гледаш ITV-Partner или Bulsatcom то тогава DVB-C тунера на сонито не ти върши никаква работа. Иначе иди и ги виж двата наживо. Ако ти харесват еднакво си спести 100 лв и вземи Самито. Няма да сбъркаш. Няма и да сбъркаш и с Sony-то. Просто избора е ТВОЙ!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #3148

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не си казала до каква сума....А и тези 26 инча .....ако си забелязала тук обсъждаме основно телевизори от 32 до 52 инча .Този 26 инча ще ти бъде малък(все едно да гледам телевизия на GSM)Повярвай ми след 3 дена ще ти се струва малък и ще съжаляваш че не си купила по голям

    ето един SAMSUNG LE-26A456 979.00 лв в техномаркет
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038809


    PHILIPS 26PFL3403D 949.00 лв
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09041757

    TOSHIBA 26A3000PG 899.00 лв
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09033243

    Да със сигурност си прав за по-големия размер, но мястото не позволява. А и телевизора е за спалнята, като втори TV, т.е. ще се ползва по-рядко.
    За цената - нарочно не написах защото огледах магазините и разликите не са големи, а бих искала все пак нещо свястно. Просто не разбирам от телевизори и исках съвет от това което се предлага в момента кое е най-подходящо за случая.
    Благодаря за отговора!

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3149

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ridck
    Добре , братле но мен ме интересуват и някои фактори относно характеристиките на 2-те TV-та tc,tc,tc аз не съм от София и съответно едва ли ще хвана какъвто и да било сигнал от тунерите на Sony и Samsung в частност с 2-та модела които съм посочил затова и питам , по-характеристики кой от 2-та според вас си заслужава и е по-добър в конкретния случай като се има предвид че ще гледам или TV на ITV-Partner или Bulsatcom ?! Но основното е кой е по-добрия LCD/TV това питам аз !?
    Според мен Самсунга си заслужава една идея повече. Има по-добра обработка на видео сигнала и SD сигнала изглежда малко по-добре на него. При Сони W4000 понякога се забелязват назъбвания на образа от по-лошия му деинтерлейсинг. Самсунга има 100 херца, които ще са ти полезни за спортни предавания с бързи сцени. Това, което има в повече Сони-то е споменатия тунер за цифрова кабелна телевизия. Това ще че, че ако ще ползваш такава телевизия ще ти е от полза защото няма да ти трябва отделен цифров приемник и ще може да сменяваш каналите директно от телевизора. Отделно и качеството леко се подобрява така. Другото е, че екрана му не е толкова отражателен като на Самсунга. При Самсунга е като огледало и трябва винаги да се съобразяваш с това. Ако у вас например, телевизора е срещу прозореца забрави да гледаш през деня каквото и да е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #3150

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Трябва ми съвет за 32" или 37" телевизор, тъй като мисля да правя подарък на нашите. По принцип искам 37", но не съм сигурен, че ще мога да си го позволя (качествен модел). Вчера ходих до Технополис, но ми допаднаха само 2 модела на Samsung и LG, само че доста по-стари серии. Samsung-a е този. Стилен ми се струва с това бяло и вади приятна картина. LG-то е този. Критериите ми са HD Ready, тъй като не го купувам за мен, а за хора, които натискайки Power ще искат хубава картина и нищо повече. Добър ъгъл на виждане и адекватна реакция на матрицата. Засега няма да бъде включван към PC, така че входовете не са толкова важни, но предполагам, че всеки ще е оборудван с няколко DVI и HDMI.
    Като поразгледах последните страници на темата обаче видях 3 доста прилични Philips-a - PHILIPS 37PFL5603D, PHILIPS 32PFL7603D и PHILIPS 32PFL7803D. Първия е идеален като цена за тези инчове, но е по-нисък клас. 32-ките пък уж са по-висок клас, но нещо не виждам особени разлики спрямо големия батко. Между тях двата единият е HD Ready + Ambilight, а другия е Full HD за сметка на AL. Някой има ли преки впечатления от посочените модели? Всъщност приемам всякакви съвети, тъй като изобщо не съм наясно с пазара на LCD-тата в момента. По принцип бюджета ми е около 1200-1300 лв, но мога да се отпусна повечко ако си струва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе