Страница 4 от 98 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1470

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2011 - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #46

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от chavdu
    ЕДИТ:
    ... туку що намерих тази тема ...докато рових за инфо ..
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,50828.0.html
    milonas го продава ,защото има проблем с кабелният си оператор.
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg487181

    Тъпото е начина ,по-който операторите бягат от отговорност. Като им се обадиш че имаш проблем на техните програми с твоят телевизор,те винаги отговарят- Ами то винаги е така с тази марка телевизори-без значение на каква марка си собственик...А в действителност проблема е при тях-необразовани са и не си правят труда да спазват стандартите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #47

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Всичките ми телевизори са с 100 и даже единия е 200 Hz и абсолютно винаги тази опция е ИЗКЛЮЧЕНА.
    Дано да помагам на някой в това безсмислено лутане: 50 или 100 Hz.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #48

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Честито Sharp, Panasonic почнаха да изнасят производството на телевизори от Япония в Китай
    http://www.hdtv.ru/news/industry/107...izvodstvo.html

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #49

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Един колега се е засилил да си купува нов телевизор и се е втремясал в 2 нови модела, за които нямам никакви лични наблюдения. Не успях да го убедя да не си хвърля парите на вятъра и ми остава да наклоня везните в една от двете посоки, а именно:
    1. Самсунг 40D6000;
    2. LG 42LX6500.

    Приоритетите са:
    -качество на скалиране на обикновена телевизия;
    -богатство и дълбочина на цветовете, ъгли на видимост;
    -възможности и недостатъци на вградения медиаплейър.

    3D-то въобще не се дискутира и не се планира да се ползва.
    Най-високо ще оценя мнението на хора с директни впечатления от тези модели. Ревюта и мнения от нета съм разгледал вече.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #50

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Днес съм в леко изнервено настроение, дано не прозвучи злобно (сериозно отговарям, де):

    - ако телевизията е скапана, никакво скалиране не помага (в 95% от случаите са скапани)
    - Самсунг определено обичат синеещо и оранжевеещо (освен ако нямаш калибратор), не знам какво разбираш под 'богатство и дълбочина'
    - единствения медиаплейър който става за България е в телевизорите Самсунг, и пак е по-зле дори от най-евтиния външен Mbox L110

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #51

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Отговорите са в червено

    Цитат Първоначално публикувано от jjigita
    Един колега се е засилил да си купува нов телевизор и се е втремясал в 2 нови модела, за които нямам никакви лични наблюдения. Не успях да го убедя да не си хвърля парите на вятъра и ми остава да наклоня везните в една от двете посоки, а именно:
    1. Самсунг 40D6000;
    2. LG 42LX6500.

    Приоритетите са:
    -качество на скалиране на обикновена телевизия; Самсунг 40D6000
    -богатство и дълбочина на цветовете, ъгли на видимост; LG 42LX6500
    -възможности и недостатъци на вградения медиаплейър. Самсунг 40D6000

    3D-то въобще не се дискутира и не се планира да се ползва.
    Най-високо ще оценя мнението на хора с директни впечатления от тези модели. Ревюта и мнения от нета съм разгледал вече.
    http://www.flatpanelshd.com/focus.ph...&id=1229341472

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #52

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Здравейте
    Ориентирал съм се към 32" и най-вече си харесвам различни модели на Samsung.
    Обаче от толкова много модели съвсем се обърках :D
    Ще се използва предимно за връзка с компютър за филми или някоя друга игричка.
    Повече от 32" няма да се събере на мястото на което съм предвидил
    Доста модели имат и FullHD ,въпреки че четох че трябва по-голям телевизор така че да се усети разликата с HD Ready резолюцията.
    Като цена виждам че се намират доста модели под 1000 лв , ако може да ми препоръчате един-два модела до 7-800 лв примерно.
    Благодаря.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #53

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    ^
    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-32c550 - 660 лв.

    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-32c650 - 800 лв.

    140 лв. искат повече заради:
    Internet@TV - разни приложения на Самсунг за човъркане в нета (Youtube, Weather), семпли игрички (напр. покер)
    Гланцов екран - по-дълбок черен цвят, но пък повече отражения
    MotionPlus - както му викаме по нашенски "100 Херца" (не смятам че е необходимост, но ако си заклет "спортист" може и да ти хареса)

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #54

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Мерси за бързия отговор
    Не съм заклет спортист ,но ако това означава че ще има по-малко замазване в бързите сцени значи по-добре да го има :D

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #55

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Сега се замислих, че си писал и игрички - C650 може и да не ти хареса на игрички - лагва, дори и при "гейм" настройки. C5ХХ не съм пробвал с игри.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    2
    #56

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Здравейте, бих искал да се допитам до вашето мнение понеже съм си харесал телевизор от МЕТРО - TOSHIBA 42SL738G 994лв.
    Споделете, моля ви, за вашите впечетления от гаранционният сервиз и т.н. На първата страница на форума изрично пише да не си купуваме телевизори от там, но аз бих казал че в никакъв случай не искам да си купувам и от Техноморкет, понеже всичко което сме купили досега от там се е развалило и в сервиза не ги оправят, а само отстраняват проблема временно и след една седмица пак същото.
    Ходих и в Технополис, но там нищо не си харесах, ако някой може да ми предложи нещо от там което да е равностойно по качество на картината на тая TOSHIBA 42SL738G много ще съм ви благодарен

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #57

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от gargara1
    Здравейте, бих искал да се допитам до вашето мнение понеже съм си харесал телевизор от МЕТРО - TOSHIBA 42SL738G 994лв.
    Споделете, моля ви, за вашите впечетления от гаранционният сервиз и т.н. На първата страница на форума изрично пише да не си купуваме телевизори от там, но аз бих казал че в никакъв случай не искам да си купувам и от Техноморкет, понеже всичко което сме купили досега от там се е развалило и в сервиза не ги оправят, а само отстраняват проблема временно и след една седмица пак същото.
    Ходих и в Технополис, но там нищо не си харесах, ако някой може да ми предложи нещо от там което да е равностойно по качество на картината на тая TOSHIBA 42SL738G много ще съм ви благодарен
    Чак пък изрично да не се купува от Метро...
    Гаранцията си е същата, това което може да не важи е, че иначе ако не ти хареса стоката можеш да я върнеш в едноседмичен срок.
    Мисля, че вносителя на телевизорите за България на цитираните търговска верига е един, независимо в коя се продават после. А ако нещо се повреди - не е задължително да го носиш в сервиза на Техномаркет, можеш да го занесеш във всеки оторизиран сервиз на производителя.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #58

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Това за "ако не ти хареса стоката можеш да я върнеш в едноседмичен срок" в кой член на кой закон го пише?

    Такова нещо е възможно да важи за поръчки онлайн, но дори и за това не го виждам черно на бяло написано.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    13
    #59

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Да разкажа набързо за моите(и не само) премеждия с Toshiba:

    От септември месец съм горд собственик на Toshiba 40xv733g и съм доста доволен. Ползвал съм го в комплект с: лаптоп с hdmi, ps3(hdmi), dvd(scart) и винаги съм оставал доволен. Та към същината: 4-5 часа преди финала на ШЛ влизаме в карфур с един приятел и първото нещо което виждаме е TOSHIBA 42SL738G , на пръв поглед доста симпатичен модел с приятен дизайн и характеристики( Вмествам един въпрос тук - в характеристиките пише, че има ACTIVE VISION M100 HD - а дефакто не го намираме като функция на тв-то?). Последва час чудене къде ще гледаме финала и приятелчето реши да го си го купи! Прибрахме се инсталирахме телевизорчето, пуснахме кабелната, почна мача... до тук всичко чудесно. Но в един момент(през второто полувреме), както си гледаме и изведнъж телевизора изгасна. Разбира се помислихме си, че проблема е в това, че не сме пипали дистанционното повечко време. Вкл. Изкл. Пак вкл. но проблема си остава.. на рандом интервали телевизора си изгася сам самичък(Разбира се пропуснахме цялото второ полувреме в опити да го оправим). След още ден тест и провал, го върнахме в карфур за тест! Разбрахме, разбира се, че не са длъжни да ни сменят телевизора, а само да го ремонтират(30 дни). В случaя извадихме голям късмет, че шефа на техномаркет Варна се оказа познат и се обади да ни го сменят. Имайте впредвид: ако сте си купили стоката онлайн са ДЛЪЖНИ да Ви сменят артикула в 7 дневен срок. Ако обаче купувате на място са длъжни само да го ремонтират.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #60

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Ra1N, от цялата тази случка, най-неприятното нещо (според мен) е било пропуснатото II-ро полувреме на мача

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 98 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1360
    Последно: 16-06-11, 09:46
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе