Страница 16 от 23 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #226

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    то няма "според ситуацията"

    К винаги, енерджи само на изток/юг
    Е значи е според ситуацията

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    За цветно армировката е задължителна, поне за вратите. Температурната разлика може да е значителна лятото. За немските профили имайте впредвид, че доста фирми вече използват рециклирани материали. Не знам дали има друг негативен ефект освен, че бялото става жълто скоро. При цветно може и да няма проблем...
    То за всички е задължителна армировката(до колкото съм информиран). Освен за Rehau Geneo, той бил без. Иначе фолиото, на кафявата например, съм го виждал сбръчкано по южни изложения. Не е приятна картинка. Доста по висока цена, а после има риск да стане една ....

    А рециклираните материали какви са им недостатъците? Това с цвета предполагам са го предвидили...на дали ще се изложат. Моя профил е бял немски. Не забелязвам пожълтяване на 3тата година от използването за сега.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #227

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    рециклирани ВИНАГИ се влагат, въпросът е колко им е процентът в крайния продукт...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #228

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    И за капак рециклажа по пътя на логиката трябва да е по-скъп. Стабилизатори, оцветители и т.н. в допълнителни количества.
    Истината е в дървената дограма, ама пусти пари - все не стигат!

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #229

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Истината е в дървената дограма, ама пусти пари - все не стигат!
    Така е, при каквато и външна да я пипна все е топла, за конденз забрави.
    Само че нали знаеш, че си има и подръжка на 2-3 години.
    Шкурка, лак + прахоляк из цялата къща (много).Не повечето хора не им се занимава.
    Ако не я пече слънце - север,щори - шкуренето е на 10г. с качествен лак.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #230

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Дървената да. Старата ми беше що годе ок според мен, даже монтажниците на PVC-то се чудеха защо я сменям. Като я режеха постоянно ме викаха да ми показват, че е като нова. И все пак конденз имаше от време на време. Прахоляци също, както спомена колегата по горе и постоянна поддръжка отнемаща поне 2 уикенда....То като наслоиш много боя не се затваря. Я не изсъхне добре залепя и съм пукал прозорци при отваряне после... Мъчил съм се да я уплътнявам и след 1 месец пак се изкривява на друго място. Не е за хора със слаби сърца

    Когато сложих PVC-то ефекта беше осезаем почти веднага. Течението при отворена входна врата осезаемо намаля, конденз няма, прахоляк няма. Учудващо при температури до около -5/-10 при допир профила се усеща като леко топличък(това при непрекъснато отопление естествено). Стъклата също не лъхат на хлад. Да е жива и здрава поне 10тина години и после каквото сабя покаже.
    bobivg одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #231

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    За цветно армировката е задължителна, поне за вратите. Температурната разлика може да е значителна лятото. За немските профили имайте впредвид, че доста фирми вече използват рециклирани материали. Не знам дали има друг негативен ефект освен, че бялото става жълто скоро. При цветно може и да няма проблем...
    Няма немски профил в България!
    На лични ще Ви отговоря,ако имате въпроси.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #232

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Няма немски профил в България!
    На лични ще Ви отговоря,ако имате въпроси.
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post727426


  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #233

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Винаги съм се кефил на твоята информираност,но тук си назад!
    Швабите внасят полска дограма,защото е качествена и евтина.
    „Богатите” българи ги лъжат с „немски” профили?!
    Това,че техниката/машини/ е германска,няма нищо общо да се злоупотребява с маде
    ин Джермани!
    Не съм казал,че не са с качество,но не са
    Made in Germany.
    Турция отдавна произвежда машини и суровини за дограма.

    Така,че „немската” дограма се произвежда с турски суровини,техника и германска технология.

    Винаги се кефя на наивността!
    В Германия един секретен патрон за брава с ключовете е 100€.
    В България такъв ключ няма ключар,който да го направи!
    Не,че не могат!
    Нямат такива заготовки,които се ползват само за Германия.
    Така,че купувайте „немската” дограма,която е...
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 17-10-18 в 16:56.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #234

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    ама нали и аз това казвам!
    Spitfaqr12 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #235

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Под дървена дограма имам предвид такава със стъклопакет, подобен на PVC. И тя ли има нужда от обслужване?
    Нещо явно съм останал с грешно впечатление, че не се нуждае от освежаване на UV лаковото покритие.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #236

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Под дървена дограма имам предвид такава със стъклопакет, подобен на PVC. И тя ли има нужда от обслужване?
    Нещо явно съм останал с грешно впечатление, че не се нуждае от освежаване на UV лаковото покритие.
    Има варианти при които дървената дограма от външната стран е покрита с алуминива боядисана капачка. тогава обслужването с лак/боя е само от вътрешната страна и съответно драстчно по-рядко. в БГ не знам кой предлага подобна но едва ли не може да се намери. Въпроса е отново цената защото най-вероятно ще бъде внос. Конкретно подобна съм виждал монтирана и в продажба в Австрия където имат серизни традиции за работа с дървен материял.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #237

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    При правилното дърво и правилните покрития обслужването е веднъж на 10-ина години, но няма начин да мине без обслужване дървената дограма.Не разчитай обаче да успееш да си купиш такава дограма, където и да било, дори и в чужбина.Това, за което говоря, може да стане само ако си подбереш и подготвиш лично материала и си изработиш дограмите, и си подбереш и положиш покритията.Фабрично никой няма да ти комбинира хубав дървен материал и хубаво покритие.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #238

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Под дървена дограма имам предвид такава със стъклопакет, подобен на PVC. И тя ли има нужда от обслужване?
    Нещо явно съм останал с грешно впечатление, че не се нуждае от освежаване на UV лаковото покритие.
    Дървото има нужда от поддръжка. Също ако се сложи стъклопакет на дървена то трябва това да е предвидено заради теглото и произлизащите проблеми от това. А не както някои в последствие подменят единичното стъкло с пакет.

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Има варианти при които дървената дограма от външната стран е покрита с алуминива боядисана капачка. тогава обслужването с лак/боя е само от вътрешната страна и съответно драстчно по-рядко. в БГ не знам кой предлага подобна но едва ли не може да се намери. Въпроса е отново цената защото най-вероятно ще бъде внос. Конкретно подобна съм виждал монтирана и в продажба в Австрия където имат серизни традиции за работа с дървен материял.
    То и за PVC-то има с алуминиева капачка. Съответно струва пари.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    При правилното дърво и правилните покрития обслужването е веднъж на 10-ина години, но няма начин да мине без обслужване дървената дограма.Не разчитай обаче да успееш да си купиш такава дограма, където и да било, дори и в чужбина.Това, за което говоря, може да стане само ако си подбереш и подготвиш лично материала и си изработиш дограмите, и си подбереш и положиш покритията.Фабрично никой няма да ти комбинира хубав дървен материал и хубаво покритие.
    Така е. С правилните материали и изпълнение цената също ще е правилната . Не е лъжица за моята уста поне.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #239

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    варен бук/дъб със стъклопакет и слагаш на стената пари за една кола
    ccankov73 и Spitfaqr12 харесват това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #240

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    По принцип, хубавата дървена дограма не се прави от масив. Това прави цената още по висока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 23 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе