Страница 6 от 23 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #76

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    между другото, някой да знае нещо повече за KMG?

    цените ми изглеждат подозрително ниски, а всички твърдят, че е по австрийски лиценз и се правела в бургас. аз пък през краткия си живот съм разбрал, че хубавите български неща са произведени преди '89

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #77

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Много е тънка и мека. Не струва.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #78

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Защото има странното свойство да се "изметва" при застудяване. Зимно време, в момента в който температурата навън започне да пада и стигне до -5, при мен започва процеса на измятане на дограмата - появяват се едни гадни процепи между касата и крилата през които духа. Нарекох го процепи, но става въпрос за неплътно прилепване на крилото към касата. Това неплътно прилепване го има и по вертикалните, и по хоризонталните части.
    стана ми любопитно за този ефект и разпитах. предположението е, че с цел икономия е спестен металния профил по цялата дължина на рамката, като е сложен само в ъглите при спойките. така се олекотява цялата конструкция (уж плюс , но в същото време е възможно именно подобно температурно усукване/изкривяване

    мен ако питаш вземи намери някой познат с онези уреди, които "търсят" метал в стените и преслушай дограмата. ако ти липсва въпросния метал вътре, демонтирай и им го наври по дължина на фирмаджиите

    P.S. за ВиваПласт и РолПласт някой да е чувал нещо?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #79

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    VivaPlast - български профил, правен в Шумен. Евтинийка. Не знам колко е качествен, не бих разчитал.
    Ролпласт е фирма, която изработва и монтира дограма. Какво те интересува? Не е вид профил.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #80

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    ами защото цените, които ми оферират в момента за конкретно нещо, са около 450 за всякаквито вариации на тема "българско производство" (KMG и др.под.) и после рязък скок на около 600 за същото нещо за немски ( или "немски" )

    останалата дограма, която имам, е слагана от приятелска фирма, чиято оферта обаче в момента с отстъпката е около 600, което ме накара да се поразровя за алтернативи, и попаднах на въпросните български, "български", полски, немски и "немски"

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #81

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Днес разпитах всичките си клиенти които работят с мен и правят дограми.
    В едно бяха абсолютно единодушни - "най-важното в една дограма е обковът и плътността на изолацията. Пластмасата си е пластмаса."

    PVC = Poly Venil Chlorid ( това ли значеше че съм забравил? )

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #82

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    да, поливинилхлорид означава, но има едно голямо "НО", особено в милата ни родина - в гонене на по-евтин продукт има и изтъняване на профила, и мелене на стара пластмаса и повторното й екструдиране (т.нар. "рециклирана дограма")

    важен и монтажът - виждал съм монтаж САМО с пяна!!! втресе ме...

    изобщо, българизирахме и този бизнес , затова и разпитвам сега. то аз че ще бдя като орлица по време на монтажа е ясно, но искам да знам оправдана ли е немската, или е немска, колкото маратонките PUMA са PUMA

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #83

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Ако една и съща дограма на едно място струва значително по-евтино, значи се спестява нещо. Първото, което се спестява, е по-евтин обков и някои от елементите му - висока врата само на две панти, вместо три и т.н. Но най-лошото, което остава скрито за клиента, е спестяването на "металургията" вътре в профила. Затова заложи на сигурна и доказала се фирма.
    Профилът е важен, доколкото някои БГ производители решиха, че могат да пестят 30% материал за същата дограма. Стените се правят по-тънки и т.н. Аз бих заложил на качество - Dimex, KBE, Koemmerling, Schuco, Trocal, Thyssen и т.н. Имам KBE и мога да кажа, че е прекрасна. Но и фирмата беше от голямо значение. Но те скъпите профили обикновено не ги предлагат скапани фирми.
    А от профила, по-важен е стъклопакета. Помисли каква част от дограмата е профил и каква стъклопакет И K-стъкла за 20 лв повече едва ли не за дограмата на целия апартамент - няма такъв филм.
    Кажи откъде си и мога да ти кажа коя фирма ми прави на мен дограмата на лична, но е по-скъпичко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #84

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    до deian
    Здравей, кажи нещо повече за KBE - насочил съм се към нея. Най-вече как да я позная дали наистина е точно KBE( предполагам лепенките "КВЕ" по нея въобще не са гаранция за оригиналност - и ако имаш възможност цъкни една такава лепенка, както и обкова). Офертата е около 430 лв. за прозорец 200х135см. с едно двуосно отваряемо крило/ок.70см/ - 5-камерна,бяло-бяло, 32мм стъклопакет/нормална ли е цената за наистина немска дограма?/. От фирмата казват, че се сглобява в Търговище/напълно автоматизирано/

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #85

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Не съм чувал за фалшива KBE, може би защото не е от масовите системи на БГ пазара. Профилът е доста стабилен и не се огъва при натиск като на някои БГ марки. Снимка преди да махна лепенките ще ти пратя на лична. Обковът ми е GU и Winkhaus - нямат грешка. Но всяка фирма си решава с какъв да работи, затова ти попитай твоята. Някои слагат едни евтини насрещници, които правят отварянето и затварянето не толкова меко. Офертата ти мисля, че е добра. Аз съм със същата дебелина стъклопакет и конденз няма. То може и от климатика да е де
    Всякакви технически данни за профилите има тук, всичко си е официално и твоя най-вероятно е някой от тези на сайта.
    http://www.kbe-online.com/
    Слагай и после да не забравиш да се похвалиш

  13. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    3
    #86

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте,
    Правя ремонт в апартамента и ще сменям дограмата. За сега съм се спрял на дограма Salamander, обков Roto и нискоемисийно стъкло от фирма Алутехникс във Варна. Някой има ли впечатление от тази фирма? На мен ми се струват симпатяги. Казаха ми, че ще закрепят дограмата със планки към стените, за да не пробиват профила, което ми се стори добро. Стъклопакетът е двоен, който съм избрал, а профила е 5 - камерен. Дават ми за всичко (стъклопакет, обков и профил) 7 години гаранция.
    Едната стая е североизточна, а другите две са югозападни. Навсякъде ли да слагам нискоемисийно стъкло или няма смисъл за топлите стаи, за да не става парник лятото. В топлите стаи ще имам климатик, така че може би няма да е проблем стоплянето, или?!

    Още едно питане имам:

    Ще слагам външни PVC щори, но не искам да ми се дупчи дограмата. Разбрах, че варианта е да се сложат щори, но с двигателче и дистанционно управление. Верно е, че е доста по-скъпо, но мисля че е по-добре да дадеш малко повече пари, но да не се дупчи дограмата. От фирмата ми предложиха да ми сложат над прозорците надкасов профил, за да може след това фирмата, която ще слага щорите да не пробива дограмата. Как ви се струва това?
    Много ще съм Ви благодарен за някакви отговори, тъй като вече се обърках много, защото чета постоянно по форумите.

    Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #87

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Да задам въпросът си и тук:

    В момента съм с 10-годишна алуминиева дограма, обикновен двоен стъклопакет с плъзгащи се крила с лошо уплътняване.
    Проблемът с шума е от съседските кучета (в двор), които лаят на 10м от спалнята ми по цели нощи.

    Последният ми вариант е PVC Саламандър петкамерна с троен стъклопакет, обща дебелина 32мм.

    Стъклата са подредени така: бяло 5мм, бяло 6мм, нискоемисийно 4мм.
    32 - (5+6+4) = 17мм остават за въздушните междини.

    1) Интересувам се подобна конфигурация добра ли е по отношение на звукоизолацията?
    2) Има ли значение как са подредени стъклата?
    3) Има ли значение колко са големи въздушните междини?

  16. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #88

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Я дайте съвет, вдруги ден идват да ми слагат дограмата в спалнята (Veka), какво трябва да гледам, за да не ме прекарат нещо?

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2
    #89

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Дайте линк на фирма ,която работи с профили Кьомерлинг и обков Мако!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #90

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Бих помолил хората притежаващи дограми поне от една година от фирмите Veka, Salamander, KBE, SHuco, Rechao да споделят мнението си , но е безпристрастно. И също ако има хора с дървена дограма , трислойни профили също бих се радвал да споделят мнение. Ще си слагаме дограма в апартамента и държа да е качествена. PVC или дърво .... още не съм решил. От вашите мнения ще наклонят везните нанякъде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 23 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе