Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    5
    #46

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Щом дървената натежава с троен стъклопакет двоен ли да сложа ако избера дървена?

    Кои двуосови механизми са добри? Maco, G-U са добри, доколкото разбрах след много 4етене...., нали?

    Кое е най-подходящо за шумен булевард?

    Аз също бях гледала Salamander, Steamline 3D, с троен стъклопакет 4+5+6 мм от фирма Ника. Само 4е стъклопакета е направен от Елиа за които не знам какви отзиви има, та за това мислех ако е PVC да е Киоммерлинг със стъклопакет на Кристиан и Нейко.

    много ви благодаря за помощта!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #47

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Е как да не е вярна за едноплоскостното отваряне. Много по надеждно е. Няма лъжа и измама. Не е вярно, че троен стъклопакет се слага само на PVC. Тоно на PVC-то най му пречи голямото тегло на стъклопакета.
    Тая фирма само в София я има. Не ме топли.
    Ти имаш ли дървена дограма?
    С алуминий съм.Имам опит обаче,продавах аксесоари за алуминиева дограма в един склад.Има такива механизми които ще те надживеят.По принцип е добре да има повече отваряеми прозорци.Виждал съм комични случаи когато заради едно спестено отваряне няма как после да си измият прозореца.Монтирал съм и дограма малко.Сега се занимававам с друго.Само едно ще ти кажа за пластмасовата дограма,самолет от ПВЦ няма.Питай някой който прави дограма и мислиш че няма да те излъже и ще видиш.Хубавата алуминиева с термопрофил и мост в комбинация с К-стъкло няма равна по качество.Има двуосови механизми Giesse(Италия) които няма да мръднат.За дървената имах колега който я правеше и изкарваше много пари от реглаж само защото тя увисва след време заради материала.Иначе няма спор че дървото е най-приятно,хубавата дървена струва доста.Гледам Видира има адрес и във Варна,ул. "Селиолу" №17 .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #48

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70
    Каквато и дървена дограма да вземеш ,не ти ли изпекат материала отлично,след 3 години ще се изметне.АКО не пече много слънце на прозореца слагаш ПВЦ-ама от по скъпите и забравяш.


    Дървеният материал, не се "изпича" а се изсушава
    В огромна сушилня се подреждат дъските (най често от 3 до 5см) После се изравнява влагата. И в зависимост от вида на дървесината се суши от 14~28 дни. От тази процедура идва високата цена на качественната дограма. На пръстите на двете ръце се броят фирмите в България които има ново поколение компютъризирни сушилни, които следят температура и влага.
    Работил съм в този бранш до преди няколко години

    Относно PVC дограмата, аз си сложих 5 камерен Streamline на Salamander, еднокамерен стъклопакет с К-стъкло и обков ROTO Супер доволен съм! А който казва че нямало "файда" от К-стъклото, "да си гледа работата" Вчера температурата през ноща падна до -5 градуса. Сутринта в долната част на стъклопакета имаше около два сантиметра широка ивица конденз. Минути след като изгря слънцето всичко изчезна, а в стаята стана приятно топло (при спрян от часове климатик) въпреки, че навън беше едва 2 градуса над нулата.

    Цитат Първоначално публикувано от Sunlight
    а как да разбера дали е добре изпе4ена? Бор/ 4ам добър ли е за дограма - разни приятели твърдят 4е не е, но аз не мисля, 4е те много разбират....
    Бягаш далеч от иглолистна дървесина! Тя не е подходяща за дограма! Не казвам, че не може(в нашата "татковина" може всичко), но поради голямото съдаржание на смоли не е добро решение. Бих препоръчал бук.


  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #49

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    С алуминий съм.Имам опит обаче,продавах аксесоари за алуминиева дограма в един склад.Има такива механизми които ще те надживеят.По принцип е добре да има повече отваряеми прозорци.Виждал съм комични случаи когато заради едно спестено отваряне няма как после да си измият прозореца.Монтирал съм и дограма малко.Сега се занимававам с друго.Само едно ще ти кажа за пластмасовата дограма,самолет от ПВЦ няма.Питай някой който прави дограма и мислиш че няма да те излъже и ще видиш.Хубавата алуминиева с термопрофил и мост в комбинация с К-стъкло няма равна по качество.Има двуосови механизми Giesse(Италия) които няма да мръднат.За дървената имах колега който я правеше и изкарваше много пари от реглаж само защото тя увисва след време заради материала.Иначе няма спор че дървото е най-приятно,хубавата дървена струва доста.Гледам Видира има адрес и във Варна,ул. "Селиолу" №17 .
    Ама и аз казвам, че качественат аалуминиева дограма е най-добро. Можеби погрешно си ме разбрал. Мисълта ми беше, че качествената дограма е скъпа. Възможно е да се получи увисване, ако не е качествена дървената дограма. Аз в апартамента на родителите ми имам стара дървена дограма. Няма усвисване или където го има е от пантите. Дограмата е много стара и много по качесвена от дограмата на панелките. Увисването зависи колко е качествен профила.

    Sunlight , аз съм с обков G-U и съм много доволен. За сушилните ти написаха, че нещата не са толкова прости. Все пак има произдство на качесвтени профили в БГ.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #50

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg


    Бягаш далеч от иглолистна дървесина! Тя не е подходяща за дограма! Не казвам, че не може(в нашата "татковина" може всичко), но поради голямото съдаржание на смоли не е добро решение. Бих препоръчал бук.

    Няма проблеми с иглолистната дървесина, но не от всяко дърво става. Чеповете се изчистват, а съ ссъвременните дълбокопроникваши грундове дървото става от висок клас на устойчивост. Има си разработена технология.


    Незабравяйте, че дървената дограма е подходяща предимно за дома, а са обществени сгради и офиси само алуминий.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #51

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Слагай SALAMANDER ,не Сюлеймандър.По лични наблюдения от 6години не е мръднала .Баджанака ми сложи на целия апартамент ВАЙС-ПРОФИЛ и само след 5 месеца нищо не се затваря.Като тръгна да излизам на балкона ми вика ЧАКАЙ МАЛКО,като влизам пак същото.ЕБ....ти дограмата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #52

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Каквато и да е само да е качествен материала , обкова , стъклото и сглобките м/у елементите , за предпочитане е да не е произведена в БГ , TR и секви такива. Все пак няма да живеем по още 50 години (или поне аз).

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #53

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Наскоро и аз слагах дограма Саламандър.
    Доволен съм .
    Но вапроса е друг .
    Преди да я купя пратих маил на саламандер Германия с питането , каде от БГ мога д аси купя продукти направени с техни профили. След 2 дена ми званнаха от официалноя им представител за БГ и ми дадоха списък с фирмите оторизирани от Саламандер.
    Според мен повечето профили произведени в германия , не турските им копия , са качествени.
    Въпросът е фирмата , която ще произведе дограмата трябва да работи с истинските профили , да е оторизирана от производителя и да ползва ноу хау на същата фирма.

    Стъклопакета и обкова не трябва да се пренебрегват разбира се .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    12
    #54

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    мога ли да знам фирмата засхтото и аз искам да си порачам дограма Salamander.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    12
    #55

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    даи малко инфо за качествени фирми за пвц дограма

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #56

    Re: Съвет в избора на PVC дограма


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #57

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Стига с този Саламандър, има и други качествени немски дограми, напр. VEKA

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #58

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Щом питате, аз да кажа за некоректни фирми!
    Бягайте далеч от фирма Алскай(Братя градеви) монтират Gealan , до монтажа са супер, НО ако не дай си боже ви се разхерметизира някой от стъклопакетите, нямат никакво намерение да спазват гаранцията, която дават от 5г!!! А след разправии по телефона и съгласие от моя страна да заплатя профила и обещан монтаж след 3-4 дни, ден преди монтажа отказаха дори да го сменят. Казаха "потърсете друга фирма за да ви сменят профила". Много "коректна" фирма, дано някой не е направил същата грешка като мен.

  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #59

    Re: Съвет в избора на PVC дограма


    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    Щом питате, аз да кажа за некоректни фирми!
    Бягайте далеч от фирма Алскай(Братя градеви) монтират Gealan , до монтажа са супер, НО ако не дай си боже ви се разхерметизира някой от стъклопакетите, нямат никакво намерение да спазват гаранцията, която дават от 5г!!! А след разправии по телефона и съгласие от моя страна да заплатя профила и обещан монтаж след 3-4 дни, ден преди монтажа отказаха дори да го сменят. Казаха "потърсете друга фирма за да ви сменят профила". Много "коректна" фирма, дано някой не е направил същата грешка като мен.
    Е нали ще им счупя вратовете ако ми направят такъв номер. Направо ще ги разнасям из комисии и съдилища като "свинкя блажен вестник нийз кален двор".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    32
    #60

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    от 10год съм в бранша, работил съм с различни PVC профили в различни фирми.
    Ако се абстрахираме от субективния фактор и цената , най доброто за момента на пазара в БГ е
    Brugmann 5-камерен 73мм 40мм троен асиметричен пакет с аргон и К-стъкло обков - MACO
    Изказвам лично професионално мнение!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе