Страница 20 от 23 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #286

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Няма как да има армировка в ъглите... Как ще се залепи?
    Кaчествения монтаж ще го разбереш по цената, но трябва да знаеш за какво искаш да плащаш. Има системи за изнесен монтаж , както планките споменати по-горе, има и подобни изолационни подпори, лепенки за въздухоплътност... всеки производител е измислил нещо.
    В бг искат прозорци продават се прозорци - както с климатиците монтажа няма значение. После тук.

    проблема е че не сме като немците да направим нещо завинаги, а го сменяме на всеки 4-5 години , което не е лошо щом можем да си го позволим.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 23-01-19 в 09:02.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #287

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Е, спестяват информация ...това не е измама!

    Имам наблюдение над Rehau Euro 70 кафяв профил и при хубави минусови температури се получава конденз по него ..... Писал съм назад в темата по тоя въпрос мисля.
    За южно изложение Б-Б-Енерджи е най добре според мен, но намалява количеството светлина навлизащо в помещението имай го в предвид.
    Също във Вн съм виждал кафява дограма(не знам коя марка) след няколко години на южната страна се беше свило фолиото много грозно! Явно цвета като е по тъмен и загрява повечко на припек ....
    Аз бих избрал бял цвят ако не е фатално от дизайнерска гледна точка(за по ниска цена) и бих сложил по добрия профил(ще вдигне цената). В сайта на Trocal се вижда, че има 2 варианта на 76мм, но в офертата не виждам да е описано. Алуминиевата козирка при насрещен дъжд или друго може да звънти по малко. Мен ме дразни. Също PVC перваза съжалявам, че сложих мъничък. Виж го на място дали ти е достатъчен.

    Аз си избрах и различен профил от тези марки, но Trocal 88 Plus изглежда добре на хартия. Само механизма им(слагат Siegenia) нещо не успя да ме спечели. А те май само в този "комплект" се предлагат.

    Качествения монтаж .... освен да идеш някъде където фирмата е монтирала. Но реално няма да разбереш кой знае колко ...
    estqwerty одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #288

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравей,

    Аз ги знам по следния начин нещата и преди 5-6 год. когато работех дограма го правех така:
    1. Задължително монтажа с дюбели препоръчително е да са близо до нивото на пантите и задължително малко над или под дюбела се слага подложка, за да не пренавиеш дюбела. Препоръчително е ако може да си останат зад дограмата, но ако клиента желае да се махнат ги махаме, но след като дръпне пяната!!!
    2. нивелира се използва само за хоризонтално нивелиране на дограмата (ако падне 10тина пъти на земята значи е за кофата ), а за отвесно и диагонал само с отвес. В началото е малко трудно, но като свикнеш даже е по лесно и много по - точно.
    3. Слагахме пяна, която се раздува, защото може да уплътни всяка малка дупчица която е останала след като се изкърти старата дограма и за да стегне здраво дограмата след като сме сложили дюбелите и сме я позиционирали, нивелирали и отвесирали.

    По въпроса с офертите.
    1. НЯМА НЕМСКА ДОГРАМА В БЪЛГАРИЯ !!! Има Полска, Турска, Румънска, Българска, но НЕ И НЕМСКА. Никой не се пита как така Немската идва по - евтина или на същата цена като PROFILINK или KMG или VIVA PLAST и др. такива.
    2. Рехау по принцип ми харесва като профил и мога да ти дам оторизирани производители на прозорци от профил Рехау --> https://www.rehau.com/bg-bg/stroitel...rechni-sistemi, не знам нищо за посочените фирми.
    3. Така показани офертите си мисля, че първата е много висока и бих се спрял на нея само ако някой ми я препоръча горещо. Втората е с профил Рехау, но на мен лично не ми харесва правото крило на Рехау т.нар. Z крило. Третата оферта ми се вижда най - добре, може би. Единствено ме смущава това, че са писали, че стъклопакетите щели да бъдат с АРГОН ---> големата работаааа, толкова се се впечатлих, че ми се иска да видя поцеса и метода по който измерват колко да сложат и как запушват дупката през която ще го пълнят АРГОН !!! Най - вероятно са го написали, за да се впечатлиш и за да може да отравдаят по - висока цена, но пък стъклопакета най - дебел в последната оферта, а както знаем той е около 70-80% от целия прозорец и много много важен.

    П.П. - трябва да знеш, че при стъклопакета от оферта 3 що стане малко по - тъмно в стаята от колкото ти е в момента със старата дограма. Това е заради защитното покритие на стъклата, леко отразява светлината.

    Предлагам ти да се обърнеш към приятели, които имат някакви впечатления от някоя фирма или нещо такова.


    Поздрави,
    pulsedriverbg одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #289

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте ,

    Другия месец ще трябва да слагам дограма на новоизградена къща.
    Кой профил в момента е най- добрия ?
    Стъклопакете ще е 3 ен.
    Гледам Шуко 82 мм , кюмерлин 90 мм Века 90 мм или 82 и други марки все високите класове.
    Всички прозорци ще са стандартни 2Х 1.5 метра в спланите двукрилни. Спалните са югоизточни
    Единствено в хола и кухнята ще са панорамни 3Х 2.5 метра ( 2 такива ) .хола е юг
    Като този на хола ми се иска да е плъзгащ и да се ползва за врата към двора.
    Коя дограма според вас в момента е най- добрата.
    Какви стъкла да сложа ка-бяло- Енерджи ?
    Ако имате някакви добри отзиви от фирми в Пловдив ?


    Преди време си слагах дограма (10 години ) Шуко.
    Тогава си го внесох от Германия и не е мръднало ,но сега вече нямам връзка в завода там.
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 13-07-19 в 23:33.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    20
    #290

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте,
    предстои ми смяна на дограма,
    взел съм вече няколко оферти, спрял съм се на ЕТЕМ Е45 с троен стъклопакет - б4-б5-ка, общо 40-42мм
    но попаднах на тази тема и реших да питам набързо

    определено искам да е алуминиева дограмата, вместо ПВХ, дори и да е по-нисък клас профила, но да е от доказан производител.
    също така да е сива, до сега всички обесняват че ще се боядисва допълнително

    Освен ЕТЕМ, ми предложиха и профил Ленокс LT60, видях че е български, но 60-ката не ми харесва, че е със заоблени ръбове, LT65 ми харесва на външен вид, но още не съм питал с колко ще оскъпи.
    за моите прозорци, офертата на за Етем с монтаж е 300 лева средно, а Ленокса - БЕЗ монтаж 250 средно.

    за стъклопакета, докато чаках в един офис за дограма се заговорих с човека пред мен, и той каза ако стредното стъкло ти е 5 мм вместо 4 имало голяма разлика, но вече забравих каква, нещо за свъкоизолирането ще да е било.
    иначе мисля да сложа КА, на югоизток и на югозапад, като ще има 120-150 см стреха
    има ли смисъл от 2 броя КА стъкла, покритието на КА стъклото има ли посока?
    какво е монтаж на клик?
    Този пост е редактиран от swenstyle; 19-08-19 в 00:38.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    2
    #291

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от swenstyle Виж публикацията
    за стъклопакета, докато чаках в един офис за дограма се заговорих с човека пред мен, и той каза ако стредното стъкло ти е 5 мм вместо 4 имало голяма разлика, но вече забравих каква, нещо за свъкоизолирането ще да е било.
    иначе мисля да сложа КА, на югоизток и на югозапад, като ще има 120-150 см стреха
    има ли смисъл от 2 броя КА стъкла, покритието на КА стъклото има ли посока?
    Ако слагаш троен стъклопакет, няма смисъл от стъкла с различна дебелина, така или иначе звукоизолацията ще е добра. Различни дебелини има смисъл при двоен стъклопакет.

    Ка стъкло се слага на север, североизток, северозапад, понеже ако много пече слънце, лятото ще става много горещо в стаята ти и това което пестиш зимата, ще даваш лятото за климатик

    Няма никакъв смисъл от 2 бр. Ка стъкло, Ка се слага само най-вътре и има посока, при монтажа - Ка слоя е най-вътре към стаята.

    Ако слагаш Енерджи - Бяло - Ка - няма да имаш конденз зимата, но става много тъмно в стаята. Аз съм с такова и хич не съм доволен, ако сега поръчвам стъкло, бих поръчал Бяло - Бяло - Бяло, заради светлината. Светлината става една сивкава и разсеяна, отвратително е с тези филтри.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #292

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Най-добрия вариант е обикновено бяло стъкло за пакет, до сега никой не е измислил нещо по-добро.За слънчевото греене и други гъдели си има други решения.Всичката друга модерна стъклария е за празнене на джоба на народа.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #293

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    както аз, така и физиката, категорично не сме съгласни с теб

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #294

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Теоретично и брошурно може да е така, но практиката показва, че само се наливат ненужни пари в стъклария, а проблема може да се реши много по-елегантно и по-многофункционално с други способи с много по-малко пари.
    Този пост е редактиран от edi1; 19-08-19 в 09:37.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    20
    #295

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от ryzen Виж публикацията
    Ако слагаш троен стъклопакет, няма смисъл от стъкла с различна дебелина, така или иначе звукоизолацията ще е добра. Различни дебелини има смисъл при двоен стъклопакет.

    Ка стъкло се слага на север, североизток, северозапад, понеже ако много пече слънце, лятото ще става много горещо в стаята ти и това което пестиш зимата, ще даваш лятото за климатик
    Ka четох как работи, и затова написах изрично, че имам голяма стреха на юг

    4С не ми харесва че намалява светлината и топлината. ще го сложа със сигурност на северозападния прозорец = щора. още обмислям за югоизточния, защото зимата слънцето е високо но все пак ще пече до към 2, а лятото е ниско от 5 до 8 и ще става горещо, или и там да сложа щора. въртя слънцето в Ревит за 4 положения в годината, ама реалността може и да се окаже малко по-друга
    надявам се с б-б-ка, пак няма да няма никакъв конденз.

    а за профилите, какво ще кажете?
    Този пост е редактиран от swenstyle; 19-08-19 в 10:33.

  13. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #296

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Стъклата е добре да са с различна дебелина, по-тихо е защото звуковите вълни утихват.

    Sent from my MIX 2 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #297
    Цитат Първоначално публикувано от swenstyle Виж публикацията

    а за профилите, какво ще кажете?
    Близо година съм с Е45 на етем с троен стъкло пакет 4/4/4 мм като външното е 4 сезона и цвят ral7016, за шум е Ок тъй като съм на оживено място, за топло зимата профила на пипане леко студенее но е приемливо все пак е метал. Лятото сега доста се напича профила заради цвета,моя съвет е избери по светло сив, ако държиш да е сиво.
    Успех!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #298

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    след слагането на сезонно-норм-К вече не ми се налага пускането на климатик за охлаждане през лятото на всички южни стаи...
    (не само това лято)

    теорията я знаех, вече имам и лични практически наблюдения

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #299

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Аз съм с бяло бяло от 23 годинии също не охлаждам южни спалня и хол и без модерни стъкларии със, да кажем меко, минимален на практика ефект.Иначе се харчат като топъл хляб, което е добре за търговците, но има много по-ефективни, евтини и всесезонни способи за комфорт, които, знайно защо, се забравиха.Всеки е свободен да избира това, което мисли за подходящо за него.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    20
    #300

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    допустима и оправдана ли е комбинацията Ка-Б-Ка, 4-14-4-14-4, без аргон, коеф 0.8, логиката ми е да не се допуска пренасяне на топлината на въздуха в стаята през зимата и топлината на външния въздух през лятото, (ако има посока Ка стъклото? или пък просто удвояване на ефекта на Ка стъклото). приемаме че през стъклото не преминават директно слънчеви лъчи, за да прегряват през лятото стаята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 23 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе