Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #316

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Не съм специалист, но мисля, че това за което съм платил би трябвало да е качествено-2мм армировка и обков Рото. Стъклопакета за троен за този профил се продава на тази широчина и ме уверяваха, че при поръчана с тези параметри дограма няма да имам никакви ядове. От къде може да са спестили, за да се е получило това, от армировката ли? Ще извикан шефа на фирмата, която им монтира, но ако не се оправи ще трябва да хвана някой да мери. Мой приятел преди почти 2 години поръча за малка кооперация за около 37-38 хиляди дограма от голяма бургаска фирма, която работи много за износ, изрично им каза, че ще провери дали са коректни. Когато дойдоха на монтаж взе един голям вратопрозорец и един за баня и ги нарязва, за ди види какво са му сложили. Оказа се, че не е 2мм армировка, а даже няма и 1,5
    . Човека плаща и не се пазари, обаче си е чепат, каза им да си я прибират и ще се видят в съда. После му я изработила му я наново. Като крайна мярка и аз май ще избия 1 прозорец и ще видя какво са сложили.
    Този пост е редактиран от Glock; 04-10-20 в 21:59.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #317

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Ако проблемът ти е в профила, заради недостатъчно здрава армировка, то значи, че геометрията на рамката ще е изкривена, а това се проверява и без да се налага да се избива прозорец.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    4
    #318

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте,

    Предстои ми да слагам дограма на къща и се чудя на коя марка да заложа... В апартамента сме с Трокал, но РОЛПЛАСТ са много дразнещи с отношение и некадърност. От 4 монтажа в 2 апартамента, 2 пъти взеха коректни размери. В едни и същи стандартни за блока отвори, имам 3 размера дограма от РОЛПЛАСТ с разлика към 15см. Но нали аз съм подписал размерите... аз аматьорът, ама и те пълни аматьори... или по скоро безхаберници, защо им е да вземат точни размери... не носят отговорност, не взимат пари от това.

    На едната тераса като се подравни от горе по прозореца, вратата остана с 2см над нивото на пода т.е с профила играем на прескочи кобила. Същата врата провисва 3 пъти, и счупи пружината на задържащото краче. Отидох до офиса показах го и поисках да си го купя и сам да си го сменя, не става(в промишлена зона им бил склада там можело да си купя ако има наличност, т.е ако ти продадем, едва ли може да нямат наличност на част от обкова)... поръчах смяна като предупредих че вратата е повдигната и коригирана на макс, да дойдат подготвени. След седмица пристига един неподготвен, обадили му са да дойде защото свършил по рано някъде си... Гаранцията не важала защото съм махнал аз крачето дето опира и пречи на затварянето... Не можел той да каже на офиса да поръчат частта, аз трябвало да им кажа... Коригира вратата с остатъка на корекцията по хоризонтал, но дръжката не слизаше до вертикално на долу при затваряне. Звъннах в офиса в който вече бях и бях казал, попитах защо са тези номера и защо ми губят времето, каза че ще поръчат.
    Докато пристигне крачето с пружинката бях почнал да умувам над смяна на 1г врата... Около 2 седмици по късно смениха частта и местата на заключващите механизми... за сега се държи.. но е врата с вертикално отваряне т.е се държи само на една панта и очаквам да направи проблем по всяко време.

    Иначе едната дограма сигурно е 15г, троен стъклопакет... не е мръднала... а и аматьорите като им казах да видят колко е голям отвора по тая дограма, мерача заяви че не била на РОЛПЛАСТ те не слагали такъв обков... шофьорчето му го коригира че преди 4-5г били сменили фирмата на обкова... не че виждам разлика и 2та се затварят с едно кликане, с еднакво усилие през целия път.

    Един колега в Бургас го бяха карали да зида 20см , объркали нещо размера и той подписал... Не помня как завърши казуса му, май имаше щастлив край.

    Иначе съм попадал на доста дограми, които ми се огъват в ръцете и са като изметнати. Трокала е здрав, усещането е като за блиндирана врата... и стария дето беше 7 камерен и новия дето при същата дебелина 86мм май беше, бил с 5 камери.

    Отделно не правят 2 отваряеми прозореца без средна греда, а най-малката височина на прозорче (за над врата) е 45см.

    Търся алтернатива на РОЛПЛАСТ...
    Този пост е редактиран от kingarthas; 12-10-20 в 02:04.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #319

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    дали лъжат производителите с коефицентите на топлопреминаване?
    какво мислите?
    и обръщал ли е някой внимание. има всякакви фантастики...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #320

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Сертифицираното на профилите става в лабораторни условия, със всички последващи разлики в реалните условия.
    Макар че, разликите ще са незначителни.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #321

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Според мен със съклопакетите е голямата игра, от който в по-голяма степен зависи коефициента на цялото изделие. Реално няма как да се измери коефициента освен в лаборатория. На практика ти може да си платил за стъклопакет с коефициент U=1,4W/m2.C (нормативния), а да ти сложат нещо друго с коефициент примерно U=2,2; 2,7W/m2.C ,ама няма как да го измериш и разбереш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #322

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Аз поне лятото като сменях дограма абсолютно всеки стъклопакет идва от завода който прави стъклопакетите с номер на поръчка,вид покритие и коефициент.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #323

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Със стъклопакетите е пожелателно/ориентировъчно, понеже зависи с какво стъкло се работи - ако е сертифицирано - добре. Ако не - мокри се пръста и се "смята".
    То, смятането е лесно, ама трябва да имаш данни по конкретни показатели/стойности, които надали стъкларите ще седнат да ти ги извадят и съберат.
    А и за всеки конкретен случай/поръчка - изчисления се правят за идеални стационарни условия, при които материалите имат едни показатели. В действителност обаче, след монтаж и според моментното състояние/динамика на средата - тези показатели не са вече съвсем същите. Стъклото се огъва във всеки един момент - лятото стъклопакета е деформиран/раздут (стъклата са огънати навън едно спрямо друго), зимата пък стъклата са деформирани/огънати навътре едно към друго, а когато има вятър - стъклата се огъват паралелно по посока на напора. Стъклата, освен всичко това, изтъняват с времето, което също влияе на коефициента на топлопреминаване....

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #324

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Стъклата, освен всичко това, изтъняват с времето, което също влияе на коефициента на топлопреминаване....
    така е!

    стъклописите от 11 век в катедралата "Света Мария" в Аугсбург вече са толкова тънки, че светлината минава през тях

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #325

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    така е!

    стъклописите от 11 век в катедралата "Света Мария" в Аугсбург вече са толкова тънки, че светлината минава през тях
    така е!
    били три пъти по дебели в основата си, отколкото в горната част

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #326

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    ако визираш, че стъклото било течност с много висок вискозитет, това отдавна е дебънкнато...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #327

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    визирам очевиден факт по въпросните катедрали, без да има отношение по темата.
    наблюдаваният ефект е производствен дефект.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #328

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Гледам в раздела за избор на климатизатор, много нови сгради са с тройни стъклопакети. Това ли е стандарта за ново строителство сега в България?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #329

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте!

    Предстои ми да сменям дограма.
    Търся съвет относно избор на читава фирма. Интересуват ме също и към какъв вид профил да се насоча, видове стъкла и т.н.
    Става дума за област Велико Търново.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #330

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    За фирма не мога да дам препоръка, но сменях на два етажа дограмата и моето мнение е следното.
    Профили: клас А/най-висок/, без рециклаж вътре.
    1. Salamander
    2. Veka
    3. Etem.
    И трите са най-висок клас без рециклаж в профила. Аз избрах Etem, и не съжалявам.
    Стъклопакети - задължително троен.
    1. Вариант к/б/б - при мен е такъв и конденз в отопляемите помещения нямам, в неотопляемите зимата една тънка ивица. На последния етаж от къщата съм с някакви стари пакети бяло/бяло и зимата са реки по стъклата.
    2. Вариант - к/б/4сезона, който е по-ефективен от първия, но има доста по-голямо затъмнение, докато при к/б/б почти няма такова.
    И задължително обков Roto, клас над всички други.
    Успех.
    Този пост е редактиран от corsairman01; 11-06-21 в 20:55.
    joroooooo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе