Страница 10 от 23 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #136

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Виждам,че бая си залитнал по марките,а ми се струва,че е по важно,коя фирма ще го прави! И Саламандър и Кьомерлинг имат изнесени производства извън Германия,трудно ще разбереш от къде точно идват профилите!Само най високия бранд на Саламандър-Брюгман ,100% е произведена в Германия! Естествено,ако един прозорец е от Рехау примерно и е 1000лв,от Брюгман ще е 2000.....Обърни внимание и на стъклата,най големите топлозагуби са от стъклопакета,а профила дали ще е от А,Б или В производител....Да ,важно е,но не е водещо!Много е важно и паропропускливото фолио при монтажа ,както и антикондезните решения-демек клапите за проветрение!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    20
    #137

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Виждам,че бая си залитнал по марките,а ми се струва,че е по важно,коя фирма ще го прави! И Саламандър и Кьомерлинг имат изнесени производства извън Германия,трудно ще разбереш от къде точно идват профилите!Само най високия бранд на Саламандър-Брюгман ,100% е произведена в Германия! Естествено,ако един прозорец е от Рехау примерно и е 1000лв,от Брюгман ще е 2000.....Обърни внимание и на стъклата,най големите топлозагуби са от стъклопакета,а профила дали ще е от А,Б или В производител....Да ,важно е,но не е водещо!Много е важно и паропропускливото фолио при монтажа ,както и антикондезните решения-демек клапите за проветрение!
    Мерси за отговора, за дограмите разбирам , че няма как да разбера къде е произведена и колко камери даже е ... за съжаление! За стъклопакетите какво предлагаш двоен 24мм или 32мм, а също заслужава ли си троен не финансово , а чисто практически, ще спомогне ли за по висока температура в помещението или не. Уточни моля те за фолиото (че не ми е ясно изобщо) и за клапите трябва ли да са вградени в отваряемите прозорци или тези които се слагат на дограмата(се изрязва дограмата са по - добри), все пак не ми се иска да се реже дограмата.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #138

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Троен!?...Да,заслужава си,топлото"бяга"именно от пакета,не от профила!...Когато отворят место за новия прозорец,,фирми,претупващи поръчката,обикновено дупчат профилите и фиксират с огромни видии,после...пяна и..замазване!Ако фирмата е сериозна и отговорна между стената и профила слагат фолио,после фиксират конструкцията без да дупчат и чак след това са довършителните дейности/обръщане и т.н.../Но,в интерес на истината,това го правят много малко фирми!Когато правих моите прозорци,срещу конденз вградиха отдушници да го кажем по елементарно на "Сигениа" Нищо не се дупчи,просто площа на стъклопакета се намалява с 10см във височина,и клапата си става като част от конструкцията.По съвет на специалистите от фирмата го конструираха на отваряемите крила на всеки прозорец.Вече 6-та година нямам никакви проблеми!Аз съм с двоен стъклопакет,,просто за три джамета плюс цената на Брюгмана ,ако бях сложил и троен.....абе 7-8 хиляди щяха да заминат!А това ми идеше свръх възможностите!......
    MistaMasta одобрява това.

  5. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #139

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    не всеки профил може да носи троен пакет,иначе ако имаш възможност слагай тройния

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    20
    #140

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Благодаря за мненията, сега остава и някой да препоръча и похвали някоя Бургаска фирма

    А относно фиксиране на дограмата без да се душчи ми звучи невероятно за Бургаска фирма ама знам ли
    Ако е двоен дали има такава разлика между 24мм и 32 или по скоро търговски трик. Сега говорих с една фирма и тя ми казва че 4Сезона е по добре от К- стъкло за север, и не било подходящо ако е троен да има и 4сезона и к стъкло??? Няккави идеи?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #141

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    глупости на търкалета

    най-доброто е троен "кралски" стъклопакет на 44мм: 4сезона-норм-К

    поне знаеш от коя фирма да НЕ поръчваш

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #142

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    К стъклото те лишава от цветя.Умират бързо.Една китка да сложи жената и на следващия ден я няма!Аз в северните стаи съм така и и го казвам от лични наблюдения!Фирми в Бургас не зная.За Пловдив знам две фирми ,които не дупчат.Едната работи само с Брюгман,другата с Кьомерлинг.Апартамента ми в Казанлък го направи пловдивска фирма.В София също има 2-3 фирми ,които работят така.....Успех!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    20
    #143

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Днес ходих до две от фирмите в Бургас и даже не са чували за поставяне на дограма без дупчене, май това ще се окаже мисията невъзможна

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #144

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    И защо трябва да е от Бургас фирмата ? Щом не са чували за котви се свързваш с такива,които знаят как!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,257
    #145

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Интересно ми е как ще се закрепи сигурно дограма без "дупчене". Примерно на някой 18 етажен блок в Бургас, където духа постоянно и отвсякъде.
    Да не споменавам, че на нисък етаж партер, 1 и 2 жилищен е направо рисковано. Просто с по-мощна кола цялата каса се сваля за секунди.

    Колегите са прави, че основните топлозагуби са от стъклопакета. Можеш да прочетеш за технологиите в нета - различни фирми предлагат почти едно и също.
    Аз мога да допълня, че фирмите с цехове и машини за стъклопакет се броят на пръсти. Останалите купуват от тях. Гледай също за пакет с прекъснат термо мост. Аргонът е малко скъпа екстра, но ако всичко се прави както трябва,газът остава доста време между стъклата.
    Обърни голямо внимание дали дограмата вътре има метални профили. Така също и на обкова, като искаш максимален брой точки на заключване.
    Внимателно обмисли въпроса за типа на комарниците на всички отваряеми части, както и за външни Al ролетни щори. Така ще монтираш всичко комплекти няма да се занимаваш после. Ефектът за намаляване на топлозагубите и температурите през лятото с щори е осезателен. Недостатък е шумът при отварянето им, както и почти пълната тъмнина при спускането им.
    За малко да забравя - независимо какъв е стъклопакета, профила, обкова и другите неща, има още нещо. За съжаление го научих късно и от Неволята.
    Това са типа и начина на монтиране на уплътненията между стъклопакета и профилите. Моите при силните дъждове миналата година протекоха много силно.
    Можеш да намериш в нета видео с демонстрация на една БГ фирма. За съжаление вече не помня коя беше и марката на дограмата. Мисля, че е една от тези, предлагащи вградена в профилите вентилация на дограмата.

    Моята дограма я постави вече несъществуваща фирма и не мога да ти помогна. А и честно казано не мея да препоръчвам нищо, защото в БГ нещата са "динамични" -днес работи Пешо и всичко е перфектно, а утре изпращат новобранеца Петко, който претупва нещата.

    Успех!

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #146

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Без дупчене на профила означава.....без дупчене!В отвора се фиксират планки с обтегачи ,и с една скоба обгръщаща дограмата цялата конструкция се" натягя".При мен сложиха на всяка страна по 2 обтегача,т.е. 8 на джаме Няма значение дали си на 8 ми,18 -и или 108 етаж!Става бавно и си е играчка,но струва и пари!При мене на три прозореца трима си играха ден и половина.Нататък е стандартно-пяна и т.н.....Аз много се чудих за стъклата.Имам зрение ,което лесно се уморява и за това избрах стъкла с много лек зеленикав отенък.Стана изключително приятно..
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 22-08-15 в 21:42.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    20
    #147

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    За сега само една фирма съм нямерил която да поставя с котви, но тя работи с Veka и ми се струва леко несериозна понеже не отговориха на онлайн запитването ми, Въпреки всичко не съм се отказал от нея, но ще трябва да намеря време да отида до офиса им. Като цяло съм се насочил към една фирма която предлага Саламандър (официален представител за Бургас е) дадоха ми добра цена, Въпроса ми е , че дават гаранция
    Стъклопакет : 2 години
    Обков : 2 години
    Изделие : 5 години
    това нормално ли е или е малко?

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #148

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Veka e много добър профил, особено Alphaline 90 и softline82, и е с триточково уплътняване.Качеството е от най-високо ниво.За мен е правилен избор,но зависи мноого от фирмата,която ще прави и монтира.
    Този пост е редактиран от bagerista9; 23-08-15 в 15:55.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    20
    #149

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Това което виждам в сайта им определено не е с 3 точково уплътняване. И отново стигам до въпроса за добра фирма в Бургас и дали тази гаранция която съм посочил е добра

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #150

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Поддържам мнението на колегата за качествата на ВЕКА,за съжаление фирми в Бургас....не зная!На мен ми бяха дали 5 години пълна гаранция,е те минаха.....Абе,джам...какво да му се развали!?Ако провисне,което е най кофти,то това ще е до година-година и половина максимум.........Поискай да видиш обект правен от фирмата на която се спреш,то мърлявата работа си личи и без човек да е специалист.......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 23 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе