Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 95
Like Tree22Одобрявам

Вътрешна изолация на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Mitsev
    Guest
    #31

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Аз съм от 1-на година със изолация лепена с пяна и още не е мръднала.Само за допълнение-преди да лепиш с пяна,мини със мокра четка тавана,по-добре хваща пяната когато е влажна основата.Ползвал съм и на Церезит и на Акфикс,лепят добре,катопоследната е по-евтина,но не и по-лоша.
    dimkaraganchev и doooon харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32
    И пянaтa дa е зa ТИ, не монтaжнa.Зa евтинa добрa пянa добaвям ТИТAН.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #33

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Личен опит-външна изолация оригинален австрийски неопор,вътрешна -каменна вата на конструкция,5 см и после гипс картон.Скъпо,но изключително ефективно!Всички приказки за лепене,шкуркане и т.н е компромис......Трета година как съм завършил изолацията-комфортно и топло!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #34

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Личен опит-външна изолация оригинален австрийски неопор,вътрешна -каменна вата на конструкция,5 см и после гипс картон.Скъпо,но изключително ефективно!!
    Поставянето на вътрешна изолация от този тип може да е много голяма грешка - води до конденз в самата конструкция.
    tony34al одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #35

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    При мен няма никакъв смисъл от такива грандиозни изолации.

  7. Mitsev
    Guest
    #36

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Не е чак толкова евтина TITAN,поне при нас в Петрич си е скъпа.Относно Prismehulnik-може и да е по-добро но трябва да имаш високи тавани,а ако нямаш какво правим?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    При нас в Ямбол ТИТАН СТИРО е 10 лева.Плътността и твърдостта и е добра, заслужава си парите.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #38

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Таваните са стандартни и повярвайте,тези 5-6см изобщо не се усещат/които се губят/Виж при стените не е така,усети се в стаите......А тия дето ги разправя Касапа,какво ,да дълбая бетона за да видя дали "евентуално"има конденз в конструкцията!?...Не звучи сериозно!Но всеки си решава сам,според мерак,възможности,набирана информация и преценка!......Сега като застудя,макар и леко,пуснах двата дайсекая ,5-ци.24 градуса ги направи в целия апартамент,при отворени врати за има -няма 7-8 мин!Какво повече да искам?...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #39

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Поставянето на вътрешна изолация от този тип може да е много голяма грешка - води до конденз в самата конструкция.
    Не е проблем когато се постави качествено. На тавана и стените имам конструкция с 10см вата, пароизолационна мембрана и гипскартон. Конденз няма.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #40

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Не е проблем когато се постави качествено. На тавана и стените имам конструкция с 10см вата, пароизолационна мембрана и гипскартон. Конденз няма.
    A, какво има над тебе?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #41

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Мухъл почти винаги се появява. За да не се появи мухъл иска предварителни обработване на каменната вата с препарати и дори и тогава не е сигурно дали след няколко години няма да се появи мухъл.

    Имам познат който слага сайдинг по сгради, като фирмата му работи не само в България, но и в САЩ.Той казва, че след около 15 години след монтажа на сайдинга и поставяне на каменна вата между сайдинга и стената на сграда каменната вата цялата става в мухъл и самата тя е източник на мухъл, който започва постепенно да "избива" и по вътрешната част на стените, тоест в самите стаи.Поради това сега се налага да демонтира сайдинга поставян преди 15-20 години, да маха каменната вата и отново да го монтира, този път само с "въздух" между сайдинга и стената.
    Самият той сега вече монтира сайдинга без вата, освен при изрично желание на клиента и след като го е запознал с "последствията" ...

    Та Касапския е прав според мен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #42

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    А като я махнат ватата / или не се сложи / кое играе ролята на изолатор, само въздуха ли? Винаги където има точна на оросяване ще се появи влага, съответно и мухъл. Предполагам и затова Тони пита "какво има над тебе?".

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #43

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    A, какво има над тебе?
    Подпокривно пространство тип гълъбарник.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    13
    #44

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Тази есен направих изолация 5см. каменна вата с 4см. фибран, цементова замазка с мрежа и шпаталевка.Температурата се повиши 4 градуса в цялия апартамент.

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #45

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Някой би ли споделил каква изолация да сложа на тавана в панелно жилище.Варианта за гипсокартон и вата отпада.Дилемата е фибран или стиропор.Едното дишало другото не.С фибрана сеобразувало конденз.Нека някой който има такава да сподели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 21:29
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-11, 23:12
  5. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе