Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 95

Вътрешна изолация на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #46

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    ако над тебе е отопляван апартамент файда голяма няма да видиш ,по добре външна изолация ако нямаш

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #47

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Аз съм сложил стиропор 3 см и директно върху него декоративни плоскости, но това им е първа зима. Не знам дали ще се образува конденз, но има ефект.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #48

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Alexi последен етаж съм.Над мен има въздушно просранство около 1-1,5м.Иначе съм със стириопорките 50/50,нищо работа.На стените нищо,и от никъде никой не топли.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Аз съм сложил стиропор 3 см и директно върху него декоративни плоскости, но това им е първа зима. Не знам дали ще се образува конденз, но има ефект.
    Щом до сега нямаш,дано и занапред да е така

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #49

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    окачен таван е най доброто което можеш да направиш .. дори отдолу да няма вата ами да е кухина ефекта е осезаем щото въздуха също е доста добър изолатор като няма циркулация

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #50

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Alexi последен етаж съм.Над мен има въздушно просранство около 1-1,5м.Иначе съм със стириопорките 50/50,нищо работа.На стените нищо,и от никъде никой не топли.
    Ммммм, не беше ли писал, че имаш 5см EPS външно на стените

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #51

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Ммммм, не беше ли писал, че имаш 5см EPS външно на стените
    Да, на външната северна стена на детската.А аз говоря за хола-две вътрешни стени,и вратопрозорец към тераса-западна.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #52

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    окачен таван е най доброто което можеш да направиш .. дори отдолу да няма вата ами да е кухина ефекта е осезаем щото въздуха също е доста добър изолатор като няма циркулация
    Питай някой в северна Бг, дали е най-доброто..... Ако очакваш с окачен таван от 1см стиропор и въздуха над него да има осезаем ефект.....Това се слага само в търговските обекти, където с друго няма как да се запълнят високите тавани. От ефективна гледна точка, това е най-нерентабилното....

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #53

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    В стария апартамент, в който бях нямах изолация на тавана - студена панелка. При нанасянето там, махахме 2 см стар стиропор и отдолу навсякъде имаше прилично количество плесени и мухъл. Сложихме също стиропор, но след година правихме и външна с 5 см стиропор и голямо подобрение в топлозагубите не видях - всичко си бягаше през плочата и в комшията отгоре, който не топлеше твърде. Та мерака ми е и там да направя някаква изолация на тавана, да е комфортно на квартирантите.
    В сегашния "тухлен" апартамент в блок с ТЕЦ, сложих 2 см фибран и декоративни стиропорени 50*50 пана. Ефекта е огромен! Вътрешната изолация е също фибран 2 см и шпакловано с мрежа.
    В новопостроена самостоятелна сграда на 500 м от Дунава, изолацията е 15 см въздушна възгавница и сложихме 5 см вата върху гипсокартона, който е затворен /т.е. няма отвори за лунички и други.../. Външната е 5 см стиропор и засега XE12QKE се справя отлично при поддържане на 18-20 градуса постоянно в помещението, което няма други ел.уреди или печка. Може би малко повече конденз, в предвид мъглите в последните 20-30 дни, но нищо фрапиращо. Конденза на 12PKE май е доста повече /може би защото е по-натоварен при малко по-други условия е/.
    Така като чета накъде отиват работите - май и в панелката ще се слага фибран, но запечатан със шпакловка, че тея декоративни плоскости, все отнасят по някой белег /я от играчка на децата, я от прахосмукачка при махане на някой пришълец
    Окачения таван, мисля че е доста по-лош вариянт от гипсокартона, а кой знае колко по-лесно е евтино няма да е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #54

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    И аз както останалите потребители съм установил, че 20-30% от топлината в помещението бяга през тавана. Лошото е че в момента имам около 11 см. разстояние от тавана до климатика. Сложиха го така защото казаха, че иначе ще е много ниско до пода и ще вдига голям прахоляк. Мисля си тази година да налепя фибран поне там където отоплявам. За да не падне тавана много ниско, мога ли да сложа фибран с дебелина 3 см, ясно е че 5 см е по-добре, но над климатика ще останат около 5 см, това не е ли малко. Ако пък го направя с 3 см дебелина ще останат около 7-8см. Мисля да взема този с вафлена текстура. Може ли да ми препоръчате някакъв с по голяма плътност или по-добри изолационни качества. Благодаря!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #55

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Върни се нa 2 стрaницa, тaм имa еднa препрaткa към другaтa темa, тaм ще нaмериш отговори нa достa въпроси.5 см ми се виждa мaлко, мaкaр до колкото помня, зa МИДЕЯ товa беше минимумa отстояние.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #56

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Еди1, благодаря за отговора. За Мидеа след като вече ми монтираха климатика видях, че дават 15 см от тавана. Сега е на 11 см от тавана, но до пода остават 214 см, а го дават да е поне 230 см до пода. Така че явно няма как да ги покрия тези изисквания. Въпроса ми е 3см дебелина дали ще са достатъчни, или да слагам 5 см, пък то никой климатик не е вечен.

    P.S. Не можах да видя на втора страница къде е тази препратка.
    Този пост е редактиран от BG681; 10-01-15 в 12:09.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    5 см винaги е по-добре от 3 см.Дaй мaлко подробности зa помещението-вид, съседи от горе, тaкивa нещa.Сaмо си мисля, дaли при толковa близко до изолирaн тaвaн, мaшинaтa ти ще рaботи коректно, дa не вземе дa се лъже дaтчикa.То и зa товa имa решение, де-зaдaвa се по-високa темперaтурa.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #58

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Първи етаж от къща. Нямам съседи. Височина до тавана около 2.5 м (не е много прав, но с гипсова и финишна циментова шпакловка на цересит и силиконова боя). Няма изолация, поне пода е от дебело дюшеме. Датчика така или иначе ще го изваждам извън вътрешното тялото на климатика, защото не измерва много правилно. Въпроса е 5 см дали ще са достатъчни за нормалната циркулация на въздуха.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #59

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    И аз се чудя дали ще има голям резултат ако си направя изолация на тавана от стиропор.Проблема е че климатика ми в момента е на 10 см от тавана.Другото е че комшиите над мен,имат 2 см фибран на пода си, и върху него 8 мм ламинат ,имат и малки деца и си топлят целодневно.Та се чудя при това положение ще има ли голям смисъл от изолиране на тавана.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #60

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Та се чудя при това положение ще има ли голям смисъл от изолиране на тавана.
    Ще има - никакъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 01:43
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 22:29
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 21:46
  4. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-11, 00:12
  5. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе