Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 95
Like Tree22Одобрявам

Вътрешна изолация на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #76

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    е ,ти трябва да и определиш цена

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #77

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Може и на лични да правите пазарлъка, в случай че ви е неудобно от форума...
    Zygot и mirandi харесват това.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #78

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Когато реша да го шиткам,а то може да е скоро ще ти пиша на лични .Касапе споко

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #79

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Здравейте, Живея на послед етаж в триетажна къща с външна изолация от 5 см. вата и сайдинг и с 2 см. стиропор отвътре но, само на външните стени. Къщата е с скосен таван, над мен има таванско поменщение, като плочата няма никаква изолация. Решил съм на тавана от вътрешна старана да поставя изолация. Проблема е че етажа е едва 2,40 м. , а има и скосена част в краят на стаите която стига до 1,70м. Какво бихте ми препоръчали да поставя като изолация на тавана? Благодаря предварително.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #80

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Без да съм специалист,мисля,че тези 2.40не трябва да те притесняват!Слагай вата и гипскартон,"Изгубените "сантиметри,като ти направят шпакловката и удариш бялото,хич няма и да ги доловиш!Ще загубиш 6см,което е нищо,но ще имаш добра изолация!Това с лепенето на фибрани,стиропор...на топки ,на ивици е бошлаф работа......Добра конструкция с окачвачи/гледай майстора да не ги "пести"!/,30-40кг плътност на ватата/каменна,не минерална/......Но нека и специалистите да кажат......

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #81

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Не можеш ли да наредиш ватата в подпокривното,над плочата? Така е най правилно, а и 5см вата на последен таван е несериозно.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #82

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Обмислях, варианта с изолация от горната страна на плочата, но на горната страна на скосеният участък са наредени гредите и върху тях керемидите и за да се сложи изолация трябва да се рзпокрива къщата, а тази част от плочата е почти 1.60 м или около 1/3 от дължината на стаите . И според мен точно от тези участъци са ми най-големите загуби на топлина.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #83

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Когато имаш възможност за външна изолация, този вариант винаги е за предпочитане.
    Сваляй керемидите в "проблемните" места и полагай вата под тях.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #84

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Пиша с молба към МИРАНДИ, да драсне някой ред как е ПРАВИЛНО да се изолира студена плоча-таван! Някой линк също ще свърши работа. Като към лице с тапия в сферата, искам да изразя моето уважение към него!
    Относно тавана на РОКЕРА, то щом съседа отгоре е сложил 2 см фибран + ламинат, то вече плочата е изолирана, така че, и аз не виждам смисъл и той да я изолира отдолу. Надявам се, Миранди е взел под внимание това уточнение, а може и да го е пропуснал.
    И да, КАСАПА е много прав, мисля - външната изолация е винаги за предпочитане, щом е възможна! На къща 2 етажа с голямо подпокривно без изолация втория етаж изстиваше много бързо. След слагането на 5 см стиропор и отгоре замазка 4-5 см с мрежа на цялата плоча отгоре, работата се обърна - сега първия етаж изстива преди втория, т.е. на втория е доста по-комфортно целодневно . На ред тази година ще е външната изолация на стените на цялата къща!
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 23-01-15 в 05:45.

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #85

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    След слагането на 5 см стиропор и отгоре замазка 4-5 см с мрежа на цялата плоча отгоре,...........................
    Това е правилния начин , но в старите жилища е трудно постижим . В новото строителство тук се слага мин. 15 см ЕПС (10+5 кръстосан) или мин. 10 см каменна вата Nobasil MPS , мембрана ( полиетиленово фолио 0,5 мм ) дистанционна лепенка около стените или ленти от кам. вата , мрежа и накрая олекотена гипсова замазка ( самонивелираща ) с дебелина 5-7 см. Това е методът за междуетажните плочи . Ето една проста схема :
    изолация на бетонна плоча-под.jpg
    Този пост е редактиран от mirandi; 23-01-15 в 13:58.
    V_Simeonov одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #86

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Това е правилния начин , но в старите жилища е трудно постижим . В новото строителство тук се слага мин. 15 см ЕПС (10+5 кръстосан) или мин. 10 см каменна вата Nobasil MPS , мембрана ( полиетиленово фолио 0,5 мм ) дистанционна лепенка около стените или ленти от кам. вата , мрежа и накрая олекотена гипсова замазка ( самонивелираща ) с дебелина 5-7 см. Това е методът за междуетажните плочи
    Този сандвич (вата + гипсова замазка) за междуетажни или последни плочи го казваш. Моля дай подробнозти за замазката. Звучи ми като нещо което не може да носи особено. Айде ватата може да е някаква свръхплътна 1000кг/м2 ама това с гипса отгоре било то и армирано с мрежа.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #87

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Този сандвич (вата + гипсова замазка) за междуетажни или последни плочи го казваш. Моля дай подробнозти за замазката. Звучи ми като нещо което не може да носи особено. Айде ватата може да е някаква свръхплътна 1000кг/м2 ама това с гипса отгоре било то и армирано с мрежа.
    Както се вижда в схемата това е за междуетажни плочи , а това че у нас не се използва не означава че трябва да се подлага веднага под съмнение . Сместа която се използва "FE80 Allegro" е доставяна в силоз и се смесва само с вода при леенето на място . за големи площи и технически халета се използват съответно други смеси , гарантиращи по висока носност


    "Knauf подовата замазка FE-80 Allegro е суха смес, на базата на калциев сулфат (CaSO), който се смесва само с вода. Тя е идеална за жилищни къщи и други жилищни сгради. Идеална е за полагане над подово отопление..."
    Този пост е редактиран от mirandi; 23-01-15 в 14:25.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #88

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    "Knauf подовата замазка FE-80 Allegro е суха смес, на базата на калциев сулфат (CaSO), който се смесва само с вода. Тя е идеална за жилищни къщи и други жилищни сгради. Идеална е за полагане над подово отопление..."
    Разпитвам защото ми предстои да измисля как да изолирам под на къща без мазе. До тук се бях насочил към 8см ХПС + 6см армирана циментова замазка. Но единствения ми опит с подобна конструкция показва че при твърди покрития теркот, гранитогрес. фугата към стената (ГК) се напуква и отваря луфт до 1мм. Явно има нужда от някаква еластична фугировка.
    Но това което цитираш явно е друго решение на подобен проблем. Това ФЕ-80 не го намирам в България възможно ли е местния КНАУФ да не го внася? Тук има ФЕ-50 което звучи подобно.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #89

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    За парите, които ще отделиш за фибран и замазка ще си направиш идеален дървен под.Можеш да го качиш на скара и отдолу между ребрата какъвто изолиращ материал си решиш.По-топло от него нЕма.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #90

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    За парите, които ще отделиш за фибран и замазка ще си направиш идеален дървен под.Можеш да го качиш на скара и отдолу между ребрата какъвто изолиращ материал си решиш.По-топло от него нЕма.
    Това за стаите да. Но за частите покрити с някаква твърда настилка (кухня, баня) си трябва някаква замазка. Иначе за обикновените стаи варианта дюшеме + ЕПС м/у гредите ми изглезжда приемлив вариант.

    Само дюшеме за мен не е достатъчно добре изолирано. До колкото гледах изискванията за ново строителсвто нужната изолация на под към почва е 0.35 което се постига с 7+см ЕПС или ХПС независимо от дървото отгоре.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 21:29
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-11, 23:12
  5. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе