Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 95

Вътрешна изолация на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #16

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Привет от две години на три от стаите на тавана съм залепил от немските плоскости с размер 50/50 см и дебелина 1см и определено има голям ефект. В една от стаите тавана ми правеше конденз и беше в мухал, но вече това е лош спомен. Също като теб съм на последния етаж и над мен е само подпокривно пространство с тавански стаи. Ако ще лепиш плоскости си купи от качествените декоративни но не с дебелина 0.5 см а по- големи. Монтажа е лесен. Сам съм си ги лепил със силикон и оразмеряването не е сложно.Важно е тавана ти да е равен или с малки неравности. Ако разликата е повече от 0.5 см. трябва предварително да шпакловаш неравностите. Ако преди това не си лепил такива плоскости те съветвам да започнеш от средата на тавана, там където обикновено е крушката и да ги лепиш по диагонал, по този начин дори да има някакви разстояния между плоскостите не се забелязват и не дразнят погледа ти.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    12
    #17

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Не трябва ли да се шпакловат залепените плоскости на тавана както се прави при топлоизолация на стените?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #18

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Здравей. Направих си хола точно както си писал- залепих 2 см стиропор на тавана и върху него декоративните плоскости. Спрях се на стиропор, защото фибрана е цветен и ще се вижда през тънките плоскости. Стиропора го залепих директно на тавана с лепило за фаянс, а декоративните плочки със силикон. Не мога да преценя какъв е ефекта от цялата изолация, защото досега тази стая през зимата не се отопляваше, но като се има предвид че топлината отива нагоре си мисля че ефект има, а като средства и труд не е кой знае какво.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    в 2 различни помещения аз съм направил 2 различни избора - пластмасови панели в едното и дървени в другото

    монтажът и на двете е лесен, защото е вариация на "клик" системата. дупка в тавана, дюбелче и после с винтоверта работата заспива за отрицателно време. като дойде зимата ще сравня ефекта в двете помещения, като дървените са в жилищно, а пластмасовите в офис. честно, нямам си представа дали въздухът в пластмасовите панели или дървото на дървените ще изолира по-добре, но при всяко едно положение не мисля, че отстъпват на стиропора. със стиропор съм направил изолация на тавана на остъклен северен балкон, но какъв е ефектът могат да кажат само презимувалите там картофи

    любопитното е, че на пръв поглед вариантът със стиропор е уж по-евтин, но като тегли човек чертата се оказва, че са на кантар с пластмасата, като обаче красотата е определено в полза на нефтопродукта
    е, дървото е 2-3 пъти по-скъпо, но пък и дава друга фаца на стаята...

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    1
    #20

    Отговор: Re: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от elegator Виж публикацията
    Привет от две години на три от стаите на тавана съм залепил от немските плоскости с размер 50/50 см и дебелина 1см и определено има голям ефект. В една от стаите тавана ми правеше конденз и беше в мухал, но вече това е лош спомен. Също като теб съм на последния етаж и над мен е само подпокривно пространство с тавански стаи. Ако ще лепиш плоскости си купи от качествените декоративни но не с дебелина 0.5 см а по- големи. Монтажа е лесен. Сам съм си ги лепил със силикон и оразмеряването не е сложно.Важно е тавана ти да е равен или с малки неравности. Ако разликата е повече от 0.5 см. трябва предварително да шпакловаш неравностите. Ако преди това не си лепил такива плоскости те съветвам да започнеш от средата на тавана, там където обикновено е крушката и да ги лепиш по диагонал, по този начин дори да има някакви разстояния между плоскостите не се забелязват и не дразнят погледа ти.
    ВЪПРОСЪТ ми е за ДОПУСТИМИЯТ РАЗМЕР на НЕРАВНОСТИ на таван, по който искаме да налепим стиропорови плоскости. Неравностите са резултат на лошо строителство и по-точно - от лошо замазани, но нешпакловани елекрически проводници към полилея в средата на стаята. Неравностите между тавана и замазката на кабелите е под 0.5 см. Струва ми се обаче , че достатъчен контакт за залепването няма да има и не смея да рискувам да хвърлим напразно средства и труд . Имате ли повече сведения, опит и препоръки с неравностите, които да споделите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #21

    Отговор: Re: Вътрешна изолация на тавана

    Виж в темата "Вътрешна топлоизолация - има ли смисъл". На стр.7 има снимков материал, който може да ти е от полза.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    1
    #22

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Може ли да сложа на тавана стириопор 3 см и под него плоскости декоративни от 0.5 см и с какво да ги залепя?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #23

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Много по добре е да сложиш 3см. XPS, при това оребрен. След това ще шпакловаш с мрежа и лепило, но от лепилото, не за шпакловка, а от това с което си лепил XPS-a, като едновремено със шпакловането на мрежата лепиш и декоративните плоскости. Един съвет лепилото на Baumit e изключително здраво.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #24
    Цитат Първоначално публикувано от vsm68 Виж публикацията
    Може ли да сложа на тавана стириопор 3 см и под него плоскости декоративни от 0.5 см и с какво да ги залепя?
    Можеш , направил съм същото, лепиш ги с лепилото, което е предназначено за това.Нарочно го наравих така, за да може топлият въздух,като се качи горе да не среща студена повърхност.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #25

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    И аз съм намислил да правя същото следващата пролет. Смятам да сложа 2 см XPS и понеже не искам да цапам много, вместо мрежа и шпакловка ще сложа декоративни плоскости. Въпросът е, може ли XPS да се залепи достатъчно здраво само с лепило, без да се дупчи за дюбели или не. Причината е пак същата, по-малко мръсотия.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    И аз съм намислил да правя същото следващата пролет. Смятам да сложа 2 см XPS и понеже не искам да цапам много, вместо мрежа и шпакловка ще сложа декоративни плоскости. Въпросът е, може ли XPS да се залепи достатъчно здраво само с лепило, без да се дупчи за дюбели или не. Причината е пак същата, по-малко мръсотия.
    Може, няма проблем, стига лепилото да е качествено и да се лепи плътно на гребен. А и основата да е добре почистена и ако се налага обработена.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #27

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Основата е латекс. Какво би трябвало да направя, за да я почистя добре и да я обработя?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Трябва да се остърже максимално добре.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Лепи с пяна.Ако латекса е здраво захванат за тавана, никакви проблеми няма да имаш.Изпробвано.Ще си спестиш стъргането за подготовка за циментовото лепило.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #30

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Точно това ми ще да стане. Стъргането обезсмисля цялото начинание - ще пада много боклук. А пък ако не ми пречеше боклука, спокойно щях да мина на гипс картон. Може би ще пробвам с една стая, да видя какво ще стане, пък после ще оправя и целия апартамент.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 01:43
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 22:29
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 21:46
  4. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-11, 00:12
  5. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе