Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 77
Like Tree11Одобрявам

Саниране - стиропор или фибран

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    15
    #31

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Накарай "майсторите" като сложат мрежата да ковнат малко дюбелчета през мрежата към стената за да нямаш по някое време замазка тип перде.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #32

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Видях този ефект върху фибран. Тези уж лепят с едно по-сиво, а шпакловат с по-бяло. Драната мазилка я разтварят от чували. Чух че истинската била готова в кофи. За съвети и дума да не става, те нали са "майстори". За 42 лв. с тяхни материали и 5 см. стиропор толкова.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #33

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    taralion-няма никъкво значение цветът за шпакловката-освен че да е по близък цвят до мазилката за да се покрие по лесно ако някъде има евентуален пропуск.Има огромно значение обаче ПРОИЗВОДИЕЛЯ! какво значи 42 лв? тук при мен в хода има залепени на 30 лв,но не съм сигурен какво включва.Тази мазилка от чувалите е по евтина, а тази от баките е по качествена-има разни модели -силиконови разни там един куп ...Хм за съветите-докато аз плащам, а и съм в България,без да обиждам някой,но видя ли че нещо не е както трябва-се разправям! Винаги се информирам предварително,после провеждам разговор с изпълнителя и чак тогава когато съм уточнил какво искам и очаквам си стискаме ръцете.За цена не се пазаря-не отбивам,но после имам ли забележки-питам защо има след като са си казали цената а пък не са ми предоставили това което съм платил.

    gabarko1 -не подвеждай човека! Не е вярно това.Ако имаш мерак-ще ти го и обясня за да не си хабя копчетата сега напразно,защото е доста дълго.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #34

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    В стаята сам лепих фибрана, но на въже не мога да вися. Обикновено с тъпи хора трудно се спори. Майсторите обикновено са от тая група. Един колега някога през кризата лепеше плочки и да си призная той беше единствен досега, с който се провеждаше разговор и нямаше забележки. Да не забравяме и умствения му багаш, все пак беше висшист. Четири дена ги обикалях "майсторите", а те и имене си имаха де, но ме гледаха някакси особено, все едно че им досаждам. А аз си седях на една пейка и си ги наблюдавах.

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #35

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    малко и аз по темата какви са тия цени аз съм от бургас 5см стиропор шпакловка и мазилка от чували суха между 22 3 лева до 30лв хора не им разрешавай те да вкарват кв на прозорци и вратопрозорци в общата квадратура

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #36

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Ако не ги вкарат трябва да ти вземат за обръщане, което излиза пак толкова и за това се смята цялата квадратура.

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #37

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    обръщане вкарване на прозорци всичко е ако мине номера

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #38

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    15 лв./м. за труд, демонтаж и монтаж на алуминиева козирка над прозореца. Майсторите са от София и цените са като там. Работят малко по-качествено от местните и пият само бира.

  11. PMK
    PMK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    24
    #39

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    Julian, ако помещението е изолирано с фибран, какво става с влагата в стаята? Фибрана не пропуска влага!
    От 3 години апартамента ми е с вътрешна изолация фибран, като си се готви вътре, ела да видиш колко влага мухъл и конденз има точно 0 - нула, няма и помен от влага!

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #40

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Мога ли да използвам неопор за вътрешна изолация?Апартамента е краен,на последен етаж(панел).Предишния собственик е иззидал външните стени с итонг,и сега търся нещо по тънко,че да не отеснее съвсем.Четох за тапети от стиропор и за термоизолираща боя,производство на Мегахим.Ако някой има опит с подобни материали,моля да сподели.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #41

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    В подобен на твоя апартамент съм.Есента правих ремонт на спалнята.Поради невъзможност отвън,на външната стена сложих стиропор отвътре.На тавана също.Отделно отвън алпинисти ми направиха изолация от 5см. стиропор.Ефекта от изолацията по моя преценка е голям и си струва.Според мен спокойно можеш да ползваш неопор.Имах и тапети от стиропор.Като недостатък мога да посоча, че постояно трябва да се съобразяваш да не се опираш в тях-остават вдлъбнатини /освен ако не решиш да им правиш замазка отгоре/С боята нямам опит въпреки, че са ми демонстрирали с две теракотени плочи, повърхноста на едната от които е намазана с подобна боя определено се усеща по-топла като сложиш длан върху нея.
    Vera одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #42

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Довечера ще отида до фирмен магазин на Мегахим да поразпитам за боята.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #43

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Здравейте колеги, имам един много спорен въпрос. Жидея в къща на втори етаж, която е строена седемдесетте години а 99г. се дострои над мен трети етаж. Тъй като тогава не е имало предвидени тераси за третия етаж, то те са изляти върху плочата. Сега там ще живее брат ми и почва да мисли за пода, как да го оформи. Допълнителните тераси са с дебелина около 12см. Плочата е крива и има големи разлики особенно в хола, който е към 38м2. Въпроса ми е как да процедирам да запълня тез 12 см и да не утежнявам конструкцията, че да не вземе да падне някой ден цялата плоча в/у мен и същевременно да шумо и топлоизолирам. Мислех си да изравня със ситен пясък, после фибран 3см. и накрая замаска с армировка но май не е много удачно, голяма е площа и ще вземе да поддаде и да се напука.

    Моля, дайте съвет, какво да правя.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #44

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    По добре си сложи стиропор,мнрнията са много и само ще се обаркаш зависи от сградата и зиложението.От 5-10 см.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #45

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Тва с влагата пак зависи от много фактори

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за саниране
    От ivodivo във форум Коментирай новина
    Отговори: 92
    Последно: 12-02-17, 20:01
  2. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  3. Саниране след монтаж на климатик
    От ba4_dido във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-12, 22:22
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе