Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 77
Like Tree11Одобрявам

Саниране - стиропор или фибран

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #46

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    По принзип е прдназначен за ваншна изолация заради своиствата на графита в него.Аз по принзип съм превърженик на външната изолация все пак тва са петролни продукти,но при невазможност и тва е решение на проблема,което пести много разходи неопор-http://foamfantasy.com/interesno/89-neopor-stiropor.html

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    1
    #47

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Задължително да диша тук просто спор няма.Представи си да се завиеш в найлон и какво ще стане,ще се спариш нали?
    Погледни материала NEOPOR-там е истината.
    Освен,че термоизолационните плоскости са важни и лепилата,шпакловката и боята също трябва да дишат,иначе се губи идеята.

    Определено там е истината - Неопор с две ръце се препоръчва вижте цените на енерджи хаус - супер добри оферти пускат

  4. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #48

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от toploizolacia
    честито колега първи пост без думи и почваме с рекламата направиго по така

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #49

    Re:Саниране - стиропор или фибран

    Разгледай из нета какво пише за ПЕНОБЕТОН-а, аз лично съм много доволен, защото е лек, доста е обемен и покрива неравностите на пода, нанася се сравнително лесно, само бъркането е малко....специфично, но ако намериш някакъв голям варел например става по- лесно.Аз си направих в целия апартамент с изключение на "мокрото помещение" и зимата има голяма разлика като стъпваш там където е с тези топчета и там където е обикновена замазка само с цимент и пясък(под мен не живее никой и е много студена плочата)А за външна изолация на стените, когато се интересувах преди време ми казаха, че за тухла най-добре е изолация с минерална вата, такава и си направих и засега съм доволен, топло е и нямам влага вътре.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    1
    #50

    Отговор: Re:Саниране - стиропор или фибран

    Здравейте
    Миналата година ми направиха изолация на апартамента със стиропор и съм много доволен. Определено се усети разлика през зимата. Преди няколко дена изолирахме апартамента на сестра ми но този път с неопор. Извиках пак същите момчета от който съм доволен. Препоръчвам ви ги! И понеже отново всичко беше както трябва и както ни беше обещано пиша този коментар. Пичът се казва Иван и е удоволствие да се работи с него, телефонът му е 0895 025 218
    Успех!!!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #51

    Отговор: Re:Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от petko1221 Виж публикацията
    Здравейте
    Миналата година ми направиха изолация на апартамента със стиропор и съм много доволен. Определено се усети разлика през зимата.
    Внушил си си...по скоро това е ефектът плацебо.Хвърлил си си парите навятъра.Санирането е една схема за пари и нищо повече.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #52

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Стига бре, за 4 дена ли я направиха.Щото в НАПРАВИ САМ, сестра ти каза за толкова.Аз ако бях, нямаше да им платя.Технологичните срокове са 5 пъти по- дълги.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #53

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    То за технологичното време се учи в по-горните класове.
    Тези майсторчета не са били в този час.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #54

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    То това е рекламка, тази вечер я чета за втори път.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #55

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Здравейте,

    Искам да ви разкажа за горчивия си опит с майстор на топлоизолация.
    Преди месец след голямо търсене и серия откази от всички сериозни фирми за топлоизолация успях да намеря един майстор ТониСтрой ЕООД, ЕИК 124708069, който каза, че може да започне веднага, след като подпишем договор и дам 50% от сумата. Така започнаха и проблемите, които са:
    1. Каза, че използва само най - качествените материали, а се оказа, че ще използва най - евтините от АНГРО (както и да е, това го приех)
    2. Договора, който ми даде да подпишем (след 2 дни разправия) е толкова несъстоятелен, че не знам как да ви опиша. Най - отгоре вместо фирмата и булстат е написано само TONI STROY, когато тръгна да си пише името майстора, написа ТОНИ ГЕОРГИЕВ, а след справка в търговския регистър видях, че управител и собственик е ЮКСЕЛ ИСМЕТ РЕДЖЕБ, 7106228020. Няколко пъти повдигнах въпроса на "ТОНИ ГЕОРГИЕВ" как е истинското му име, защото го чух, че говори на Турски (нямам нищо лошо към турците, просто искам да е честен), но той така и не ми каза, а само ми се смееше.
    3. За една седмица хубаво и слънчево време, той налепи само 5 квадрата изолация. Аз му казах, че по новините на НОВА, БТВ и БНТ са казали, че другата седмица цялата ще вали, а той ми отговори, че хората от новините не били Ванга, че да знаят. Оказа се, че хората от новините на НОВА, БТВ и БНТ познаха и следващата седмица валя дъжд, но това не му попречи в дъжда да лепи изолация (нямам думи просто).
    4. Бяхме се разбрали да премести водосточната тръба, но после се оказа, че не можел, та аз използвах скелето му и си го преместих и случайно видях, че козирката която ми е сложил над изолацията е с обратен наклон. На следващия ден го попитах защо е така и няма ли да има проблем при един дъжд, той ми отговори, че е направено идеално от него и дава 5 год. гаранция.
    5. Между другото през тези 3 седмици сметката набъбна няколко пъти със по 100 - 200 лв., а материалите бяха разпилени из целия ми апартамент.

    Както и да е виках си само - да я направи един път тая изолация и да се махне. Така и стана направи 20 квадратни метра изолация за 3 седмици и се махна, но проблемите не се махнаха след него.

    На 20.11.2017г., София осъмна със сняг, но още същия ден снега се стопи, а на мен на една от външните ми стени се появиха мокри петна. Веднага звъня на майстора "Тони Георгиев" от великата фирма ТониСтрой ЕООД, която ми е дала 5 год. гаранция, за да му кажа за проблема. След час реши да дойде и да види какво е станало, гледа, гледа, гледа, гледа и каза цитирам "петната образуват триъгълник и не може да са от изолацията, не може да е влезнало вода зад козирката и не знае от какво са, само знае, че не са от изолацията и това е. След 30 мин. спор с него ми каза, че можело да минават тръби от там, което мен ме шокира, защото това първо е външна стена и второ вижда се и с просто око, че там няма тръби и никога не е имало, нито на долния, нито на горния, нито на моя апартамент.

    Сега ще се мъча пак Аз да си решавам проблемите, за съжаление, но така ще е докато има такива майстори ще има израза - Пази Боже майстор да ти влезе в къщата.

    Това е сайта на пишман майстора с "хиляди квадрати изолация зад гърба"
    Начало | ТониСтрой

    Поздрави,

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #56

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Значи, констатирали сте доста слабости в работата на "майстора" и въпреки това, накрая сте му платили цялата сума, без да ги отстрани. Проблемите за вас наистина тепърва започват.

  14.  
     
  15. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #57

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Аз от моя опит съм установил, че задължително ти трябва да си купуваш материалите и да правите пазарлъка само за труда. Иначе ти се набутват най-евтините материали. И задължително трябва да се запознаеш с правилните процедури и начин на работа с определените материали. И задължително трябва да има "надзирател", който да следи работата и да улавя проблемите в зародиш. Гледат се клипове в интернет, четат се инструкциите от производителя. И задължително питаш в момента ако нещо те притеснява и настояваш за поправка. За да си спокоен за парите, ти купуваш всичко, като му предплащаш 20-30-40 процента. Всякакви договори и т.н. няма да свършат работа ако щетата е нанесена, човекът се покрие и т.н.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #58

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    За съжаление, е така. От всичко трябва да разбира човек. И най-вече, да направи поне едно малко проучване на фирмата или "майстора", който смята да наеме. Все пак, парите не са малко.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #59

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от nass Виж публикацията
    Здравейте,

    Искам да ви разкажа за горчивия си опит с майстор на топлоизолация.
    Преди месец след голямо търсене и серия откази от всички сериозни фирми за топлоизолация успях да намеря един майстор ТониСтрой ЕООД, ЕИК 124708069, който каза, че може да започне веднага, след като подпишем договор и дам 50% от сумата. Така започнаха и проблемите, които са:
    1. Каза, че използва само най - качествените материали, а се оказа, че ще използва най - евтините от АНГРО (както и да е, това го приех)
    2. Договора, който ми даде да подпишем (след 2 дни разправия) е толкова несъстоятелен, че не знам как да ви опиша. Най - отгоре вместо фирмата и булстат е написано само TONI STROY, когато тръгна да си пише името майстора, написа ТОНИ ГЕОРГИЕВ, а след справка в търговския регистър видях, че управител и собственик е ЮКСЕЛ ИСМЕТ РЕДЖЕБ, 7106228020. Няколко пъти повдигнах въпроса на "ТОНИ ГЕОРГИЕВ" как е истинското му име, защото го чух, че говори на Турски (нямам нищо лошо към турците, просто искам да е честен), но той така и не ми каза, а само ми се смееше.
    3. За една седмица хубаво и слънчево време, той налепи само 5 квадрата изолация. Аз му казах, че по новините на НОВА, БТВ и БНТ са казали, че другата седмица цялата ще вали, а той ми отговори, че хората от новините не били Ванга, че да знаят. Оказа се, че хората от новините на НОВА, БТВ и БНТ познаха и следващата седмица валя дъжд, но това не му попречи в дъжда да лепи изолация (нямам думи просто).
    4. Бяхме се разбрали да премести водосточната тръба, но после се оказа, че не можел, та аз използвах скелето му и си го преместих и случайно видях, че козирката която ми е сложил над изолацията е с обратен наклон. На следващия ден го попитах защо е така и няма ли да има проблем при един дъжд, той ми отговори, че е направено идеално от него и дава 5 год. гаранция.
    5. Между другото през тези 3 седмици сметката набъбна няколко пъти със по 100 - 200 лв., а материалите бяха разпилени из целия ми апартамент.

    Както и да е виках си само - да я направи един път тая изолация и да се махне. Така и стана направи 20 квадратни метра изолация за 3 седмици и се махна, но проблемите не се махнаха след него.

    На 20.11.2017г., София осъмна със сняг, но още същия ден снега се стопи, а на мен на една от външните ми стени се появиха мокри петна. Веднага звъня на майстора "Тони Георгиев" от великата фирма ТониСтрой ЕООД, която ми е дала 5 год. гаранция, за да му кажа за проблема. След час реши да дойде и да види какво е станало, гледа, гледа, гледа, гледа и каза цитирам "петната образуват триъгълник и не може да са от изолацията, не може да е влезнало вода зад козирката и не знае от какво са, само знае, че не са от изолацията и това е. След 30 мин. спор с него ми каза, че можело да минават тръби от там, което мен ме шокира, защото това първо е външна стена и второ вижда се и с просто око, че там няма тръби и никога не е имало, нито на долния, нито на горния, нито на моя апартамент.

    Сега ще се мъча пак Аз да си решавам проблемите, за съжаление, но така ще е докато има такива майстори ще има израза - Пази Боже майстор да ти влезе в къщата.

    Това е сайта на пишман майстора с "хиляди квадрати изолация зад гърба"
    Начало | ТониСтрой

    Поздрави,
    Станалото е много неприятно,но трябва да вземете мерки незабавно.
    Не знам каква е козирката?Най-добият вариант е алуминиеви„поли”с берт.
    Козирката трябва да се демонтира.Отгоре изолацията се замазва с циментово лепило наравно.След като изсъхне лепилото,алуминиевата козирка се лепи с полиуретан,натискане с тежести и чак тогава анкериране за стената.Анкери 6 мм през 50см.Обмазка на берта и анкерите с полиуретан и всичко е окей.
    Когато козирката не е лепена,при анкериране се получава обратен наклон.
    Може берта да е по-малък от 2см и незащитен с полиуретан.
    Ефекта-дефекта е налице.

    Забравих.
    Ако козирката е от няколко елемента?
    На лицето откъм водобрана се припасва наравно.Отгоре се застъпва,като се лепи !
    Може допълнително и две „копчета”за гипсокартон,но се замазват с полиуретан!


    Разгледах галерията на този палячо,ще напиша няколко реда,за да няма и дуги пострадали.
    Начукване на стара шпакловка с чук или тесла-грешна технология!По този начин се наранява цялата основа и на места отлепва.
    Дървен мастар,мръсни инструменти/маламашка/,стълба,която не е за професионална употреба.
    Изолацията-лепена с фуги и замазване с лепило-грешно!Дюбелите поставяне както падне-грешно!
    Къщата със скелето-неправилно лепена изолация на ъгъла.
    Общо взето не знам този как работи в София?
    Пирогов го очаква.
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-11-17 в 09:09.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #60

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Какви проучвания да прави човека, като ясно е написал, че никой не е искал да приеме работата и само въпросния "майстор" се е съгласил. Аз съм се сблъсквал със същия проблем с битовите "майстори". Очевидно вече малко са останали такива у нас Повечето кадърни са се изнесли и останалите са "сбиротак" . Държат се като примадони и искат да им се молиш. Ако нещо си претенциозен и се изнасят. Особено важи за провинцията.
    То ако разбирах в детайли как и какво се прави като технология, от къде какви материали се купуват, ако има с какво да ги транспортирам, пък да имам и време да им седя на главата през целия процес и давам акъл нямаше да се налага да търся майстори.
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Общо взето не знам този как работи в София?
    Пирогов го очаква.
    Не само работи, но и графикът му най-вероятно е пълен и трябва да чакаш за ред.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-11-17 в 09:59.
    milanov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за саниране
    От ivodivo във форум Коментирай новина
    Отговори: 92
    Последно: 12-02-17, 20:01
  2. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  3. Саниране след монтаж на климатик
    От ba4_dido във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-12, 22:22
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе