Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 265

Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #196

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    igen,
    Сега е малко по-ясно но не съвсем. "Подскачане" може да се получи и ако "умишлено" накараш Премиера да работи некоректно. Например ако обърнеш "Lower Field First" нa "Upper Field First" в настройките на проекта а видеото е с "Lower Field First". Ще те заболи главата от подскачане. Прекалено ровичкане в настройките без ясна мисъл какво се прави - обикновено води до прецакване на материала. В съседната тема също има примери как и до къде.
    За Н-ти път повтарям, че при кепчъра се копира файл и е все тая с какъв кабел/китайски или цигански/, платка или софтуер се прави. Материала не се променя, не му пада качеството, не се кодира, не се декодира и каквото още се сетиш, че може да му се случи - отговора е пак не. А ако мишката и клавиатурата на PC-то са китайски сигурно вече изобщо нищо няма да се вижда. Майтап де.
    Изразът "За резолюцията убий ме не знам. Материала който излиза от Premier-a е 720х576, без значение дали е от DV-то или от VHS-а" не звучи изобщо оптимистично, т.к. първо се започва от характеристиките на новия проект - тип, резолюция, аудио и едва тогава се инсъртват и обработват неща в него. Така, че това трябва задължително да се знае и то още преди да се започне работа.
    Относно "забавянето" - при точно 50 % ще ни липсват точно половината кадри. Каквито и техники да прилага софтуера - да дублира съществуващите, интерполира, замазва и т.н. резулатът пак няма да е много добър. Обикновено се прилага обратната техника - обектите се движат с по-висока или по-бавна скорост при заснемане и след това се прави обратното при обработката. Само че при твоя пример не виждам как ще забързаме или забавим капките при заснемане.

    Успех.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #197

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    1. В настройките на проекта е "Lower Field First".
    2. Ако някъде в нета може да се качва видео, моля напишете и ще Ви покажа.

    Thank you, БАБА!

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #198

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от igen
    1. В настройките на проекта е "Lower Field First".
    Имах предвид проекта да съответства на видеото. Може при теб Upper Field First да е вярното. Това за Загорка беше интересно.
    DV авито е доста обемисто. Ако е няколко секунди - може на някой мейл да се прати. Направи една нова abv поща и в чекмеджето.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #199

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Тъй де, ама как да разбера "Lower Field First" или "Upper Field First" ?
    Ти например как го правиш /имам в предвид видеото в РС-то/ ?

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #200

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Ами ти сам си отговори - правят се два проекта с двете различни настройки, импортва се видеото вътре в тях, експортва се в avi и се гледа резултата. При който вариант картината "подскача" /или повече подскача/ - то това е проекта с неправилните настройки.
    Ако качваш видеото нека да е от оригиналния файл а не след Премиера. Или евентуално и от двата.

    Загадка остава за мен написаното за кабела. С IEE 1394 да се сваля от VHS - за такова постижение на техниката не съм чел още. Сигурен ли си, че е 1394 а не USB или аналогов с чинчове. И двете камери - и мини ДВ и VHS не могат да са с един кабел освен ако не е аналогов - видео и двойка аудио и да са забучени в накоя кепчър или ТВ платка. 1394 посмъртно няма как да се върже към VHS. Първо трябва да се уточни това иначе другото ще е безпредметно без тази информация.
    Това ли е кабела:
    http://www.amazon.com/gp/product/ima...&s=electronics
    http://www.sikhnet.com/s/FilmingResources

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #201

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    minidv@abv.bg

    Паролата е 123456
    Клипчетата от 1 до 6 са части от един цял клип.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #202

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Да. Това е кабела.
    Начина за VHS през 1394 е чрез JVC HR-DVS3EU, видео рекордер - комбинация между MiniDV и VHS.

    Ето инфо: http://www.jvc.com/product.jsp?model...L026939&page=2

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #203

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    А ето и един "чист" VHS с 1394 вх./изх.

    http://www.jvc.com/product.jsp?model...thId=50&page=1

  11. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #204

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    За кабела ОК. Разбрах какво имаш предвид.
    Свалих всички файлове, но установявам, че са компресирани - XVid. Нали трябваше да са фрагменти от заснетия материал от камерата /DV.avi/ а не компресирани и или обработвани ? Иначе на вече модифицирани по един или друг начин какво да им се гледа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #205

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    DV-то както знаеш е прекалено голямо като обем. Поради тази причина ги компресирах. Но разлика конкретно в подскачането няма. Избрах забавен материал, защото най добре се вижда това прословуто ПОДСКАЧАНЕ. Ако имаш с какво да ги "навържеш", ще кача само фреймове/кадри/ - в JPEG например, и те ще са от суровия материал. Ще ти кача и видео от VHS-а, естествено компресирано, а с него и кадрите в JPEG.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #206

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Доколкото разбирам, ползваш едно устройство, в което слагаш видеокасетата, то по някакъв начин VHS-а го прави DV и с 1394 го вкарваш в компютъра. И тогава се получават проблемите.
    Когато се сваля от аналогово видео винаги се дава upper field, докато при цифровото видео винаги е lower field.
    Може би нещо в настройките на тая машинка не е както трябва. Ако имаш тв-тунер, пробвай през него да свалиш от видеото няколко минути и виж как ще станат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #207

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Значи след като сваля от камерата видеото си изваждам дата и час под формата на субтитри с "dvdatecode"...но ме драснят секундите тъй като при смяната им се вижда едно гадно премигване на датата и часа...това го прави не със всички плеъри,но искам да попитам ИМА ЛИ НАЧИН ДА СЕ МАХНАТ СЕКУНДИТЕ И ДА ОСТАНЕ САМО ...ДАТ,ЧАС И МИНУТИ...

    МОЛЯ НЯКОЙ АКО ЗНАЕ ДА МИ КАЖЕ???

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #208

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Всъшност си реших проблема /би могло да се каже/. Просто включих телевизора като контролен монитор /докато работя с Premiere-то/, и качеството на картината бе достатъчно прилично. Искам да кажа, че ако някой гледаше в ТВ-то и не знаеше от къде идва сигнала, едва ли щеше да познае че е от РС-то. Разбира се трябва да отбележа, че картината не е деинтерлейсвана. Опитах и обратното / вече с деинтерлейс/ - ЛОШО качество!

    Другото което ми направи впечатление в Premiere, e че когато маркера не се движи по таймлинията, а материала е деинтерлейсван, картината на ТВ-то "спи".
    Ако обаче "гребените" не са пипани картината "трепти". Но това не е проблем, защото всички плеъри "знаят", що е то пауза - без значение какъв формат е материала и дали е в РС-то Ви или на плоча. Та съвет от мен - не пипайте интерлейса на видеото ако, ще го гледате на ТВ / за ЛЦД-тата и ПЛАЗМИТЕ все още не знам дали важи/.
    Проблем за мен остава как да ползвам ТВ-то като контролен монитор. Всъшност аз и сега го правя, но през видеорекордера за който споменах по горе:

    http://www.tehmir.ru/tm_description_crn_117603_0.html

    Искам да включа ТВ-то директно в РС-то, без да ползвам видеорекордера. Нещо обаче не се получава. И щото имам два изхода 1394 на РС-то, един 4 и един 6-пинов, едва ли не не ми остава друго освен да скокна до един от МАРКЕТИТЕ и да взема една DV камерка - ама то пак си е същото като с видеорекордера. Карта ли да сменям, що ли?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    12
    #209

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Много благодаря за отговора!

  18. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #210

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    На предния въпрос никой не ми отговори, да се надяваме,че на този ще получа някакъв отговор...та значи:

    Става въпрос за програмата Pinnacle studio 10.1...До сега съм нямал проблеми с нея,но вчера започнах да правя едно филмче и при обработката на филма там където съм слагал ефекти между кадрите се появява един розов екран.След това клипа си върви до следващия ефекти...и пок розов екран...На какво може да се дължи това и как да го оправя???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic SDR-H2500EP Видео камера (ПРОБЛЕМ)
    От sarfios във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-08, 12:12
  2. Проблем при сваляне на запис от камера на компютър
    От Blondi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 21
    Последно: 27-11-07, 10:20
  3. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 14:44
  4. RQ: програма за сваляне от DV камера
    От featbeast във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 08-01-07, 22:30
  5. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе