Страница 8 от 18 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 265

Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #106

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dgargamel
    немога да разбера как точно трябва да се казва опцията за нарязване на записа
    Split
    и определяш размера на парчетата

    добавено:преди да започнеш записа задаваш split и определяш размера на парчетата.Програмата сама ще ги нареже.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #107

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Сплит ама след като запиша целия запис и след това да го нарежа ако става така

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #108

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Добре де защо не си купиш една карта 1394 (към 20-30 лева струва) за компютъра и да не се занимаваш с меко казано глупости от цифрова камера да сваляш пред аналоговите изходи.

  5. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #109

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Има ли някакъв deinterlace филтър, който мога да използвам с Ulead VideoStudio 10 ? Търсих в програмата, но не открих и готовите ДВД-та направени с нея не струват
    Пробвах с VirtualDub и DivX 6 и всичко става перфектно. Въпроса е, че не искам да губя качество като ги правя на DivX формат

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #110

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    ccc,
    мисля си, че мпег4 /DivX/263// би следвало да е по-добър от мпег2 и съответно загубата на качество - по-малка. С 264 ще са още по-качествени, но засега ще се плейват само на ПС-то. Деинтерлейса би следвало да го има като опция при финалния рендъринг.

  7. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #111

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Alparysoft deinterlace filter for Ulead MediaStudio.


    The filter is created for the removing of the interlace effect. Please see adeinterlace.doc file if you are interested in detailed information about filter settings.

    How to install.

    Please, copy file adeinterlace.vft into vft_plug\ directory* in the Ulead MediaStudio program directory. The filter will then automatically load when the main program starts.

    The system requirements for the sussessfull operation of the program is Pentium with MMX extension or higher.


    Това също го направих и отново няма резултат. Никъде в програмата няма такъв филтър
    Искам нормално ДВД за гледане на двд плеър на телевизор, което не е с картина на лентички ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #112

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    ами и аз за това писах по горе как точно да се направи за да не излиза на телевизора трептене като се гледа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #113

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    докато си купя карта 1394 все пак ми се иска да си сваля записите от камерата и да си ги запиша на DVD и затова моля да ми обясните в какъв формат да си свалям записите от камерата на компютъра независимо от това че е през аналогов източник и колко трябябва да е битрейда като свалям също така с коя програма след това да обработя файла имам предвид да го конвертирам във VOB за запис на DVD. Ами това е моля ако някой може да ми помогне.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #114

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    Искам нормално ДВД за гледане на двд плеър на телевизор, което не е с картина на лентички ...
    Ами трябва ти да го запазиш interlace.

    P.S. абе вие да не би да бъркате field order-а и от там да ви идват чертите.
    Мисля че DV-to беше lower(bottom) field first. Да не се опитвате да го правите upper(top)?

    http://www.greatdv.com/video/fields.htm
    http://www.100fps.com/

  12. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #115

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    от това последното нищо не разбрах. Като го запазя interlace когато го гледам на двд плеър на телевизор е с гадни черти при всяко движение на обектите. Статичната картина е добре. Прилича ми на interlace, но не съм толкова навътре в нещата, че да кажа със сигурност

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #116

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    да не си обърнал field order-а и от там да идват чертите - това дето пише в първия сайт

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #117

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    ама тази моя тема е стнала вече много дълга*
    аз само да вметна, че още не съм се преборил с проблма с "чертичките", въпреки многобройните експерименти*
    първо, с разни програмки и опции в програми за deinterlace се получва едно отвратително размазване на картината - софтуера заменя "чертичките" от презредовото заснемане с 2 отделни кадъра, единият съответстващ на едното положение на "чертичките", другият на следващото положение, в резултат на което картинат става толкова размазана при бързи движение, че те заболяват очите.

    после намерих някъде опция да се отрязава изобщо единият кадър при процеса на deinterlace, като другият кадър се дублира - така вече картинта стана по-добра

    обаче... филмчетата станаха добре на компютъра, но почнаха едни проблеми с несъвместимости с битовите DVD/DivX плейри* * в един случай насича картината, в друг насича звука, в трети - изобщо не тръгва, а пробвах доста варианти и комбнации от опции, MPEG-ове, DivX, Xvid - то с налучкване възможностите са хиляди и засега се отказах щото яко ми писна

    то човек ако не знае наготово какво да направи, ами действа с налучкване, направо ще се побърка... и една бутилка водка е малко, не стига...

    следващата стъпка май ще е да инсталирам Windows XP за да мога да кача Adobe Pemiere, че под Win 2000 не работел
    а бе простотии*

  16. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #118

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    да не си обърнал field order-а и от там да идват чертите - това дето пише в първия сайт
    как може да съм го обърнал?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #119

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Ами виж по настройките някъде има ли field order и кажи какво е сложено

  18. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #120

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Default filed order: сега е на frame-based има още
    Lower filed first и Upper filed first
    кое да оставя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 18 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic SDR-H2500EP Видео камера (ПРОБЛЕМ)
    От sarfios във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-08, 12:12
  2. Проблем при сваляне на запис от камера на компютър
    От Blondi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 21
    Последно: 27-11-07, 10:20
  3. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 14:44
  4. RQ: програма за сваляне от DV камера
    От featbeast във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 08-01-07, 22:30
  5. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе