Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 265

Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #121

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    Default filed order: сега е на frame-based има още
    Lower filed first и Upper* filed first
    кое да оставя?
    Lower filed first

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #122

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Брее, тя станала дълга темата.
    Вижте какво, послушайте tweeg и си взимайте една карта 1394 - има-няма 20 лева. Един кабел е 15 лева свестен, другия е 7 лв. И двата съм купил от техномаркет. Първо си кепих от 7 щото нямаше друг, но много твърд се оказа и не ми хареса.
    После слагате картата на вин хр сп2, хваща я от раз. Трябват ви 15 гига на диска. Слагате си улеад видео студио 9, връзвате камерата на 1394 със съответния кабел. В улеада има опция Capture. Натискате там, излиза един прозорец, който пита от какво ще се кепва, избирате DV устройство. Замисля се малко и след което се появява един екран с бутони под него, с които се управлява камерата. Натискате capture и тя си го сваля. После се прави на двд. Нагоре някъде описах с какви настройки съм пробвал, слагате всичко на макс и става перфектно двд, което се гледа на всякакви плеъри.
    Не си играйте с кепчъри, разни AV кабели, щом камерата е цифрова. А това за мпег 1 направо го подминавам. Да правиш VCD от цифрова камера ??????????

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #123

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop

    Не си играйте с кепчъри, разни AV кабели, щом камерата е цифрова. А това за мпег 1 направо го подминавам. Да правиш VCD от цифрова камера ??????????
    Ако това си забелязъл,би трябвало също да забележиш,че @dgargamel настоятелно търсеше временно решение,за което му бе помогнато по други канали.
    Между другото,много добре знам какво е MPEG1

    "Неведоми са пътищата божии"

  5. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #124

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Брее, тя станала дълга темата.
    Вижте какво, послушайте tweeg и си взимайте една карта 1394 - има-няма 20 лева. Един кабел е 15 лева свестен, другия е 7 лв. И двата съм купил от техномаркет. Първо си кепих от 7 щото нямаше друг, но много твърд се оказа и не ми хареса.
    После слагате картата на вин хр сп2, хваща я от раз. Трябват ви 15 гига на диска. Слагате си улеад видео студио 9, връзвате камерата на 1394 със съответния кабел. В улеада има опция Capture. Натискате там, излиза един прозорец, който пита от какво ще се кепва, избирате DV устройство. Замисля се малко и след което се появява един екран с бутони под него, с които се управлява камерата. Натискате capture и тя си го сваля. После се прави на двд. Нагоре някъде описах с какви настройки съм пробвал, слагате всичко на макс и става перфектно двд, което се гледа на всякакви плеъри.
    Не си играйте с кепчъри, разни AV кабели, щом камерата е цифрова. А това за мпег 1 направо го подминавам. Да правиш VCD от цифрова камера ??????????
    това всичко го направих и пак има проблеми

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #125

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Да разбирам че вече си минал на 1394 ли?

    Какви са сега проблемите?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #126

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    здравей може ли да ми отговориш на съобщението

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #127

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Виж на тази страница
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,26388.60.html
    какво е писал dedo pop за настройки

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #128

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    може ли някой да ми каже защо след като си сложих 1394 ми пише това https://forum.setcombg.com/******************.de/files/23595901/111.JPG.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #129

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Извинете че пиша в нов пост, ама по прочетох няколко форума и реших да сменя слотовете интересното е че windows-a XP си я познава неразбирам обаче, защо се появява тази удивителна при мрежовия ми адаптар да не би да иска да я разпознае и като мрежова карта. Все още се пробрам и сдруги програми за кепчване ама нестава въобще не я познава дали не е от Windows-a незнам какво да правя камерата ми е JVC RD-D73E мисля че съм и сложил всички драйвъри неми дава въпросителни в Дивайс Менаждера. Моля ако някой може да ми помогне.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #130

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Може би има с картата дадени драйвери,ако е така,дай десен бутон в/у устройството в device manager ==>update driver.После слагаш дискетата с драйверите и оставяш windows да ги намери.

    p.s.И темата е за "общ хардуер"

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #131

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Гадна работа.
    Евентуални проблеми - несъвместимост между карта и дъно, между карта и уиндоус, между карта и други неща, сложени на слотовете.
    Махни тв тунера, или кепчъра, каквото и да е. Изключи напълно ЛАН-а, направо от дивайс менажера. Извади каквото имаш по слотовете и не ти трябва и пак пробвай. Другата възможност е: взимаш от някого, чиято 1394 работи и слагаш на твоя компютър.
    Караш компютъра в някой магазин и почват да сменят карти и слотове.
    За съжаление не мога да отваря jpeg-а дето си го пратил.
    Там където си поддържам компютъра, казват за 1394 че създава проблеми. Примерно някак опитва да се върже като лан или тв-тунер. А най-тъпото е че бърка някак и видеокартата.
    Относно гадните неща, които се случват след като направиш двд-то.
    Е, все още не съм ги решил истински. Подсказаха ми решение, но то не е базирано на PC и се ползва само от професионалистите, а цените на техниката и дофтуера са космически. Затова ще търсим любителско решение, което да задоволи вкуса ни.
    За мен определено е следното - Улеад Видео Студио 9, и максимални настройки - битрейт 9800, два паса, качество 100, звук 48000 хц, фийлд - лоуер. На 1 двд 4,7 гига се събират точно 72 минути. Резултата не се различава от снимания с камерата.
    Написаното по-горе за проблемите с картата и това за настройките съм го изпитал.

    Искам да понауча нещо повече за тоя МПЕГ 4 ДивХ. От къде да си дръпна софтуера?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #132

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop


    Искам да понауча нещо повече за тоя МПЕГ 4 ДивХ. От къде да си дръпна софтуера?
    http://supervisor.data.bg/software/M...0+%20patch.exe

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #133

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    здравейте взех си 1394 оправи се проблема и с разпознаването сега ми остана ка пробвам да кепчна моля за съвет

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #134

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dgargamel
    здравейте взех си 1394 оправи се проблема и с разпознаването сега ми остана ка пробвам да кепчна* моля за съвет* *
    Ами включвай камерата и като я открие следвай инструкциите и кепчвай.

    p.s.Ето и примерно упътване - http://www.microsoft.com/windowsxp/u...02march25.mspx

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    32
    #135

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    а няма ли да ме посъветвате за програма и настройки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic SDR-H2500EP Видео камера (ПРОБЛЕМ)
    От sarfios във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-08, 12:12
  2. Проблем при сваляне на запис от камера на компютър
    От Blondi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 21
    Последно: 27-11-07, 10:20
  3. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 14:44
  4. RQ: програма за сваляне от DV камера
    От featbeast във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 08-01-07, 22:30
  5. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе