Страница 8 от 35 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    1
    #106

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте,
    Търсим средно голям хладилник, с около 210л хладилна част и 60 л. камера/фризер. След доста гледане и ровене по форумите се спряхме на тези два варианта:
    един Snaige
    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=5625
    и един Либхер
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...=662938&cat=45
    Либхера е по-нов модел и има вентилатор; съответно струва 200 лева повече. Знам, че Либхер се води по-реномирана марка, но се чудя заслужава ли си - при такава разлика в цените. Компресорите им са все АСС.
    Ще сме благодарни за всякакви мнения и съвети.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    12
    #107

    Re: Хладилници,... хладилници!


    Здравейте на всички във форума. Аз също съм се насочил към покупка на хладилник. Ограничен съм както от финанси така и от пространство. Спрял съм се на следните хладилници и ще съм благодарен за вашите съвети и коментари:
    electrolux - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019213 - гаранция 24 месеца
    liebherr - http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=45&f=3694 - гаранция 36 месеца
    liebherr - http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=45&f=3694 - гаранция 36 месеца

    Благодаря!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #108

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Вземай Liebherr и не се чуди- клас А, добра марка, а и се прави в БГ!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #109

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Виж за тези модели разхода на електроенергия защото хладилника е включен 24 часа и да не се окаже че след една година по-евтиния излиза по скъпо (търси с минимално енергопотреблени)
    другото което е хубаво да видиш е нивото на шум. Някои хора много се дразнят от шума на хладилника.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    21
    #110

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте,
    Има ли някаква съществена разлика между хладилниците , чийто фризерна част е отдолу и тези на които е горе ?
    Ето ще дам и пример:
    http://www.liebherr.com/hg/en/61851_82743.asp - 459 лв. с горен фризер и
    http://www.liebherr.com/hg/63056.asp - 529 лв. с долен фризер.

    Аз си харесах втория - модела с долен фризер CU 2721 - Имате ли някакви впечатления или като му гледате характеристиките да ви прави нещо впечатление?

    Благодаря предварително за отговорите

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #111

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Ето тук http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg200426 е отговорено на твоя въпрос. Въпросът е на личен избор - в зависимост от това колко продукти ще държиш в камерата. Защото ако вземеш този с долния фризер и вътре се търкалят само форми за лед и бутилка мастика - не е рентабилно. Но ако се каниш за Коледа, за Гергьовден, пък и без повод да събаряш животинки, може и той да ти е малък и да се окаже, че е по-добре да вземеш с малката камера + отделен фризер!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    21
    #112

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Лазаре,
    Аз питам каква е раликата между хладилниците с голен и долен фризер, а не каква е разликата между хладилници с камера и такива с фризер.
    Има ли някакви неща, технологични - изразх. на ел. енергия, износване на компресор и други, с които човек трябва да се съобразява, когато отделението за фризера е долу под хладилника и горе над хладилника. Дал съм и пример за такива хладилници.
    Накой може ли да коментира двата показани от мен по-горе хладилници ?

    Предварително благодаря !

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #113

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Фризер и камера са битови изрази.
    Техническият термин е "нискотемпературно отделение".
    Цитат Първоначално публикувано от chavdarr
    Лазаре,
    Аз питам каква е раликата между хладилниците с голен и долен фризер, а не каква е разликата между хладилници с камера и такива с фризер.
    Има ли някакви неща, технологични - изразх. на ел. енергия, износване на компресор и други, с които човек трябва да се съобразява, когато отделението за фризера е долу под хладилника и горе над хладилника. Дал съм и пример за такива хладилници.
    Накой може ли да коментира двата показани от мен по-горе хладилници ?

    Предварително благодаря !
    Няма такива технологични различия.
    Разликата м/у посочените от теб хладилници са само размерите.
    Въпросът е до преценка на нуждите на домакинството.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    21
    #114

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Мерси badr !
    Жив и здрав да си, много помагаш в тези форуми - хладилници , перални и т.н.
    Тези от веригите магазини за битови електроуреди и електроника трябва да ти плащат на теб и другите няколко специалисти, които помагат комисионни - ще си е напълно заслужено !
    Хубаво е тези големи магазини в интернет страниците си освен цените да сложат и по един форум, да нзаначат двама, трима разбирачи в съответните области, като BADR, MiroVampiro и другите и ние потребителите да задаваме там въпросите си и те да ни отговарят, така спокойно могат да освоботят поне 10 човека от тъй наречените "консултанти", които стоят по магазините им. Това са си само мои идеи, дейсвителността е съвсем друга.

    Поздрави на всички , и мойте най-големи благодарности на тези които помагат във форумите !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #115

    Re: Хладилници,... хладилници!

    здравейте,
    и на мен ми предстои сложната задача да купувам хладилник.
    Жената е поставила изискване - с вграден фризер.
    Изчетох доста изчерпателни мнения от форума, но все пак бихте ли ми обяснили технологично каква е разликата между системата NO FROST i FROST FREE?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #116

    Re: Хладилници,... хладилници!

    един приятел си купи "Горение" - 2 компресора - Данфус. На една година е и горещо не ми препоръчва тази марка и то заради най-надежната част - компресорите. Работи , но шума при работата на компресорите рязко се е повишил и приличащ на тракане. От сервиза му казаха че е нормално това, но като изгори ще сменят компресорите безплатно заедно с филтрите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #117

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Моля за едно бързо мнение относно хлкадилник горение защото утре го купувам а чак толкова не съм на ти с хладилната техника.Хладилника е модел RB 6288 с вътрешна камера 21л малка е клас А 1 компресор цена 538 лева , имам фризер снайге и не ми трябва с голяма хладилна камера.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    1
    #118

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте,
    Моля за мнения относно хладилници марка Беко.
    Преди година си купих перална машина с тази марка и съм изключително доволен (тоест съпругата ми е доволна).
    В момента хладилника ми е Gorenje, имам го от три години и се разваля всяко лято. Техниците от сервиза сменяха терморегулатори, фреон и т.н. без ефект.
    Може би се касае за кофти техници, но съм решил поне сега да купя нещо по-евтино и да не ме е яд като го изхвърлям след 2-3 години.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    3
    #119

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Имам един въпрост свързан с комбиниран хладилник Горение. Тъй като досега не съм имала комбиниран хладилник, след като си купихме този, забелязах че шума, който издава при работа е доста странен - като мяукане на котка. Като се заслушаш все едно в дома ти има котка. Струва ми се доста странно, но може би това е нормалният му режим на работа. А дали е така?

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #120

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от mnemonix
    Моля за мнения относно хладилници марка Беко.
    По зле едва ли би могло да бъде.Добър дизайн,лицензен термостат на данфос и дотук.
    Сбъркани при проектирането.Капилярната тръба е с по-голямо съпротивление от необходимото.
    Резултът е повишено натоварване на компресора.Не бих се учудил ако не издържи и гар.срок.
    Цитат Първоначално публикувано от krisps
    Имам един въпрост свързан с комбиниран хладилник Горение. Тъй като досега не съм имала комбиниран хладилник, след като си купихме този, забелязах че шума, който издава при работа е доста странен - като мяукане на котка. Като се заслушаш все едно в дома ти има котка. Струва ми се доста странно, но може би това е нормалният му режим на работа. А дали е така?
    Нормално си работи хладилника,звука е в резултат от осенък на капилярната тръба.Не е пречка за работа на уреда,но е неприятен.
    Цитат Първоначално публикувано от burningice
    един приятел си купи "Горение" - 2 компресора - Данфус. На една година е и горещо не ми препоръчва тази марка и то заради най-надежната част - компресорите. Работи , но шума при работата на компресорите рязко се е повишил и приличащ на тракане. От сервиза му казаха че е нормално това, но като изгори ще сменят компресорите безплатно заедно с филтрите.
    И тук причината е капилярната тръба,само че в случая тя опира някъде и затова се чува тракане.Нека приятеля ти обърне хладилника отзад и с ръка да погледне къде опира едната от двете капилярни тръбички(приличат на меден проводник 4кв) след коет да я огъне така че да не опира никъде.Ако това не се направи съществува възможност тръбичката да се претрие и скъса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 35 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе