Hitachi Климатици
Страница 86 от 98 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 1469
Like Tree135Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016

Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

Цитат Първоначално публикувано от kdobrev Виж публикацията
    Здравейте,
    Чудя се между тези две марки и три хладилника:

SNAIGE RF 36SM-Z10027

BEKO RCSA 360 K21W
    BEKO RCSA 330 K21W

Бихте ли посъветвалли

Със сигурност ще купувам от технополис, който и да избера, защото баба ми вече беше ходила и си избрала едно ужасно Gorenje. Сега аз ще го сменям с нещо по-удобно и надявам се хубаво. На Snaige му пожълтяват пластмасите - това не само го четох, но и предния е такъв. Беше горял веднъж, оправяха го и сега след много години изгоря с цветомузика и дим
    Та затова чакам някой да каже хубави неща за BEKO-тата
    Този пост е редактиран от kdobrev; 12-01-18 в 10:33.

2. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна

От трите модела бих избрал SNAIGE- по- малко ток гори, по- безшумен, има нулево отделение, за бутилки, и като цяло по- ми харесва. Пластмасите всички пожълтяват ако са изложени на слънце. Аз бих купил от тук - по - евтино, доставка на място без оскъпяване, поръчваш днес, доставят утре. От там си взех преди нова година хладилник и съм доволен.

3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Имам в мазата на къщата още работещ безупречно и не "изгорял" и "пожълтял" Снайге на 17г. Но пък да предположим, че старата техника от онова време изкарва доста повече.
    Pipoko одобрява това.

4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас

Моят Снайге бе 1982г. производство и го пенсионирах все така работещ през 2014г. Единственото, което бях подменял бе терморегулатора, естествено и гуменото уплътнение на врата се бе втвърдило накрая.

5. Novice
    Тук е от
    Jan 2018

Здравейте, реших, че е най-добре да питам тук, вместо да пускам нова тема, та: Някой може ли да ме насочи към модел хладилници тип side by side, но възможно най-нисък. Говоря от порядъка на 140 - 150 см, най-много 160. Намерих един модел на Snaige, но и той не е никак евтин, да не говорим, че е и доста обемен на страни. Ще съм Ви благодарен на всякакви мнения, благодаря ....

6.  
  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000

Моля за съвет за избор на БЕЗШУМЕН хладилник 60х185+см... ще се ползва в кухня, която е обединена с хол, където нощем се спи на разтегателен диван. Сегашният NoFrost Gorenje ( NRK6191JX ) не се издържа, адски е шумен. Два пъти му сменяха вентилатора, какви ли не магии правих за обезшумяване на компресора, но не се стигна до приемлив резултат и съм му вдигнал мерника. Бюджетът е до 1500 лева... дано е достатъчно да си купя малко спокойствие... Благодаря!

8. Member
    Тук е от
    Sep 2005

Моя съвет ако търсиш тишина е да не си купуваш NoFrost хладилник. Имах такъв 15 години, сега съм с обикновено AEG - много по безшумен е. Същото AEG го имам и в ситуация подобна на твоята във ваканционен апартамент - никакъв проблем с шума и спането. Модела е AEG S73600CSW0, но едва ли се предлага още. Все ще има някакъв подобен.
    Gena_bs одобрява това.

9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

espace е абсолютно прав! Ако можеш, пропусни и тези с инверторните компресори.
    Просто гледай техническите характеристики и търси нешо в обхвата на 37 - 38dB.
    Всичко нагоре не знаеш каква точно честота ще е с максимална като ниво и какво точно ще се набива в ушите ти. А за повече от 1 човек е много трудно да се определи.
    Ако можеш, пусни в магазина само за проба модела, който си харесал. Ако чуваш работата на компресора и движението на хладилния агент в системата на разстояние около 50см, значи хладилника е шумен.
    Скоро не съм проверявал за хладилници, но AEG / Electrolux все още имат читави модели.
    SPSt одобрява това.

10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас

Самсуняците са около 39дб, инверторни

11. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна

Преди месец взех този Хладилник Samsung RT38K5530S9/EO . Доволен съм от всякъде, тих е, единствено когато тръгне компресора се чуват 2-3 силни пукания, от разширяване на корпуса предполагам. Мен не ми пречи, че е в кухнята, но ако се спи наблизо определено ще подскачаш в леглото .

12. Junior Member
    Тук е от
    May 2013

Здравейте,колеги. Спрях се на един модел на Бош на промоция в технополиса, 1060 лв. Обаче заглеждам и едно Беко, и сега видях и един от двойните големите на Финлукс. Кажете някое мнение, Боша изглежда добре, Бекото има диспенсър, а Финлукса е мечтата ма жената-двоен. На една цена са приблизително. Не съм гледал гаранциите за колко време са.. Сега чета и за NoFrost и LowFrost при Боша. Май първото е за предпочитане или...

Изпратено от моят Xiaomi Mi5s, с помощта на Tapatalk

13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017

Търся непретенциозен хладилник до 650 лв., по възможност тих. Обема на хладилната част е с приоритет пред камерата, затова гледам модели с горна камера. На хартия се спрях на тези:

Хладилник ELECTROLUX EJ-2801AOW2 - 480 лв. (спецификации от официален сайт)

Хладилник с горна камера LIEBHERR CTP-2921 - 570 лв. (спецификации от официален сайт)

Хладилник с горна камера LG GTB-362 PZCL - 620 лв. (спецификации от официален сайт)

Моля, помогнете в избора. Или предложете алтернатива.

14. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

В тези пари са една стока, че даже и по-скъпите са така. Никой вече не препоръчва нищо, освен промоция дълга гаранция. Няма и повторяемост. Либхера ми (790лв. преди 5г.) го замениха на 3-та година за дефект и новата бройка беше по-шумна и с различен компресор.

15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017

VanDan, благодаря за мнението. На картинка LG ми изглежда най-напудрен, освен това има No Frost тотал. Но пък идва с една година по-малка гаранция от Либхера, по-нисък климатичен клас и харчи повече ток.

16.  
  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Този модел Electrolux е доста стар - 2014 набор и вероятно са останали само мостри.
    Но, замразява 4кг продукти от стайна температура до -18С за 24ч., минимална работна температура е 10С. За съжаление не видях в характеристиките му друг важен параметър - време за съхранение на продуктите при спиране на захранването или достигане на 25С във вътрешността на хладилника.
    LG - има две полезни функции - регулиране на влажността в сектора на зеленчуците и принудително обдухване на вътрешността. Инвенторния компресор е съмнителна "екстра", а лично аз не виждам смисъл и от Total No Frost за такъв клас и обем хладилник. А и разликата в цената от 140лв. спрямо Electrolux според мен не си заслужава. Замразява само 2кг/24ч. и съхранява температурата за 12 часа след спиране на захранването. Няма данни за минималната околна работна темпаратура или поне аз не видях.
    Погледни и моделите с долен фризер с две чекмеджета, щом ще ползвате повече хладилната част. Много по-удобно е от ергономична гледна точка да се работи с горно разположена такава. Няма навеждане, клякане и т.н. Личен опит.
    Liebherr въобще не искам да го коментирам!
    Успех!
    VanDan и SPSt харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 86 от 98 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе