Страница 86 от 147 ПърваПърва ... 3676848586878896136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 2196
Like Tree293Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #1276

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от kdobrev Виж публикацията
    Здравейте,
    Чудя се между тези две марки и три хладилника:

    SNAIGE RF 36SM-Z10027


    BEKO RCSA 360 K21W
    BEKO RCSA 330 K21W

    Бихте ли посъветвалли

    Със сигурност ще купувам от технополис, който и да избера, защото баба ми вече беше ходила и си избрала едно ужасно Gorenje. Сега аз ще го сменям с нещо по-удобно и надявам се хубаво. На Snaige му пожълтяват пластмасите - това не само го четох, но и предния е такъв. Беше горял веднъж, оправяха го и сега след много години изгоря с цветомузика и дим
    Та затова чакам някой да каже хубави неща за BEKO-тата
    Този пост е редактиран от kdobrev; 12-01-18 в 10:33.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #1277

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    От трите модела бих избрал SNAIGE- по- малко ток гори, по- безшумен, има нулево отделение, за бутилки, и като цяло по- ми харесва. Пластмасите всички пожълтяват ако са изложени на слънце. Аз бих купил от тук - по - евтино, доставка на място без оскъпяване, поръчваш днес, доставят утре. От там си взех преди нова година хладилник и съм доволен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1278

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Имам в мазата на къщата още работещ безупречно и не "изгорял" и "пожълтял" Снайге на 17г. Но пък да предположим, че старата техника от онова време изкарва доста повече.
    Pipoko одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #1279

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Моят Снайге бе 1982г. производство и го пенсионирах все така работещ през 2014г. Единственото, което бях подменял бе терморегулатора, естествено и гуменото уплътнение на врата се бе втвърдило накрая.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    3
    #1280

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте, реших, че е най-добре да питам тук, вместо да пускам нова тема, та: Някой може ли да ме насочи към модел хладилници тип side by side, но възможно най-нисък. Говоря от порядъка на 140 - 150 см, най-много 160. Намерих един модел на Snaige, но и той не е никак евтин, да не говорим, че е и доста обемен на страни. Ще съм Ви благодарен на всякакви мнения, благодаря ....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1281

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Моля за съвет за избор на БЕЗШУМЕН хладилник 60х185+см... ще се ползва в кухня, която е обединена с хол, където нощем се спи на разтегателен диван. Сегашният NoFrost Gorenje ( NRK6191JX ) не се издържа, адски е шумен. Два пъти му сменяха вентилатора, какви ли не магии правих за обезшумяване на компресора, но не се стигна до приемлив резултат и съм му вдигнал мерника. Бюджетът е до 1500 лева... дано е достатъчно да си купя малко спокойствие... Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1282

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Моя съвет ако търсиш тишина е да не си купуваш NoFrost хладилник. Имах такъв 15 години, сега съм с обикновено AEG - много по безшумен е. Същото AEG го имам и в ситуация подобна на твоята във ваканционен апартамент - никакъв проблем с шума и спането. Модела е AEG S73600CSW0, но едва ли се предлага още. Все ще има някакъв подобен.
    Gena_bs одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #1283

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    espace е абсолютно прав! Ако можеш, пропусни и тези с инверторните компресори.
    Просто гледай техническите характеристики и търси нешо в обхвата на 37 - 38dB.
    Всичко нагоре не знаеш каква точно честота ще е с максимална като ниво и какво точно ще се набива в ушите ти. А за повече от 1 човек е много трудно да се определи.
    Ако можеш, пусни в магазина само за проба модела, който си харесал. Ако чуваш работата на компресора и движението на хладилния агент в системата на разстояние около 50см, значи хладилника е шумен.
    Скоро не съм проверявал за хладилници, но AEG / Electrolux все още имат читави модели.
    SPSt одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1284

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Самсуняците са около 39дб, инверторни

  12. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #1285

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Преди месец взех този Хладилник Samsung RT38K5530S9/EO . Доволен съм от всякъде, тих е, единствено когато тръгне компресора се чуват 2-3 силни пукания, от разширяване на корпуса предполагам. Мен не ми пречи, че е в кухнята, но ако се спи наблизо определено ще подскачаш в леглото .

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #1286

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,колеги. Спрях се на един модел на Бош на промоция в технополиса, 1060 лв. Обаче заглеждам и едно Беко, и сега видях и един от двойните големите на Финлукс. Кажете някое мнение, Боша изглежда добре, Бекото има диспенсър, а Финлукса е мечтата ма жената-двоен. На една цена са приблизително. Не съм гледал гаранциите за колко време са.. Сега чета и за NoFrost и LowFrost при Боша. Май първото е за предпочитане или...

    Изпратено от моят Xiaomi Mi5s, с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    31
    #1287

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Търся непретенциозен хладилник до 650 лв., по възможност тих. Обема на хладилната част е с приоритет пред камерата, затова гледам модели с горна камера. На хартия се спрях на тези:

    Хладилник ELECTROLUX EJ-2801AOW2 - 480 лв. (спецификации от официален сайт)

    Хладилник с горна камера LIEBHERR CTP-2921 - 570 лв. (спецификации от официален сайт)

    Хладилник с горна камера LG GTB-362 PZCL - 620 лв. (спецификации от официален сайт)

    Моля, помогнете в избора. Или предложете алтернатива.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1288

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В тези пари са една стока, че даже и по-скъпите са така. Никой вече не препоръчва нищо, освен промоция дълга гаранция. Няма и повторяемост. Либхера ми (790лв. преди 5г.) го замениха на 3-та година за дефект и новата бройка беше по-шумна и с различен компресор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    31
    #1289

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    VanDan, благодаря за мнението. На картинка LG ми изглежда най-напудрен, освен това има No Frost тотал. Но пък идва с една година по-малка гаранция от Либхера, по-нисък климатичен клас и харчи повече ток.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #1290

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Този модел Electrolux е доста стар - 2014 набор и вероятно са останали само мостри.
    Но, замразява 4кг продукти от стайна температура до -18С за 24ч., минимална работна температура е 10С. За съжаление не видях в характеристиките му друг важен параметър - време за съхранение на продуктите при спиране на захранването или достигане на 25С във вътрешността на хладилника.
    LG - има две полезни функции - регулиране на влажността в сектора на зеленчуците и принудително обдухване на вътрешността. Инвенторния компресор е съмнителна "екстра", а лично аз не виждам смисъл и от Total No Frost за такъв клас и обем хладилник. А и разликата в цената от 140лв. спрямо Electrolux според мен не си заслужава. Замразява само 2кг/24ч. и съхранява температурата за 12 часа след спиране на захранването. Няма данни за минималната околна работна темпаратура или поне аз не видях.
    Погледни и моделите с долен фризер с две чекмеджета, щом ще ползвате повече хладилната част. Много по-удобно е от ергономична гледна точка да се работи с горно разположена такава. Няма навеждане, клякане и т.н. Личен опит.
    Liebherr въобще не искам да го коментирам!
    Успех!
    VanDan и SPSt харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе