Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 389
Like Tree3Одобрявам

Още един шаран в мрежата на Ванко

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #136

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Пълни глупости!
    Реално именно тези глупости заедно с избор на фирма, която държи на своето име защитава парите на човек. То е ясно че всеки може да изпечата на лист хартия текст със заглавие "фактура", но към тая фактура трябва да има прикачена касова бележка.

    В случай че нещата са по-дебели в този случай освен потърпевшия потребител става потърпевша и държавата, което внася още малко сигурност.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312199245[/time]_________________________________________________

    Между другото явно всичко си зависи от самата фирма, защото тъкмо ще ходя до Мтел и то за трети път в рамките на година и половина. Малко глупав е този мобилен телефон, защото като му падне батерията изцяло и вече не иска да се зарежда, но по-важното е че те не ми искат касова бележка, а само гаранционна карта и после ми го оправят.

    Предполагам, че това се дължи на факта, че серийния номер го има в базите им данни иначе гаранционната им карта е толкова хвърчаща, че всички мобилни телефони могат да се ремонтират е нея.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #137

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov

    Между другото явно всичко си зависи от самата фирма...
    ...
    Предполагам, че това се дължи на факта, че серийния номер го има в базите им данни иначе гаранционната им карта е толкова хвърчаща, че всички мобилни телефони могат да се ремонтират е нея.
    Така е, всичко си зависи от самата фирма! Много фирми извършват справки именно по серийния номер на изделието. Никой не гледа имаш ли гаранционна карта или фактура или касова бележка. Ясно е, че щом изделие с такава номенклатура и S№, каквито са въпросната фирма, е в теб, то ти ще можеш да ползваш гаранцията си /стига да не са нарушени гаранционните условия/, без значение дали си го закупил от производителя или от дистрибутор, нито пък дали ще представиш фактура и т.н.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #138

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    Така е, всичко си зависи от самата фирма! Много фирми извършват справки именно по серийния номер на изделието. Никой не гледа имаш ли гаранционна карта или фактура или касова бележка. Ясно е, че щом изделие с такава номенклатура и S№, каквито са въпросната фирма, е в теб, то ти ще можеш да ползваш гаранцията си /стига да не са нарушени гаранционните условия/, без значение дали си го закупил от производителя или от дистрибутор, нито пък дали ще представиш фактура и т.н.
    Наистина Кати до някъде е права. Един аналог. Ако отидеш с лаптоп на тошиба в сервиза им, никои не ти иска нито бележка, нито гаранция нито фактура. Гледат серийния номер и веднага виждат всичко за лаптопа...
    Това с бележките си е наистина едно условие за да може да се намери причина за отказ на гаранцията...

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #139

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    Така е, всичко си зависи от самата фирма! Много фирми извършват справки именно по серийния номер на изделието. Никой не гледа имаш ли гаранционна карта или фактура или касова бележка. Ясно е, че щом изделие с такава номенклатура и S№, каквито са въпросната фирма, е в теб, то ти ще можеш да ползваш гаранцията си /стига да не са нарушени гаранционните условия/, без значение дали си го закупил от производителя или от дистрибутор, нито пък дали ще представиш фактура и т.н.
    //offtopic
    не е точно така
    в гаранционните карти за някои нотбуци още фигурира нашата фирма, а от поне година не сме вече оторизирани!
    Супермаркетите не им пука, че просто няма в града сервиз!!! Идват хората и ние ги гоним към София!!
    Имат си касова бележка, гаранционна карта.....ама отпреди 2 години! /бланката на гаранционната карта - не бележката/

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #140

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Става въпрос, че в повечето случай в сервиза избщо не ги интересува какво пише на гаранционната.
    Пишат серииния номер и всичко излиза...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #141

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко


    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Става въпрос, че в повечето случай в сервиза избщо не ги интересува какво пише на гаранционната.
    Пишат серииния номер и всичко излиза...
    И аз това имах предвид

    Действително ако говорим за климатици, аз имах подобен проблем - закупен климатик от голям хипермаркет, а сервизът се поддържаше от друга фирма. След като последния път не можах да им представя касова бележка, те ми отказаха профилактика. Трябваше да платя тройно повече, а на всичкото отгоре и гаранцията "не важала" без касовата. Така че, край на профилактиката

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #142

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Профилактика и гаранция са две различни неща. Ако приемем една груба аналогия с колите факта, че не си си измил колата не означава че трябва да ти се откаже ремонт. Доколкото съм чувал профилактиката е добър инструмент за търгоски успехи.

    Например обявяват ти много ниски цени за монтаж със изричната уговорка, че през следващите три години ще си поръчваш профилактика. Истинската профилактика струва 50 лева и включва монтаж, разглобяване, измиване, слобяване и нов монтаж. При тази процедура обикновенно се проверява дали има и достатъчно фреон.

    Така може и да няма нужда, но по време на използването трябва да се плащат още 150 лева, а не всички климатици имат нужда от профилактика тъй-като това силно зависи от мястото на което работят. Едно е да използваш климатик до голяма училна артерия, а съвсем друго е до някой парк.

    Разбира се цитираните цени са ориентировъчни, но ако приемем че дори са по-ниски при цени за монтаж 100 лева плюс 100 лева профилактика в крайна сметка изглеждаш конкурентен.

    Сега обаче се сетих за още една важна причина да е необходима касова бележка. Както е видно има хора, които предоставят 6 годишна гаранция при условия че на много места по света гаранцията не е повече от година. В България заради пазарни условия гаранционния срок в много случай е повече от година, но при всички случай не е 6 години, което означава че е възможно да има хора, които спекулират и примерно климатик, който е продаден преди 5 години да го репортуват като гаранционен.

    Не казвам че това е практика, но все пак всеки гаранционен ремонт на климатик в много случай има нужда от резервни части. Тези резервни части са плашнирани още при проектирането и горе долу се знае, какво количество е необходимо. С други думи производителите на климатици са си направили сметката за колко пари ще произведат климатик, какви резерни части и на какви цени ще са необходими и накрая пускат много климатици на пазара.

    Разбира се производителите следят какви фабрични номера има на пазара, но понякога е възможно някой климатици да не се продадат в текущата година, а чак на следващата заради различни причини. Все пак това не е телевизор или пък лаптоп и нещата много бавно се изменят от технологична гледна точка когато говорим за климатици, а търсенето е сезонно и през следващото лято конкретния климатик пак си е климатик.

    За разлика от телевизори и лаптопи, обикновенно климатици се купуват само когато е голяма жега навън и през останалото време, каквито и промоции да има никой просто не се сеща за климатик.

    Сложни са нещата, но наличието на касова бележка предпазва от некоректни действия.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #143

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ... Сложни са нещата, но наличието на касова бележка предпазва от некоректни действия.
    Стига с тая касова бележка бе човек - влязъл съм в темата да си изпълня ангажимента да ти се извиня, а ти с това повтаряне за касова бележка насила ме караш да не го правя.

    Не разбра ли вече, че може и да я няма ?!
    Ха, вземи и прочети оня член 25 от закона които сам си публикувал (ал.(4).1. касова бележка или фактура

    Да не говорим пък колко лошо е написан тоя член 25 - с лека ръка мога да предоставя истински документи удостоверяващи покупка/сделка (съгласно ал.(4).3) и някакъв такъв като теб ще ми отказва гаранция щото нямало касов бон (или фактура).
    Ми че аз може да съм придобил от теб (или от твоята фирма) климатика със съдебно решение.
    ... защото например сме имали договор за заем, климатика е бил посочен в договора за залог, ти не си върнал заема, аз съм те осъдил и т.н. ... къде тук има фактури и касови бонове.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #144

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Може би имаш впредив член 125! Не вярвам някой така лесно да ти откаже гаранционен ремонт само защото не разполагаш финансов документ. Всъщност си прав че трябва да се използва по-общия термин финансов документ, но в края на краищата идеята е една и съща.

    Все пак трябва да знаеш, че сделка има само и единствено когато е налице финансов документ- даваш пари, а срещу тях получаваш документ. Ами в края на краищата дори и да отидеш в съда за да бъдеш обещетен заради този предполагаем заем съдията ще те попита как може да се установи по безспорен начин, че примерно един климатик може да удовлетвори заем от 10 000 лева. Съдията не разбира от климатици нито пък знае какви са техните цени. Може случайно наскоро да си е купил климатик, но в закона е записано че той действа на база документи, а не на собстевени пазарни проучвания, пък реалната стойност е записана във финансовия документ.

    Липсата на финансов документ може да означава много неща, включително и факта че той е загубен или унищожен неволно, но също може да е индикатор че е извършено нещо нередно. Работата на един сервиз не е да разследва какви са причините да липсва финансов документ, нито пък е работа на производителя, вносителя и всички останали по веригата. Може би точно поради тази причина повечето от тях биха предпочели да не се замесват в подобни случай.

    Много задълбахме в юридически въпроси, но все пак имай впредвид че предполагам че всеки юридически субект по същата тази верига спомената по-горе предпочита да изпълни своите задължения без да нарушава законите. В края на краищата след като липсва финансов документ къде е доказателството че той наистина е закупен.


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312227240[/time]_________________________________________________

    Чисто хипотетично в конкретния случай с така наречения Ванко. Не искам да звуча като защитник на неговите действия или бездействия, но ще използвам случая като пример.

    Представи си че група хора имат желание да навредят по един или друг начин на някой човек или фирма и тези хора лесно биха могли без да е необходимо да доказват че са сключили някаква сделка с него (наличието на която според закона се се доказва с финансов документ) да отправят обвинения към този човек. Не защитавам никого, нито пък обвинявам някого защото за това си има други хора, но все пак е важно да се помни че когато има претенции е добре те да са подкрепени с документи.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #145

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Някой няма ли да почисти?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #146

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    От началото обаче

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #147

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Защо?

    Добре е да се знаят някой неща, защото тия неща може да се случват и на други места. Призиви от сорта дайте да скрием истината може да струва пари. Хората вместо да идат на море или да платят образование на своите деца може да допуснат грешка, която да ги накара да се лишат от други по-полезни неща.

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #148

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    При нас изискваме с гаранцията и платежния документ или копие от него. Правим го защото гаранцията е различна за фирми и физически лица и голяма част от продуктите не са продадени от нас. В гаранционната карта пише и номер на платежния документ. Не че ако дойде без платежен документ ще го върнем ама имаме случаи в които хората изхитряват. В случая Атаро не са ти продали нищо и не са длъжни да ти поемат гаранцията. Би трябвало да го направят на добра воля и да си гонят по съдебен ред Ванко. Другия вариант е да си купиш гаранция от някоя фирма.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #149

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    При нас изискваме с гаранцията и платежния документ или копие от него. Правим го защото гаранцията е различна за фирми и физически лица и голяма част от продуктите не са продадени от нас. В гаранционната карта пише и номер на платежния документ. Не че ако дойде без платежен документ ще го върнем ама имаме случаи в които хората изхитряват. В случая Атаро не са ти продали нищо и не са длъжни да ти поемат гаранцията. Би трябвало да го направят на добра воля и да си гонят по съдебен ред Ванко. Другия вариант е да си купиш гаранция от някоя фирма.
    Интересно ми е как ще постъпи фирма ако:
    1. Монтирала ми е два климатика и бойлер в апартамента.
    2. Година след монтажа продавам апартамента заедно с обзавеждането, давам на купувача гаранционните карти и си бия камшика към Бразилия.
    3. Не му оставям никакви финансови документи, защото междувременно жената ги е прибрала, за да не мога да докажа, че аз съм ги купил, а тя претендира за 50%.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #150

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Уф пак съм си офтопик

    Ти първо се замисли, дали една фирма има възможност изобщо да достигне до тази информация, освен ако не изпраща коледна картичка на своите клиенти и не установи че те вече живеят във Бразилия след като получи отговор оттам. (как се изпраща коледна картичка на адрес на който вече живеят други хора е съвсем друг въпрос.)

    Лично според мен по-големия проблем е че има клиенти, които изобщо не са и мислили да ходят във Бразилия, пък в един момент са осъзнали че техните очаквания са неоправдани.

    След това стават толкова много неща, че едва ли има тема в този форум, която ще може да надмине по-съдържание това което се случва.

    Примерно един куриоз от миналата седмица. Клиента пише писмо до фирмата производител, пък тя препраща клиента към фирма конкурент защото има общ бизнес с фирмата майка някъде по света, а пък този конкурент тук в България и хабер си няма за какво става въпрос и в крайна сметка праща клиента към ерменския поп. Клиента обаче е упорит и след като не получава отговор от ерменския поп прави друго нещо и в крайна сметка нещата понякога може да са и забавни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прекъсва ми мрежата ??
    От obshtinska_mishka във форум Мрежи
    Отговори: 41
    Последно: 04-05-16, 19:45
  2. проблем с мрежата или ?
    От eror във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 08:43
  3. Проблем с мрежата
    От deveca във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-05, 18:50
  4. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23
  5. Как да конфигурирам мрежата?
    От Go_Play във форум Linux
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-04, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе