Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 389
Like Tree3Одобрявам

Още един шаран в мрежата на Ванко

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #151

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    @dragozow - Аз точно това целях да направя. И именно защото Атаро са внесли точно моите климатици, проследиха ги, че са ги продали на техен валиден и до ден днешен дилър, който от своя страна ги е препродал на Иван, именно затова ги попитах какво да направя, на кой, колко и къде да платя за да дойде да ги провери и да ми разпише ако трябва нова гаранция. Не можело, сигурно са прави, но ако държат на някакво реноме, най-малкото въпросният скапан дилър трябва да изяде камшика. Трябва да го изяде, защото със ясното си съзнание е извършвал нарушение и формално и морално на подписаният договор между него и Атаро. Въпросният дилър пределно ясно е знаел, че зад гърба на Атаро купува климатици, за бивш техен представител, които ги е завлякал с пари. Ако държат да имат чисто име или късат работа с тия дето им подливат вода или ги пращат да оправят бакиите, на тия на които са правили услуги. В нашият случай не се случва нито едното, нито другото. Но какво ли се учудвам, сигурно и тук трябва да се стига до централи и разни регионални мениджъри за да се разреши по някакъв начин въпроса. Така беше и при продажбата на едни външни тела, за други. Атаро дигаха рамене, от Варна също се правиха на интересни, докато колегата от форума не се свърза чак с Австрия за да си разреши проблема. Нека някой ме поправи ако греша, но с такова убеждение останах.
    Тук е момента да обявя, че търся срещу заплащане сериозна фирма която да поддържа техниката ми , явно извън гаранционно.
    Поздрави.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #152

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Е хубаво де, оплескахте темата яко. За гаранционното обслужване има и друга тема.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #153

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от pippo
    Тук е момента да обявя, че търся срещу заплащане сериозна фирма която да поддържа техниката ми , явно извън гаранционно.
    Иване...включвай се...

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #154

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Интересно ми е как ще постъпи фирма ако:
    1. Монтирала ми е два климатика и бойлер в апартамента.
    2. Година след монтажа продавам апартамента заедно с обзавеждането, давам на купувача гаранционните карти и си бия камшика към Бразилия.
    3. Не му оставям никакви финансови документи, защото междувременно жената ги е прибрала, за да не мога да докажа, че аз съм ги купил, а тя претендира за 50%.
    Зависи какво пише в гаранционната карта. Иначе за това с жената си има инстанции, фирмата за климатици няма нищо общо, защото климатика си е при теб или новия собственик.

    @pippo, аз бих потърсил управителя или собственика на Атаро и бих му обяснил глупавата ситуация. В повечето случаи тия разговори помагат и вярвам че ако е разбран човек и има 5 минути да те изслуша ще намери решение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #155

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Пичове, да ви кажа още интересни новини от кухнята. Прибирам се току що от София. Снощи бях там. Ще ви изненадам ли, ако споделя, че по телефона ме намери човек, който с вдигането каза: "Зравей колега! Не се познаваме, но имаме общ приятел в кавички!" И познайте дали не се сетих кой е "приятелчето"... Та с две думи - човека каза, че е дал 9000лв. и има доставени и монтирани топлообменик и помпа. Смятайте... Човека е меко казано бесен! Горе четох някъде, че можело да се събираме група и да виним някой неправомерно! Хммм...нищо не казвам! Само това, че групата нарастна още с един човек. Човека ще дойде до Казанлък да се запознаем. Тогава ще ви представя случая отблизо

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #156

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Явно не само от двата форума има пострадали хора.Изглежда групата ще нарасне.Не знам какви ги е мислил ВАНКО, но си мисля, че колкото повече хора се събират, толкова шансовете да се реши по някакъв начин въпроса нарастват.Много наедро явно е подкарал нещата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #157

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Човека от вчера си няма идея от интернет. Не чете и не пише в никакви форуми. Смея да твърдя, че бройката на "колегите" продължава да расте...

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #158

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от pippo
    @dragozow - Аз точно това целях да направя. И именно защото Атаро са внесли точно моите климатици, проследиха ги, че са ги продали на техен валиден и до ден днешен дилър, който от своя страна ги е препродал на Иван, именно затова ги попитах какво да направя, на кой, колко и къде да платя за да дойде да ги провери и да ми разпише ако трябва нова гаранция. Не можело, сигурно са прави, ...
    Предполагам, "проблема" с Атаро идва от това, че при климатиците гаранцията не е само за изделието (както да речем е при един телевизор или лаптоп, където гаранцията на практика се поема/плаща от производителя на телевизора), а е за изделието+монтажа. И понеже те нямат контрол и отговорност върху монтажа, та затова се дърпат. Ако беше само за изделието, би трябвало да им е все тая и на практика ще са заинтересовани да поемат гаранцията, защото така ще си вдигат реномето безплатно.

    ПП. А по темата:
    Чист късмет е че не съм един от шараните - миналата година по тове време възнамерявах да се свържа точно с Ванко68 за да му предложа да изпълни една продажба и монтаж на два-три броя климатици. И понеже си падам леко доверчив, вероятно сега щях да съм в групата на пострадалите.
    А защо Ванко68 - горе-долу по това време той си беше изградил чудесна репутация тук във форума относно и знания, и възможности, и коректност - да му се чуди човек на акъла как така ги пропиля. Когато започнаха темите (че не бил точен), дълго време си мислех, че на всеки може да му се случи да се издъни един път (и съответно да намери начин след това да си поправи издънката).
    При мен проекта за климатици отпадна, но така или иначе, благодарности към започналите темата, че предупреждават за некоректност на конкретен човек, а пък от последвалите дискусии, предполагам всеки от четящите ще си има една обеца на ухото в бъдеще как, на кого, за какво и до колко да се доверява на друг...
    (в чест на dkolov, последното изречение го променям и завършвам така
    ... да се доверява на друг със или без касова бележка.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #159

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Добре де този посредник, от когото купува Ванко не е ли отговорен за неговите монтажи, нали той би трябвало да е разписал гар. карта като оторизиран монтажник? Би трябвало той да поеме гаранцията, съвместно с Атаро?

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #160

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    То май е вярно, че шараните са си шарани и и си остават такива! Вместо да се организирате на ЛС и да свършите работа, вие го ударихте на оплакване и словестни излияния. А форума се чете и от нерегистрирани даже и който трябва си взема предпазните мерки. Накрая май ще си поплачете един на друг на раменете.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #161

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Идеята е, че трябва да предпазим такива като теб. Затова пишем! И бъди сигурен, има неща, които не се казват във форума. Поне не за сега. Но и така да е, знаеш ли колко ми дреме, че Иван щял да чете...Възмездието си идва...рано или късно...Ще пиша и ще продължавам да пиша. Скоро дори ще е готов и дългоочаквания ми проект - специален сайт "в полза" на Иван и Интертермо, щото освен по форумите, аз търсех и в гугъл когато започнах да обмислям термопомпата...та...очаквайте

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #162

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Предполагам, "проблема" с Атаро идва от това, че при климатиците гаранцията не е само за изделието (както да речем е при един телевизор или лаптоп, където гаранцията на практика се поема/плаща от производителя на телевизора), а е за изделието+монтажа. И понеже те нямат контрол и отговорност върху монтажа, та затова се дърпат. Ако беше само за изделието, би трябвало да им е все тая и на практика ще са заинтересовани да поемат гаранцията, защото така ще си вдигат реномето безплатно.
    Добре съгласен съм, ето защо предложих срещу заплащане да се направи експертиза на място, но не. Вярно не съм говорил на високо с управители и мениджъри, но едва ли това ще даде някаква промяна.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Добре де този посредник, от когото купува Ванко не е ли отговорен за неговите монтажи, нали той би трябвало да е разписал гар. карта като оторизиран монтажник? Би трябвало той да поеме гаранцията, съвместно с Атаро?
    Въпросният посредник пак казвам че и до ден днешен е в списъка с официални дилъри на Атаро и участва в измамната схема, защото му е пределно ясно, че ако нещо стане от Атаро няма да уважат гаранцията при положение, че техниката е препродадена на техен длъжник, който се е покрил. Посредника на нито едно място не съществува черно на бяло. За него разбрах след като почнахме да търсим климатиците по SN в Атаро. Ако е нужно в дискусията мога да го спомена, но не мисля че е редно. С него имам един разговор и отговора им беше че те не монтирали климатици, а само ги препродавали, един вид са склад за климатици и продават на дребно. Абе нещо ме излъгаха и след разговора ми веднага докладваха на Иван, че го издирвам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #163

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Хубаво де, как да постъпя аз? - имам един Дайкин, закупен преди няколко месеца, който си стои на паленце вкъщи, неразопакован...имам си фактура и (предполагам) гаранция, която е празна-вътре в кашона. Кой ще попълни гаранционната карта? Който го слага ли? А вносителя? Той какво всъщност поема?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #164

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от GalinRachev
    Хубаво де, как да постъпя аз? - имам един Дайкин, закупен преди няколко месеца, който си стои на паленце вкъщи, неразопакован...имам си фактура и (предполагам) гаранция, която е празна-вътре в кашона. Кой ще попълни гаранционната карта? Който го слага ли? А вносителя? Той какво всъщност поема?
    Стига сте спамили за гаранции и монтажи.Има закон прочетете го.Вносител/производител носи рекламационна отговорност в случай на дефект въз основа на закон.
    Гаранционната отговорност възниква въз основа на договор за гаранция и не е задължително да съществува.Има я доколкото има договор.Няма гаранционен договор няма гаранционна отговорност.Няма и законово задължение за производител, вносител или търговец да сключва и предоставя задължително гаранция на стоките/услугите си.(Отделно както вносител/производител така и търговците на дребно могат да предложат всеки собствен договор за гаранция, макар че това в Бг не се случва.В другите страни от Европа има такива гаранции например 3 години от производител и още 2, 3 или повече след това от търговец на дребно).
    Двете отговорности-рекламационна и гаранционна съществуват едновременно, макар че възникват и се прекратяват на различни основания и могат да се покриват и/или различават изцяло или отчасти.
    За сметка на това докато съществува Закон-а за защита на потребителите ще има и рекламационна отговорност, защото правото на рекламация възниква пряко от разпоредбата на закона и не зависи нито от потребител, нито от вносител, производител или търговец.
    Това че търговците отказват гаранционно обслужване не означава, че отказват рекламационно обслужване!
    На упражнени гаранционни права се прави отказ от гаранционно обслужване, без значение дали е основателно или не.

    Когато потребителя упражни рекламационните си права по закон едва тогава производител/вносител или търговец на дребно може да реагира-откаже или уважи съответното упражнено рекламационно право.
    Просто търговци/вносители/производители използват липсата на знание у потребителите за разликата между гаранционни и рекламационни права и казват- "Това не влиза в гаранцията" и ги правят на балами.Те така защитават интереса си чрез една игра на думи които за потребителя за еднакви по съдържание и права, но според закона не е така.И обикновенно потребителите си тръгват без да са упражнили рекламационите си права и без дори да знаят че не са ги упражнили.
    Служителите в техно..... са обучени специално за това-да спестяват разходи по поправка/връщане на парите на/за продуктите, защото дори замененият продукт също ще бъде поправен за сметка на производителя/вносителя, тоест той ще похарчи пари.Защо да го прави за своя сметка като може да обучи служители които да баламосат 95% от клиентите им и така да им излезне по евтино обучението в сравнение с поправката или връщането на парите и вероятна загубата им(тъй като клиента-потребител ще се насочи към друг търговец).

    Познаваш закона, знаеш как да си защитиш правата и инетресите, не го познаваш-баламосват те...

    Конкретно на въпроса-Намери си фирма която е от списъка на дилърите на Атаро която да ти го монтира и попълни гаранцията, макар че дори и без нея възниква рекламационна отговорност и евентуално право на рекламация.Дори и да приемем, че за правото на рекламация трябва задължително платежен документ, то и за това има начин, но не мястото тук да пишем!

    П.П. Спрете да разводнявате.Темата е за друго-има нарочна тема за гаранцията/рекламацията във форума.Преместете се там.
    Твърде много жаби има които крякат в чужда локва без да знаят какво правят там...
    Все пак това е технически, а не юридически форум.Логично е да има климатични техници, а не юристи.Да има поне малко истина в отговорите, а не свободни съчинения...

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #165

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Не искам да защитавам никои, но от къде си сигурен, че фирмата МНОГО ДОБРЕ ЗНАЕ, че ванко е работил с Атаро и има неуредени сметки.
    Той може да иде във всяка една фирма и да си купи каквото иска и даже да си договори отстъпка като взима няколко броя...
    Да не мислиш, че като иде някъде и почва- аз работих едно време с Атаро, но не им платих едни пари...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прекъсва ми мрежата ??
    От obshtinska_mishka във форум Мрежи
    Отговори: 41
    Последно: 04-05-16, 19:45
  2. проблем с мрежата или ?
    От eror във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 08:43
  3. Проблем с мрежата
    От deveca във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-05, 18:50
  4. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23
  5. Как да конфигурирам мрежата?
    От Go_Play във форум Linux
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-04, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе