Страница 598 от 707 ПърваПърва ... 548588596597598599600608648 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,956 до 8,970 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8956

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Пфайзер от края на август е официална ваксина. Не е в кавички, не е опит, не е експеримент.
    В кавички е. От документа който си пуснал от МЗ се вижда, че е в срок на изпитване до Декември 2023.
    Изпитанията се провеждат заедно с плацебо, така че някой клиенти ще са "имунизирани" със солена водичка.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    За сега не можем да преборим вируса. Той се оказа доста труден за преборване....но за сега нямаме никакъв друг коз в ръката.
    Не се преборва вирус, преборват се инфекции в организма. Имате, адекватно и навременно назначаване на лечение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8957

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Г-н донбалон, нямам никакво желание да Ви агитирам за каквото и да било, нито да влизам в научни спорове. Аз не съм нито агитатор за каузи, нито учен светило в областта. Свободен сте да "вярвате" в каквото искате. Дори и за неща, като това с "плацебото". А и отдавна съм се научил, че няма смисъл от каквито и да е спорове или опити за убеждаване на хора по повечето въпроси. Излагат се някакви данни и мнение и който каквото си реши. Но за едно - Пфайзер вече не е в "кавички". Може да пищиш, че е боклук, плацебо, не действа, че те чипират и тровят, но поне "на книга" вече е "официална". Щом си видял линка към сайта на МЗ, трябва да си видял и линка към FDA.Това е една от основополагащите организации в света в областта. Не съм сигурен дали и руснаците не са одобрили изцяло техните. Повечето неща от нашето МЗ следват стриктно европейските директиви. Ние не развиваме наука, нямаме почти никакъв капацитет. Съобразяваме се с Европейските директиви (преди години със СССР), а те се съобразяват основно с FDA. А и честно казано "кавичките" нямат толкова важно значение за формиране мнението на крайните хора като Вас. Всичко е конспирация, без или разрешение. У нас изглежда има много информирани, знаещи, подготвени и с достъп до информация от "кухнята" на производители, правителства, тайни световни организации в сянка и т.н. хора. Дори много повече от голяма част от останалите страни в света.
    Не, нямаме ясно и адекватно лечение срещу болестта Covid-19. Имаме определени алгоритми (формирани с натрупан емпиричен опит във времето и търпящи промени също) за поведение при различните стадии по време и тежест на болестта, при засягането на различни органи и системи. Лечението в голяма степен е патогенетично и симптоматично. Не съм специалист в областта, но мисля че има още много да учим за самата болест, нейните различни форми, засягане и дълготрайни последствия върху различни органи и системи. Един от най-добрите варианти е хипотетично да имаме и средства за "борба" срещу причинителя. Примерно да го спираме да не навлиза в клетките, да не му позволяваме да се репликира и т.н. Добре ще е и ако може да влияем и върху регулацията на твърде силната реакция на имунната система при хората с тежки форми на болестта.
    Подходът с ваксинации, обаче не е свързан с лечението на болестта. Това са различни области.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-09-21 в 10:58.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #8958

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    10 пъти повече антитела след 3та доза отколкото след 2рата.
    https://www.timesofisrael.com/israel...dies-than-2nd/
    Тея вечв мислят и за четвърта….

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8959

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А, скоро ще слагат и в ракията.
    А по темата -стана така, че няколко пъти съм пряк свидетел за ползата от ваксината за леко преболедуване при сравнение на ваксинирани и неваксинирани болни.Не е панацея, но определено върши работа.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8960

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Г-б Балон, нямам никакво желание да Ви агитирам за каквото и да било, нито да влизам в научни спорове. Аз не съм нито агитатор за каузи, нито учен светило в областта. Свободен сте да "вярвате" в каквото искате. Дори и за неща, като това с "плацебото".
    Това с "плацебото" не съм го написал аз, а Phizer, ако не им вярвате за това с "плацебото", защо тогава им вярвате за другите данни?
    Пак пускам линка, ако си го пропуснал
    https://cdn.pfizer.com/pfizercom/202...ol_Nov2020.pdf

    Аз също не съм агитатор, за сега изчаквам Sanofi Pasteur.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8961

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    10 пъти повече антитела след 3та доза отколкото след 2рата.
    https://www.timesofisrael.com/israel...dies-than-2nd/
    Тея вечв мислят и за четвърта….
    Защо ли не съм учуден? И те май като мен вярват в "натрупването на имунитет", в случая под формата на антитела.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8962

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Защо ли не съм учуден? И те май като мен вярват в "натрупването на имунитет", в случая под формата на антитела.
    И нещата взеха да отиват към случая с ония пичове, дето сами се ръгат със змийска отрова, че ако/като ги клъвне змия, да не умрат.. започват с първа игла, после втора, трета... И трупат имунитет към хомотоксичните отрови... Ама ако настъпят нервнопаралитична змия, гредата...

    Та мисълта ми е, че ако подходът с трупане на имунитет се окаже достатъчно добър успоредно или вместо 1-2 кратните в рамките на целия живот инокулации, коя ли ще е следващата болест, срещу която ще трябва да се бодем 3 пъти годишно? А третата? А N-тата?

    Нали помните какво е казал Мартин Нимьолер за нацистите?

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8963

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Простичък пример от миналата седмица за неправилно диагностициране и лечение:
    Миналата седмица на една позната на майка и блокират бъбреците.
    Като блокират бъбреците, белите дробове се пълнят с вода, какво следва?
    Диагностицираме с пневмония, а жената има друг проблем.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #8964

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не искам да назовавам с квалификации населението, живеещо по ширините ни. Мисля,че е ясно от картинката.

    П.С. май няма да се сдържа. Най-големите умници и разбирачи от всичко са се родили тук,деба.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8965

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    И нещата взеха да отиват към случая с ония пичове, дето сами се ръгат със змийска отрова, че ако/като ги клъвне змия, да не умрат.. започват с първа игла, после втора, трета... И трупат имунитет към хомотоксичните отрови... Ама ако настъпят нервнопаралитична змия, гредата...

    Та мисълта ми е, че ако подходът с трупане на имунитет се окаже достатъчно добър успоредно или вместо 1-2 кратните в рамките на целия живот инокулации, коя ли ще е следващата болест, срещу която ще трябва да се бодем 3 пъти годишно? А третата? А N-тата?

    Нали помните какво е казал Мартин Нимьолер за нацистите?
    "Делото по спасяването на давещите се е дело на самите давещи се" - Остап Бендер
    Всеки да си прави сам избора - да трупа имунитет ваксинирайки се, да боледува за да го създаде или да мре! Въпрос на вкус!
    Този пост е редактиран от Lupus; 16-09-21 в 13:11.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8966

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Не искам да назовавам с квалификации населението, живеещо по ширините ни. Мисля,че е ясно от картинката.

    П.С. май няма да се сдържа. Най-големите умници и разбирачи от всичко са се родили тук,деба.
    И какво е ясно от картинката?

    https://btvnovinite.bg/predavania/ta...onavirusa.html

    После обърна палачинката. Ясно е, че ви е къса паметта.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #8967

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Че е пълно с такива професори като теб.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8968

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Един ъпдейт на брифинга на Public Health England от 03.09.2021 г. със съответната таблица, включваща и разболели се, и умрели - ваксинирани/неваксинирани от делта варианта (стр. 20-21) през периода 01.02.-29.08.2021 г.

    Странно е, при напълно ваксинираните - които са 2 пъти по-малко като бройка разболели се спрямо неваксинираните, да имат 4 пъти по-голяма смъртност отколкото неваксинираните.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8969

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Встрани от текущата минидискусия - на фона на почервенялата България в момента, имате ли обяснение защо София-град не влиза в черевената зона (заедно с още няколко града) ?

    Или софиянци индивидуално се пазят по-добре, (щото например са по-наплашени от преди), или софиянци имат много повече жители с имунитет - ваксинирани и преболедували.
    Какво трето може да е ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8970

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Встрани от текущата минидискусия - на фона на почервенялата България в момента, имате ли обяснение защо София-град не влиза в черевената зона (заедно с още няколко града) ?
    Или софиянци индивидуално се пазят по-добре, (щото например са по-наплашени от преди), или софиянци имат много повече жители с имунитет - ваксинирани и преболедували.
    Какво трето може да е ?
    Възможно е някои градове да не са в червената зона към момента, поради по-малкия % ваксинирано население.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе