Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #136

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    За съжаление и тази отметка съм сложил и видеото съм сложил на 1000 МВ и пак като пусна филм процесора на компютъра се товари на100% ,спирам филма пак стои на 100% , трябва да изключа сървъра от „Остановка“ за да се нормализира.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #137

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здр. с тази програма мога ли да гледам 3Д филми чрез безжична мрежа или трябва HDMI кабел > ТВ-то е SAMSUNG UE-40F6400 ? От давна не съм се занимавал с тези неща и съм позабравил нещата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #138

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    За съжаление и тази отметка съм сложил и видеото съм сложил на 1000 МВ и пак като пусна филм процесора на компютъра се товари на100% ,спирам филма пак стои на 100% , трябва да изключа сървъра от „Остановка“ за да се нормализира.
    В такъв случай явно процесора не смогва.Опита ли с някаква алтернатива като Serviio?

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa Виж публикацията
    Здр. с тази програма мога ли да гледам 3Д филми чрез безжична мрежа или трябва HDMI кабел > ТВ-то е SAMSUNG UE-40F6400 ? От давна не съм се занимавал с тези неща и съм позабравил нещата
    Можеш

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #139

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Със Serviio преди пробвах не ми насичаше , но субтитрите бяха много малки. Между другото открих от къде идва проблема , но не знам как да го отстраня .Забелязах че процесора се товари от това : hmsmpeg.exe ( Модуль для запуска ffmpeg ). Явно някоя настройка по програмата трябва да коригирам .Иначе телевизора ми е Panasonic VIERA TX-L47WT60E ако има значение . Моля ако някой има идея да помогне.
    Този пост е редактиран от Yankov; 11-02-14 в 19:48.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #140

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Някой ще може ли д ами помогне как да направя връзката м/у програмата и ТВ - то чрез безжична мрежа,че до сега съм я правил единствено с кабел ? Ще пробваме да гледаме обикновени филми и сериали,и 3Д но за него предполагам ще ми трябва HDMI кабел,или греша ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #141

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    Със Serviio преди пробвах не ми насичаше , но субтитрите бяха много малки. Между другото открих от къде идва проблема , но не знам как да го отстраня .Забелязах че процесора се товари от това : hmsmpeg.exe ( Модуль для запуска ffmpeg ). Явно някоя настройка по програмата трябва да коригирам .Иначе телевизора ми е Panasonic VIERA TX-L47WT60E ако има значение . Моля ако някой има идея да помогне.
    Да, това е големия минус на Serviio и повечето програми от този тип - не може да се коригират субтитрите.Опитай да пуснеш някой филм като дадеш десен бутон на файла и от менюто "Профил транскодиране", мисля беше нещо от рода на "транскодиране на видео" - "видео DVD" или тествай с някой от другите транскодирания.
    Това което със сигурност ще работи, е да сваляш филми с по-ниско качество.Просто явно процесора не спогва на големите файлове.

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa Виж публикацията
    Някой ще може ли д ами помогне как да направя връзката м/у програмата и ТВ - то чрез безжична мрежа,че до сега съм я правил единствено с кабел ? Ще пробваме да гледаме обикновени филми и сериали,и 3Д но за него предполагам ще ми трябва HDMI кабел,или греша ?
    Може да гледаш 3D и през програмата.За настройка виж това видео.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    530
    #142

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    Със Serviio преди пробвах не ми насичаше , но субтитрите бяха много малки. Между другото открих от къде идва проблема , но не знам как да го отстраня .Забелязах че процесора се товари от това : hmsmpeg.exe ( Модуль для запуска ffmpeg ). Явно някоя настройка по програмата трябва да коригирам .Иначе телевизора ми е Panasonic VIERA TX-L47WT60E ако има значение . Моля ако някой има идея да помогне.
    Пробвай с Plex, след последният ъпдейт върви много добре.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #143

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Благодаря и на двама ви ще пробвам и ще пиша какво е станало.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #144

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте ,искам да обясня как реших проблема който съм описал в по горните постове с товаренето на процесора на компютъра и насичането на филмите.
    1.Пускате филм на телевизора ,процесора на компютъра започва да се товари (при мен скачаше до 100%).
    2.От клавиатурата натискате Ctrl+Alt и Del , появява ви се един екран и най-долу натискате : „стартирай диспечера на задачите“ ако Windows ви е на български , ако е на английски трябва да пише „task manager“.
    3.Като стартирате „диспечера на задачите“ или „task managr|“ ,най долу натискате един бутон в синьо на който пише „монитор на ресурсите“ или на английски „resource monitor “.
    4.След като отворите „resource monitor “ някъде горе ще видите този модул: „ Модуль для запуска ffmpeg “,с десен бутон на мишката цъкате върху него и от там избирате „End Process“.
    При мен като направих това, процесора на компютъра заработи на 7-10% и филм 12Gb си върви без никакво насичане.
    Дано да съм помогнал на някой с моите проблеми.
    hristoslav2 и seemore харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #145

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Вчера се опитах да изгледам един сериал който беше 720р голям около 3ГБ.И едвам ми тръгна,като от начало се застояваше на черен екран,или сечеше.После като го превъртях малко напред си тръгна нормално,но буквите ми липсваха през цялото време.ТВ-то е от подписа ми,и не за 1 път гледам нещо ,чрез програмата,но това за 1- път ми се получава.Някакви идеи ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #146

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, от вчера, след като направих настройките и минах през проблемите със субтитрите и накъсването, успях да изгледам първия си филм през ДМС. Не съм все още сигурен, но забелязах, че спирането на ,,Модул для запуска..." води до спирането на сървъра след 10 мин, така поне казва телевизора /Сони КДЛ750/. Сигурни ли сте, че това е излишен ,,паразит", който само товари сървъра /при работещ ,,модул", компа е на 75-80%/.
    Поздрави и успехи на всички форумци!

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,622
    #147

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    И аз съм на мнение, че спирането на модула, ще доведе до спиране на стриймването след определено време (зависи от буфера), ffmpeg освен модул за декодиране е и транспортиращ модул. Тоест той се гиржи за преноса от компютъра до телевизора, както и за транскодинга. Довечера ако не забравя ще го пробвам, може пък да са измислили вариант ако се убие процеса да пали друг.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #148

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    По-скоро може да тествате с по-нисък приоритет на ffmpeg процеса.Утре ще видя и аз да тествам.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    2
    #149

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, телевизора ми е Панасоник виера, връзката ми е безжична и имам следният проблем с 3д субтитрите с ДМС: когато обединя картината на телевизора субтитрите се разделят като първата половина от изречението се появява в дясно на екрана а втората в лявата част на екрана. До скоро бях с по-стара версия на ДМС и нямах подобен проблем, сега го преинсталирах и сложих последната версия. Помогнете ако обичате със съвет как да оправя проблема.

  18. Member Аватара на dilyn
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    170
    #150

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Stoyko Georgiev Виж публикацията
    Здравейте, телевизора ми е Панасоник виера, връзката ми е безжична и имам следният проблем с 3д субтитрите с ДМС: когато обединя картината на телевизора субтитрите се разделят като първата половина от изречението се появява в дясно на екрана а втората в лявата част на екрана. До скоро бях с по-стара версия на ДМС и нямах подобен проблем, сега го преинсталирах и сложих последната версия. Помогнете ако обичате със съвет как да оправя проблема.
    Пробвай по този начин поста на колегата k1kkk от 04-03-13, 23:14
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе