Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 301

Избор на Андроид ТВ Бокс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #166

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Защо да е странно първото ми мнение?

    Иначе в момента този бокс е 60$ тук:

    https://www.geekbuying.com/item/MECO...ox-378500.html

    Аз лично за тези пари по-добра оферта за бокс, лесно превръщащ се в пълнофункционален Nexus Player не успях да намеря.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #167

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Здравейте!

    Искам да закача един плеър към стар CRT телевизор. Т.е. необходим ми е работещ AV изход - картината към телевизора, звукът към един усилвател без цифрови входове, двуканален. Основното предназначение ще е да върви някаква онлайн телевизия (ще го сложа на вилата, където няма ефирна такава) и да мога да си пусна филми, които ще мъкна на външен носител (flash, HDD). Аз самият не гледам телевизия, изключая научно-популярни канали, но май няма да ме огрее да се снабдя с пиратски такива. Дайте идея за някакви подходящи джвъчки, моля!

    Не мога да осъзная дали искам да бъде с AndroidTV или със стандартен Android, просто никога не съм виждал (камо ли пипал) AndroidTV OS. Искам поне 2 GB памет и поне 16 GB място.

    Как стоят нещата с root достъпа при тези играчки?

    Дали бих виждал адекватно интерфейса на CRT (знам, че има телевизори за без пари, но не искам да подсигурявам потенциалните 'айдуци в района с LCD телевизори).

    Не, че съм беден, ама не ми се дават безсмислено много пари - да работи там

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #168

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    За мен в момента най-евтиният и добър вариант за андроид тв бох, който поддържа 4К Youtube и FullHD Netflix (аз лично го ползвам) е 3GB/16GB версията на Mecool M8S Pro (има пълна поддръжка на Widevine L1) с Android TV Rom 7.1.2 на Magendanz.
    Това нещо работи като лудо- стриймва без проблем 4к в Youtube, 1080р в Нетфликс и 4к в Коди. Пълнофункционален Андроид ТВ , не такъв за таблет/смартфон, както и пълнофункционален Андроид ТВ Play Store.
    За разлика от другите китайски боклуци, на които WiFi-то им стигаше макс 45-48Mbps и винаги ги ползвах на LAN, този с въпросния custom rom стига максимума на доставчика ми - 130Mbps на WiFi.


    Това има ли оптичен изход за звук? Дистанционното е бая грозно, но бих го преживял, ако работи коректно.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #169

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Оптиката е голяма рядкост при чайна плеърите.С 905 чипсет имаха коаксиал.Ако искаш многоканален звук към ресивър -HDMI към ТВ и оттам оптика към аудиото.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #170

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Оптиката е голяма рядкост при чайна плеърите.С 905 чипсет имаха коаксиал.Ако искаш многоканален звук към ресивър -HDMI към ТВ и оттам оптика към аудиото.
    Това последния път като пробвах, не стана. Не сработи с пастру от компютър (видео карта със звукова в нея) в тв-то по хдми, от тв-то по оптичен към ресивър,но ресивъра не хваща многоканален звук, дрънка, но стерео.
    На шаоми бокса има оптичен, като гледам цената е същата, не знам чипсета дали е същия, но шаомито няма лан, само вифи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #171
    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Здравейте!

    Искам да закача един плеър към стар CRT телевизор. Т.е. необходим ми е работещ AV изход - картината към телевизора, звукът към един усилвател без цифрови входове, двуканален. Основното предназначение ще е да върви някаква онлайн телевизия (ще го сложа на вилата, където няма ефирна такава) и да мога да си пусна филми, които ще мъкна на външен носител (flash, HDD). Аз самият не гледам телевизия, изключая научно-популярни канали, но май няма да ме огрее да се снабдя с пиратски такива. Дайте идея за някакви подходящи джвъчки, моля!

    Не мога да осъзная дали искам да бъде с AndroidTV или със стандартен Android, просто никога не съм виждал (камо ли пипал) AndroidTV OS. Искам поне 2 GB памет и поне 16 GB място.

    Как стоят нещата с root достъпа при тези играчки?

    Дали бих виждал адекватно интерфейса на CRT (знам, че има телевизори за без пари, но не искам да подсигурявам потенциалните 'айдуци в района с LCD телевизори).

    Не, че съм беден, ама не ми се дават безсмислено много пари - да работи там
    Тв и филми се виждат добре на CRT. На мен ми реже някой см в ляво, не е болка за умиране.
    Текст и менюта са доста размазани, ореантирам се по спомени от led телевизора.
    Малконмодели имат чинчове вече. За av изхода ти трябва 3.5 към 2 чинча кабел, който се пъха някъде до половината в tv boxa, за да тръгне.
    Като 3.5 изхода трябва да има с едно повече деления от тези, които са за аудио. Т.Е. мисля, че бяха 3 вместо 2 или 4 вместо 3

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #172

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от tzincbg2 Виж публикацията
    Текст и менюта са доста размазани, ореантирам се по спомени от led телевизора.
    За av изхода ти трябва 3.5 Като 3.5 изхода трябва да има с едно повече деления от тези, които са за аудио. Т.Е. 4 (за масата, ляв, десен канал и видео) вместо 3
    Да - така беше като пробвах на CRT TV, но ако се намери голям стар монитор CRT с VGA вход, с едно такова адаптерче ще има почти цифрово качество на картината.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #173

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Куцо им e AV на тези плеъри, изкупих кабелите на алито докато попадна на точния, когато е включен AV не работи HDMI -ни говор ни картина и обратното.Статичната картина е ужасна на crt трудно се чете менюто, на стар hd плеър апейсър картината е перфектна на 36 Sony Crt по АV изхода, нещо такова потърси ама става само за филми.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #174

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от tzincbg2 Виж публикацията
    ...Текст и менюта са доста размазани, ореантирам се по спомени от led телевизора.
    Малконмодели имат чинчове вече. За av изхода ти трябва 3.5 към 2 чинча кабел, който се пъха някъде до половината в tv boxa, за да тръгне.
    Като 3.5 изхода трябва да има с едно повече деления от тези, които са за аудио. Т.Е. мисля, че бяха 3 вместо 2 или 4 вместо 3
    Това със замазването е ясно... Казваш само на досещане, а...? AndroidTV дали няма да е малко по-съобразен с такива неща - по-едри и по-прости менюта нещо...

    Гледах разни плеъри с 'чинчове' наготово, но са възскъпи. Да, и аз се ориентирах към тези с AV на 3.5 mm жак. Мислех за такъв кабел ('4 вместо 3" както ги нарече): Кабел CABLE-537 | кабел 3 чинча (мъжки) - 3.5мм видео букса (мъжка), 1.5M, сигнален кабел за ниско напрежение(до 60V) // 3RCA/M - 3.5mm(3 RINGS)/M

    Това с пъхането на жака наполовина... Налагало се е защото си ползвал жак с три деления или просто толкова си им е качеството на тези AV-изходи? Аз погледнах, че някакви индийци по нета учат 'бял масса' как жълтия видеоизход бил разменен с един от двата аудио-канала, но не сметнах, че ще да е правило...


    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Да - така беше като пробвах на CRT TV, но ако се намери голям стар монитор CRT с VGA вход...
    Вече имам налични три телевизора, не ми се слага И монитор - идеята е да ползвам наличните телевизори.

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Куцо им e AV на тези плеъри, изкупих кабелите на алито докато попадна на точния, когато е включен AV не работи HDMI -ни говор ни картина и обратното.Статичната картина е ужасна на crt трудно се чете менюто, на стар hd плеър апейсър картината е перфектна на 36 Sony Crt по АV изхода, нещо такова потърси ама става само за филми.
    Дай линк да видя що за кабел си купил - да не ти дублирам грешките. Неработенето на HDMI не ме смущава. Плеър за филми си имам и досега - някакво DVD. Но идеята е да има и телевизия, макар и онлайн.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #175

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Моят първи Андроид беше този и специално си го поръчах заради АВ изхода и старите ми кинескопски ТВ, точно така даваше размазани нечетими надписи и лоша размазана нефокусирана картина na CRT, в дъното на АВ дупката има и някакъв бутон за ресет, но с мъжки жак няма как да го достигнеш, колкото и да го натискаш, по-скоро като нямаш такъв специален кабел преходник жак към 3 RCA, може да се пробва и само с жак 3 пина за аудио дали няма да налучкаш пина за видео и маса и да се появи картина някаква. Но ще е размазана сигурно, аз тогава се отказах бързо от опити да получа ясна картина на CRT и минах на ХДМИ и ЛЕД ТВ.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #176

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    http://ttps://www.aliexpress.com/ite...StoreLevelAB=2
    Имай предвид че видеото вероятно е на белият а не на жълтия жак

  14.  
     
  15. ata
    ata е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2
    #177

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Здравейте колеги!
    Моля за помощ от ваша страна. Кой от трите tv box-a e за предпочитане. Предварително благодаря на всички отзовали се!

    https://www.olx.bg/ad/tv-box-h96-pro...tml#00f1a4858a

    или

    https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...k-sea-i-tv-box

    или

    https://www.olx.bg/ad/mecool-m8s-pro...a-ID5YMNA.html
    Този пост е редактиран от ata; 06-12-17 в 15:49.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #178

    Избор на Андроид ТВ Бокс

    Вторият линк не се отваря, но между първия и третия няма как да сбъркаш- и двата са добри. Аз съм с Meccol M8S Pro и съм много доволен. Освен, че успях да го намеря на промоция от Geekbuying за 45€, работи много добре и с Андроид ТВ, и с Libreelec.


    EDIT:
    Сега виждам цената...140лв...
    По-добре провери в сайта, който съм споменал, доставката е безплатна и ще си намериш и двата за доста по-малко пари.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #179

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    А как стои въпроса с мито и ДДС? И аз искам да си поръчам през Гиърбест-а, но не съм сигурен дали ги спират за тези допълнителни такси?

  18. ata
    ata е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2
    #180

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Спират ги на митница. За суми до 50еuro се плаща само ДДС. Но има едно голямо чакане и мотане в митницата и попълване на няколко документа на различни гишета, като всеки се заплаща 3-5лв. Може да е необходим половин ден /да не кажа и повече/ с разправии в митницата. Има и по лесен начин човек да се справи с цялата бюрокращина --- заплаща се в БГ пощи сума от 14лв за оформяне на митнически документи и с платежното от БГ пощи отиваш в митница. Става далеч по бързо, но като се плати ДДС и различните такси разликата в цената, в случай че го си го вземеш от BG е около 10-12лв. по скъпо но пък си спестяваш доста изгубено време с разправии по митници.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!
    От jovko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 04-06-16, 10:56
  2. Отговори: 6
    Последно: 24-12-15, 13:32
  3. Продавам нов Андроид ТВ Бокс Zidoo X6 Pro
    От orlie във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-15, 00:32
  4. HDD бокс на мястото на СД рома?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-13, 14:08
  5. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе