Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 60 от 118 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. skakalec
    Guest
    #886

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Кирето, много мерси за включването. Сега отивам да чета за NFS. Аз говоря за новия WD. По принцип не ми трябва нищо повече от стабилни 54 мегабита/ сек, ако може да се вярва на Wikipedia: BD Video movies have a maximum data transfer rate of 54 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 48 Mbit/s (for both audio and video data), and a maximum video bitrate of 40 Mbit/s. Споменал си за официален фърмуер на WD има ли 3d party?

    Мерси!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #887

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Има неофициални фирмуеъри, но за стария Live. Аз го дадох само за сравнение. Щом ще е новия Live, той е с достатъчно мощен процесор да се справи с голям поток и през SMB протокол, който присъства във всеки Windows и всеки мрежов плейър. SMB е по-тежък протокол от NFS и затова се изисква по-голяма процесорна мощ. Само че, препоръчително е да се ползва лан, безжичната връзка е по-нестабилна и там скоростите по-трудно се достигат и поддържат.

  4. skakalec
    Guest
    #888

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    С две думи, ако трябва да обобщим, новият плеър на WD ще се справи с най тежките блу-реи било то по жична мрежа или от вътрешния му хард?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #889

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от skakalec
    С две думи, ако трябва да обобщим, новият плеър на WD ще се справи с най тежките блу-реи било то по жична мрежа или от вътрешния му хард?
    Точно, само че той няма възможност за вътрешен хард.

  6. skakalec
    Guest
    #890

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Занчи новият WD TV Live, няма вътрешен хард и няма възможност да му се сложи, ако съм разбрал правилно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #891

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Доколкото ми е известно, НИКОЙ плейър няма ВГРАДЕН хард, но НЯКОИ имат възможност за вграждане на такъв. Лично аз съм с ДИВА от около 2 години и при вземане на решение за закупуването и от голямо значение (освен цената, разбира се) беше възможността да си вградя диск (също и да има мрежови възможности, както и богатия набор от изходи). Според скромното ми мнение, вгражването на диск (дори и малък по обем = евтин, ако не желаеш да затваряш пари) дава по-широк спектър от възможности, ако щеш даже при ъпдейтване на фирмуера. Освен вградения диск, ползвам и външен, на който тегля от компютъра и после включвам през ЮСБ и ако изтегленото ми се стори достатъчно ценно - прехвърлям на вътрешния хард. За плейването -не съм имал НИКАКВИ проблеми, дори и с най-тежки блу-реи от над 25 гигабайта нито с вътрешния, нито с външния хард, включен по ЮСБ. Единствено през мрежата (компютър и ДИВА безжично включени към древен рутер по G стандарт) ми насичат само най-тежките файлове.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #892

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Да, новия WD TV Live няма вграден диск и няма опция за монтаж на такъв. Ползваш USB или мрежата.

    WD TV Live Hub се продава с ВГРАДЕН хард диск, със сигурност има и други като него. Едва ли има BluRay 55-60 GB, тъй като двуслойните матрични дори подложки са до 50 GB, но дори и така да е това не е гаранция за страшно висок битрейт. През G стандарта на практика не могат да преминат повече от 30-35 мегабита поток и то в идеалния случай. За всичко над 720р не е приложим. Даже и тогава може да има пикове в битрейта, при който да понасича.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #893

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Прав си, kirretto, редактирах си мнението (не знам откъде ми дойдоха тия 55-60 Gb, вЕрно се олях...)

  11. skakalec
    Guest
    #894

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Благодаря на всички ви за дискусията и разясненията. WD Hub като гледам, ценово влиза в категорията на пуканката и там вече тя е може би по-добрият избор. При все, че единият се продава с диск, а другият - без. Честно казано, ако WD TV Live 2011 или т.нар. 'нов' може да плейва мрежово по кабел или през USB най-тежките блу реи, занчи е моят избор и не виждам причина да давам 500лв за плеър при положение, че мога да дам 200лв. Ако наистина има смисъл инвестицията от 500лв, в смисъл, наистина предава по-добре и това е видно, не насича, а този от 200лв е видно, че предава зле и насича, бих взел по-скъпия, все пак идеята ми е да си доставям удоволствие гледайки големите релийзи безпроблемно. На за едното начесване на крастата, за това да имам плеър за 500лв, ами не съм фен на идеята, ако случят е наистина такъв. В случая подходът ми е по-скоро прагматичен, отколкото емоционален. wifi връзката не ми е интересна, тъй като на лаптопа не свалям филми, така че дори тази 'екстра' на WD ще ми е 'в повече'. Ако има по-добро предложение за същите или по-малко пари, ще се радвам да го споделите Ще се радвам и на още коментари от собственици на пуканката и новия WD.

    Поздрави!

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #895

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Western Digital Media Player TV Live Hub 1TB (WDBACA)- моля, кажете ОК ли е, за да си гледам филми 1080, да си свалям директно на него от фотоапарата и от HDD камерата видео?






  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #896

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    С клиповете от камерата и фотоапарата е най-добре да дадеш на някой да пробва. Някой ползват по-екзотични контейнери и кодеци и не тръгват.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #897

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от skakalec
    Привет на всички,
    И при мен възникна необходимостта от плеър.
    Аз пък бих ти подхвърлил за A.C. Ryan Playon!HD Mini 2 ACR-PV73800 : http://www.itshop.bg/product.php?ProductID=2352

    Излиза около 230лв, има доста добра поддръжка на мултимедийни формати (включително и екзотики) има си Gigabit мрежа (ти пишеш че ти предстои преминаване към такава така че би трябвало да си гледаш от NAS-a без накъсвания). Е вярно че е на базата на чипа Realtek 1185 @ 500Mhz и тук Sigma-джиите веднага ще се скарат - СТОП качеството на видеото при SIGMA е далече по-добро !$! Хубаво, качествено но като цикли по мрежата.... А SIGMA почти нямат нещо добро в ниския ценови диапазон (просто позастаряха ниските им модели а изискванията се вдигнаха). Сега новия WD Live (2011) - хубаво ама защо са му боднали вградено WiFi вместо да му сложат Gigabit LAN (е ако можеше и двете - ама то угодия няма). А този WD Live HUB хубаво натикали му 1ТБ HDD ама го направили несменяем - та 1TB бързо "омалява" и "забравили" да му сложат Slave USB (нали ужким има Gigabit мрежа та счели че не е нужно - да ама си трябва понякога като застарее поне като външен хард да си го ползваш :-) И то какво остават Пуканките и Дюновете но те пък тежат на тънките ни БГ бюджетчета.

  16. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #898

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от nestorbg55
    Аз пък бих ти подхвърлил за A.C. Ryan Playon!HD Mini 2 ACR-PV73800 : http://www.itshop.bg/product.php?ProductID=2352

    Излиза около 230лв, има доста добра поддръжка на мултимедийни формати (включително и екзотики) има си Gigabit мрежа (ти пишеш че ти предстои преминаване към такава така че би трябвало да си гледаш от NAS-a без накъсвания). Е вярно че е на базата на чипа Realtek 1185 @ 500Mhz и тук Sigma-джиите веднага ще се скарат - СТОП качеството на видеото при SIGMA е далече по-добро !$! Хубаво, качествено но като цикли по мрежата.... А SIGMA почти нямат нещо добро в ниския ценови диапазон (просто позастаряха ниските им модели а изискванията се вдигнаха). Сега новия WD Live (2011) - хубаво ама защо са му боднали вградено WiFi вместо да му сложат Gigabit LAN (е ако можеше и двете - ама то угодия няма). А този WD Live HUB хубаво натикали му 1ТБ HDD ама го направили несменяем - та 1TB бързо "омалява" и "забравили" да му сложат Slave USB (нали ужким има Gigabit мрежа та счели че не е нужно - да ама си трябва понякога като застарее поне като външен хард да си го ползваш :-) И то какво остават Пуканките и Дюновете но те пък тежат на тънките ни БГ бюджетчета.
    Аз съм се ориентирал към този плеар,прочетох тук там и ме устроива,само едно не ми е ясно виждам пише в опциите skype,facebook,msn сигурно са инсталирани работят ли пълноценно,и може ли да се добавят др неща при липса на вътрешен хард?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #899

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Аз съм се ориентирал към този плеар,прочетох тук там и ме устроива,само едно не ми е ясно виждам пише в опциите skype,facebook,msn сигурно са инсталирани работят ли пълноценно,и може ли да се добавят др неща при липса на вътрешен хард?
    Е за пълноценна функционалност на HD плеър с Facebook и Twiter е силно да се говори - става за временен заместител или да си провериш нещо още повече че са добавили и съвместимост с USB клавиатура и мишка (все пак машинката си е плеър за гледане и слушане) . За Skype - няма a може би са имали в предвид това <Instant Messenging> което според мен не е баш Skype :-)
    Ето и един линк към добро и богато на картинки ревю на A.C. Ryan Playon!HD Mini 2 отворено на страницата за и-нет функционалност иначе даже и от вътре са го снимали за любознателните на предишните страници : http://www.hardwareheaven.com/review...tionality.html

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    31
    #900

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Здравейте!
    Страхотен форум, доста четох и реших да се допитам до вас.
    Спрял сам се на тези два плеъра;
    1.A.C. Ryan Playon!HD Mini 2 ACR-PV73800
    2.WD TV Live 2011 (WDBGXT)
    Аз съм за №2 защото четох че е по-простичък за употреба, а не разбирам много от тези джаджи!
    Смятам да го свържа после към усилвател и прилични тонколони, както и TV (Panasonic TV-P50V10E)

    Така, кой от двата да бъде?
    Благодаря!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327668942[/time]_________________________________________________

    Извинете не усилвател, а ресийвър!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе