Страница 30 от 119 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #436

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от juliusceaser
    Hell-пробвах ,но тогава пък става друго странно нещо-липсва цялата WORKGROUP в Дивата!!!!?Направо вече не знам,но както и да е.Въпросът ми беше принципен,не че има какво толкова да си ровя в единия комп.
    Друга странност от днес:след като влезна в Дивата от някой комп,освен папките RECYCLE BIN,BT и една моя дето си я създадох ,виждам още неща-core(файл),hdd1(win rar архив),khw(файл) и ppsdku(приложение).Като влезна в архива на диска има 4-5 снимки на някакво момиче и някакво музикално приложение.А това ppsdku ме достраша да го пусна.
    Някой нещо да знае?????
    Много прилича на един вирус който наскоро 'мина' през цялата ни фирмена мрежа. Огледай си шернатите папки на компютрите за файлове с разширения - bat, scr, pif, exe всички по 500КВ и рар-ове със няколко снимки в тях и един изпълним файл, имената на файловете са като папката в която се намират. Много гадно нещо, дано не е това при теб. При мен не беше пропуснало ни едно споделено устройство, изтрил съм над 10000 записа!!!
    Сега да питам и за проблем който се появи при мен. При копиране на файлове от флашка на вътрешния хард, не се копират всички избрани а прекъсва по средата и дава "Transfer not compleated!" и толкоз. При копиране от СД карта няма такъв проблем?

  2.  
     
  3. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #437

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от iliv13
    Очаквам с нетърпение някой да сподели дали е възможно и как се държи системата (Дивата и донгъла, с който се продава в момента) при WPA2 криптиране на данните на мрежата при безжично свързване. Моята конфигурация е подобна на тази на ikarus и за жалост опита, който той има в този режим хич не ме радва. Бях решил днес да си купувам Дива, обаче ще задържа малко с надежда някой да ми отговори.
    Еми точно с донгъла който дават към плеъра не мога да ти кажа, защото аз като си го купувах не даваха нищо, но с алтернативен (който мисля че е със съвсем същия чипсет катооригиналния, обаче) си работи съвсем нормално с WPA2 - това с последния релийз на PlayOn!HD фърм (по-стария имаше само WPA, май че, но и то е достатъчно)... с последната бета не съм пробвал, но не очаквам проблеми. И някаква съществена разлика при WPA/WPA2 и без WPA в скоростта не съм забелязал.
    А на ikarus бих препоръчал да пробва на ръка да зададе радиоканала на който работи рутера му - примерно 11-ти канал или 10-ти... това вече го бях писал някъде. Аз имах сериозни проблеми на 12-ти и 13-ти канал, а също и на 1-ви... 1-ви май щото е претоварен, а 12 и 13 просто явно не бяха по силите на радиочастта на донгъла (макар че се връзваше все пак, но с описаните от ikarus ефекти).

    Цитат Първоначално публикувано от hater
    Мерси, че даваш инфо.
    Аз нямаше как да тествам тия дни, а и не ми се форматира диска (ако се връщам назад), че вече има 300ГБ данни на него.
    Ако е стабилен и не "замръзва", ще го сложа и аз. Имах доста лоши впечатления от въпросното замръзване на 2388...
    От 2891 до 2388 няма да има нужда от форматиране на диска. (Също както и от 2388 до 2891, макар че все още не съм го пробвал)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #438

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от dsp
    От 2891 до 2388 няма да има нужда от форматиране на диска. (Също както и от 2388 до 2891, макар че все още не съм го пробвал)
    Как така?
    Мислех че 2891 е RTL SDK v2, а 2388 e SDK v1???
    При подмяна назад винаги иска формат...
    Дори пише, че и напред е добре да има формат заради симлинковете към харда.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #439

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от lubo1972
    Много прилича на един вирус който наскоро 'мина' през цялата ни фирмена мрежа. Огледай си шернатите папки на компютрите за файлове с разширения - bat, scr, pif, exe всички по 500КВ и рар-ове със няколко снимки в тях и един изпълним файл, имената на файловете са като папката в която се намират. Много гадно нещо, дано не е това при теб. При мен не беше пропуснало ни едно споделено устройство, изтрил съм над 10000 записа!!!
    Ами точна така беше,нещо ме усъмни и форматирах веднага целия диск.На компютрите обаче нямах(дано и да нямам).

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #440

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    ето и моите кратки впечатления от новата бета:
    - в момента се гледа DVD от папка - просто чудно, бях започнал да правя iso-та на ДВД-тата сега спирам
    - това което разцъках ми хареса

    ето и проблемите и пожеланията
    - все още , както и при 2388 не мога да подкарам като хората NFS-a - конектвам , виждам ппаки , файлове, но за превю или плейване не може да става дума - просто забива или трансфера е отчайващ = не знам но не мога да го изтрая и го рестартирам от адаптера ! , а NFS-а ми е работещ защото dreambox-овете ми си ползват същите ресурси и си записват без проблеми.; единствено за което се сещам е че все още нямам вътрешен диск.
    - защо никой не се е сетил досега да може да се променя мрежовата група при мрежовите настройки, моите компютри вкъщи не са в Workgroup и не искам да бъдат

    Определено ми се струва доста добра версия и смятам да я ползвам , за разлика от 2388, което беше игра за 5 мин.

    между другото в езиците има и български, като се има впредвид че аз НЕ намерих начин да си купя PLAYON и да си го доставя до България, да не би да има някакво коопериране с Дейзи , защото чистата сметка къде какво са продали не би довела до български във фирмуъеъра; не че превода е на ниво и все си карам на английски.


  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #441

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Колега , от сайта на производителя доставят до Бг !За Плейон става въпрос !Има и инернет магазини от Германия и Холандия , които доставят също до БГ !

  8.  
     
  9. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #442

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от hater
    Как така?
    Мислех че 2891 е RTL SDK v2, а 2388 e SDK v1???
    При подмяна назад винаги иска формат...
    Дори пише, че и напред е добре да има формат заради симлинковете към харда.
    Не, и двете са с новото SDK. Мажи смело

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    ето и моите кратки впечатления от новата бета:
    - в момента се гледа DVD от папка - просто чудно, бях започнал да правя iso-та на ДВД-тата сега спирам
    То и преди се гледаха без проблем... аз съм още с 2388 - не е лош релийза никак...

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #443

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    "@georgebg" -> може да се смени името на работната група в плеъра, но трябва да влезеш през телнет, логваш се с "root" без парола и пишеш

    vi /tmp/netb/smb.conf

    след това на втория ред виждаш работната група и можеш да си я редактираш. Запазваш файла и излизаш от сесията. Рестартираш плеъра и си готов.

    ПлейОна и Дивата са с идентичен хардуер и цена, така че по-добре Дива заради гаранцията. Единствено проблемът е със заключените фирми, но и на това сме му хванали цаката ;-)

    Ето и ръководство за работа с NFS -> http://www.mpcclub.com/forum/attachm...7&d=1255152102

    и това също е решение -> http://www.mede8erforum.com/index.php?topic=185.0

    Ето и списък с файловите разширения поддържани от плеъра:

    .rmvb .rm .wmv .jpeg .jpg .bmp .gif .tiff .tif .png .dng .m3u .mp3 .wma .asf .aac .mp4 .m4a .wav .aiff .ogg .flac .ra .mka .ec3 .ts .tp .trp .m2ts .mts .mpeg .mpg .vob .dat .avi .divx .ifo .mkv .iso .mov .m4v .flv .ogm

    За тези, които искаха да пуснат DTS AUDIO файлове, да ги преименуват на WAV и ще останете приятно изненадани ...

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #444

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    a, мерси за информацията, Hell

    за двд от папка да работи с меню имах впредвид, иначе знам че може.
    не знам за доставка аз преди да купя моята дива , не можах да открия смислен начин да си платя с кредитна карта и да дойде до тук това нещо, а и основната ми мисъл беше че обикновено се прави поддръжка за целевите пазари , а тук никой не се е похвалил с оригинален плейон , ако има такъв то е естествено да го направи точно в тази тема
    NFS-a съм си го настроил и работи , достъпва всички ресурси но не иска да плейва, например показва картинка за 20-30 сек. което е убийствено бавно ...

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #445

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Аз си бях направил поръчка от сайта на производителя , но имаха проблем с плащане чрез paypal и аз после загубих интерес !Иначе има отделна тема за Playon!HD , но е нормално да се сподели и тук след като Дивата му е сиамски близнак !

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #446

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    не много полезни тестове, но направих малко копирания на един и същ файл и понеже имам през НАС-а си графика на мрежовия трафик успях да засека скоростите:
    - при гигабитова мрежа и използване на лан-а на дивата трансфера се движи на 30-31.5 Mbps , при трансфер с компютър съм вдигал над 350 Mbps така че приемам че толкова си може картата на дивата
    - с безжичния адаптер и 54Мб рутер , трансфера се движи 10-11 Mbps
    това с последния 2891

    и още нещо при включени и двата интерфейса - копирах с 11 mbps, като откачих адаптера копирането продължи през кабела и се вдигна на 31mbps.

    и едно допълнение - върнах последния фирм на дивата и направих същия мрежов тест- при същите условия трансфера се движеше 24-25 Mbps, което говори че са се постарали плайон в новата бета и то доста.
    същите резултати се потвърдиха при пускането на чист BD филм - и при двата има насичане но мрежовите трансфери са същите като при копирането.

    субективния тест - на mkv 1080p например Harry Potter 17GB - някой сцени накъсващи при фирм-а на дивата с фирм-а на Плейон минаха без накъсване, дори при превъртане с висока скорост намоменти видях и мрежов трансфер над 40-45 Mbps, което макар и флуктоационно така да се каже ме обнадеждава

    между другото и при BD филм го "разпознава" при опит да влезеш в папката и ти предлага да го плейне- плейва го макар и без менютата,като при ДВД, но и това е супер...


  14.  
     
  15. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #447

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Проблема с някои *.jpg файлове си остава и при 2891 - Progressive-DCT

    След рестарт се връща както си е било.Няма да е от тук
    vi /tmp/netb/smb.conf

    след това на втория ред виждаш работната група и можеш да си я редактираш. Запазваш файла и излизаш от сесията. Рестартираш плеъра и си готов.

    Тествах и стана от тук: /tmp/hdd/root/samba/lib/smb.conf или /tmp/package/samba/lib/smb.conf .Мисля че има значение дали има вътрешен диск.При мен е 1-я вариянт.И за по-сигурно редактирах и другите *.conf файлове.
    Но трябва да се добави целия ред след
    [global]
    workgroup=името_на_групата
    server string=Diva - може да си добавите и този ред ако желаете
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #448

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    за двд от папка да работи с меню имах впредвид, иначе знам че може.
    И с меню си работи, просто трябва да пуснеш файла VIDEO_TS.IFO (това е първия файл който се вижда, обикновено) и захапва както трябва... е сега са се светнали и друг пиниз да вкарат - направо папката да се плейва (което не е лошо, разбира се)... ама и преди си бачкаше без проблеми

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    34
    #449

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте, наскоро и аз се сдобих с този приятен и многофункционален плейър. Много му се радвам , но забелязах един такъв проблем при мен. Свързан е чрез HDMI-HDMI кабел с телевизор Пани p42u10e подавам му сигнал 1080p 50 или 60 hz без значение проблема си го има отивайки на setup и размер на картината червените ленти се виждат (като изключа overscan) може би точно в края на екрана отгоре и в ляво. Направи ми впечатление на филма 24p който Lazarus18 беше споделелил няколко поста по-нагоре че отгоре и в дясно не е запълва екрана може би 5 мм. Дали при вас е така? Също така като си пусна различни филми в дясно картината ако е на FIT се забелязва пак около 5 мм променен цвят т.е. ако е синьо лого се вижда виолетово. Чудя се да си включа overscan и да си свиркам или да търся някакви настройки ?

  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #450

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @bobybravo -> в сетъпа има настройка за размера на видео фрейма. Има разпъване в хоризонтална и вертикална посока. Става въпрос за последните фирми. Настройката за видеото си я направи на "HDMI AUTO".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 119 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе