Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 35 от 151 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #511

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plameniv
    Здравейте и честита коледа на всички,

    Преди около месец си взел LG 42LH50YD.
    Всичко си беше добре докато реших да му обновя фирмуера мислех че ще ми тръгнат субтитрите но стана по голяма беля. Изчезна ми антената и звука на DivX, иначе може да се пускат филми през USB но без звук. Сякаш фирмуера не поддържа хардуера както трябва.
    Проблема мисля че се оказа в това че съм сложил европейски фирмуер, а за тук не мога да намеря подходящ.
    Намирам се в Австралия и изглежда е някаква тукашна версия но я няма никъде в интернет, само европейски версии намирам в нета.
    Ако някой знае от къде да се здобия с такава версия като за AU/NZ да пише.
    Благодаря предварително.
    Дааа-пооцапал си пейзажа. Шасито на азиатските модели е малко по-различно/обсъждахме го в AVForums/.
    http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/

    Пробвай с този метод да върнеш версията на фърмуера с която си го закупил.
    В телевизорa има защита от неправилен (погрешен) ъпгрейд. Телевизора пази двата последни качени в него фърмуери _различни_ версии. "Превключването" помежду им може да става по следният способ - натискаме бутона "меню", избираме пункт "Опции" (но не влизаме в него!) и седем пъти натискаме на дистанционното бутона "9", появява се съответно съобщение и след изключване и повторно включване телевизора ще ви предложи да пресканирате каналите, фърмуера ще е резервният. Фърмуера се превключва "по кръг". Не злоупотребявайте с този способ!!!
    Ако не проработи се свържи с местното представителсто на компанията и поискай да ти пратят на имейла фърмуер за твоя модел телевизор.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    9
    #512

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    А може ли от цифров изход да се извади аналогов стерео сигнал?

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    3
    #513

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Дааа-пооцапал си пейзажа. Шасито на азиатските модели е малко по-различно/обсъждахме го в AVForums/.
    http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/

    Пробвай с този метод да върнеш версията на фърмуера с която си го закупил.
    В телевизорa има защита от неправилен (погрешен) ъпгрейд. Телевизора пази двата последни качени в него фърмуери _различни_ версии. "Превключването" помежду им може да става по следният способ - натискаме бутона "меню", избираме пункт "Опции" (но не влизаме в него!) и седем пъти натискаме на дистанционното бутона "9", появява се съответно съобщение и след изключване и повторно включване телевизора ще ви предложи да пресканирате каналите, фърмуера ще е резервният. Фърмуера се превключва "по кръг". Не злоупотребявайте с този способ!!!
    Ако не проработи се свържи с местното представителсто на компанията и поискай да ти пратят на имейла фърмуер за твоя модел телевизор.
    Опитах не става, аз вече му бях сменил 2-3 пъти флаша преди това и така съм изтрил резервните. Просто не знаех че не са съвместими.
    Обаждах се на LG записаха ми някакъв час за някакъв сервиз и от там пратиха някакъв техник иска ми 80 кинта да идва пак да ми смени цялото дъно. Не искаха да ми пратят флаша щях да го възстановя за няма и 5 мин. И той така казва LG не давали фирмуера за тоя модел. Какъв е проблема че не го предоставят за ъпдейт не мога да разбера
    Ако някой знае някъде къде има такъв фирмуер каквато и да е версия просто да го оправя за нова година, че си взех телевизор и няма да му се радвам доста време. Тук са толкова пипкави и мудни че няма на къде.



  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #514

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plameniv
    Опитах не става, аз вече му бях сменил 2-3 пъти флаша преди това и така съм изтрил резервните. Просто не знаех че не са съвместими.
    Обаждах се на LG записаха ми някакъв час за някакъв сервиз и от там пратиха някакъв техник иска ми 80 кинта да идва пак да ми смени цялото дъно. Не искаха да ми пратят флаша щях да го възстановя за няма и 5 мин. И той така казва LG не давали фирмуера за тоя модел. Какъв е проблема че не го предоставят за ъпдейт не мога да разбера
    Ако някой знае някъде къде има такъв фирмуер каквато и да е версия просто да го оправя за нова година, че си взех телевизор и няма да му се радвам доста време. Тук са толкова пипкави и мудни че няма на къде.
    Тук едва ли можем да ти помогнем.Няма как да ти набавим фърмуер за азиатски модел.Между другото съм в черният списък на LG Великобритания заради фърмуерите които съм постнал в няколко Европейски форума . Компанията избягва да дава фърмуер на официалните си страници /от това само губят/- повечето фърмуери тук са от заводите за производство / вътрешни хора /
    Варианта ти е да извикаш техника и да сменя шасито -80 австралийски долара са добра цена.
    80 AUSTRALIAN DOLLAR (AUD) = 96.3778 BULGARIAN LEV (BGN)
    http://finance.news.bg/currency_calculator.php

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    3
    #515

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Абе има и начин да се свали от работещ ТВ с RS232 кабел, но трябва да е от същия модел
    Както и да е ще го викам ама ще е след нова година. Не мога да им разбера политиката какво ги боли ако ще дадат фирмуера.
    То е някакъв вид Линукс и всичко е изпълним код няма как да стане на друг пройзводител нито пък да им краднат нещо.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    14
    #516

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Колеги помагайте.На LG 42LH5000 как да включа звука към DVD-то.Нещо не мога да се оправя с изходите.Гледам че има само един изход за звук който е оптичен,но си нямам идея какъв кабел мога да ползвам.DVD-то ми има чинч входове за звук.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #517

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от d_ivanov
    Колеги помагайте.На LG 42LH5000 как да включа звука към DVD-то.Нещо не мога да се оправя с изходите.Гледам че има само един изход за звук който е оптичен,но си нямам идея какъв кабел мога да ползвам.DVD-то ми има чинч входове за звук.
    Ако нямаш оптичен аудио вход на ресивъра или домашното кино което имаш от двете няма и как да пуснеш звука , поне не през оптика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    20
    #518

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от althon
    А какво има 3.55, което 3.40 (с такъв го получих и след активирането на плеъра го върнах) няма? Има ли смисъл да го ъпдейтвам?
    Моля за отговор на този въпрос.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #519

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от shakapld
    Моля за отговор на този въпрос.
    Не знам-едва ли някой може да ти отговори- освен ако има някой от форума разбиращ от Линукс и отвори фърмуера за да го прегледа

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    88
    #520

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте,

    Някой от вас ползва ли телетекст? Аз не!

    Фактите:
    При мен(Ариел ТВ Варна) излъчва телетекста на БНТ само в аналоговия сигнал.
    Отскоро Нова ТВ има телетекст излъчван в цифровия сигнал.
    И на двете ТВ текста е на латиница.

    Реших да си разбутам ТВ-то, да сменя страната и да видя какво ще се получи.Смених на "България":
    Цифровия тунер естествено изчезна заедно с всички настроени канали, но аз това си го знаех!
    Настроих БНТ на аналоговите и телетекста тръгна на кирилица

    Сега търся начин да направя така че, хем вълка да е сит(да имам ДВБ-Ц), хем агнето да е цяло(телетекста да е на кирилица).

    Приемам идеи

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #521

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Пробва ли със държава _ _ _ _ ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    88
    #522

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    /quote]
    Да! Всички опити засега са безуспешни

    По принцип държавата ми беше "--"
    Както казах в предишния пост изтрих списъка с каналите та реших да поекспериментирам.
    Смених държавата на финландия, швеция, албания, сърбия, русия, румъния, --, България. Записах всички файлове и почнах да търся разликите...
    Последователно променях байтовете и ги зареждах в ТВ с надеждата да разбера кой отговаря за кодовата таблица и с кой се активират Т+С тунерите. Накрая ми омръзна и замених байтовете за "България" в файла с настройки за финландия и нямаше тунери.

    Извод: Смяната на двата байта за държава автоматично задава наличието/отсъствието на цифрови тунери.

    едит: Смяната на езика на менюто на "Български" реши проблема.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #523

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте,наскоро си взех 26LG LH2000 и реших ,както е описано да си активирам USB-то да ми плейва. Реших първо да проверя версията на формуеъра си и тя се оказа че е 3.47 тъй като модела ми е произведен ноември 2009г. И прочетох това съобщение - If you have V3.48 or V3.47 on your DIAGNOSTIC screen don't try to downgrade with this method as you will brick your TV! You have been WARNED! което не ме зарадва особенно... И имам питане ще мога ли да си даунгрейдна формуеъра до 3.15 за да вляза в сервизното си меню или има опасност да си прецакам тв-то? Какво трябва да направя ? Сигурен съм ,че ще ме посъветвате какво да направя и най- вече hristoslav2 ще знае как да постъпя... Благодаря ви предварително защото и на мен ми се иска да си гледам филми през USB-то.
    .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    88
    #524

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    По този проблем hristoslav2 е писал на първа страница. Проблема възниква ако после опиташ да качиш 3.40.

    Но щом те е страх ползвай по-безрисковия метод с ИЧ светодиод. Ще ти струва около 0.5лв(цената на един ИЧ светодиод).

    Ако бъзикаш повече из ТВто (като мен) това е и по лесния начин, вместо да задържаш клавиши и да въвеждаш пароли...

    btw, днес покрай разгадаването на конфигурационния файл на ТВ-то влизах в сервизното около 15 пъти.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #525

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Така е, коко5 ,твоя начин е добър,но нямам усилвател,за да го направя...дали не може диода да се сложи някъде на друго място?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 151 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе