Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 51 от 151 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #751

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от montresor
    Ами оператора ми е ИНТЕР САТ ООД-МЕЗДРА и приемника им върви с карта.
    В техният приемник има ли карта? Ако има карта - пробвай с Conax модул и тяхната карта поставена в него.
    Не купувай модула а дай парична гаранция за да го тестваш на телевизора си/в случай че модела не сработи да можеш да го върнеш и да си вземеш парите обратно/.
    попитай ги и на имейла за CAM модул
    http://intersatmezdra.net/contacts.html
    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    47LH7000 или 47LS8000 ?

    Днес гледах на един и същи СД сигнал двата телевизора в ТП и SL8000 (без да пипаме настройките им а и не знам дали са били еднакви) имаше предимство малко по контрастен и по четлив текст който се движи...
    Като качество на обработка на СД не видях разлика. Не ми хареса и черното особено, сякаш не беше истинско черно но може и да се лъжа! Стори ми се, че цветовете на SL8000 са как да ги нарека някакси по 'живи', но пък не ми хареса лъскавия екран в който всичко се оглеждаше! Отбих се и в ТМ където незнам с какви настройки беше SL8000 но LH7000 беше в пъти по контртастен на ХД сигнал и малко се разочаровах от по скъпия модел... Обърках се кой е по добрия?
    47LS8000 е леко подобрена версия на 47LH7000

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    31
    #752

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Аз ги питах и те казаха, че за сега не можело да се гледа с модул,ама според мен нещо ме излъгаха,нама логика, приемника им е с карта защо да не става с модул?Ще видя от каде де си взема модул и ще опитам.

    На приемника пише Home Digital TV.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #753

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Леко подобрена ама и немалко по-скъпа!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #754

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Леко подобрена ама и немалко по-скъпа!
    Основно разликата е в корпуса и панела.Разликата в шаситата е минимална.Фърмуера е общ.


    http://www.engadget.com/photos/lgs-6...585815#2585815

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #755

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Не съм и предполагал че има толкова компетентен форум с толкова богата база за LG

    Първо искам да искажа искренни благодарности на хората създали тази тема

    Ето и моят проблем

    От около 2 седмици разполагам с LG 32 LF 2510 , първоначално когато включех HDMI си тръгваше без проблем , сега трябва да правя настройки всеки път от лаптопа и т.н. - мислех че е проблем в драйверите на видеокартата на лаптопа , но май ще се окаже в софта на ТВ-то >ето подробна тема за проблема ми : http://www.kaldata.com/forums/index....owtopic=146543

    Та така ,като разбрах какво възможности имам с ТВ-то реших да си сменя firmware с 3.15 /в момента съм с 3.40 -това успях да го проверя / за да мога да си ползвам USB-то , но преди да започна всичко искам да се консултирам

    1. Така и не ми стана ясно след като си подготвя флашката с нужните файлове - как да започна? Да я включа на изкл ТВ - да го пусна и той сам ще почне или да ползвам другият описан метод в началото на тема - при пуснат ТВ от дистанцонното да го активирам ????

    2. Не можах да разбера точно кои фаилове да си смъкна и да ползвам за моят модел??? / в описанието пише че са за 2500 аз съм с 2510 ..../

    3. След като успея /надявам се успешно/ да променя от 3.40 на 3.15 и успея да си активирам USB трябва ли след това да се вдига версията до 3.55 ?- ако да съшите стъпки ли да ползвам и кои файл точно да ползвам???

    Има ли нещо по-специфично с което трябва да внимавам при тези операции с моят модел ТВ???

    Предварително се извинявам за тези глупави въпроси , но това ми е първата операция с която се захващам от този сорт и естестеено ми е притеснено.....

    Благодаря на всички отзовали се преварителнно, създали сте страхотен и много плезен форум

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #756

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Привет s_toshkov

    1.Изключи телевизора от дистанционното в режим на готовност.
    Постави USB флашката в USB слота на телевизора.
    Включи телевизора, процесът на обновяване ще се стартира автоматично.

    2.Фърмуера за LF2500 и LF2510 е един и същ
    ******************.com/files/26975183...ginal.rar.html

    3.Не е нужно пак да качваш с флашка фърмуер./погледни с коя версия си в момента/
    В телевизорa има защита от неправилен (погрешен) ъпгрейд. Телевизора пази двата последни качени в него фърмуери _различни_ версии. "Превключването" помежду им може да става по следният способ - натискаме бутона "меню", избираме пункт "Опции" (но не влизаме в него!) и седем пъти натискаме на дистанционното бутона "9", появява се съответно съобщение и след изключване и повторно включване телевизора ще ви предложи да пресканирате каналите, фърмуера ще е резервният. Фърмуера се превключва "по кръг".

    Що се отнася до проблема ти с връзката с компа - има си тема
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35398.900.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #757

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения


    2.Фърмуера за LF2500 и LF2510 е един и същ
    ******************.com/files/26975183...ginal.rar.html


    успях да смъкна въпросният фаил - той е архив , вътре откривам някаква снимка с характеристиките , една power point спецификация - нещо като обяснение кое как се прави , и последното е папка LG_DTV - вътре има нещо - предполагам е нужният софт

    Тази папка я слагам на 2 различни флашки /предварително изтрити и форматирани под fat 32/ - изключвам ТВ-то от дистанционото , вклщчвама флашката ,вклшчвам тв-то и нищо не започва .....

    От менюто на тв-то в меню- НАСТРОЙКИ -имам опция : софт. обновяване - там е вкл. и въпреки това нищо не става.....

    Защо така ???




  10. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #758

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Ето го и дългоочаквания пробив за моднат firmware за LG LH серии 2009. За сега само през RS232.Бъдете внимателни всичко е на Ваш риск.

    Цитат: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16479-57 Drew99

    Ну что ж, "Революция, о которой так долго говорили большевики, СВЕРШИЛАСЬ! Ура, товарищи!" (с) В.И. Ульянов (Ленин)

    Появилась первая самодельная прошивка для телевизоров LG 2009-го модельного года

    пока она далека от идеала, заливается только через терминал (хотя, автор обещает упаковать ее в EPK в ближайшее время)

    в ней дабавлена поддержка сетевых устройств (последством USB сетевых карт, в том числе WiFI), поддержка CD/DVD файловых систем, обещана поддержка чтения/записи на NTFS и некоторые другие усовершенствования.

    подробности ТУТ : http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_f...pg=1&sc=20&x=0

    Настоятельно не советую что-либо делать без полного понимания всего процесса и ожидаемых проблем!
    претензии по ОЧЕНЬ качественно убитому телевизору будете предъявлять сами себе!


    Просьба, не спрашивать в этой ветке "когда будет сделано ХХХ?", "а как эту прошивку прошивать?", "а подойдет ли она для моего пылесоса?". Эти и другие вопросы можно задать автору прошивки по вышеозначенной ссылке НА АНГЛИЙСКОМ ЯЗЫКЕ!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #759

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от s_toshkov
    2.Фърмуера за LF2500 и LF2510 е един и същ
    ******************.com/files/26975183...ginal.rar.html


    успях да смъкна въпросният фаил - той е архив , вътре откривам някаква снимка с характеристиките , една power point спецификация - нещо като обяснение кое как се прави , и последното е папка LG_DTV - вътре има нещо - предполагам е нужният софт

    Тази папка я слагам на 2 различни флашки /предварително изтрити и форматирани под fat 32/ - изключвам ТВ-то от дистанционото , вклщчвама флашката ,вклшчвам тв-то и нищо не започва .....

    От менюто на тв-то в меню- НАСТРОЙКИ -имам опция : софт. обновяване - там е вкл. и въпреки това нищо не става.....

    Защо така ???



    DOWNGRADE на софтуера на LG LH2000,3000,4000 серията от 3.24 на 3.15:
    1.Сваляте си това: http://4storing.com/8ehjz9/3baed4f22...2da11f84f.html
    2.Записвате на USB Flash drive папката LG_DTV
    3.Включвате флашката в USB входа на телевизора и натискате MENU от дистанционното след това поставяте курсора на иконата OPTIONS -БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В ПОДМЕНЮТО и натискате СЕДЕМ пъти бутона FAV(най-долния десен).
    4.Ще ви излезе меню с версията на софтуера за флашване (в случая 3.15.00).
    5.Натискате бутона ОК - телевизора започва инсталация и като достигне 100% се саморестартира и готово. Вече имате достъп до сервизното меню.
    6.След вход в сервизното меню (с натискането на бутоните ОК на ДУ и ТВ заедно) отивате САМО на Tool Option 3
    и задавате на JPEG/MP3 стойност 1 а на DIVX стойност HD.
    Чети внимателно първа страница там всичко пише.
    Благодарение на Hristoslav !


  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #760

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Ако има някой от форума запознат с linux и има желание нека да се включи/поканата е за всички от Momir Milekic <mmilekic@gmail.com>
    Hi! it's me... xw0lf from Serbia (again)
    i want to invite you to new forum (maybe you know already), where some people will try to make progress
    http://www.lg-hack.info/
    founder is tester13a (guy from russian forum)
    please help , if you can
    and invite other bulgarian people if you know someone who is expert for linux/hacking... etc...
    greetings!
    --
    Niko, Niko....
    KAO JAAA............

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #761

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте, притежавам LG 42LH4000 и искам да си активирам плейъра за филми от USB.
    В момента съм с firmware ver. 3.55 . По описания в стр. 1 метод ще кача версия 3.15 и ще активирам плейъра - чрез зареждане от usb-stick.
    Въпроса ми е , след минаване на 3.15 би трябвало да мога да върна версия 3.55 по метода на "неправилния" upgdrade, само с дистанционното и комбинациите, които са указани на стр. 1. (пазейки втория firmware на самия телевизор и кръгово превключване).
    Изтеглил съм версия 3.15 от този линк : http://narod.ru/disk/13866727000/LG_...mware.zip.html , който отново е от стр. 1. Читав ли е този, или да изтегля друг?
    Мисля при downgrade-а да закача ТВ-то на домашния UPS като по този начин избегна смущения в ел. мрежата. - мисля, че няма да има проблем.
    Другия ми въпрос е - След като съм качил верс. 3.15 кога да премахна флашката от телевизора?
    Прочетох, че след успешен up/downgrade ТВ-то се изкл./вкл. и пита за сканиране на програми. Може би тогава мога да го изгася от ДУ и да премахна флашката , да си активирам плейъра и отново от ДУ да върна верс. 3.55 .
    Благодаря предварително за отговорите. Страхотен форум! Следя го от няколко седмици

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #762

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Благодаря на всички !!!


    Вече си имам LG 32 LF 2510 , НО с активен USB вход - ползвам г за снимкки , мп- 3 и филмите ми вървят дори и субтитрите си ги направих на БГ !
    Страното беше при мен че след като сложих версия 3.15 - колкото и пъти да се опитвах да настройвам каналите не ми даваше да прехвърля от "антена " на "кабел" и неможах да си активирам кабелният тунер, защото след смяната на софтуера загубих всичките настроени канали , след това по метода описан по горе си махнах инсталираната версия 3.15 и се върнах къмм 3.40 и се получи работата - активира се цифровият тунер и си настроих всичките канали.

    Сега съм много доволен ....супер е , но сега в менюто имам още два нови модула /цитирам ги по спомен защото ТВ-то не е пред мен в момента / - та сега имам старите 4 модула /настроики, картина, опция и т.н. / сега имам "входове - изобразен с един чинч " и ак не се лъжа е "USB "

    Притеснявам се това което съм правил /ТВ-то си го купих от техном. / дали може да е причина да и отпадне гаранцията? МОгат ли сервизните техници да бръкнат в сервизното меню и да видят кога на коя дата и какво е правено? Аз предполагам че ако се наложи мога да сляза пак на 3.15 и от сервизното меню да си изключа USB плеъра и там на jpeg а си върна стоиност 0 и така ще изчезната ли тези модули от менюто ?

    Други екстри мога ли да си подкарам на LG 32 LF 2510 , освен USB плеъра ???В момента съм с 3.40 има ли по-добри и по-нови програми и има ли смисъл да ги сменям?

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #763

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от thadon
    Здравейте, притежавам LG 42LH4000 и искам да си активирам плейъра за филми от USB.
    В момента съм с firmware ver. 3.55 . По описания в стр. 1 метод ще кача версия 3.15 и ще активирам плейъра - чрез зареждане от usb-stick.
    Въпроса ми е , след минаване на 3.15 би трябвало да мога да върна версия 3.55 по метода на "неправилния" upgdrade, само с дистанционното и комбинациите, които са указани на стр. 1. (пазейки втория firmware на самия телевизор и кръгово превключване).
    Изтеглил съм версия 3.15 от този линк : http://narod.ru/disk/13866727000/LG_...mware.zip.html , който отново е от стр. 1. Читав ли е този, или да изтегля друг?
    Мисля при downgrade-а да закача ТВ-то на домашния UPS като по този начин избегна смущения в ел. мрежата. - мисля, че няма да има проблем.
    Другия ми въпрос е - След като съм качил верс. 3.15 кога да премахна флашката от телевизора?
    Прочетох, че след успешен up/downgrade ТВ-то се изкл./вкл. и пита за сканиране на програми. Може би тогава мога да го изгася от ДУ и да премахна флашката , да си активирам плейъра и отново от ДУ да върна верс. 3.55 .
    Привет
    Правилно си схванал всичко След даунгрейда гасиш телевизора от ДУ и махаш флашката. След активацията -връщаш оригиналният фърмуер по описаният метод за кръговото превключване.
    Цитат Първоначално публикувано от s_toshkov
    Благодаря на всички !!!

    Вече си имам LG 32 LF 2510 , НО с активен USB вход - ползвам г за снимкки , мп- 3 и филмите ми вървят дори и субтитрите си ги направих на БГ !
    Страното беше при мен че след като сложих версия 3.15 - колкото и пъти да се опитвах да настройвам каналите не ми даваше да прехвърля от "антена " на "кабел" и неможах да си активирам кабелният тунер, защото след смяната на софтуера загубих всичките настроени канали , след това по метода описан по горе си махнах инсталираната версия 3.15 и се върнах къмм 3.40 и се получи работата - активира се цифровият тунер и си настроих всичките канали.
    Сега съм много доволен ....супер е , но сега в менюто имам още два нови модула /цитирам ги по спомен защото ТВ-то не е пред мен в момента / - та сега имам старите 4 модула /настроики, картина, опция и т.н. / сега имам "входове - изобразен с един чинч " и ак не се лъжа е "USB "
    Притеснявам се това което съм правил /ТВ-то си го купих от техном. / дали може да е причина да и отпадне гаранцията? МОгат ли сервизните техници да бръкнат в сервизното меню и да видят кога на коя дата и какво е правено? Аз предполагам че ако се наложи мога да сляза пак на 3.15 и от сервизното меню да си изключа USB плеъра и там на jpeg а си върна стоиност 0 и така ще изчезната ли тези модули от менюто ?
    Други екстри мога ли да си подкарам на LG 32 LF 2510 , освен USB плеъра ???В момента съм с 3.40 има ли по-добри и по-нови програми и има ли смисъл да ги сменям?
    Честито
    Да-сервизните техници могат да проверят кога е влизано в сервизното меню-но рядко го правят.Теоретично гаранцията отпада-но не могат да докажат че си го направил ти.Разбира се ако се притесняваш можеш пак по процедурата да даунгрейдваш и да въстановиш всичко.Качи си версия 3,55.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    11
    #764

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jijo
    Аз имам същия TV и си взех диск Seagate Freeagent Go 320GB.
    Работи идеално без външно захранване.
    Не знам защо само не изключва въртенето на диска когато не се ползва, въпреки че в спецификациите му пише, че има такава функция.
    някой друг да ползва HDD
    този модел дали ще тръгне External HDD Transcend 320GB - 115 лв. му е цената ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #765

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Правилно си схванал всичко След даунгрейда гасиш телевизора от ДУ и махаш флашката. След активацията -връщаш оригиналният фърмуер по описаният метод за кръговото превключване.Честито
    Да-сервизните техници могат да проверят кога е влизано в сервизното меню-но рядко го правят.Теоретично гаранцията отпада-но не могат да докажат че си го направил ти.Разбира се ако се притесняваш можеш пак по процедурата да даунгрейдваш и да въстановиш всичко.Качи си версия 3,55.
    офф, ако знаех че гаранциатя пада сигурно нямаше да го направя това.......,за мен парите които отделих за ТВ-то /900 лв /са си много и нямаше да рискувам....може би



    вече така или иначе съм почнал от къде да си дръпна най добрата версия 3.55 за LG 32LF2510

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе