Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 56 от 151 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #826

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Някъде някой попита за формата на USB флаша: за зареждане на нов FIRMWARE или ако искате да записвате вурху флаша настройките на ТВ-то *.TTL файлове задължително FAT или FAT32. За записване и прочитане на по големи файлове от 4 GB формата на флаша трябва да е NTFS.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #827

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от s_toshkov
    Възстанових заводките настройки - дадох на Финландия - нито 1 канал не ми намери , дадох на страна "---" намери ми всичките 82 канала - всико си беше на англииски , сложи и звука и субтитрите и всико на бг - СЪБТИТРИ на дискавъри - пак няма

    Кво да правя ????Изнервих се много ...,а това ми е любимият канал , да взема да науча повечко езика ли .....

    Колеги ако има някои от Вас - варненец близо около Трошево - ако има възможност да погледне...
    Toва пробва ли го пак ?
    Отиди на Discovery channel на ТВ-то натисни от дистанционното SUBTITLE пада меню с наличните езици избери bul. или български и натисни ОК .Изчакай малко 5-10 сек да се появят.
    /Имай в предвид ,че не всички канали на Discovery поддържат постоянно субтитри! Виж и на някой друг канал-примерно History-пробвай с описаното по-горе./

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #828

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Toва пробва ли го пак ?
    Отиди на Discovery channel на ТВ-то натисни от дистанционното SUBTITLE пада меню с наличните езици избери bul. или български и натисни ОК .Изчакай малко 5-10 сек да се появят.
    /Имай в предвид ,че не всички канали на Discovery поддържат постоянно субтитри! Виж и на някой друг канал-примерно History-пробвай с описаното по-горе./
    Да , пробвах - пак няма , вече се отчайвам .....В момента няма - ако включа онзи тъпият декодер - има - ще лудна вече , адски много се дразня

    Интересното при мен че докато съм на DYSKOVERY - като натисна бутона " subitle " /на моето дистанционно е бутон точно под жълтият / ми пада меню само с 2 реда:

    ЕЗИК НА СУБТИТРИТЕ :
    изключени
    български

    които и да избирам , каквото и да правя нито се появяват ,нито изчезват

    Ако отида на дргите DYSKOVERY - например SCIENCE - там субтитрите си ги имам и когато бутна бутона ми излиза

    ЕЗИК НА СУБТИТРИТЕ :
    няма

    а в дейстителност на тези канали имам , имам на всики без DYSKOVERY

    При мен голямото меню с избора на многото езици за субтитри , аудио и т.н. се отваря само в менюто ОПЦИЯ

    Не знам по-ногоре в темата четох че колега си настроивал честоти ,модулации и т.н. - ако влюча този декодер има ли откъде да ги взема тези данни и да пробвам да настройвам каналите - дали ще се промени нещо?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #829

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    @s_toshkov: Честотите и модулациите може да ги вземеш от кабелния оператор. Аз лично си ги взех от сайта им (което ми спести куп обяснения и ходене в студа до някой от офисите им )
    Аз също нямам субтитри на канал Discovery. Имам бутон "Subtitles" на ДУ. Натискайки го ми излизат освен български и още два езика(словенски и сръбски). Който и език да избера аз също нямам субтитри. Предполагам, че не е от ТВ-то, а просто канала не го позволява. Нямам проблем с това
    На други чуджоезични канали пък нямам възможност за избор на който и да е език. На NG имам възможност за 3-4 езика, но и там не се появяват..
    Или си е така с Discovery-то или и двамата имаме проблем Все пак говорят без акцент и ме улесняват
    Ползвам цифровата директно с тунера на ТВ-то. Явно от там идва "недоразумението" с буквичките ...щом като закачаш твоя декодер имаш..

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #830

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Добрый день!

    После того как обновил прошивку у телевизора SL8500 (3.55 для LH7000) перестал работать компонентный вход. Кто-нибудь сталкивался с подобной проблемой?


    Добър ден!

    След осъвременяване на фърмуера на телевизор SL8500 (3.55 за LH7000) спря да работи компонентният вход. Има ли някой който да е срещал този проблем?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    19
    #831

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    JovaniJo ! Zdrawej :-)) Не каза как да по;луча от теб едно дистанционно за влизане в сервизното меню на LG-42LH5000

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #832

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Да споделя как аз влязох в сервизното меню на LG.

    1. Купих 2 инфрачервени светодиода 3 мм (Може и 5 мм естествено, просто по-малките се събират в капачката на жака) и един жак 2.5 мм - общо 63 стотинки.
    Запоих ги както е описано на: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:14704:1564#1564
    2. Изтеглих си звуковите файлове с командите за двете сервизни менюта от https://forum.setcombg.com/****************/file/3758002
    3. Свързах така направения IR адаптор към изхода за хендсфри на телефона си - MIO A501, отворих MP3 файла за влизане в сервизното меню, усилих всичко до края и готово. Хваща само от 10-15 сантиметра, но все пак това е изход за слушалки, пък и честно казано не ми трябва повече - не влизам всеки ден в сервизното меню. Когато го закача към изхода на тонколоните хваща отдалече, но РС-то ми е в другата стая и не ми е удобно

    Лошото е, че не работи с всеки телефон - на Nokia-та ми не се получи, с друг не съм пробвал. Може би ще проработи и от изхода за слушалки на MP3 плеър или на компютър, но трябва жака за слушалки да е 3.5 мм. При такова свързване на светодиодите към изходите за левия и десния канал на тях се подава два пъти по-високо напрежение, защото в тези звукови файлове сигналите към левия и десния канал са в противофаза.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #833

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kirkinstein
    Добрый день!
    После того как обновил прошивку у телевизора SL8500 (3.55 для LH7000) перестал работать компонентный вход. Кто-нибудь сталкивался с подобной проблемой?


    Добър ден!
    След осъвременяване на фърмуера на телевизор SL8500 (3.55 за LH7000) спря да работи компонентният вход. Има ли някой който да е срещал този проблем?
    Привет kirkinstein
    Наш коллега mariankolev скачал на телевизор SL8500 прошивка версии 3.55 и пишет, что нет никаких проблем, но, вероятно, он не заметил проблем, о чем вы описали.
    /Я написал, что версия прошивки 3.55 для LH7000, вероятно, станет серия LS8000 - на том основании, что их шасси практически идентичны с небольшими различиями./
    Проблема может быть исправлена следующим образом.Я думаю, вы были до обновления прошивки версии 3.40.
    Нет необходимости повторно загрузить версию 3.40. Может быть большой разницы между прошивки серия LH7000 и LS-8000, поэтому не спешите загрузить. Выполните следующие действия, чтобы вернуться к предыдущей / Factory / прошивки.
    В телевизоре предусмотрена защита от неправильной (ошибочной) прошивки. Телевизор хранит две последние прошитые в него прошивки _разных_ версий. "Переключаться" между ними можно следущим способом - нажимаем кнопку "меню", выбираем пункт "Опции" (но не заходим в него!) и семь раз нажимаем на пульте кнопку "9", появится соответсвующее сообщение и после выключения и повторного включения телевизор предложит просканировать каналы, прошивка будет резервной. Прошивки переключаются "по кругу".

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #834

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Добрый вечер!

    К сожалению, откат к прошивке 3.40 не помогает в этом случае. Причем если установить прошивку 3.55 общую, то компонентный вход снова работает, но перестает работать антенна

    P.S. Проблема наблюдается у всех, кто устанавливал прошивку 3.55 на SL8500
    P.P.S. на ixbt.com на всякий случай изменили FAQ


    Добър вечер!

    За съжаление, качването на фърмуер 3.40 не помага в този случай. И ако инсталирате фърмуер 3.55 цяло, компонентният вход работи отново, но спира антенният вход

    P.S. Проблемът се наблюдава при всички, които са инсталирали V 3,55 фърмуер на SL8500
    P.P.S. в ixbt.com за всеки случай промениха FAQ

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    100
    #835

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравеите отново!Ве4е взех окон4ателно заветния LG 32LH5000,радвам му се рови4кам в маниуто,но така и не мога да отклиу4а функцията УСИЛВАТЕЛ.Слагам вси4ки страни + -- ,но не се отклу4ва.Освен това ми прави впе4атление 4е много жреме му отнемада сменя каналите когато превклу4вам.И друго ме интересува- тои сега 100херца ли е или 200.?Навсякаде маи кадето сам 4ел пи6е 4е е 200 ,а на лепенката която са му лепнали е 100.Не 4е е от голямо зна4ение но мога ли да го проверя това и ако мойе да се вдигнат херците да го направя.
    Споделете моля!

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #836

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    200Hz са само по-големите размери. 32-ката е 100.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #837

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Предполагам си разбрал, че усилвателя е само за цифровата ТВ. Превключи на канал с цифрова ТВ и виж дали няма да ти е активен. Когато си на аналогов канал, усилвателя не е активен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    100
    #838

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    да разбрах го това и сам на цифрова но пак е заклу4ен.Пробвах и кам компутара на някои филм а са6то така и с фла6ка но все си е сиви4аи и неактивен.

  17. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #839

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от barnett
    да разбрах го това и сам на цифрова но пак е заклу4ен.Пробвах и кам компутара на някои филм а са6то така и с фла6ка но все си е сиви4аи и неактивен.
    Виж в инструкцията за употреба /диска който беше в кашона на ТВ-то/ за някои модели не е активен например при мен LG 42LH7000 пише го изрично в инструкцията

    http://www.lge.com/bg/televizor-audi...r-42LH5000.jsp

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #840

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kirkinstein
    Добрый вечер!
    К сожалению, откат к прошивке 3.40 не помогает в этом случае. Причем если установить прошивку 3.55 общую, то компонентный вход снова работает, но перестает работать антенна

    P.S. Проблема наблюдается у всех, кто устанавливал прошивку 3.55 на SL8500
    P.P.S. на ixbt.com на всякий случай изменили FAQ

    Добър вечер!
    За съжаление, качването на фърмуер 3.40 не помага в този случай. И ако инсталирате фърмуер 3.55 цяло, компонентният вход работи отново, но спира антенният вход

    P.S. Проблемът се наблюдава при всички, които са инсталирали V 3,55 фърмуер на SL8500
    P.P.S. в ixbt.com за всеки случай промениха FAQ
    Привет kirkinstein
    Я тоже изменил FAQ после ваш ответ.Спасибо за предупреждение.
    Планирую написать LG Болгария и попросит их прошивки для модели / LS8500 /

    Может быть, попытаться активировать компонентного входа в сервиз меню

    Tool Option2
    HDMI Count: {1,2,3,4}
    HDMI Switch IC: {GPIO, PS, TDA, SI, NONE} НЕ ПИПАЙТЕ!!!
    Component Count: {0, 1, 2, 3}

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе