Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 57 от 151 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #841

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Значи ,аз съм с LG32LH2000 и имам същия проблем с Усилвателя...Когато съм на цифров канал ми е включен,а когато съм на аналогов изключен. Въпроса е че самата функция не е достъпна ,т.е. ако искаш примерно докато си на цифров канал да си го изключиш ,няма как да стане ... Според мен за да се направи достъпна тази функция трябва да се ръчне нещо в сервизното меню,ама не знам точно къде трябва да се пипне и не смея

  2.  
     
  3. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #842

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivailoh
    Значи ,аз съм с LG32LH2000 и имам същия проблем с Усилвателя...Когато съм на цифров канал ми е включен,а когато съм на аналогов изключен. Въпроса е че самата функция не е достъпна ,т.е. ако искаш примерно докато си на цифров канал да си го изключиш ,няма как да стане ... Според мен за да се направи достъпна тази функция трябва да се ръчне нещо в сервизното меню,ама не знам точно къде трябва да се пипне и не смея
    Не правете опити за неща, които не разбирате.Та нали целта е да ти усили сигнала на DTV ако слаб. Ако продължавате да "ръчкате" където не трябва после "майка жална плаче в сервиза"

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #843

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте. Да споделя и аз как влязох във сервизното меню на LG 32 LH3000 вер.3.48.
    от Технополис люлин си бях купил универсално дистанционно модел THOMSON ROC 3205.
    което ползвам на друг телевизор и реших да го пробвам на LG-то,настрох дистанционното на автоматично търсене откри телевизора но
    много малко бутони бяха активни но не това бе най важното. Натиснах бутона SHIFT след това бутона AV и телевизора поиска пин код,
    въведох четири нули, но от оригиналното дистанционно просто защото на универсалното не му бяха активни бутоните, и се появи
    сервизното меню. Активирах плеъра излязох от менюто и всичко е окей,
    Дано съм помогнал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    11
    #844

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте на всички.Миналият месец си купих 42sl8500.Не съм писал отзиви досега защото го разучавах.
    1.Отражателния панел се усеща само през деня и то ако светлината идва зад гледащият.Ако е отстрани като при мен дърпам пердето и почти не се усеща,а нощно време изобщо не вижда осветлението да се отразява
    2.Нивото на черното за мен е много добро.Не се усеща сивеене освен ако съм станал прав и съм на метър и половина от идеалния център на гледане.
    3.Цветовете са супер както и контраста
    4.Телевизора хвана всички цифрови програми плюс три HD канала на страна -- и пълно сканиране.На цифрова кабелна RN Бургас,като нивото на сигнала е на нормално 60 %.В другите стаи съм с SET TOPBOX и нивото на сигнала е на 80-90% предполагам че в set topbox има вграден усилвател на сигнала и затова е така.
    5.При гледане на филми през wdtv картината е невероятна.Има един малък проблем който се изразява в следното:гледано от малък ъгъл при черен фон на филм се вижда как черното за миг става сиво и после обратно черно.Това го няма при телевизионните програми затова си мисля,че проблема е в wdtv.Когато закача външен хард 2,5 инча към usb филмите вървят нормално но започват да се разминават субтитрите може би заради липсата на външно захранване.
    6.Влезнах в сервизното меню като сложих версия 3,15 активирах thx media director/thx/clear qam после сложих версия 3,55.При включен thx media director в менюто за настройки на картината е невъзможно да се избере друг режим освен thx кино но когато се изключи thx media director са достъпни и останалите настройки.
    7.Наистина с тази версия 3,55 за LH7000 компонентния вход не работи.Чрез кодът 8741 направих експерт1 и 2 съответно ден и нощ но после не могат да се върнат обратно на експерт 1 и 2

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #845

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    1. На фърмуерите пише, че версиите за ЛХ не стават за СЛ
    2. Аз съм с 32СЛ8000, външен хард3,5 НТФС просто пее мкв, дивх просто разкош няма никакво разминаване на суб
    3. Фърмуера засега не съм го барал3.40. Няма неща които ме дразнят в тв

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #846

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Да продължа:
    4.На кабелна ТВ съм Мсат Варна с САМ модул и карта мн добра скорост на превкл на каналите - 15 НД канала

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #847

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plamenbs

    7.Наистина с тази версия 3,55 за LH7000 компонентния вход не работи.Чрез кодът 8741 направих експерт1 и 2 съответно ден и нощ но после не могат да се върнат обратно на експерт 1 и 2
    Когато си на експерт1, експерт 2 и си ги направил на ден и нощ и искаш да ги върнеш просто в режима дай на "Възстановяване на картината" и се връща на експерт1, експерт 2. Поне при мен така стана на LH7000.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #848

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plamenbs
    5.При гледане на филми през wdtv картината е невероятна.Има един малък проблем който се изразява в следното:гледано от малък ъгъл при черен фон на филм се вижда как черното за миг става сиво и после обратно черно.Това го няма при телевизионните програми затова си мисля,че проблема е в wdtv.Когато закача външен хард 2,5 инча към usb филмите вървят нормално но започват да се разминават субтитрите може би заради липсата на външно захранване.
    Субтитрите не могат да се разминават от липсата на външно захранване. Когато е недостатъчно захранването на диска, той не може да се развърти и телевизора извежда съобщение, че устройството не се поддържа.
    Кога ти се разминават субтитрите? Винаги, или само при някой филм? Да не би просто субтитрите да са за друг рип на филма?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    11
    #849

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    При "възстановяване на картината" режимите ден и нощ не се връщат на експерт 1 и експерт 2.Може би от опции и възстанови заводските настройки но не съм пробвал.
    Субтитрите ми се разминаваха при филма JUST MARIED в sub формат на компютъра няма проблем


  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #850

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plamenbs
    При "възстановяване на картината" режимите ден и нощ не се връщат на експерт 1 и експерт 2.Може би от опции и възстанови заводските настройки но не съм пробвал.

    Незнам приятел но при мен на LH7000 стана по този начин ако възстановиш заводските настройки може би но всички настройко отиват по дяволите. Ти си избираш дали ти се занимава наново да сканираш и т.н. Успех
    П С : Първо постави на Режим на картината : Ден и тогава "възстановяване на картината", после по същия начин с Нощ.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    100
    #851

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Нешто взеха всеки ден да ми се сменят местата на цифровите канали !!Омръзна ми да ги гоня и подреждам.Бях чел някаде че има настроика на това и както и да ги сменят операторите пак телевизорът да ги държи на позициите им.Има ли такава опция?Става вапрос за LH5000

  14.  
     
  15. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #852

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plamenbs
    При "възстановяване на картината" режимите ден и нощ не се връщат на експерт 1 и експерт 2.Може би от опции и възстанови заводските настройки но не съм пробвал.
    Субтитрите ми се разминаваха при филма JUST MARIED в sub формат на компютъра няма проблем

    Не четете форума ВНИМАТЕЛНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!навсякъде е описано как да запазите настройките на каналите и т.н в *.TLL на USB преди да си играете с настройките на ТВ-то.Заводски настройки ресет на всичко и качвате всичко което сте запомнили от флаша четете поста ми на 25 стр. има инструкция. Относно това че оператора се гъбарка с вас няма проблеми с програмата tlledit2_1 за редакция за *.TLL редактираме и мятаме отново на ТВ-то.За всичко е писано назад ЧЕТЕТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Сандански
    Мнения
    19
    #853

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Вече и аз от няколко дни съм собственик на LCD телевизор LG LH3000. Благодарение на форума и ценните съвети успях без проблемно да активирам USB-то. Софтуера на телевизора е версия 3.24, а влизането в сервизното меню стана посредством схемата с двата диода от форума и GPS навигация (от тези китайските). Свалих си двата музикални файла – (ок-ок и меню-меню), включих диодите на изхода за слушалките и с вградения плеар на китайчето от около 20-30 см. се влиза в менюто. Същото е пробвано на две версии на софтуера – 3.24 и 3.55. Всичко работи на шест, включително сваляне на файла (TLL) с програмите и настройките на USB и след ъпдейтване възстановяване на същите от флашка. Надявам се да съм бил полезен с нещо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #854

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Чета отдавна, но се регистрирам за да мога да попитам:
    Каква е разликата и видима ли е при гледане от 2 метра на телевизия и филми през USB-то при четирите модела на LG - LH3000, LH4000,LH5000 LH7000?
    Спрял съм се на тях, но искам да знам какво ще взема повече за 200-300 лв разлика от най-евтиния до най-скъпия.
    И по-конкретно:
    1. Ще усетя ли 100-те херца и по-добрия контраст на LH5000 и LH7000 реално.
    2. Пишат по етикетите LH5000 и LH7000 с 80 000 контраст, а някои писаха тук, че Lh7000 е с по-висок контраст. Наистина ли е така?
    Ще съм благодарен на всеки отговор, защото сигурно ще издържа най-много до понеделник и купувам!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    41
    #855

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от valentinpk
    Чета отдавна, но се регистрирам за да мога да попитам:
    Каква е разликата и видима ли е при гледане от 2 метра на телевизия и филми през USB-то при четирите модела на LG - LH3000, LH4000,LH5000 LH7000?
    Спрял съм се на тях, но искам да знам какво ще взема повече за 200-300 лв разлика от най-евтиния до най-скъпия.
    И по-конкретно:
    1. Ще усетя ли 100-те херца и по-добрия контраст на LH5000 и LH7000 реално.
    2. Пишат по етикетите LH5000 и LH7000 с 80 000 контраст, а някои писаха тук, че Lh7000 е с по-висок контраст. Наистина ли е така?
    Ще съм благодарен на всеки отговор, защото сигурно ще издържа най-много до понеделник и купувам!
    32" са с 80 000:1 контраст. При 37' и 42' LH5000 - 80000:1 ,а LH7000 - 100 000:1
    Ти какъв размер ще купуваш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе