Страница 11 от 92 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #151

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    LG ще представи на CES 2011 нова 3D серия LW6500/с размери до 65"/ - с пасивни очила. Ще бъдат на достъпна цена. Базирани на технологията FPR (film-type patterned retarder)
    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1292565600
    Без външни електрически компоненти и електромагнитно излъчване ,каквото има при трансмитера за активните очила.
    http://www.lg.com/global/press-relea...nema-3d-tv.jsp
    Specifications:
    3D TV (CINEMA 3DTM)
    * Smart TV
    * 3D Light Boost
    * Flicker-Free (Intertek / TÜV certification)
    * Blur-Free
    * LED Plus
    * Local Dimming
    * TruMotion 200Hz
    * Wide Viewing Angle
    * 2D to 3D conversion
    * Depth/Viewpoint Control
    * USB 2.0
    * DLNA/WiFi/DVR ready
    * DivX Plus/HD
    * HDMI 1.4
    * Smart Energy Saving

    http://www.hdtv.ru/news/industry/988...-prodazhi.html

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #152

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от kakati
    колега, при мен има шум-пръщене в звука от топфилд приемника за цифрова вързан със скарт кабел, моя телевизор е LG 32 LE5300. Пробвай с по-хубав кабел, при мен шума намаля като го отдалечих от останалите кабели и контакти, но не изчезна съвсем... Пък и аз си върнах приемника и съм с модул с карта.
    Aз нямам шум, а примерно половин секунда закъснение. Надали ще е от кабела, но наистина е евтин и ще го сменям и без това.

    Цитат Първоначално публикувано от kakati
    А сега моля някой ако може да ми помогне - проблема ми е следния : ТВто е LED LG 32 LE5300, купих си Technisat TechniCrypt CX Conax CI module, за да гледам цифровата на blizoo без stb. Намери си всички програми автоматично, но след определено време /различно всеки път/ цифровата изчезва, остава радио и един канал blizoo телевизора дава на всички останали канали Scrambled Programme - оправя се след изкарване-вкарване на CAM модула при изключен ТВ - до следващия път когато покаже scrambled... В мануал тунинг пише Signal Strength - 9-10% , Signal Quality - 100% , интересува ме какво да направя, за да оправя проблема, ако проблема идва от Signal Strength - 9% какво да направя, за да се повиши ? ТВто е stock, нищо не му е ъпдейтвано/променяно освен настройка за държава - Финландия и Швеция пробвани , за да даде достъп до Cable DTV Tuning.

    Предварително благодаря :P
    Аз имам подобен проблем на моя - докато ровя и намествам каналите, изведнъж сигнала изчезва. Ама любопитното е, че изчезва и на аналоговия тунер, но това ми го прави само един ден, и може да е било от оператора.
    Иначе ми излиза на български "конфликтна програма" или "няма сигнал".
    Най-ме бепе яд като гледах нещо по explorer, и през 5-6 секунди ми вадеше за секунда черен екран, тогава още не бях настроил субтитрите на български и бяха на "фински", и след всяко пресветване в черно ми ги вадеше като сръбски. След минува две така ми даде "няма сигнал". Чакам 5 мин, още няма. Спирам и пускам ТВ - появява се веднага. Помръднах малко модула ( абе той много голям бе, почти да се види отстрани, баси тъпото ) и ... сякаш няма вече такъв проблем, ама не съм и гледал много тв де .



  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    114
    #153

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Имам едно питане към собствениците на тв LG които са на цифрова кабелна телевизия.Ако ми е включена опцията автоматично актуализиране на каналите при намиране на нови канали тв-то обърква ли подредбата на старите канали или добавя новите в края на списъка?

    А Честита Нова Година на всички!!!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #154

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от DJPRODIGY
    Имам едно питане към собствениците на тв LG които са на цифрова кабелна телевизия.Ако ми е включена опцията автоматично актуализиране на каналите при намиране на нови канали тв-то обърква ли подредбата на старите канали или добавя новите в края на списъка?

    А Честита Нова Година на всички!!!
    Честита нова година.
    С нетърпение очаквавам и аз този отговор, защото ТВ-то го взех след Коледа, играх си много време на си наместя каналите и.... наистина ми е чудно как актуализира и т.н.
    А някой знае ли за какво е бутона на дистанционното AD ? Като го натисна ми излиза надпис на ТВ включено или изключено. А книжката за съжаление ( двете ) е на 100 езика, ама с постно по няколко странички.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #155

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, имам следния проблем, на LG 32LE5500, гледам цифрова кабелна направо в телевизора без външно устройство(Кабелна телевизия RN-TV - Бургас, позволява това) , понякога се получава за секунда прекъсване на сигнала(дава черен екран), същото нещо се получава и при включване и изключване на друг консуматор от същия токов кръг на който е телевизора. Това се наблюдава само на цифровия сигнал, ако гледам аналогова програма не прекъсва.Въпроса ми е дали е нормално да се получава така от тока и възможно ли е да оказва влияние това , че на сплитера има вързан още един телевизор в другата стая(той е с външното устойство,което дават от кабелната) но на него не му влияе тока, възможно ли е да отслабва сигнала и затова да се получава прекъсване.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #156

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Да споделя за новия Firmware V 3.20.14 на първо четене виждам нови интернет приставки които са можеби малко бесмислини освн гугълмап.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #157

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от naumovi
    Да споделя за новия Firmware V 3.20.14 на първо четене виждам нови интернет приставки които са можеби малко бесмислини освн гугълмап.
    Аз го дръпнах, но не съм го качвал още, че нямам време. Гугъл мапс го има и на предишния фърмуер. Най-много приложения май са на страна *****.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #158

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Честита нова година.
    С нетърпение очаквавам и аз този отговор, защото ТВ-то го взех след Коледа, играх си много време на си наместя каналите и.... наистина ми е чудно как актуализира и т.н.
    А някой знае ли за какво е бутона на дистанционното AD ? Като го натисна ми излиза надпис на ТВ включено или изключено. А книжката за съжаление ( двете ) е на 100 езика, ама с постно по няколко странички.
    Здравейте,

    Имам LG32LD350 и не ги разбърква а ги добавя като последни на листата. Но при пусната актуализация, не намира всички транспондери след изключване и включване на телевизора.

    Поздрави!

    Краси

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #159

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте пак,

    Тъй като най-накрая се регистрирах, да задам и аз един въпрос.

    Има ли някакъв софтуер за комуникация м/у компютъра и ТВ-то с RS232 null modem кабел - както при САТ приемниците. Прочетох първата страница no не намерих, освен команди. Бих го използвал предимно за запазване на листата от канали преди автоматично сканиране на кабелния тунер.

    Мерси

    Краси

  12. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #160

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    До всички във форума, вече има възможност за редактиране на файлове TLL без да се влиза в сервизното меню.

    Натиснете бутона на дистанционното управление "меню" за около 5 секунди, след това отпуснете бутона и въведете комбинацията от цифрите "1105" и кликнете "OK".

    Тествано лично от мен днес в 18.00 h работи перфектно но наистина трябва да задържите 5-7 секундо "меню" първо се появява след задържането изчезва въвеждате кода 1105 и "ОК" и сте в необходимото меню TV Link-Loader

    Проверено и работи потвърдено от Drew99 на http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:18218-95

    Побликувано от jopo http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_f...120&pg=1&sc=20

    If you want to only use TLLEdit, you don't need to enter InStart menu.
    You just need to enter Installation menu, which is easily done by your TV remote:
    Press and hold MENU for 5 seconds, then enter 1105 and press OK.

    Превод
    Ако желаете само да ползвате TLLEdit, няма нужда да влизате във InStart menu.
    Трябва само да влезете във Installation menu, което е лесно изпълнимо с помоща на дистанционното на TV:
    Натиснете и задръжте бутона MENU за 5 секунди, след това въведете 1105 и натиснете OK.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #161

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Under666
    Здравейте пак,
    Тъй като най-накрая се регистрирах, да задам и аз един въпрос.
    Има ли някакъв софтуер за комуникация м/у компютъра и ТВ-то с RS232 null modem кабел - както при САТ приемниците. Прочетох първата страница no не намерих, освен команди. Бих го използвал предимно за запазване на листата от канали преди автоматично сканиране на кабелния тунер.
    Мерси
    Краси
    Потърси в Гугъл - терминална програма /Тelnet/

    http://www.gineers.com/bg/products_soft_other_gicom.php

    _________________________________________________
    Новите модели /2011година/



    3D LED LCD - LW9700, LW9500, LW7700, LW6500 & LW5600.

    Вече в няколко поста стана въпрос за новите телевизори и технологии, които LG ще демонстрира на CES изложението:
    * новите серии LW9500 LW7700 "nano" LED LCD телевизори,
    * LW6500 серията с FPR технология и пасивни 3D очила,
    * 72-инчовия LZ800, 480Hz, ATSC, 3D-ready телевизор,
    но LG това не е всичко, компанията ще представи най-малко 10 нови телевизора (LED, LCD, както 2D, така и 2D/3D такива), включително LK530, LV3700, LV5500, LW5600, LW6500, LW7700, LW9500, LW9700. Целта на LG на CES е да представи по-интелигентни и по-добри TV системи.

    Ключовите моменти в предложенията на LG са в мрежовите възможности на техните нови телевизори. Те включват Home Dashboard меню за лесно управление на приложенията и телевизора, специализирани дистанционни с минимум брой бутони, набор от VOD (Video On Demand) услуги, включително Netfix или CinemaNow (където са достъпни), също така Media-Link технология, даваща възможност на потребителя да свърже телевизора си с всяко външно DLNA устройство в домашната си мрежа и да ползва това което има там, като мултимедийно съдържание. А, разбира се Facebook, Twitter, NetCast.....

    http://en.akihabaranews.com/79047/ho...ially-official


    LW9500 и LW7700 с TruMotion 400 и 200 Hz , преобразуват 2D в 3D
    http://blog.lge.ua/2010/12/17/pokaz-...ered-ces-2011/

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #162

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от JovaniJo
    До всички във форума, вече има възможност за редактиране на файлове TLL без да се влиза в сервизното меню.

    Натиснете бутона на дистанционното управление "меню" за около 5 секунди, след това отпуснете бутона и въведете комбинацията от цифрите "1105" и кликнете "OK".

    Тествано лично от мен днес в 18.00 h работи перфектно но наистина трябва да задържите 5-7 секундо "меню" първо се появява след задържането изчезва въвеждате кода 1105 и "ОК" и сте в необходимото меню TV Link-Loader

    Проверено и работи потвърдено от Drew99 на http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:18218-95

    Побликувано от jopo http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_f...120&pg=1&sc=20

    If you want to only use TLLEdit, you don't need to enter InStart menu.
    You just need to enter Installation menu, which is easily done by your TV remote:
    Press and hold MENU for 5 seconds, then enter 1105 and press OK.

    Превод
    Ако желаете само да ползвате TLLEdit, няма нужда да влизате във InStart menu.
    Трябва само да влезете във Installation menu, което е лесно изпълнимо с помоща на дистанционното на TV:
    Натиснете и задръжте бутона MENU за 5 секунди, след това въведете 1105 и натиснете OK.
    Извинявам се за глупавия въпрос, но за какво се прави тази настройка? И да я правя ли задължително?
    Благодаря?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    13
    #163

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Извинявам се за глупавия въпрос, но за какво се прави тази настройка? И да я правя ли задължително?
    Благодаря?
    Не е настройка, а начин за редактиране на каналите с външна програма TLLEdit на PC. По удобно е ако каналите са много.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #164

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от rumen65
    Не е настройка, а начин за редактиране на каналите с външна програма TLLEdit на PC. По удобно е ако каналите са много.
    Втори глупав въпрос .... А как трябва да бъде вързано TV и PC, с какъв кабел?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Сандански
    Мнения
    19
    #165

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Не се връзва. Слагате флашка, сваляте файл (чрез описаното по-горе меню), примерно xxLH3000-ZA99997, името на файла зависи от телевизора и т.н. Файла съдържа телевизионните програми подредени в телевизора в момента на свалянето, качвате го на компютъра. Редактирате го с програмата TllEdit, записва се. Качва се на флашката, която пак се поставя в USB входа на телевизора и чрез горепосоченото меню се качва в телевизора и в крайна сметка имате подредени телевизионни програми по Ваш вкус. Надявам се съм помогнал.

    п.п. Ако кабелния Ви оператор през това време промени програмите, новите се подреждат най-накрая, това при изключена функция на от менюто на телевизора Channel Auto Update

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 92 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе